Bio maso
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=f478c23245d32dc379a6bf05cf2e5fb8Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Biopotraviny:
nekonzumuji, bio mánie se mě netýká
21%
 21%  [ 12 ]
občas pro zpestření koupím
38%
 38%  [ 21 ]
kupuji a vařím z nich poměrně často
32%
 32%  [ 18 ]
jsou mým denním chlebem :)
7%
 7%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 55

Autor Zpráva
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: út březen 08, 2011 1:57 pm    Předmět: Citovat

Já myslím, že zásadní je domluva předem a tolerance na obě strany. Sem tam vyjít vstříc milované osobě asi taky není na škodu.

Pokud má někdo pocit, že jeho partner je nesvéprávný debil, kterého je nutno převychovat či donutit k "lepšímu" chování a návykům, řekla bych, že je něco špatně. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: út březen 08, 2011 2:07 pm    Předmět: Citovat

neewe napsal:
Buď je můj přítel hodně výjimečný nebo ty své chlapy prostě podceňujete.

Nepodceňuju, nemám důvod, vaří líp než já Laughing
Klarusa napsal:
Sem tam vyjít vstříc milované osobě asi taky není na škodu.

No pokud ta osoba považuje maso za středobod svého života a neobejde se bez něj, tak určitě Smile
Jinak z předešlé debaty - vůbec tam nepadlo nic o přesvědčování, ani o nucení. Je každého věc co jí, a třeba já jsem nikdy nikoho nepřesvědčovala, ať jí nebo nejí to nebo ono.To je rozhodnutí každého zvlášť.
Ale stejně tak, jako dávám svobodu v rozhodování okolí, se mohu i já rozhodnout, co budu a nebudu jíst a vařit Smile a stejně tak ten druhý. A pokud se neshodnem, tak si uděláme každý jídlo pro sebe a není v ničem problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: út březen 08, 2011 2:16 pm    Předmět: Citovat

Dés, ono to bylo míněno spíš jako takový všeobecný dojem, necíleno na někoho konkrétního, ale asi kdo se cítí, ten se vtípí Wink

A ohledně těch středobodů, nemám pocit, že bych tam psala něco o masu jako středobodu života případného partnera, ale pokud je to bráno tak,že radost druhému je možno udělat pouze ve zcela zásadních věcech, nikoliv nějakou maličkostí, pak to beru. Ale to už jsme trochu jinde Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: út březen 08, 2011 2:32 pm    Předmět: Citovat

Dítě bych o maso neošizovala, i zde jsem pro umírněnou konzumaci jednou, dvakrát týdně. Bohužel Jonáš je vyložený masožrout, maso vyzobe, přílohu nechá, takže ho jí častěji a více, než bych chtěla. Znám ale i vegetariánské děti a prospívají úplně normálně.
Můj muž měl před naším seznámením naprosto šílené stravovací návyky, nakoupil si tunu nejlevnějšího salámu v Lídlu, k tomu housky, instantní polívky a toť vše.Jídlo neřešil, bylo mu jedno.Takže on je v podstatě šťastněj za cokoli, co uvařím. Jenom prostě nestíhám ty teplé večeře tak jak by chtěl.
_________________
Zdrav?????????­ m?????????©ho d?????????­t???te je nejd??le??it???j???????????­
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: út březen 08, 2011 2:42 pm    Předmět: Citovat

Káťa napsal:
Dítě bych o maso neošizovala, i zde jsem pro umírněnou konzumaci jednou, dvakrát týdně. Bohužel Jonáš je vyložený masožrout, maso vyzobe, přílohu nechá, takže ho jí častěji a více, než bych chtěla. Znám ale i vegetariánské děti a prospívají úplně normálně.
Můj muž měl před naším seznámením naprosto šílené stravovací návyky, nakoupil si tunu nejlevnějšího salámu v Lídlu, k tomu housky, instantní polívky a toť vše.Jídlo neřešil, bylo mu jedno.Takže on je v podstatě šťastněj za cokoli, co uvařím. Jenom prostě nestíhám ty teplé večeře tak jak by chtěl.


