Hypnóza
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Za zrcadlem
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=c35c8c80be78eefaeedba1779f68d140Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vlkun
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 662

PříspěvekZaslal: po březen 24, 2008 11:08 am    Předmět: Citovat

Aha napsal:
...Je to jako když má člověk v těle nějaký nádor a rozhodne se ho vyléčit tak, že si s ním přeruší nervové spojení. Ta "věc" zůstává v těle pořád a ovlivňuje ho, až na to, že tentokrát už bez jakékoli zpětné reakce zbytku organismu....

Nojo, ale otázka je, zda to musí nezbytně být přerušení s tím, že ten problém tam zůstane. Nádor vymazat (asi) nejde, ale záznamy v mozku se průběžně mění, takže by teoreticky mohly jít smazat úplně...?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: po březen 24, 2008 2:14 pm    Předmět: Citovat

Vlkun napsal:
Aha napsal:
...Je to jako když má člověk v těle nějaký nádor a rozhodne se ho vyléčit tak, že si s ním přeruší nervové spojení. Ta "věc" zůstává v těle pořád a ovlivňuje ho, až na to, že tentokrát už bez jakékoli zpětné reakce zbytku organismu....

Nojo, ale otázka je, zda to musí nezbytně být přerušení s tím, že ten problém tam zůstane. Nádor vymazat (asi) nejde, ale záznamy v mozku se průběžně mění, takže by teoreticky mohly jít smazat úplně...?

Nedavno jsem se dozvěděla, že někde v hlubinách mozku máme uloženy i důležité záznamy od svých předků - nevím, zda je něco takového vůbec možné, ale snad bych tomu i věřila... proto bych se bránila tomu, aby nějaká uložená informace (byt sebehorší) měla zmizet.Spíš to chce naučit se s tím špatným, co máme v hlavě, žít tak, aby to dále neškodilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: po březen 24, 2008 4:55 pm    Předmět: Citovat

No mě zaujalo třeba to, že hypnóza se dá s poměrně velkým úspěchem využít jako doplněk léčení závislostí - třeba drogy, cigarety, nebo třeba anorexie. A dokonce měl ten člověk zkušenosti i s hypnotickým zvětšováním prsou! Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlkun
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 662

PříspěvekZaslal: po březen 24, 2008 9:22 pm    Předmět: Citovat

ilona napsal:
Nedavno jsem se dozvěděla, že někde v hlubinách mozku máme uloženy i důležité záznamy od svých předků - nevím, zda je něco takového vůbec možné...

No, vzhledem k tomu, jak málo zatím víme, je sice teoreticky možné všechno, ale... Tohle by vyžadovalo, aby se buď ty informace ukládaly do DNA, které se pak dědí na potomky - v DNA je sice spousta místa, jehož význam neznáme (geny tvoří jen část DNA), ale takovémuhle vysvětlení zatím nic nenasvědčuje; nebo (to je asi hůře vyvratitelná, ale více sci-fi možnost), by muselo během nitroděložního vývoje dojít k přenosu těch informací do mozku dítěte nějakou jinou cestou.
Každopádně mi ale připadá, že by těch informací za ta tisíciletí už muselo být tolik, že by nám už vytékaly i ušima Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: po březen 24, 2008 10:15 pm    Předmět: Citovat

Vlkun napsal:

Každopádně mi ale připadá, že by těch informací za ta tisíciletí už muselo být tolik, že by nám už vytékaly i ušima Smile

A já furt co mi to leze z uší Wink Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: po březen 24, 2008 10:17 pm    Předmět: Citovat

Teda, nějaké informace z minulosti by se šikly. Ale obávám se, že kdyby to opravdu v reálu prokazatelně existovalo, ta možnost přenosu, už by to využívali historikové a archeologové v bádání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: po březen 24, 2008 11:14 pm    Předmět: Citovat

Vlkun napsal:
ilona napsal:
Nedavno jsem se dozvěděla, že někde v hlubinách mozku máme uloženy i důležité záznamy od svých předků - nevím, zda je něco takového vůbec možné...

No, vzhledem k tomu, jak málo zatím víme, je sice teoreticky možné všechno, ale... Tohle by vyžadovalo, aby se buď ty informace ukládaly do DNA, které se pak dědí na potomky (...)


