Akvaristi, rybičky a vše o tom
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=eec682a2bb0844ee80ce0764fb06e19bZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: po březen 24, 2008 8:24 pm    Předmět: Akvaristi, rybičky a vše o tom Citovat

Mily dneska prinesl z obchodu 55litrovy akvarko,...
takze se zda, ze budeme chovat rybicky Smile
Poradite pls. zacinajicim akvaristum?
Zejmena by me zajimalo, jake rostilinky vybrat a jake rybicky?
A kolik rybicek je OK do 55l vody?
A vybirat samicky nebo samecky nebo jak?
Rada bych se vyhnula zejmena situacim, kdy bude rybicek valem ubyvat a jedna bude tlustsi a tlustsi.... Smile
bych chtela , aby byli hodne barevny a aby se meli navzajem radi.....Smile takova jako mirova komunita, aby to byla Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: po březen 24, 2008 8:45 pm    Předmět: Re: rybicky Citovat

Nika napsal:
Mily dneska prinesl z obchodu 55litrovy akvarko,...
takze se zda, ze budeme chovat rybicky Smile
Poradite pls. zacinajicim akvaristum?
Zejmena by me zajimalo, jake rostilinky vybrat a jake rybicky?
A kolik rybicek je OK do 55l vody?
A vybirat samicky nebo samecky nebo jak?
Rada bych se vyhnula zejmena situacim, kdy bude rybicek valem ubyvat a jedna bude tlustsi a tlustsi.... Smile
bych chtela , aby byli hodne barevny a aby se meli navzajem radi.....Smile takova jako mirova komunita, aby to byla Very Happy


Bude akva sladkovodní?Nejdřív se musíte rozhodnout, jaký druh rybiček pěstovat. Není dobré kombinovat např. Afriku s Asií a podobně. My máme třeba rybyčky z Malawi - cichlidy a tlamovce zvlášť, protože by se s těma jinýma požraly. Taky to musí být rybky co mají rády stejnou teplotu vody. Pro začítečníka bych doporučila nakombinovat nejaké neonky, paví oka, určitě čichavce- těch je mnoho druhů a jsou krásní. Můžou být pospolu s pancéřníčky(my máme pandy) dále přísavky- ty jsou dobré na čištění skla, potom ancistrus.Pak máme ještě ve společenském akvárku( ale my máme 3OO litrů) skaláry, parmičky žraločí a xify. A soužití je bez probémů. Hlavně ne piraně Smile . Kdyžtak vyražte na akvaristickou burzu, ale o těch vím jen v Praze...Tam je vše o dost levnější. Co se týče kytek. Prozatím kupte umělé, až podle toho, pro jaké ryby se rozhodnete nakupte kytky(aby vám je neožraly).
Ja bych nejdriv koupila nejdrive cca 5 neonek( u těch pohlavi nejde rozeznat, tak jako u většiny rybiček) a asi 5 pavich ok. Živorodky se hodně množí, takže bych vzala třeba 1 samce- ty mají siroke ocasni ploutve a 4 samicky. Kdybys vzala prevahu samcu, mohli by atakovat ty neonky, ale jen v pripade, ze budou mensi. Samicky ok zase nejsou tak pěkné. Nám stejne ze zacatku poloviva ryb umrela, protoze se nam voda stale kalila. Potom muzete dokoupit nejake cichavce, nebo ryby, které vám doporučí k neonkám a pavím okům...Mě se moc líbí tetra konžská, ale ta stojí 80,- kus...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: po březen 24, 2008 9:26 pm    Předmět: Re: rybicky Citovat

Nika napsal:
Mily dneska prinesl z obchodu 55litrovy akvarko,...
takze se zda, ze budeme chovat rybicky Smile
Poradite pls. zacinajicim akvaristum?
Zejmena by me zajimalo, jake rostilinky vybrat a jake rybicky?
A kolik rybicek je OK do 55l vody?
A vybirat samicky nebo samecky nebo jak?
Rada bych se vyhnula zejmena situacim, kdy bude rybicek valem ubyvat a jedna bude tlustsi a tlustsi.... Smile
bych chtela , aby byli hodne barevny a aby se meli navzajem radi.....Smile takova jako mirova komunita, aby to byla Very Happy


Tak o tom, jeslti bude sladkovodní nebo slané, bych asi nediskutovala, určitě bych vám doporučila sladdovodní, slané je hodně náročné, pro začínajícího akvaristu se moc nehodí... Wink
Jinak 55 l není moc, obecně se odporučuje tuším 10 l na jednu rybu - z toho by teda vyšlo, že byste měli mít pět rybiček, no ale když jich bude o něco víc, nic se nestane.
Nejlepší by asi byly tetry, ty jsou většinou společenské, už zmiňované neonky jsou ideál, řešit u nich samec/samice nemusíš, ono se to stejně moc nepozná. Gubky se většinou docela rychle množí, tak kdybyste chtěli rošiřovat, je to dobrá volba Wink Laughing Jinak třeba i mečovky nebo různí sumečci jsou docela snášenliví. Pozor na ryby, které mají přívlastek "bojovná", ty se většinou fakt moc nemají rády s ostatními, zejména stejného druhu.
Rostliny si vyberte asi hlavně podle toho, co se vám bude líbit, případně se poptejte v obchodě, jak moc rostou, abyste z toho brzo neměli džungli Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: po březen 24, 2008 10:14 pm    Předmět: Citovat

Gupky, jednoznačně pro začátečníky nejlepší. To jsou nezničitelné ryby. Když zapomeneš čistit akvárko, živí se řasama nebo se žerou navzájem, prakticky se nedají zabít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kkk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.7.2006
Příspěvky: 1447