Káťo, ty stravovací návyky mi někoho připomínají.. jenže ono je to o to horší, že doma má ještě horší stravu než si koupí v tom obchoďáku.. jeho maminka mu pořádně neuvaří, protože to neumí.. nebo to aspoň tvrdí, že když si vybírala, co bude, jestli kuchařka, matka, uklizečka nebo emancipovaná žena, tak si vybrala prý to poslední.. Twisted Evil taky to tak u nich vypadá.. celá rodina jí blafy a to doslova.. tatínek je navíc šetřílek.. za týden mají třeba 3x sekanou, 2x kuře (nejlepší kusy se házejí ženským - tedy sestře a mámě, chlapi - tatínek a muž - mají kosti), jednou rýžovou kaši s grankem a pak těstoviny s lančmítem třeba.. rýžová kaše mi z toho zněla nejlíp, dokud jsem neviděla, kolik jí muž má v talíři.. to by nestačilo ani děcku na večeři.. Rolling Eyes o nějakém BIu ani neslyšeli..
muž tedy pod vlivem hladu a návyků si v obchodu nakoupí rohlíky, salámy, levné majonézové saláty a dojí se..
když loni docela těžce pracoval, zhubl touto stravou o docela dost kil.. jeho tatínka jeho doktorka nutí na vyšetření žaludku, protože má problémy..
když muž jí u nás, tak to považuje za svátek a to doma nejsme žádné slavné kuchařky.. je mi z toho strašně smutno a je mi smutno ještě víc, že já jsem u tchyně ta pomlouvaná, co všechno moc hrotí.. odmítla jsem totiž u nich už kdysi jíst... skrz tu špínu všude to prostě nejde.. ale to už je hodně OT, tak se za to omlouvám..Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: út březen 08, 2011 3:01 pm    Předmět: Citovat

Hani, tak to je situace jak přes kopírák. V manželově rodině mají ještě navíc rakovinu tlustého střeva a i muž má často problémy se zažíváním, takže u něj je zdravá strava, hodně zeleniny a vynechání uzenin fakt nutností....
_________________
Zdrav?????????­ m?????????©ho d?????????­t???te je nejd??le??it???j???????????­
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: út březen 08, 2011 3:15 pm    Předmět: Citovat

Káťa napsal:
Hani, tak to je situace jak přes kopírák. V manželově rodině mají ještě navíc rakovinu tlustého střeva a i muž má často problémy se zažíváním, takže u něj je zdravá strava, hodně zeleniny a vynechání uzenin fakt nutností....


já zatím vařím tak, jak si muž naporoučí a na co má chuť.. doma to nemá a v menze radši nemluvit.. říkám si, že časem ho ty chutě přejdou, prostě se jich nabaží a zvykne si na tu zdravější stravu.. občas mu už podsunu místo přílohy zeleninový salát a podobně.. časem se snad některá jídla omezí úplně..
nejvtipnější situace byla včera, kdy měl po dlouhé době večeři u nich doma.. a pronesl: "fuj, to jsou blafy"
no, většinou tedy jo.. Twisted Evil

edit, zajímavá a blbá náhoda.. dneska jeho tatínkovi právě zjistili nějaký nález v žaludku.. ještě prý neví, co přesně to je.. ale nějak se mi to nezdá.. dělali gastroskopii.. no takže teď mám docela strach, muž jí to samé..Sad


Naposledy upravil *Hanča dne út březen 08, 2011 8:25 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*MrE
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.4.2008
Příspěvky: 1098

PříspěvekZaslal: út březen 08, 2011 5:47 pm    Předmět: Citovat

When people sit down at the table and eat their meal - chicken meat for example - do they think "Oh, this chicken tastes better because it is "bio" and it had a good life?" I don't think so. People see food, think of satisfying the hunger in their stomach then finito. "Bio" is just a clever marketing strategy to make consumers pay more for their food.

A dead chicken smells the same and it tastes the same ; bio or not.

The discussion about cooking - I agree that if you don't like what your partner cooks, then cook for yourself.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: út březen 08, 2011 6:26 pm    Předmět: Citovat

MrE: I've just written that my family has a totally different experience when it comes to Bio (organic) chickens. The taste, the texture of the meat and the shape of the birds is radicaly different (better) from the "factory" ones.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: út březen 08, 2011 7:03 pm    Předmět: Citovat

Já jsem teda asi svého chlapa taky trochu převychovala, ale přišlo to tak nějak samo. Když jsme spolu začali bydlet, vařili jsme společně to, co jsem já uměla, a to bylo obvykle bez masa. Pak jsme se ještě výslovně domluvili, že on si bude dávat maso na oběd a večeře budou lehčí, zeleninové. No a dospělo to tak daleko, že teď jsem to já, kdo říká, že salát neee, že po tom bude brzo hlad Very Happy
Takže máme maso tak 2x týdně a myslím, že se dá označit jako bio maso, obvykle je to něco, co dostane přítelův taťka (veterinář) jako odměnu za vykurýrované zvířátko Smile ty lidi to zvířectvo chovají doma na dvorku, žádná velkovýrobna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.