Krecove zily, jejich prevence a leceni...
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=0d4de62fb1befc928edb6be5db93e25aZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pett28
41-80
41-80


Založen: 2.9.2007
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: st září 12, 2007 3:42 am    Předmět: Krecove zily, jejich prevence a leceni... Citovat

Krecove zily jsou velkym problemem vetsiny zen, ale i divek... Ja osobne ve svych 28letech mam za sebou uz dve sklerotizace. Jedna se o vpichnuti sklerotizovaci latky do postizene zily. Je spousty faktoru, ktery zapricinuji ucpavani zil. Velkou roli hraje dedicna dispozice nebo treba i zamestnani...
Ja osobne jsem cukrarka a po trech letech v cukrarne, jsem uz nevysla na ulici v sukni. Ted uz se zas nemam za co stydet a uz se tesim na leto.. Ten kdo tim jeste netrpi, je dobre poptat se po rodine a zacit s prevenci. I kdyz se pise, ze proti krecovym zilam zadne prevence neexistuji, je dobre aspon zacit, jak se odborne rika, s nozni gymnastikou. Proste a zkratka zacit cvicit na nohy. Nevysedavat moc, ani moc nestat...


Naposledy upravil pett28 dne st září 12, 2007 9:12 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: st září 12, 2007 6:57 am    Předmět: Re: Krecove zily, jejich prevence a leceni... Citovat

pett28 napsal:
Krecove zily jsou velkym problem vetsiny zen, ale i divek... Ja osobne ve svych 28letech mam za sebou uz dve sklerotizace. Jedna se o vpichnuti sklerotizovaci latky do postizene zily. Je spousty faktoru, ktery zapricinuji ucpavani zil. Velkou roli hraje dedicna dispozice nebo treba i zamestnani...
Ja osobne jsem cukrarka a po trech letech v cukrarne, jsem uz nevysla na ulici v sukni. Ted uz se zas nemam za co stydet a uz se tesim na leto.. Ten kdo tim jeste netrpi, je dobre poptat se po rodine a zacit s prevenci. I kdyz se pise, ze proti krecovym zilam zadne prevence neexistuji, je dobre aspon zacit, jak se odborne rika, s nozni gymnastikou. Proste a zkratka zacit cvicit na nohy. Nevysedavat moc, ani moc nestat...


Fakt??? Taky mám na jedné noze žilku (nebo teda teď už spíš žílu). Kolik ta sklerotizace stála... atd.. atd a hlavně - prý to bolí? (jestli se tedy můžu ptát..) Taky bych si to vyzkoušela, ale mám strach (injekce, jehly, kapačky.. braní krve teda nemusím Sad )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pett28
41-80
41-80


Založen: 2.9.2007
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: st září 12, 2007 10:16 am    Předmět: Re: Krecove zily, jejich prevence a leceni... Citovat

A.d.é.l. napsal:
pett28 napsal:
Krecove zily jsou velkym problem vetsiny zen, ale i divek... Ja osobne ve svych 28letech mam za sebou uz dve sklerotizace. Jedna se o vpichnuti sklerotizovaci latky do postizene zily. Je spousty faktoru, ktery zapricinuji ucpavani zil. Velkou roli hraje dedicna dispozice nebo treba i zamestnani...
Ja osobne jsem cukrarka a po trech letech v cukrarne, jsem uz nevysla na ulici v sukni. Ted uz se zas nemam za co stydet a uz se tesim na leto.. Ten kdo tim jeste netrpi, je dobre poptat se po rodine a zacit s prevenci. I kdyz se pise, ze proti krecovym zilam zadne prevence neexistuji, je dobre aspon zacit, jak se odborne rika, s nozni gymnastikou. Proste a zkratka zacit cvicit na nohy. Nevysedavat moc, ani moc nestat...


