Earthlings
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=18e2fcb390bb1c858d8e8e8056451312Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hiami
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 26.11.2007
Příspěvky: 615

PříspěvekZaslal: po červen 02, 2008 1:36 pm    Předmět: Citovat

Tree napsal:

ale upozorňuju že je spousta rodin(já sem z jedný z nich), který na dražší a kvalitnější maso prostě nemá, a nejen maso ale i ostatní bio potraviny. Je pro ně důležitější se najíst, než myslet jen na "nějaký zvířata" že jo. Mělo by se s tim něco udělat, měli by se rozmnožit ekofarmy, aby jejich produkty byly levnější, protože chudší člověk nepřemejšlí nad tim, jakej ta věc má původ, hlavně že je to levnější..každej neni tak osvícenej aby nejedl maso dva měsíce protože šetří na to BIO..


tree, ono ale zalezi taky na tom, co a jak lide chteji jist. ono kdyz se clovek bude precpavat a mit uchlacholeny svedomi tim, ze je to bio, to taky neni nic moc. ja si radeji koupim jednu kvalitni vec, nez deset veci, ktere ti krom pocitu, ze neco jis, nic neprinasi. a protoze je takova strava kavlitnejsi, neni ji potreba tolik, takze vlastne utracet tolik nemusis. ale je pravda, ze pokud by jsi chtela nejake hody pro vic lidi, tak je to asi nerealne pri soucasnem stavu cen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: po červenec 14, 2008 11:13 pm    Předmět: Citovat

Taky se přidávám k těm, kteří si myslí, že kvalita vítězí nad kvantitou. Navíc jsem vegetariánka od 10ti let. A nevěřící Tomášové asi neuvěří, ale stále živá a zdravá Wink U mě to tedy začalo z prostého důvodu, že moje tělo mělo potíže s trávením masa. Prostě mělo problém s tím, že mu bude 3-5 dní v žaludku pomalu zahnívat nějaká mrtvolka, takže jsem měla křeče, bylo mi zle atd. Ale maso mi nikdy nic moc neříkalo a nikdy mi nechybělo. Když někde cítím, zápach připravovaného masa, smrdí mi to...promňte, prosím...kremací. Já za to nemůžu Embarassed
Ale zpátky k tématu. Mám svoje tělo ráda a chtěla bych, aby mi ještě nějakou tu dobu vydrželo a tak do něj dávám jen to nejlepší, přírodní a čisté. Nebudu se dobrovolně pomalu trávit různými barvivy, éčky a náhražkami. Pokud je ale pro někoho přednější se "přecpat" potravou druhé kategorie z diskontu, je to jeho zdraví a jeho volba. Já bych nikoho do ničeho nenutila. Každý k tomu musí dojít sám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: st červenec 16, 2008 6:10 pm    Předmět: Citovat

Někde jsem četla větu...


Žádná slova nevypoví o člověku víc než pes v dokumentu Pozemšťané - (Earthlings), kterého lidé zaživa vhodí do odpadkového vozu, kde se ( těsně před zavřením poklopu a zamícháním mezi smetí ) naposledy plaše olízne.


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: st červenec 16, 2008 6:11 pm    Předmět: Citovat

Tu scénu musí člověk vidět, aby si na ni vzpomněl a skutečně pochopil...
Chápu že někdo film nemůže raději ani vidět...ale je dobré znát pravdu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: st červenec 16, 2008 6:23 pm    Předmět: Citovat

jojo, pravdu, dřív jsem na tyhle videa (myslím jako z jatek, transportů, velkochovů), koukala, abych mohla říct: víš jak to tam vypadá?, abych mohla říct: já vím, jak to tam vypadá.... znát chování lidí ke zvířatům... postupem času na to prostě nemám.... sledovat bezmocně utrpení, bezmocně nadávat na svět, na lidi....
na ty eartlings jsem koukala tři minuty, do chvíle, než se objevila scéna s ležícím prasetem a člověkem, který se blížil k betonovému kvádru.... nemám na to sledovat to, už ne....
ale pouštěla bych tyhle filmy všem, kteří maso jedí, všem, kteří si neuvědomují bolest schovanou za flákotou.... podivej se na jejich utrpení, podivej se jim do očí, jdi na jatka, ať to vidíš....máš ještě chuť?
o to víc smutné je, že jsou i tací, kteří pokrčí rameny a řeknou: no a? od toho tu jsou... pro nás. pro naši potřebu....
už na to prostě nemám....
_________________
I would die to breathe again
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: st červenec 16, 2008 6:25 pm    Předmět: Citovat

a ti co ubližují zvířatům... oko za oko, zub za zub....
_________________
I would die to breathe again
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sobebor
321-600
321-600


Založen: 9.1.2008
Příspěvky: 331
Bydliště: B?????¶hmen und M?????¤hren

PříspěvekZaslal: st červenec 16, 2008 6:31 pm    Předmět: Citovat

tiborMel napsal:
a ti co ubližují zvířatům... oko za oko, zub za zub....


Platí to i na kastrace? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: st červenec 16, 2008 6:37 pm    Předmět: Citovat

kastraci považuju za preventivní, účinné a účelné řešení před nechtěnými a následně týranými, zabitými zvířaty....
ale když mluvíme o oku a zubu, ano Very Happy konečně by ženský nemusely brát prášky Very Happy
_________________
I would die to breathe again
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: st červenec 16, 2008 6:38 pm    Předmět: Citovat

tiborMel napsal:
jojo, pravdu, dřív jsem na tyhle videa (myslím jako z jatek, transportů, velkochovů), koukala, abych mohla říct: víš jak to tam vypadá?, abych mohla říct: já vím, jak to tam vypadá.... znát chování lidí ke zvířatům... postupem času na to prostě nemám.... sledovat bezmocně utrpení, bezmocně nadávat na svět, na lidi....
na ty eartlings jsem koukala tři minuty, do chvíle, než se objevila scéna s ležícím prasetem a člověkem, který se blížil k betonovému kvádru.... nemám na to sledovat to, už ne....
ale pouštěla bych tyhle filmy všem, kteří maso jedí, všem, kteří si neuvědomují bolest schovanou za flákotou.... podivej se na jejich utrpení, podivej se jim do očí, jdi na jatka, ať to vidíš....máš ještě chuť?
o to víc smutné je, že jsou i tací, kteří pokrčí rameny a řeknou: no a? od toho tu jsou... pro nás. pro naši potřebu....
už na to prostě nemám....


Taky už ty snímky nevyhledávám. jen na toho psa jsem si vzpomněla, na toho nezapomenu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sobebor
321-600
321-600


Založen: 9.1.2008
Příspěvky: 331
Bydliště: B?????¶hmen und M?????¤hren

PříspěvekZaslal: st červenec 16, 2008 6:39 pm    Předmět: Citovat

tiborMel napsal:
kastraci považuju za preventivní, účinné a účelné řešení před nechtěnými a následně týranými, zabitými zvířaty....
ale když mluvíme o oku a zubu, ano Very Happy konečně by ženský nemusely brát prášky Very Happy


Začínám se děsit jestli to je z důvodu, že by otěhotnět nemohli, nebo že by chlapi nemohli Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.