Věřím a na základě svých "studyjí" v této oblasti jsem i docela přesvědčen o tom, že co píše Ilona, může být částečně pravdivé - podle mne si člověk nese paměť předků, často i nevědomky. Ale je to jen částečná paměť a je nutná k ní součinnost rodiny, abych tak řek: lidi se s touto pamětí nerodí, ale je jim předána rodiči. Zajímavé je, že rodiče o tom ani nemusí vědět, že to předávají, ba dokonce ani nemusí vědět, co vlastně ví. V extrémním případě pak třeba vnuk "ví" o nějakém průseru způsobeném dědečkem, aniž by dědeček o tom komukoli řekl..

A vysvětlení nemusí být vůbec metafyzické, stačí když přijmeme tezi, že veškeré naše skutky nás ovlivňují a svým způsobem i nutí jednat a komunikovat tak, jak bychom bez tohoto skutku nejednali a nekomunikovali. V systemice, ze které při svém vidění světa dost vycházím, se říká, že nejsou rodinná tajemství... zejména děti je velice rychle přijmou a je jen otázkou, kdy a jakým procesem (pokud tedy, ano) se jim zvědomí. Možná se jim nezvědomí, ale na své mentální úrovni o nich "ví" a proto se opět podle toho chovají a předávají tak dál.

Kdybych neviděl na vlastní oči rozklíčování několika rodinných průserů - a jejich následné potvrzení šokovaným dotyčným "nositelem" tajemství v té rodině, dokonce jeden případ i v mé vlastní rodině - asi bych nevěřil...

Každopádně je možné, že si tu informaci pak neseme i geneticky, tomu ale vůbec nerozumím.

A zpět k hypnóze: hypnóza, aspoň jak já jí chápu, nám z naší vnitřní bolesti a traumatu učiní pouze naše "tajemství", které pak bez našeho vědomí ovlivňuje nejen nás, ale i ostatní. Krátkodobě nám to možná umožní přežít a neřvat u toho bolestí, dlouhodobě je ale dobré se k té bolesti vrátit, nechat jí "dát nám" své poselství a učinit jako integrální součástí nás samých, před kterou není nutné utíkat - protože už není ohrožující. To je ale proces zcela jistě déle trvající, než sezení u hypnoterapeuta.
_________________
DlouheVlasy.cz!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: po březen 24, 2008 11:18 pm    Předmět: Citovat

dana napsal:

Každopádně mi ale připadá, že by těch informací za ta tisíciletí už muselo být tolik, že by nám už vytékaly i ušima Smile


Tyjo, bez pr..ele, zažil jsem v africe lidi žijící v silném animistickém přesvědčení... v podstatě celý jejich život byl odrazem života generací a generací jejich předků... - pokud tuhle rodinnou paměť člověk zvědomí a přijme jako řídící motor svého života, pak to skutečně vytejká i ušima. Bylo to strašně zvláštní.

Západní člověk může být jen rád, že dobrovolně zapomíná svoji rodovou paměť. Nemohl by v naší civilizaci pořádně fungovat. Je to dobře? Špatně? To už je v této pozdní době celkem jedno...
_________________
DlouheVlasy.cz!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: út březen 25, 2008 8:24 am    Předmět: Citovat

Aha napsal:
dana napsal:

Každopádně mi ale připadá, že by těch informací za ta tisíciletí už muselo být tolik, že by nám už vytékaly i ušima Smile


Tyjo, bez pr..ele, zažil jsem v africe lidi žijící v silném animistickém přesvědčení... v podstatě celý jejich život byl odrazem života generací a generací jejich předků... - pokud tuhle rodinnou paměť člověk zvědomí a přijme jako řídící motor svého života, pak to skutečně vytejká i ušima. Bylo to strašně zvláštní.

Západní člověk může být jen rád, že dobrovolně zapomíná svoji rodovou paměť. Nemohl by v naší civilizaci pořádně fungovat. Je to dobře? Špatně? To už je v této pozdní době celkem jedno...

To já nenapsal, aby to nevypadalo, že si přivlastňuji cizí myšlenky!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Forest_fay
81-160
81-160


Založen: 30.3.2008
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: út květen 13, 2008 11:24 pm    Předmět: Citovat

ilona napsal:

Nedavno jsem se dozvěděla, že někde v hlubinách mozku máme uloženy i důležité záznamy od svých předků - nevím, zda je něco takového vůbec možné, ale snad bych tomu i věřila... proto bych se bránila tomu, aby nějaká uložená informace (byt sebehorší) měla zmizet.Spíš to chce naučit se s tím špatným, co máme v hlavě, žít tak, aby to dále neškodilo.


Nepamatas si nahodou zdroj? Smile Ehm, viem ze to uz je par mesiacov spat Very Happy
Nie ze by som tomu uplne verila ale o niecom podobnom sme sa bavili s kamaratom pred casom Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.