Fakt??? Taky mám na jedné noze žilku (nebo teda teď už spíš žílu). Kolik ta sklerotizace stála... atd.. atd a hlavně - prý to bolí? (jestli se tedy můžu ptát..) Taky bych si to vyzkoušela, ale mám strach (injekce, jehly, kapačky.. braní krve teda nemusím Sad )


Ja mela nohy zilkama posety cely, pokazde jsem dostala kolem 20 injekci..
A jak je neprijemny dostat injekci nikomu rikat nemusim, jenze pro krasu a hlavne pro zdravy se musi trpet.. Nebudu lhat, ono to neni moc prijemny
, kdyz vam nekdo tu nohu napichne dvacetkrat. Ta bolest se da vydrzet, hlavne z toho duvodu, kdyz si predstavite, ze se vam z toho udela poradny bercovy vred... ktereho by jsme se uz tezko zbavovaly. Jestli mas jen jednu, tak to bude dobry. Zakrok je hotovej behem chvilicky, ihned potom musis oblict kompresni pucochy, ktere by jsi mela nosit nekolik dni. Schvalne jsem se divala na Portal Verejne Zpravy Ceske Republiky, jestli to ministerstvo zdravotnictvi hradi. Ja to musela podstoupit tady v Australii a cenu ti rikat ani nebudu, aby te to neodradilo. Snazila jsem se o te ceneneco zjistit. Nekde pisou, ze to hradi Vojenska Zdravotni Pojistovna, ale mozna jak v kterym pripade. Je take podle me rozdil, jestli je to brano jako zdravotni problem nebo kosmeticka vada. Nekde totiz zase pisou, ze to stoji jen par set korun (myslim kolem 500,-).
Toto jsem nasla na tom portalu:

44221
DALŠÍ SKLEROTIZACE METLIČKOVÝCH A RETIKULÁRNÍCH VARIXŮ NEBO HEMANGIOMŮ
Přičti k výkonům sklerotizace metličkových a retikulárních varixů při
spotřebě další ampule sklerotizační látky pro lokální aplikaci, nejvíce
dvakrát při jednom sezení. Opakovat lze nejdříve po deseti dnech, nejvíce
však dvanáctkrát za jeden rok.
Kategorie: P - hrazen plně
OF: 2/1 den
12/1 rok
OM: N - bez omezení
Čas výkonu: 5
body: 13
ZUM: ne
ZULP: ano
Nositel INDX Čas
A1 3 5
---------------------------------------------------------------------------
44223
SKLEROTERAPIE ŽILNÍCH SPOJEK A REZIDUÍ PO OPERACI VARIXŮ
Injekční léčba (obliterace) varixů dolních končetin jako primární výkon

nebo skleroterapie recidiv a reziduí včetně žilních spojek a kmenových žil
po operaci varixů. V rozsahu spotřeby jedné ampule sklerotizační látky pro
lokální aplikaci. V jednom sezení lze výkon opakovat nejvíce třikrát,
opakovat sezení lze nejdříve po deseti dnech.
Kategorie: P - hrazen plně
OF: 3/1 den
24/1 rok
OM: N - bez omezení
Čas výkonu: 20
body: 89
ZUM: ano
ZULP: ano
Nositel INDX Čas
A1 3 20
---------------------------------------------------------------------------
44225
SKLEROTERAPIE METLIČKOVITÝCH A RETIKULÁRNÍCH VARIXŮ NEBO HEMANGIOMŮ
V rozsahu spotřeby jedné ampule sklerotizační látky pro lokální aplikaci. V
jednom sezení lze vykázat pouze jedenkrát. Opakování je možné nejdříve po
deseti dnech, nejvíce dvanáctkrát za rok.
Kategorie: P - hrazen plně
OF: 2/2 týdny
12/1 rok
OM: N - bez omezení
Čas výkonu: 15
body: 95
ZUM: ano
ZULP: ano
Nositel INDX Čas
A1 3 15
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: st září 12, 2007 10:23 am    Předmět: Citovat

Vždycky jsem si říkala - to počká. Ale máš pravdu, nepočká. Čím dřív, tím líp. Zapřemýšlím a i kdyby to stálo nějaké peníze, ošívat se nebudu. Spíš mám strach z té bolesti, už teď, když na to "zmáčknu" je to dost nepříjemné, takový brnivý pocit, jako by mi někdo sahal do živého.. ale to už mám pár let. A zas nechci dopadnout jak mamka, která na to kašlala a pak musela jít na operaci do nemocnice a hotovo. Tak já to fakt zvážím, díky moc!!!!! Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pett28
41-80
41-80


