Dlouhé jemné vlasy
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 42, 43, 44  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=ede78d5b3b2ec7272443c60d17074ed7Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Arweno
0-7
0-7


Založen: 17.10.2006
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: čt listopad 09, 2006 1:03 pm    Předmět: Jemné vlasy: jak na ně? Citovat

Ahoj, ja bohuzel s vlasy valcim. Geneticky jich mam po tatkove strasne malo, pritom moje mamka ma nádherný kudrnaty vlasy. Muj bracha je jako ja, jenze u kluka je to jiny. Vlastne nikde jsem zatím nenasla zadny komplexni navod ci rady pro tento problem. Proto bych se rada podelila o sve bohate zkusenosti. Mam jemne vlasy, ridke, poslední dobou i vypadavajici. Ja uz zkusila naprosto vsechno, co bylo k mani na trhu. Procetla jsem stovky stranek a casopisu s napisy Jak na jemne vlasy, jak docilit objemu vlasu. Vsude zarucene rady jak s pomoci objemových samponu, pen do vlasu apod docilit krasne hrivy. Jedine co se ale docili je splihle neupravene nic-tot ma zkušenost. Zacnu u samponu-zkousela jsem všechny-drahe (Kerastase, Redken, Sebastian, Wella, Paul Mitchell, John Frieda, Matrix, Goldwell a.j.)-ty byly ze salonu a drahe neskutecne, z drogerie jsem taky zkousela všechny znacky, i typy, jak na objem, normální, na mastne, na suche, z lekaren tez. Pak prisly na radu prirodni sampony, sampony z Mrtveho more, lavove atd. Asi jediny sampon po kterem pozoruju nejake positivni zmeny je od Redkenu Body full. Je drahy, kolem 500, ale je to koncentrát, musí se ho davat jen malo a poradne vymyt, třeba i pet minut. Další vec jsou kondicionery ci pece. Vlasy nadherne uhladi, vypadaji pekne tak hodinku??? mozna min po umyti, pak na hlave zbyde splihle nic. Na jemne vlasy se naprosto tyhle kury nehodi, i když se pise, ze jsou pro ne urcene, nic naplat, vlasy splihnou. Jenze když se nepoužije po umyti nic, dlouhodobe to vlasy silene poškozuje, a krom toho vlasy hlavne v zime elektrizuji a litaji kolem cele hlavy. Co jsem objevila, po zkouseni piva, medu a vseho mozneho z kuchyne-aloe vera. Asi je to ulitly, ale mne to fakt pomohlo. Vezmu aloe vera stavu, vmasíruji ji do vlasu, necham 3 minuty a poradne vymyju. Vlasy jsou fakt bezvadny, takove nadychane, pevne a leskle. Aloe vera piju i vnitrne-pusobi to na kvalitu vlasu.
Poslední jsou tuzidla-gely, peny pryc. Jen vodova tuzidla ve spreji. Jenze pro jemne vlasy jsou tuzidla s mirnym tuzenim, aby je pry neslepily. Jenze když malo tuzi, davate porad vic, jelikoz se vam zda, ze vlasy nedrzi. Takze koupit obycejne levne tužidlo napr. Susy Fixet nebo něco z Tesca, Globusu, .. , nastrikat do dlani a vetrit do vlasu.
Když tohle udelam, mam vlasy, o kterych se da rict, ze ujdou. Není to zadny zazrak, ale na tu katastrofu, co to byla před tim, je to zazarak.
Nezapomenete na vitaminy, Panthenol kapsle, Pangamin, Hair booster, pit Křemíkovou bombu!!! -po tom co uzivam tohle vsechno, padani vlasu naprosto prestalo.
Moje další zkusenosti, kdyby to nekoho zajimalo:
1)Koprivovy nalev vlasy vysusuje, jsou po nem rozlitane a vlasy rozhodne nejsou pevnjesi
2)po pivu jsem objem taky nemela, vlasy byly splihle a umastěne
3)po medu rozpustenem ve vode byly vlasy sice pevnejsi, ale dost neupravene, vlasy byly takove slepene, takze se zdalo, ze jsou pevnejsi
4)henna není spatna, ale zadne zazraky, vlasy mi chytly i po bezbarve henne trochu nadech do zrz, jinak nejake zvetseni objemu ci zvýšeni pevnosti vlasu jsem nijak zasadne nepozorovala
5)nedavejte si melir, vlasy to naprosto znici, myslim jemne vlasy
6) kdo ma jemne vlasy, nemel by si je nechavat strihat nakrátko nebo sestřihávat, vlasy sice po umyti vypadaji objemnejsi, ale objem je za chvili pryc a vlasy druhy den vypadaji strasne. Tim, ze jsou sestřihané a nejdou sepnout, kazdodenni myti je nutnosti. To ale jemne vlasy naprosto nici, at si rikaji odbornici co chteji, je to tak. Jemne vlasy by se mely mit tak jednou za 3-4 dny. Idealni je podle mne mikado, které jde sepnout do drdolu ci culiku.

