Earthlings
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=a093f677643094e2852c9c5ce687169dZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Gira
81-160
81-160


Založen: 31.8.2007
Příspěvky: 108
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po duben 07, 2008 9:22 pm    Předmět: Earthlings Citovat

Přišlo mi že se to sem celkem hodí. Myslím si, že by to měli vidět všichni, aby věděli co se děje... myslím, že se vyplatí tomu tu hoďku a půl obětovat, je to s cz titulkama, po 8mi minutách jsem pod sebou začala vytvářet rybníček slz... http://video.google.com/videoplay?docid=8152926319775495655&hl=en-GB

(jsem na tohle lama neumím vkládat normal odkazy Embarassed Embarassed Embarassed )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blondorezka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.9.2007
Příspěvky: 794

PříspěvekZaslal: pá duben 11, 2008 6:51 am    Předmět: Citovat

Jak mi tam naskočilo-uvidíte drastické záběry, vypla jsem to. O tom, jak se zachází se zvířaty vím, snažím se kupovat maso jen z oněch humánních chovů, podepisuji petice proti zneužívání zvířat ke zbytečným pokusům, pro zvýšení trestů za týrání... Ale nechci koukat na obrázky zmučených zvířat!!! Párkrát mi to stačilo, třeba co je docela často ve zprávách. Člověk cítí vztek a bezmoc, smutek a strach. Fakt si myslím, že dělám v mezích svých možností co se dá, a právě proto už se nechci dál rozesmutňovat.
Může to být zajímavé video, ale nějak na to nemám sílu. Ale někomu otrlejšímu, nebo někomu, kdo se o tuhle problematiku zatím nezajímal by se to mohlo "líbit" a zaujmout. Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kalakai
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 1.2.2008
Příspěvky: 965

PříspěvekZaslal: pá duben 11, 2008 7:05 am    Předmět: Citovat

my máme kuřata z bio chovu - zrovna ted je jíme už třetí den (dovezli jich jaksi víc, než dokázal mražák pojmout Smile) a maso si kupuji u místního řezníka.. vajíčka mám od prababičky a snažím se hodně kupovat bio. joo a chodím na mlíko k bio krávám. takže nějak ten slušnější chov podporuji.
ale taky nejsem zastáncem uplně extremních názorů. vegetariánství je každého věc. Lev si taky v přírodě uloví nějaké to masíčko k snědku. a když je jich víc, tak si těch masíček uloví víc. a nikdo mu neříká -bud vegetarián bo jsi fašista - zabíjíš jiný život. a chov pro jídlo už je tady několik tisíc let. pravda, podmínky jsou horší - to zlepšit lze - ale jíst něco musíme!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gira
81-160
81-160


Založen: 31.8.2007
Příspěvky: 108
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá duben 11, 2008 7:25 pm    Předmět: Citovat

Blondorezka napsal:
Jak mi tam naskočilo-uvidíte drastické záběry, vypla jsem to. O tom, jak se zachází se zvířaty vím, snažím se kupovat maso jen z oněch humánních chovů, podepisuji petice proti zneužívání zvířat ke zbytečným pokusům, pro zvýšení trestů za týrání... Ale nechci koukat na obrázky zmučených zvířat!!! Párkrát mi to stačilo, třeba co je docela často ve zprávách. Člověk cítí vztek a bezmoc, smutek a strach. Fakt si myslím, že dělám v mezích svých možností co se dá, a právě proto už se nechci dál rozesmutňovat.
Může to být zajímavé video, ale nějak na to nemám sílu. Ale někomu otrlejšímu, nebo někomu, kdo se o tuhle problematiku zatím nezajímal by se to mohlo "líbit" a zaujmout. Crying or Very sad

Kéž by bylo víc lidí jako ty... kdybych věděla předem co tam uvidím, asi bych si to ani nepouštěla, většinu sem probrečela Crying or Very sad , ale na druhou stranu- aspoň vím víc o tom co se ve skutečnosti děje, dřív jsem z téhle stránky nebyla skoro vůbec informovaná... Spíš nemám ráda lidi, kterým je jedno co se děje a nechtějí to vědět... prostě řeknou jen "Nekaž mi chuť k jídlu!" Evil or Very Mad Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gira
81-160
81-160


Založen: 31.8.2007
Příspěvky: 108
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá duben 11, 2008 7:38 pm    Předmět: Citovat

kalakai napsal:
Lev si taky v přírodě uloví nějaké to masíčko k snědku. a když je jich víc, tak si těch masíček uloví víc. a nikdo mu neříká -bud vegetarián bo jsi fašista - zabíjíš jiný život. a chov pro jídlo už je tady několik tisíc let. pravda, podmínky jsou horší - to zlepšit lze - ale jíst něco musíme!

