Kapr o vánocích ve vaně...
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=5d7cc23fed1b6e89710b01b39bae5082Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: st prosinec 20, 2006 7:49 pm    Předmět: Kapr o vánocích ve vaně... Citovat

Vážení, nevím, jak to je u Vás, ale u nás máme každý rok živého kapra, který se alespoň na 4 dny zabydlí ve vaně a naše rodina řeší problém, jak se koupat... Confused Wink Když jsem byl malý, bydlel o vánocích kapr ve staré pozinkované vaně, ve které jsme se všichni jednou za týden vykoupali... po odstěhování do paneláku zůstala vana u babičky v baráku a kapr se zabydloval ve vaně v koupelně a my se myli v umyvadle a nebo se voda vypustila, kapr šel do kbelíku, my se vykoupali a pak se opět napustila vana... Wink Letošní rok to vypadá, že opět nastoupí starý dobrý lavor pro nás, protože ve vaně se prohánějí 2 kapři, kteří tam budou až do soboty... Crying or Very sad Wink .
Takže, Vážení, jak řešíte tento kaprovský problém ? Twisted Evil Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: st prosinec 20, 2006 7:53 pm    Předmět: Citovat

Very Happy Když jsem byla mála, vypadalo to u nás úplně stejně, kapr pendloval mezi vanou a kyblíkem Very Happy . No a teď- no... přiznávám se, kupujeme filé Embarassed Embarassed ... on ten kapr nikomu nechutná(dokonce ani chlapečkovi, ač je rybář-on co chytí, zase pustí Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kafin
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 1044

PříspěvekZaslal: st prosinec 20, 2006 8:27 pm    Předmět: Citovat

My máme zvlášť vanu a sprchovej kout.Takže kapr může mít klidně pohodlí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Chaluzska
321-600
321-600


Založen: 12.10.2006
Příspěvky: 489

PříspěvekZaslal: st prosinec 20, 2006 8:41 pm    Předmět: Citovat

No u nás je to taky tak, že při koupání se jde kapr vykoupat do kyblíku.

Jednou jsme měli kapra v bazénu a babička ho pak chudák, zmrzlá lovila a nemohla ho vylovit.
A jednou byl kapr v létě byl umístěn taky do bazénu. Jmenoval se Karel a vždycky připlul ke kraji když ho někdo zavolal. A jednou byl takhle zavolán a babička ho usmažila. A strejda, tenkrát ještě malej se na talíř podíval a řekl: ,,To je Karel, že jo! Já ho jíst nebudu!" a odstrčil talíř.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chaluzska
321-600
321-600


Založen: 12.10.2006
Příspěvky: 489

PříspěvekZaslal: st prosinec 20, 2006 8:42 pm    Předmět: Citovat

No u nás je to taky tak, že při koupání se jde kapr vykoupat do kyblíku.

Jednou jsme měli kapra v bazénu a babička ho pak chudák, zmrzlá lovila a nemohla ho vylovit.
A jednou byl kapr v létě byl umístěn taky do bazénu. Jmenoval se Karel a vždycky připlul ke kraji když ho někdo zavolal. A jednou byl takhle zavolán a babička ho usmažila. A strejda, tenkrát ještě malej se na talíř podíval a řekl: ,,To je Karel, že jo! Já ho jíst nebudu!" a odstrčil talíř.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: st prosinec 20, 2006 9:31 pm    Předmět: Citovat

Já to řeším zcela barbarsky (i když, co je lepší pro kapra?). Dneska jsem si nechala na ulici toho kapra zabít a vykuchat a do soboty bude prostě v mrazáku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: čt prosinec 21, 2006 1:21 am    Předmět: Citovat

My ho kupujem většinou až na poslední chvíli, takže si v té vaně potom pobude jen pár hodin. Když jsem byla malá, tak jsme ho kupovali dřív, ale vůbec si nepamatuju, jak jsme to řešili - asi jsme se nemyli Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: čt prosinec 21, 2006 8:22 am    Předmět: Citovat

No, tak tohle jsme nikdy neřešili....
U nás doma nikdo neměl žaludek na to, aby si 4 dny pěstoval kapra ve vaně a pak ho zapích.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: čt prosinec 21, 2006 12:16 pm    Předmět: Citovat

Nika napsal:
No, tak tohle jsme nikdy neřešili....
U nás doma nikdo neměl žaludek na to, aby si 4 dny pěstoval kapra ve vaně a pak ho zapích.


Nápodobně. Necháváme si ho zabít od profíka už na stánku.
Návrat nahoru
Tonda
161-320
161-320


Založen: 14.8.2006
Příspěvky: 289

PříspěvekZaslal: čt prosinec 21, 2006 3:37 pm    Předmět: kapr Citovat

Já kupuju kapra přesně 23. 12. takže je ve vaně přesně jeden den a něco, děláme ho na kmíně a smaženýho halb zu halb.
Vinné klobásy děláme většinou tak, že je dáme do šneků do pekáče a pak zalejeme bílým vínem a dáme na hodinu do trouby s těma kaprama na kmíně.
Kaprům samozřejmě dáváme 23. večer pusu na dobrou noc, jednou jsme měli jednoho agresivního, tak jsme šli z koupelny celý zacákaný, asi se nerad líbal ten kapr.
Přeju veselé vánoce a šťastný nový rok 2007.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.