Tak to jsou nektere moje postrehy, doufam, ze se podeli někdo i o ty sve.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: čt listopad 09, 2006 2:30 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Arweno, diky za obsahly prispevek, udelal jsem z toho samostatne tema - urcite k tomu neco napadne i ostatni.
A.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Aneta
0-7
0-7


Založen: 17.11.2006
Příspěvky: 0

PříspěvekZaslal: pá listopad 17, 2006 9:28 am    Předmět: Citovat

Ahoj, narazila jsem na tuhle diskuzi o jemnych vlasech, tak me napadlo, ze bych taky mohla prispet nejakymi svymi postrehy. Mam také bohužel hodne jemne vlasy, dlouho jsem je barvila i melirovala, uplne jsem je tim znicila, takze ted si nechávám odrust svoje. Mam kratsi mikado. Souhlasim, ze uzasnej sampon na jemny vlasy je Redken Body Full. Je ale dost koncentrovany, musí se hrozne dlouho vymyvat, ale fakt je na jemne vlasy uplne nejlepší. Co jsem ovšem zjistila o nasledne peci. Když si umyju vlasy jenom samponem, jsou sice takove nadychanejsi, ale druhy den vypadaji uz takove neupravene a konce mam dost vysusene a krom toho ted jak zacina zima tak začinají elektrizovat-ne moc ale prece jenom. Kazda kadeřnice vam rekne , ze mate pouzivat kondicionér nebo kuru. Koupila jsem si to za hrozne peníze od Redkenu také z rady na objem, ale nic na plat vlasy plihly. Ja když umyju sve vlasy, v pohode je rozcesu, nevytrhnu u toho ani vlas. Takze ten kondicionér nanasim jenom kvuli tomu, abych vlasy nejak vice ochranila, ony se lepe tvarovaly a neelektrizovaly. Jenze at uz je sampon super, kondicionér i kura od Redkenu mi vlasy sice udela krasne, jenze tak na hodinu, pak vlasy zplihnou, stanou se takove jemnejsi a mam takovy pocit jako bych je mela takove ?umele?. No a druhy den samozrejme zmokla slepice. Když jsem ty kury /kondicionery pouzila, a tim mi vlasy vic splihly-je to tak, i když kazda kadeřnice vam to bude vyvracet, musela jsem pouzit i vic tuzidla, aby vlasy aspon trochu nabyly na objemu. Jenze když to prezenete, druhy den mate na hlave dost osklivou roztřepenou helmu. Když ale tužidlo nedate, tak mate sice krasne uhlazene, ale splihle a ulízle vlasy. Krom toho se druhy den hned zacnou u konecku mastit. Tak co je lepsi???? Co ale plati je, ze se na jemne vlasy nemá davat moc silny styling, ono na zacatku to vlasy vic natuží, ale po chvili tim jak je to tuzeni hodne silny, tak ho jemne vlasy vlastne ?neunesou? a spadnou-rozumej splihnou dolu.
Uz jsem fakt ztracela nadeji, ze něco nejadu, ale naštesti mi kamaradka doporucila od Schwarzkopf jednu kuru, je to v podstate kondicionér a styling v jednom.Je to naprosto užasne, je to takova stylingova voda, takze nemate pocit, ze na vlasy patlate nejake hutne kury a vlasy to vůbec neuhladi, ale doda jim fakt velkej objem a pritom trochu musí působit jako kondicionér, protoze vlasy vubec neelektrizuji a jsou takove lesklejsi a zivejsi ale ne takove ?umazle? jako po normálních kurach nebo kondicionérech. I když se tam pise, ze to vlasy pripravi na styling, styling uz vůbec nepotrebujete, vlasy to natuží samo o sobe dost, ale pritom je to neslepi. Je i pomerne levna-narozdil od Redkenu, stoji asi 250 nebo tak. Třeba to nekomu pomuze v inspiraci, aby nemusel zkouset za velke peníze vse mozne. Nekomu to ale vyhovovat nemusi, kazde vlasy reaguji na něco jiného. Kamaradka ma objem po Sunsilku, ja jsem ho po prvnim pouziti hodila do kose. Kolegyne ma podobnou zkušenost, te zase vyhovuje Kerastase zelena rada RESISTANCE. Tu jsem mela taky, ta mi taky nevyhovovala. Takze nezbyva nez zkouset. Ale kdo ma pomerne zdrave a jemne vlasy, zkuste to, třeba budete prekvapene. Také by me zajimaly vase zkusenosti, moc rada si je prectu. Hezky den.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: pá listopad 17, 2006 11:09 am    Předmět: Citovat