PříspěvekZaslal: po březen 24, 2008 10:36 pm    Předmět: Citovat

ano. jedna rybka na 10 litrů, to je pravda, ale pokud to bude piraňa, tak jedna rybka na 55 litrů Laughing Laughing Laughing Laughing Wink Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sirael
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2008
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: po březen 24, 2008 11:38 pm    Předmět: Citovat

55 l je dost malé akvárko. V prvé řadě potřebujete filtr, osvětlení a topítko. Pokud chcete mít kvítí, počítej světlo alespoň 0,5 W/l. Rozhodně nejsem příznivcem umělých kytek, z odolných se dají pořídit např. Anubiasy, těm stačí i méně světla, Vallisnerie, některé Cryptocoryny, Egeria densa/najas... kvítek je vícero, kdyžtak napiš SZ a poradím, každopádně výběr kvítek musíš podřídit množství světla a pak nějaké souhře požadované teploty mezi rybičkama a kvítím.
Pokud nechceš mít brzy rybí polívku, nepořizuj si paví očka, protože ta se neskutečně množí. Z odolných rybiček bych vzala tak 8 neonek obecných, ty jsou odolnější než neonky červené a zároveň v počtu od 8 výš už dělají pěkné hejno. K tomu bych vzala jednoho sumečka přísavníčka, toť vše Smile
Nejlépe si v knihovně půjč nějakou knížku o akvaristice. Je to blbá rada, já vím.... ale akvaristika je celkem věda Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: út březen 25, 2008 7:55 am    Předmět: Citovat

dekuju za rady.
akvarko bude urco sladkovodni, nekladem si nejaky velky cile....
filtr, osvetleni i topitko mame...
a rybicky si urcite este aspn mesic poridit nemuzem, bo jedem pryc, takze snad do te doby neco nastudujem...
ve vascih radach dominuji neonky, takze ty si poridime urcite a nejakeho toho prisavnicka.... a zbytek jeste prostuduju asi, okouknu vsechny druhy, co jste tu zminili:-)
zatim chcem udelat prostredi, zasazet rostlinky a nechat odstat vodu a tak...
vim, ze rozumnejsi by bylo si o akvaristice nejprve neco precist nez kupovat akvarko ale muz mel holt nejake okamzite vnuknuti, no Rolling Eyes Smile
(ale zas takovi hnupi, ze bychom do akvarka nalili vodu z vodovodu, nahazeli rybicky, jak nam prijdou pod ruku, a pockali, co to udela, nejsme Smile)
Jinak: Kato, nemohla bys mi prosim napsat neco o te akvar. burze? (jak zjistit, kdy a kde? Bydlim ted v Praze)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: út březen 25, 2008 11:19 am    Předmět: Re: rybicky Citovat

Nika napsal:
Mily dneska prinesl z obchodu 55litrovy akvarko,...
takze se zda, ze budeme chovat rybicky Smile
Poradite pls. zacinajicim akvaristum?
Zejmena by me zajimalo, jake rostilinky vybrat a jake rybicky?
A kolik rybicek je OK do 55l vody?
A vybirat samicky nebo samecky nebo jak?
Rada bych se vyhnula zejmena situacim, kdy bude rybicek valem ubyvat a jedna bude tlustsi a tlustsi.... Smile
bych chtela , aby byli hodne barevny a aby se meli navzajem radi.....Smile takova jako mirova komunita, aby to byla Very Happy


Toš my máme 160 litrové akvário. Určo ti poradí v každé dobré akvaprodejně, my chodíme k jedné paní, co má domácí chov. Rostlinky neřeším, vždycky jsem nakoupila podle vzhledu a vidělo se. Ale je fakt, že se některé navzájem prostě nesnesou. Rybičky jsem kupovala taky podle té paní, jelikož některé velké můžou požírat ty malé... Já mám v tom akvárku (rybičky jsou polovičky) akorát vrtací šneky, takový vrtulky dlouhý. Už se mi i pomnožily. Jinak jsme měli problém s řasama, všechno bylo zelený, veterinář říkal, že pokud je všechno v pořádku (ph a čistota vody) tak to může být taky tím, že do akvárka svítí sluníčko. Tak jsem ho odstěhovala do kouta a je klid. Sluníčko holt nebrat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: út březen 25, 2008 11:25 am    Předmět: Citovat

Jinak vždycky jsem pro začátek měla Paví očka, Neonky a taky jsem milovala Čichavce, je to dost vděčný ploutvonožec, ten největší měl pak už 15 cm, Filouš to byl, ale nakonec mi stejně umřel na stáří. Tak jsem dostala Skaláry, ale ty mi požrali Paví očka, jelikož jsou to dravé ryby. A Xify (mečovky) jsou taky celkem v pohodě, navíc jsou to živorodky stejně jak Paví oka a dobře se množí. Akorát je musíš separovat (ty děti) jinak ti je matky sežerou. Kolikrát jsem čekala u rybek, až porodí, abych je mohla dát do bejbyakvárijka. Tak teď už se orientuju jen na šneky. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sirael
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2008
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: út březen 25, 2008 11:35 am    Předmět: Citovat

Doporučuju následující weby jako výborný zdroj informací:

http://www.akvarko.cz/
http://www.akvarista.cz/web/
http://aqua-daho.cz/aqua-daho/ - tohle je výborný zásilkový obchod s akva kytkama, kde se zároveň dá o rostlinkách dost načíst - jejich požadavky na pH, světlo, teplo, atd..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.