Akvaristi, rybičky a vše o tom
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=85a5f13be9fe9aae504eebeddb16a259Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Blondorezka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.9.2007
Příspěvky: 794

PříspěvekZaslal: út březen 25, 2008 12:00 pm    Předmět: Citovat

Ještě dobrá stránka jsou Rybičky.net, informací je spousta, já jsem s rybičkami vyrůstala, jeden čas jsme měli i pět akvárií(pravda, jedno s želvama). Dokonce i k drahému jsem jedno infiltrovala- 100l. Doma máme 200l a 300l plus jendo malé, tam sídlejí suchozemští šnečci.
Na začátek jsou dobré živorodky (mečovky, paví očka-gupky, platy...) nebo nějaké nenáročné jako neonky, dania a pod. Lahůdky jako terčovce, rájovce bych nechala až se nasbírají zkušennosti, já sama v té 100l mám taky takovou nenáročnou směsku, to táta doma chová spíš takové fajnovky, ale ten akvaristí 40 let Cool
Dobré je najít odbornou akvaristiku s vyškoleným personálem a tam se poradit, jaké kytky a rabičky se snesou dohromady a pod. Hodně štěstí v chovu, rybičky jsou nádherná zvířátka a koukání na ně krásně uklidňuje. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: út březen 25, 2008 12:06 pm    Předmět: Citovat

Rybičky jsou skvělé, akorát se nedají moc muchlat a líbat, nicméně, když je naučíš na prst, tak ti ho můžou okusovat a nebo za ním plavat ze strany na stranu. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: út březen 25, 2008 12:08 pm    Předmět: Citovat

A.d.é.l. napsal:
Rybičky jsou skvělé, akorát se nedají moc muchlat a líbat, nicméně, když je naučíš na prst, tak ti ho můžou okusovat ...


Ideální jsou na to masožravé, to je ani nemusíš moc učit... Twisted Evil Laughing Laughing Laughing Já bych si moc přála akvárko, al enějaké pořádnější aspoň 200 l, což má bohužel dva háčky: jednak je takové velké už docela drahé a navíc mě miláček furt straší, že takové zatížení by naše dřevěné stropy nezvládly... Crying or Very sad Confused .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: út březen 25, 2008 12:11 pm    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
Ideální jsou na to masožravé, to je ani nemusíš moc učit... Twisted Evil Laughing Laughing Laughing Já bych si moc přála akvárko, al enějaké pořádnější aspoň 200 l, což má bohužel dva háčky: jednak je takové velké už docela drahé a navíc mě miláček furt straší, že takové zatížení by naše dřevěné stropy nezvládly... Crying or Very sad Confused .


No právě, já mám děs až to akvárko jednou praskne. Podlahy můžou letět do háje.. Rolling Eyes Zas ho ale lepil drahého strýc a ten má v Klatovech sádky a akvaristikuje už spousty let... tak snad tomu rozumí, nechci plavat..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sirael
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2008
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: út březen 25, 2008 12:12 pm    Předmět: Citovat

My máme akvárko v ložnici a je to fakt super intimní osvětlení Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: út březen 25, 2008 12:16 pm    Předmět: Citovat

A.d.é.l. napsal:


No právě, já mám děs až to akvárko jednou praskne. Podlahy můžou letět do háje.. Rolling Eyes Zas ho ale lepil drahého strýc a ten má v Klatovech sádky a akvaristikuje už spousty let... tak snad tomu rozumí, nechci plavat..


No, našim jednou rublo 180 litrové, naštěstí teda ne tak, že by se třeba vyvalila celá stěna, jenom to naprasklo v jednom rohu, no stejně to bylo v obýváku jako po měnší záplavě, protože se to stalo v noci a zjistili to až ráno... Wink Laughing Laughing Laughing
A ještě jedna veselá historka z akvaristiky: když byl jednou taťka na služebce, měla máti za úkol krmit rybičky. Ovšem nějak jí nedošlo, že to víčko na těch vločkách moc nedrží, prostě to obrátila a obsah celé tuby letěl do akvárka... Následně se akvárium proměnilo v temnou bažinu, kde byl zákal patrný ještě po třetí výměně vody. Náš dlouholetý pancéřníček tohle "krmení" chudák nedal... Confused Rolling Eyes Wink Laughing Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: út březen 25, 2008 12:21 pm    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
Náš dlouholetý pancéřníček tohle "krmení" chudák nedal... Confused Rolling Eyes Wink Laughing Laughing Laughing Laughing


Asi neměl hlad Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: út březen 25, 2008 12:22 pm    Předmět: Citovat

A.d.é.l. napsal:


Asi neměl hlad Wink


Možná se spíš přecpal... Laughing Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: út březen 25, 2008 12:22 pm    Předmět: Citovat

Sirael napsal:
My máme akvárko v ložnici a je to fakt super intimní osvětlení Very Happy


No to naše už tak intimní moc není. Proto asi trpím na ty vykovávané lucerny. Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: út březen 25, 2008 12:23 pm    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
Možná se spíš přecpal... Laughing Laughing Laughing Laughing


No a nebo tak Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.