OT: Ahoj Aneto, díky za spoustu nápadů. Je to tu pro dlouhovlásky současné, ale i budoucí, takže vítej u nás!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
štípková
21-40
21-40


Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: ne prosinec 17, 2006 5:49 pm    Předmět: Citovat

Taky jsem vyzkoušela spoustu protisplihových přípravků....bez výsledku!!! Až nedávno jsem přišla na to pravé-aspoň pro mě....začala jsem používat jemné přírodní šampóny a kondicionéry a HLAVNĚ kondicionér si nikdy nedávám až ke kořínkům vlasů-jen asi na 2/3 vlasů od konečků. To je jediný způsob jak moje vlasy vypadaj tak jak jsem si vždycky přála Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cookie
21-40
21-40


Založen: 9.5.2007
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: pá květen 18, 2007 2:49 pm    Předmět: jemné vlasy Citovat

vidím, že toto téma je už nějaký ten pátek poněkud neživé..., ale podělím se taky Wink . Mám také jemné vlasy a je to genetická záležitost. Vždycky jsem chtěla mít vlnité a husté, což se dařilo jenom při použití kulmy, pěnových tužidel a laků, což vlasy ničí, zvlášť, když jsem je pak česala (nebo se o to jenom pokusila Evil or Very Mad ). Musela jsem vlasy umývat denně, protože jsou věčně připláclé k hlavě. Střihy a ani jiné hrůzy od kadeřnic nepomáhaly, jedna zoufalá mi udělala na maturiťák natupírované cosi tvrdé od laku jak šutrák. Dnes už to neřeším a myslím, že bych stejně nic nevyřešila, s tím objemem to prostě nejde a to jsem vyzkoušela skoro totéž, co bylo popsáno výše, teď se spíš snažím, aby vlasy byly zdravé a lesklé a netrápím je "obalovacími" přípravky na objem. Na lidech je hezké právě to, že je nemáme všichni stejné običeje, vlasy atd. a myslím, že i s jemnými vlasy to není od přírody takový podraz, jak se může zdát... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: pá květen 18, 2007 2:51 pm    Předmět: Citovat

ja myslim ze ty jsi cookie toho dukazem,ze to neni podraz ale dar Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: pá květen 18, 2007 5:34 pm    Předmět: Citovat

Už jsem o tom psala jinde. Já vlasy sice moc jemné nemám, ale kondicionéry zásadně nepoužívám kvůli otmu plihnutí. A silikonové šampony také ne ze stejného důvodu. Osobně se mi na objem osvědčila nejvíc asi Baronka pro suché vlasy a také modrý šampuk Lush s mořskou solí. Ale ta Baronka (pouze šampon) je z toho, co jsem kdy vyzkoušela, na objem asi opravdu nejlepší.
Návrat nahoru
Monis
0-7
0-7


Založen: 4.5.2007
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: st květen 30, 2007 11:58 am    Předmět: Citovat

Ahoj holky, taky mám stejný problém a to jemné vlasy. Ty moje k tomu nejsou ani husté Sad , ale přesto jsem takový blázen a pěstuju si dlouhé vlasy. Každá kadeřnice mi zatím radila udržovat si délku tak mikádo po ramena víc ne anebo melír, kterým se objem vlasů opticky zvětší. Blonďatý melír jsem měla v 18, ale vlasy jsem měla potom na mé rychle se mastící vlasy docela vysušené, připomínaly slámu Sad a zničené. Protože se mi mastí pokožka hlavy, lidé okolo se mě ptali, jestli mi odrůstá blond, rozhodla jsem se koupit Zesvětlovací sprej od Palette, kde je napsáno Beach look nebo tak nějak. A dílo bylo dokonáno. Tuto zimu jsem měla s vlasy takový problémy, že jsem uvažovala nechat se ostříhat i do hola. Vlasy byly vyloženě hnusné, pokožka hlavy mě svědila i v noci tak, že jsem si drápala hlavu nehtama a nemohla za boha usnout. Přikládala jsem to za vinu kožní alergii, kterou mám a tak jsem polykala Zyrtec, ale žádné výsledky. Asi po měsíci a něco jsem se konečně odhodlala ke kadeřnici, chtěla jsem zastřihnout jen konečky, ale po umytí hlavy jsme byly zhrozené obě. Řekla mi, že vlasy pod ramana už dávno nejsou vlasy, ale umělá divná gumová hmota. Byla tak hodná, že odstřihla opravdu to nejnutnější, procházela skoro každý vlas. A tak jsem se začala zajímat nejen o pěkný obal šamponu, ale i o obsah. Pak jsem narazila na tyto stránky. tak piju Křemíkovou bombu, mám doma koupené už 3 přirodní šampony Very Happy - Botanico, Cannaderm a Sante. Chystám se na Urtekram a Logonu. Z těch co mám doma, mi připadá nejlepší Cannaderm. Je to dnes třetí den od umytí vlasů, a vlasy jsou skvélé. Taky se mi přestaly tak mastit vlasy. Příští měsíc se chystám na vitámínový zábal z henny a šetřím si na koupi kančího kartáče. Myslím, že teď už svým vlasům žádnou hrůzu neprovedu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sim
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 27.1.2007
Příspěvky: 1062