Založen: 2.9.2007
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: st září 12, 2007 11:29 am    Předmět: Citovat

A.d.é.l. napsal:
Vždycky jsem si říkala - to počká. Ale máš pravdu, nepočká. Čím dřív, tím líp. Zapřemýšlím a i kdyby to stálo nějaké peníze, ošívat se nebudu. Spíš mám strach z té bolesti, už teď, když na to "zmáčknu" je to dost nepříjemné, takový brnivý pocit, jako by mi někdo sahal do živého.. ale to už mám pár let. A zas nechci dopadnout jak mamka, která na to kašlala a pak musela jít na operaci do nemocnice a hotovo. Tak já to fakt zvážím, díky moc!!!!! Wink


Nemej strach, zakousnes se do polstare a bude to raz dva.. Je dobry si to nechat udelat mimo leto, aby jsi se netrapila kvuli puncocham. Me tady rikali, ze je musim nosit dva dny bez sundani. Takze dva dny bez koupani, ale to taky neni tak strasny. A pak myslim jeste tyden s tim, ze si je vzdy na koupani sundas. Ja je vzdy ale nosivala dele nez mi doporucovali. A jak jsem je sundala, tak jsem byla radosti bez sebe. Uz jen z toho, ze najednou mohly zas poradne dychat Smile Ale i z toho pohledu na ne..... az teda na ty zarostly chloupky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: st září 12, 2007 12:31 pm    Předmět: Citovat

pett28 napsal:
Nemej strach, zakousnes se do polstare a bude to raz dva.. Je dobry si to nechat udelat mimo leto, aby jsi se netrapila kvuli puncocham. Me tady rikali, ze je musim nosit dva dny bez sundani. Takze dva dny bez koupani, ale to taky neni tak strasny. A pak myslim jeste tyden s tim, ze si je vzdy na koupani sundas. Ja je vzdy ale nosivala dele nez mi doporucovali. A jak jsem je sundala, tak jsem byla radosti bez sebe. Uz jen z toho, ze najednou mohly zas poradne dychat Smile Ale i z toho pohledu na ne..... az teda na ty zarostly chloupky Smile


Já myslím, že zde to přes léto vůbec nedělají, vždy na jaře, podzim a v zimě. Sklerotizaci jsem měla podstoupit na jaře, na poslední chvíli si to lékařka rozmyslela, že jedna má žíla je přece jen docela vystouplá a ž e se mám objednat buď na laser, nebo na operaci. Takže teď budu zjišťovat, kolik vlastně stojí odstranění žíly laserem a kde se to provádí. Nejbližší centrum je někde v Brně - ale kde, to zatím nevím.
Pak je ještě možná operace v celkové narkoze, kdy křečovou žílu vytrhnou celou ven... uf Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pett28
41-80
41-80


Založen: 2.9.2007
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: st září 12, 2007 12:59 pm    Předmět: Citovat

ilona napsal:
pett28 napsal:
Nemej strach, zakousnes se do polstare a bude to raz dva.. Je dobry si to nechat udelat mimo leto, aby jsi se netrapila kvuli puncocham. Me tady rikali, ze je musim nosit dva dny bez sundani. Takze dva dny bez koupani, ale to taky neni tak strasny. A pak myslim jeste tyden s tim, ze si je vzdy na koupani sundas. Ja je vzdy ale nosivala dele nez mi doporucovali. A jak jsem je sundala, tak jsem byla radosti bez sebe. Uz jen z toho, ze najednou mohly zas poradne dychat Smile Ale i z toho pohledu na ne..... az teda na ty zarostly chloupky Smile