Jenže to masíčko co si uloví má aspoň normální život, prostě ve volné přírodě a ne jako v tom videu... V přírodě je to přirozené... a ten jiný život zabíjí, protože nemá co jiného jíst a hlavně ho zabíjí jen když má hlad, ne pro zábavu... lidi si prostě myslí, že jsou něco víc... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlkun
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 662

PříspěvekZaslal: po duben 14, 2008 9:02 pm    Předmět: Citovat

Gira napsal:
Jenže to masíčko co si uloví má aspoň normální život, prostě ve volné přírodě a ne jako v tom videu... V přírodě je to přirozené... a ten jiný život zabíjí, protože nemá co jiného jíst a hlavně ho zabíjí jen když má hlad, ne pro zábavu... lidi si prostě myslí, že jsou něco víc... Crying or Very sad

Právě proto, že lidé nejsou něco víc, jsou nutně součástí oné přírody, kde je zcela přirozené zabíjet, abych měl co jíst. Takže jíst maso za špatné nepovažuji. Chyba je jinde - v přístupu ke zvířatům jako k materiálu (viz sám název oboru "živočisná výroba"; v tom, že velká část lidí si snad už vůbec neuvědomuje, že za tím plátkem masa na talíři se skrývá smrt nějaké bytosti; a v tom, že se lidé naučili zabíjet pro zábavu a přestali si života (tedy kromě toho svého) vážit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blondorezka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.9.2007
Příspěvky: 794

PříspěvekZaslal: út duben 15, 2008 10:30 am    Předmět: Citovat

Já taky nejsem vegetarián, bez masa bych nevydržela, navíc to ani není zdravé, úplně vyřadit maso, zejména pro mladé lidi a děti. Holt nás jednou příroda naprogramovala jako všežravce, tak takoví jsme. Ale je rozdíl, když si slepice, krůty a husy pobíhají po pastvě, nebo po vesnickém dvorku a jsou zabíjeny nečekaně, rychle a bez bytečného stresu, než když chudinky tráví život namačkané na betonu ve velkochovu, o způsobech usmrcování (elektřinou, někdy ještě zaživa škubány...) a stresu před tím nemluvě. Totéž prasata a pod. Dřív si pašík chrochtal v chlívku nebo venku v ohradě, pak přišel řezník a ráz na ráz-žádné týrání, žádný dlouhodobý stres...
Je to o přístupu, třeba se mi líbilo v jednom filmu o nějakých afrických domorodcích (že by pygmejové?), že lovec se ulovenému zvířeti omluví, vzdá mu úctu a poděkuje, že může jeho masem nasytit rodinu. Neříkám, že bychom měli meditovat nad každým řízkem, ale trocha úcty by nezaškodila. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
privateer
81-160
81-160


Založen: 13.5.2008
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: so květen 31, 2008 9:03 am    Předmět: Citovat

No rozhodně nejsem vegetarian-to bych asi nepřežil Smile ,ale jednou sem viděl video co dělají japonští rybáři za zhovadilosti žralokům kvůli ploutvím a to už byla síla i pro mě.Oni ho vytáhnou z vody,pak mu je uříznou a zase ho hodí zpátky no jak se všeobecně ví tak žralok pokud neplave tak se vlastně udusí.To video je na www.sharkmans-world.com jsou to trošku rozsáhlejší stránky ale je na nich i spousta jinejch informacích o těchto fascinujícím stvoření,kterým žralok určitě je.Teda aspoň pro mě určitě Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: po červen 02, 2008 11:14 am    Předmět: Citovat

Tak jak jsem psala jinde mnohe zrudnosti jsem videla na stredni veterine na praxich na vlastni oci plus videa a od malicka se snazim za to bojovat.Vegetarianem jsem od zakladky a jsem spokojena,protoze vim,ze mi to svedci a memu zdravi taky a kdyz kupuju nejaky mlecny vyrobek,tak jedine bio na podporu mensich kvalitnich chovu,kde maji zvirata lepsi zivot,vedi co je pastva a nestresovani.
Nejsulezistejsi je aby lidi nezavirali oci a vzprima se podivali problemu do tvare a podle svych moznosti pomohli vse zlepsit...tudiz neni vubec podstatne jestli jsme nebo nejsme vegetariani,ale podstatne je to abychom se zajimali odkud to co je na taliri pochazi a jakou bolest to ssebou nese a snazit se podporit zlepsovani zivotnich podminek tem uzasnym bytostem.A myslim,ze na nektere lidi by mohl zabrat i nazor sobecky-ze do sebe nebudou dostavat stres,bolest(chemicke latky narucujici chut mleka nebo masa) a za vetsi peniz koupi neco dobreho bez spatneho svedomi.
Ale bohuzel i dnes je asi vice lidi ignorantu Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tree
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 1737

PříspěvekZaslal: po červen 02, 2008 1:13 pm    Předmět: Citovat

já se na to taky koukat nebudu..nemám na to. mučení lidí zvládnu ale ne mučení zvířat..

já osobně když se musim stravovat sama, snažim se shánět maso od řezníků kteří maj vlastní malochov, zvířátka si tam pobíhaj a tak. nedávno sem procházela okolo auta do kterýho nakládali v příšerně malej klecích slepice - zvedl se mi žaludek doslova, protože sem předtim zrovna jedla kuřecí v nějakym bufetu.
ale upozorňuju že je spousta rodin(já sem z jedný z nich), který na dražší a kvalitnější maso prostě nemá, a nejen maso ale i ostatní bio potraviny. Je pro ně důležitější se najíst, než myslet jen na "nějaký zvířata" že jo. Mělo by se s tim něco udělat, měli by se rozmnožit ekofarmy, aby jejich produkty byly levnější, protože chudší člověk nepřemejšlí nad tim, jakej ta věc má původ, hlavně že je to levnější..každej neni tak osvícenej aby nejedl maso dva měsíce protože šetří na to BIO..
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=SME0ZDWnOrg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.