PříspěvekZaslal: st květen 30, 2007 1:47 pm    Předmět: Citovat

Monis napsal:
Ahoj holky, taky mám stejný problém a to jemné vlasy. Ty moje k tomu nejsou ani husté Sad , ale přesto jsem takový blázen a pěstuju si dlouhé vlasy. Každá kadeřnice mi zatím radila udržovat si délku tak mikádo po ramena víc ne anebo melír, kterým se objem vlasů opticky zvětší. Blonďatý melír jsem měla v 18, ale vlasy jsem měla potom na mé rychle se mastící vlasy docela vysušené, připomínaly slámu Sad a zničené. Protože se mi mastí pokožka hlavy, lidé okolo se mě ptali, jestli mi odrůstá blond, rozhodla jsem se koupit Zesvětlovací sprej od Palette, kde je napsáno Beach look nebo tak nějak. A dílo bylo dokonáno. Tuto zimu jsem měla s vlasy takový problémy, že jsem uvažovala nechat se ostříhat i do hola. Vlasy byly vyloženě hnusné, pokožka hlavy mě svědila i v noci tak, že jsem si drápala hlavu nehtama a nemohla za boha usnout. Přikládala jsem to za vinu kožní alergii, kterou mám a tak jsem polykala Zyrtec, ale žádné výsledky. Asi po měsíci a něco jsem se konečně odhodlala ke kadeřnici, chtěla jsem zastřihnout jen konečky, ale po umytí hlavy jsme byly zhrozené obě. Řekla mi, že vlasy pod ramana už dávno nejsou vlasy, ale umělá divná gumová hmota. Byla tak hodná, že odstřihla opravdu to nejnutnější, procházela skoro každý vlas. A tak jsem se začala zajímat nejen o pěkný obal šamponu, ale i o obsah. Pak jsem narazila na tyto stránky. tak piju Křemíkovou bombu, mám doma koupené už 3 přirodní šampony Very Happy - Botanico, Cannaderm a Sante. Chystám se na Urtekram a Logonu. Z těch co mám doma, mi připadá nejlepší Cannaderm. Je to dnes třetí den od umytí vlasů, a vlasy jsou skvélé. Taky se mi přestaly tak mastit vlasy. Příští měsíc se chystám na vitámínový zábal z henny a šetřím si na koupi kančího kartáče. Myslím, že teď už svým vlasům žádnou hrůzu neprovedu Smile


Zdravím Monis Wink Tak musím říct, že jsem na tom byla velmi podobně jako ty! Mívala jsem dlouhé nebarvené vlasy skoro po pas, jemné, ale celkem husté...Pak přišla doba, že se všichni nechávali barvit, byly moderní melíry a sestříhané vlasy, a když jsem byla jednou u kadeřnice, tak mě začla přemlouvat, že by mi slušely sestříhané vlasy, dlouhé jen po ramena, že by se ty vlasy odlehčily Rolling Eyes NO TO URČITĚ Evil or Very Mad Byly děsné, po melíru přišel kolotoč barvení a bez podtočení vlasů kulmou jsem vypadala hrozně, vlasy splihlé, bez tvaru...takže jsem tomu už víc jak před rokem udělala přítrž - nasadila přírodní kosmetiku, používala různé aktivátory na urchlení růstu, přestala sušit fénem...koncem minulého roku jsem začala dávat co 14 dní hennu, nakoupila kvalitní hřebeny a teď mám i kančí kartáč...až do minulého měsíce jsem vlasy každý měsíc zarovnávala a odstříhovala ty poškozené konce...teď už mám vlasy v jedné rovině po ramena a plánuju nestříhat tak dlouho, jak to jen půjde...Tak uvidím, chce to trpělivost a čas Rolling Eyes Mamča mi sice pořád říká, jestli už to s těma vlasama nepřeháním, ale taky si všimla, že je mám mnohem lepší, sinější a hustší...Tak snad to vyjde a vlasy budu mít zase dlouhé.....A tobě taky přeji hodně štěstí Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 42, 43, 44  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.