Já myslím, že zde to přes léto vůbec nedělají, vždy na jaře, podzim a v zimě. Sklerotizaci jsem měla podstoupit na jaře, na poslední chvíli si to lékařka rozmyslela, že jedna má žíla je přece jen docela vystouplá a ž e se mám objednat buď na laser, nebo na operaci. Takže teď budu zjišťovat, kolik vlastně stojí odstranění žíly laserem a kde se to provádí. Nejbližší centrum je někde v Brně - ale kde, to zatím nevím.
Pak je ještě možná operace v celkové narkoze, kdy křečovou žílu vytrhnou celou ven... uf Confused


No, ja mela hodne tech metlickovych, ale mezi nema i jednu, ktera byla hodne hluboko (vystoupla). Na laseru mi rekli, ze by po nem nezmizela a ze s ni musim na sklerotizaci. A opravdu musela mi ji napichnout vicekrat, ale je pryc. Vstrebavala se, ale o neco dele nez ty malinky. Co jsem o tom cetla, tak laserem to vyjde mnohem draz a snad to i dele trva nez se ztrati.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: st září 12, 2007 2:35 pm    Předmět: Citovat

Vidíš, mně to řekla doktorka naopak Confused . Bohužel, křečáky jsou dědičná záležitost, ten kdo k nim má předpoklady, je může akorát trochu oddálit ( sport, strava bohatá na rutin (to je vitamín P, obsahuje ho hlavně pohanka), ale nakonec stejně vylezou.
Já bych je teoreticky neměla ani mít - nekouřím, nemám nadváhu, jezdím na kole, nemám sedavé zaměstnání... jenže je máme v rodině z otcovy strany a s tím už nic nenadělám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pett28
41-80
41-80


Založen: 2.9.2007
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: čt září 13, 2007 1:05 am    Předmět: Citovat

ilona napsal:
Vidíš, mně to řekla doktorka naopak Confused . Bohužel, křečáky jsou dědičná záležitost, ten kdo k nim má předpoklady, je může akorát trochu oddálit ( sport, strava bohatá na rutin (to je vitamín P, obsahuje ho hlavně pohanka), ale nakonec stejně vylezou.
Já bych je teoreticky neměla ani mít - nekouřím, nemám nadváhu, jezdím na kole, nemám sedavé zaměstnání... jenže je máme v rodině z otcovy strany a s tím už nic nenadělám.


To mas pravdu... prevenci se to bohuzel nevyresi Sad Uz jsem smirena s tim, ze se mi pocase zase nejaka ukaze a ze budu muset jit znovu na injekci. Jen ale doufam, ze to zustane jen u takovych varixu, ktery jdou odstranit touto metodou a nebudu mit na stari problemy s bercovymi vredy. Proto by clovek s tim mel zacit neco delat zavcas Exclamation Zacala jsem taky pozorovat, jak zacne teplo, tak me lytka zacnou natikat a citim v nich vetsi unavu... a to je varovny znameni Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: čt září 13, 2007 12:25 pm    Předmět: Citovat

pett28 napsal:

To mas pravdu... prevenci se to bohuzel nevyresi Sad Uz jsem smirena s tim, ze se mi pocase zase nejaka ukaze a ze budu muset jit znovu na injekci. Jen ale doufam, ze to zustane jen u takovych varixu, ktery jdou odstranit touto metodou a nebudu mit na stari problemy s bercovymi vredy. Proto by clovek s tim mel zacit neco delat zavcas Exclamation Zacala jsem taky pozorovat, jak zacne teplo, tak me lytka zacnou natikat a citim v nich vetsi unavu... a to je varovny znameni Sad


Nevím, jak přesně se těm křečákům, co způsobují brnění v nohách říká - asi vnitřní, nebo hloubkové? - ale ty jsou mnohem horší a záludnější než ty, co vylezou na povrch, vznikají v nich záněty a trombozy. Můj otec byl na operaci se srdcem, dělali mu bypass u srdečních žil a chtěli mu odebrát žíly z nohy a použít je k srdci a nějak se to vůbec nepovedlo, právě kvůli tomu, že jeho vnitřní žíly byly "zkřečovatělé" (tedy-nejsem zdravotník, doufám, že tu nepíši blbiny, ale takhle nějak nám to vysvětloval lékař).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.