Vínečko bílé, červené, růžové a všechno okolo toho
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=c6a476e27802c842b2494cfbe62fa0a8Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Víno nebo pivo?
a) pivo
3%
 3%  [ 3 ]
b) víno
47%
 47%  [ 38 ]
c) obojí
18%
 18%  [ 15 ]
d) tvrdý
1%
 1%  [ 1 ]
e) všechno
17%
 17%  [ 14 ]
f) abstinuju
11%
 11%  [ 9 ]
Celkem hlasů : 80

Autor Zpráva
Tree
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 1737

PříspěvekZaslal: st březen 26, 2008 4:39 pm    Předmět: Vínečko bílé, červené, růžové a všechno okolo toho Citovat

vytvoření tohoto tématu mě inspirovalo téma o alkoholu. miluju víno, nerajdši mám, z toho co jsem ochutnala, tramín červený a muškáty, z červených vín mám ráda cabernet sauvignon... nejsem znalec vín, ale učim se, tak budu ráda když sem napíšete nějaké zkušenosti, nápady, zážitky s vínem..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tree
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 1737

PříspěvekZaslal: st březen 26, 2008 4:41 pm    Předmět: Citovat

jejda, ještě sem v anketě měla možnost "jsem abstinent"Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: st březen 26, 2008 4:51 pm    Předmět: Citovat

Abych se přiznal, jelikož jsem ze Severu, tak mi chutná vše... pivo rád, akorát se nesmí míchat
víno spíše červené - konec konců, je to přeci mléko starců... Laughing
víno bílé je dobré vychlazené - spíše na žízeň - opět nemíchat !!! Wink
Jaký koliv destilát se dobrý studený a opět nemíchat!!!! Wink
Pokud se vše smíchá, je z toho parádní bolehlav, kdy permoníci makají i přes čas a člověk se spíše podobá zelenému mužíčkovi, jak pánu tvorstva.... Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tree
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 1737

PříspěvekZaslal: st březen 26, 2008 5:00 pm    Předmět: Citovat

Laughing jo s míchánim víme Twisted Evil ale někdy mi to nevadí, to musim mít žaludek v hodně dobrym stavu.
jinak víno mám radši bílý, je lehčí, vypiju ho víc než červenýho:) klidně celou flašku sama Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: st březen 26, 2008 5:03 pm    Předmět: Citovat

Tak už tam ta možnost visí Smile

Jinak nikdy nezapomenu na jedno víno ze Saúdské Arábie. Kamarád tam občas jezdíval na služební cesty a přivezl NĚCO. Já teda nevím, co to přesně bylo za víno, ale bylo to tmavěrudé a slaďoučké a pěkně silné, chutnalo jak likér. Lahoda nejlahodnější, tím, jak zrálo tam na jihu, mělo strašně moc slunce, tolik by u nás nemělo žádné, ani kdyby ho přisvěcovali. Mňam. Já měla slabé deci, ale nikdy tu chuť nezapomenu... (taky prý ta láhev stála skoro patnáct tisíc, ale on ji prý dostal jako pozornost od nějakého místního hlavouna)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tree
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 1737

PříspěvekZaslal: st březen 26, 2008 5:38 pm    Předmět: Citovat

díky za pomoc:)

mňam, z teplejch krajů sou dobrý vína, když shánim víno tak nejradši jižních oblastí. naše ale sou taky výborný, mám ráda od Moravských vinařských závodů vína, sou lahodný...od toho mi chutná veltínské zelené strašně moc...arabský víno by mě fakt zajímalo, je to uplně jiná kultura, i to víno musí bejt jinýSmile

jo jinak, nedávno sme koupili kaliforskej cabernet ale nevim jestli sauvignon nebo co, stálo to asi kilo, bylo to celkem chutný ale smrdělo z toho něco jako tygří mast, nebo mentol s dezinfekcí, bylo to divný...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: st březen 26, 2008 5:43 pm    Předmět: Citovat

