Bio maso
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=a5110ddebf5cd42c39d06a526e054d04Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Biopotraviny:
nekonzumuji, bio mánie se mě netýká
21%
 21%  [ 12 ]
občas pro zpestření koupím
38%
 38%  [ 21 ]
kupuji a vařím z nich poměrně často
32%
 32%  [ 18 ]
jsou mým denním chlebem :)
7%
 7%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 55

Autor Zpráva
Virgo
81-160
81-160


Založen: 27.3.2008
Příspěvky: 109

PříspěvekZaslal: po březen 31, 2008 3:44 pm    Předmět: Bio maso Citovat

Zdravím Vás všechny,

chtěla jsem se zeptat, jakou máte zkušenost s nákupem masa z ekologického hospodářství, nejvíce by mě zajímalo maso kuřecí. Přiznám se, že jsem si pravé bio kuře ještě nekoupila, stále trošku váhám, zda za něj těch několik stovek v několika málo obchůdcích, kde už jej nabízejí, dám, nebo nedám... Smile

Zatím to "řeším" tím, že s přítelem jíme kuře jen občas a kupujeme jedině Sedlákovo kuře, údajně krmeno kukuřicí a žijící v lepších podmínkách než kuřata z velkochovu. Stále ale nevím, nakolik a v čem přesně jsou ty podmínky lepší - pokud to někdo víte, Vaše informace uvítám... Smile Na běžné levné kuře mě dávno přešla chuť, stačilo si o chovu brojlerů přečíst pár alarmujících článků, ale přece jen bychom si bílé maso občas rádi dali.

Víte o nějakém obchodě, kde by bylo k dostání kuře alespoň z volného výběhu, když už ne přímo bio?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kalakai
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 1.2.2008
Příspěvky: 965

PříspěvekZaslal: po březen 31, 2008 7:43 pm    Předmět: Citovat

no v makru máš bio maso.. ale je moc drahé.. my máme na kuřata souk. dodavatele.. ale ti dávají jen nám Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Virgo
81-160
81-160


Založen: 27.3.2008
Příspěvky: 109

PříspěvekZaslal: po březen 31, 2008 8:05 pm    Předmět: Citovat

kalakai napsal:
no v makru máš bio maso.. ale je moc drahé.. my máme na kuřata souk. dodavatele.. ale ti dávají jen nám Sad


Joo? I kuřecí? Teda, vy se máte, závidím... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: po březen 31, 2008 9:13 pm    Předmět: Citovat

Mně tam chybí možnost "nekonzumuji, protože momentálně přesahuje moje finanční možnosti, ale jinak se bio stravovat snažím..." Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Virgo
81-160
81-160


Založen: 27.3.2008
Příspěvky: 109

PříspěvekZaslal: po březen 31, 2008 9:18 pm    Předmět: Citovat

Slunéčko napsal:
Mně tam chybí možnost "nekonzumuji, protože momentálně přesahuje moje finanční možnosti, ale jinak se bio stravovat snažím..." Wink


I tak děkuji, žes mi to sem vypsala slovy, když to chybělo v anketce... Smile Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Virgo
81-160
81-160


Založen: 27.3.2008
Příspěvky: 109

PříspěvekZaslal: po březen 31, 2008 9:29 pm    Předmět: Levné vs drahé Citovat

Btw... pokud se sem smějí dávat odkazy, doporučuji stránku http://www.spolecnostprozvirata.cz/data/drubezi-levne.pdf

Mimo jiné to byl i tento text, který mě ujistil, že bio maso vlastně není drahé, když se to tak vezme, ale naopak běžné maso z takto vystresovaných zvířat je příliš levné... Zatím si kuře kolem pěti stovek asi nemůžeme dovolit, ale pokud bude fakt velká chuť na maso, do Prahy nebo někam na farmu si pro něj jednou asi zajedu... a pochutnáme si s přítelem bez pocitu, že kvůli našemu hladu někdo, byť se jedná "jen" zvíře, protrpěl svůj krátký život... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: po březen 31, 2008 9:51 pm    Předmět: Citovat

Já hlavně doufám že s tím, jak se "biovlna" bude šířit, tak se i v ČR objeví chovatelé kuřat, kteří budou respektovat bio-podmínky a maso se výrazně zlevní. Není divu že je teď tak drahé, protože pokud se nemýlím, tak veškeré bio kuřecí s k nám musí dovážet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Llucy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 1368

PříspěvekZaslal: po březen 31, 2008 9:53 pm    Předmět: Citovat

Mám asi blbou otázku, ale jak je to s "bio" rybama??? Ty asi bio neexistují Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 6:40 am    Předmět: Citovat

Llucy napsal:
Mám asi blbou otázku, ale jak je to s "bio" rybama??? Ty asi bio neexistují Laughing Laughing


Podle mě je bio vše, co si člověk sám vypěstuje.Pokud používá neškodný postřiky a hnojí hnojem a ne umělými hnojivy.
Co se ryb týče tak já bych za "bio" ryby považovala nalovené v nějaké neznečištěné řece, nebo ty mořské možná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 8:39 am    Předmět: Citovat

Já bych řekla že bio ryby by mohly být ty pocházející ze znečištěných částí moří... jinak všechny mořské určitě ne, protože ryby pochytají z vody kde co, spoustu škodlivin, olovo atd. Confused bohužel.
A jinak tady je jeden mini článeček na dané téma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.