Zkusíme roleplay na dlouhevlasy.cz? :)
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hračičky
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=0301ced6eb4743bb36e6cb0c697338c0Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: pá březen 28, 2008 8:57 pm    Předmět: Citovat

Lidi, pojďte to dát znova dohromady Smile Když ne naživo, tak aspoň takhle po netu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: pá březen 28, 2008 9:01 pm    Předmět: Citovat

já bych do toho klidně šla, ale nevím, jak by to fungovalo časově, to by byla asi potíž Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: pá březen 28, 2008 9:04 pm    Předmět: Citovat

My to takhle hráli na fóru www.sapkowski.cz, ale bez PJ to nemělo moc smysl. Ale jiné skupinky měly i PJ a to šlo. Stačilo být onlajn jednou za dva tři dny. a zareagovat na situaci, příběh se víc sunul po týdnech. Kdo byl na netu častěji, byl "ukecaný", kdo ne, byl tichý mlčenlivec. Hráli jsme to hlavně jako konverzační dobrodružství, házet se moc nedalo Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: pá březen 28, 2008 9:17 pm    Předmět: Citovat

Bonemína napsal:
My to takhle hráli na fóru www.sapkowski.cz, ale bez PJ to nemělo moc smysl. Ale jiné skupinky měly i PJ a to šlo. Stačilo být onlajn jednou za dva tři dny. a zareagovat na situaci, příběh se víc sunul po týdnech. Kdo byl na netu častěji, byl "ukecaný", kdo ne, byl tichý mlčenlivec. Hráli jsme to hlavně jako konverzační dobrodružství, házet se moc nedalo Very Happy


takhle Smile
u mě by byla potíž v tom "jednou za dva tři dny" protože i na DV jsem vždycky nárazově, jak to vyjde.
Ale co ostatní? Ještě někdo by byl? ( sami dvě bychom si asi moc nezahrály Very Happy Laughing )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: so březen 29, 2008 1:18 pm    Předmět: Citovat

Já bych se přidala, ale v životě jsem to nehrála a neznám pravidla, tak bych vám to asi dost kazila. Může tam být postava "Tichý pozorovatel" ? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: so březen 29, 2008 4:06 pm    Předmět: Citovat

Bone - to není špatný nápad. Udělal jsem z toho samostatné vlákno - pojďme to probrat a třeba i zkusit Smile Na některých fórech se skutečně role-play hraje, ale sám s tím nemám zkušenost - Bone, hoď odkaz na ten příběh na Sapkowském?

Dá se to možná pojmout i dost jednoduše: hráči se dohodnou na nějakém rámci hry, např. "skupina dobrodruhů se vrací z cesty za Svatým grálem a putuje jižním Burgundskem, snažíc se najít něco k snědku a donést Grál svému králi v Moldávii"). Jeden z hráčů je "pán hry", který vnáší do hry různé nečekané události, jinak hra probíhá jako "vyprávěný příběh" mezi jednotlivými hráči, kteří by museli respektovat to, co dělají ostatní hráči a pán hry (tzn. neprovádět vylučující se akce).

Bone a ostatní, jak by se vám zdál následující základ pravidel?

Hráči si zvolí určitou postavu, náhodně vyberou její parametry a toto by vždy dali do záhlaví svého příspěvku, když píšou, co dělají:

Např bych tedy psal na začátku každého příspěvku:

kód:
[Válečník ŠÁCHOLAN, Rasa: Troll, Vlastnosti: hloupý - silný - náladový])


Zároveň by se do záhlaví příspěvku doplnilo aktuální vybavení:

kód:
Aktuální výbava: Sekera, bathoh plný lektvarů, prošoupané boty.


A aktuální fyzický stav:

kód:
Aktuální fyzický stav: Hlad: Velký, Únava: střední, Zdravotní stav a zranění: střední.


Tohle vybavení by si daná postava průběžně aktualizovala podle vývoje událostí a vždy zkopírovala na začátek příspěvku.

No a pak by se napsala akce v podobě popisu toho, co moje postava dělá, a co u toho říká:

kód:
"Zatímco se bavíte s mlynářem, já na nic nečekám, protože vám kvůli své inteligenci vůbec nerozumím, a jdu se podívat do mlýna. Zaujalo mne automatické kladivo, beru svoji sekeru a zkouším si taky bouchnout. Moc se mi to nepovedlo a mlynářský mlat je vejpůl"


Na to by mohli pak v dalších příspěvcích různě reagovat další hráči (např.: Kouzelnice Arxona -
kód:
ucítila jsem vnitřním zrakem, že se něco ve mlýně nepovedlo. Snažím se zabavit mlynáře, dokud se tam nepůjde podívat"
) nebo "Pán hry" (
kód:
Mlynář zaslechl zvuk praskajícího mlatu a vřítil se dovnitř. Dívá se rozzuřeně na Šácholana a bere do ruky vidle.
)

Co říkáte? Smile
_________________
DlouheVlasy.cz!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kkk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.7.2006
Příspěvky: 1447

PříspěvekZaslal: so březen 29, 2008 4:19 pm    Předmět: Citovat

chápu to jako nekonečná báseň??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: so březen 29, 2008 4:56 pm    Předmět: Citovat

Kombinace
- nekonečné básně, ve které se člověk musí plně podřídit dosavadnímu ději, vstupům pána hry a možnostem své "postavy"
- improvizovaného divadla
- online hry Smile
_________________
DlouheVlasy.cz!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kkk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.7.2006
Příspěvky: 1447

PříspěvekZaslal: so březen 29, 2008 5:12 pm    Předmět: Citovat

A dá se vstoupit do děje?? Já nějak o tom nemam páru, i když asi tušim vocogo Wink
Nebo je nějakej scénárista a rejža?? Bude komparz??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: so březen 29, 2008 5:25 pm    Předmět: Citovat

Scénárista je do jisté míry pán hry: nastavuje celkové prostředí ("kulisy"), určuje děj mimo oblast postav které jsou hrány hráči a hraje ostatní postavy (tzv. NPC, non-player characters).

Nicméně hráči toto dále rozvíjí. Pokud se např. rozhodnou, že vůbec do Moldávie nepojedou a grál odevzdají anglické královně, pán hry je to nechá udělat - pokud si samozřejmě hráči zajistí peníze na pronájem lodi z francie do anglie - , popíše prostředí francouzského přístavu a třeba jim pošle do cesty nějakého pařížského zloděje, který se je pokusí okrást....

.. kapišto? Smile
_________________
DlouheVlasy.cz!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.