Jak Bonemína psala o víně z Arábie, tak já si vzpomněl na víno, stará asi 40 let... Embarassed Je to pár let, co tchýně uklízena sklep a v jednom rohu našla zajímavě zaprášenou a zašlou láhev, ušlechtilých tvarů... Confused Jako svátost jí přinesla do kuchyně, očistila a prohlásila, že našla poslední láhev bezinkového vína, které dělal její tchán a kterou on dlouhá léta hledal... Laughing láhev byla otevřena a její obsah pečlivě vybrán dlouhou lžičkou na talířek... spolu s tchýní jsme si vzali lžičku a začali to rosolu podobné víno ochutnávat... Embarassed , moc jsme toho nesnědli, víno bylo dobré, těžké a rychle stoupalo do hlavy...no, nutno podotknout, že takový bolehlav jsem již pak nikdy neochutnal... Laughing Wink Ale stálo to za to!!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: st březen 26, 2008 5:46 pm    Předmět: Citovat

Jo, naše vína jsou taky dobrá, to bez debat, ale zas nejsem až takový expert abych třeba po chuti rozeznávala odrůdy. Vím, že mi chutná andré a dvakrát nemusím frankovku. A z bílých mi sedí rulandské a veltlín.

Jinak varuju, kdyby se vám někomu dostalo do rukou bílé víno jménem Velkomoravské, co má na lahvi plaketu sokolníka - nepijte to! Jednou při koupání ve Vltavě na to došlo, v desíti jsme měli co dělat, abychom to vůbec dopili. Nakonec do té lahve natekla trocha vltavské vody - a po téhle "přísadě" to najednou začalo chutnat líp! Prostě jen ve skle nalitý krabicák. Velké varování všem!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tree
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 1737

PříspěvekZaslal: st březen 26, 2008 5:54 pm    Předmět: Citovat

taky bych ráda ochutnala něco staršího, měla jsem jen vína co nebyly starší než 3roky.

já taky nepoznám odrůdy.. no možná tramín a muškát jo, to sou tak výrazný chutě a vůně že se musej poznat.

frankovku taky nemusim, ale v restauraci nebo v hospodě sem za to ráda, většinou do sklenic lejou krabičáky nebo to ředí(a to neni jen v těch největších pajzlech), paradoxně sem zažila jak v jedný docela nechutný hospodě normálně lili víno z flašky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: st březen 26, 2008 6:46 pm    Předmět: Citovat

tož já mám jak kdy jakou chuť, někdy na pivo (to teda zásadně 12, 10 je moc vodová a taková bez chuti, neni nad 12...; taky kvasnicový je docela dobrý, rychle ale leze do hlavy, naposledy jsem si koupila nějakou, já nevim, 20 a to byl mazec, sem ji měla už po jednom lahváčovi Very Happy )
někdy na víno (nejradši mám asi růžová, jsou taková sladší, nejradši californská vína, z bílých tokaji, červené lambrusco... jsem na ty sladší, polosladká i sladká zvládám s klidem, není mi po nich tak blbě. nejlepší víno z poslední doby, to už si nevzpomenu na druh, ale flaška stála asi 300,-, no vypila jsem 2 flašky sama, ale musím říct, kvalitní víno, zle mi nebylo, ani jsem ho v hlavě moc necítila....
ale které doporučuju zkusit - vinařům na suché nezachutná - slámové nebo ledové. obě jsou sladká jak cecek, drahá jako pes, ale chutnají ... no ambrozie!!! (taky ale pak máte ambrozii v hlavě, klamou tělem... )
a někdy si dám drink, nejradši mám fernet s čím koliv - s tonikem, s džusem (grepovým, to je ňamka), rumika s kolou, nebo becherovku s tonikem či spritem. houbu ani bambus moc nemusim.
z tvrdých - nesnášim vodku ani jiný průhledný chlastivo, zvedá se mi kýbl už při představě, dál sem už pro vždy přepitá zlatýho, tolikrát sem z něj měla ostudu, tolikrát sem z něj měla kyblik vzhůru nohama... bleee... a taky čistej rum je fuj, a whiskeys a tak... nenene
takže nejradši piju ferneta, jasoně i drsoně, sem tam nějakej tlamolep, ale celej večer se to fakt nedá, a na chuť ty karamelky...
a vaječňáček, ale buď jen hustej domácí, nebo z plusu od karlova dvoru, ty řidký sou taky humus
_________________
I would die to breathe again
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.