Historické účesy
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Úprava a účesy dlouhých vlasů
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=5e8d384daff65a9dbdf895df9032cc2bZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: st duben 09, 2008 1:57 pm    Předmět: Historické účesy Citovat

Pokud to ještě někdo neví. Miluji 19. století. Tyhle stránky jsem objevila během svého pátrání po účesech z historie. Takže, proč se nezeptat.
Nevíte někdo, kde bych něco takového mohla najít?

Zatím můj nejcenější objev je v mé galerii.
A potom hairstyles z této stránky: http://intimelyfashion.com/index2.html

A taky, nevíte někdo jak nějaký historický účes vytvořit?

Vítám jakoukoliv radu i názor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blondorezka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.9.2007
Příspěvky: 794

PříspěvekZaslal: st duben 09, 2008 2:13 pm    Předmět: Citovat

Tak 19.století už je kapku mimo můj záběr(14.-18.stol bych věděla, s tím jezdíme na vystoupení). Ale pokusím se juknout a něco zjistit. Důležitá otázka-19.století je dost široký pojem, myslíš romantismus (šaty bez krinolín, antické účesy, doba Napoleona a románů Jane Austenové), klasicismus (monte Cristo-krinolíny, výčesy...) nebo druhou polovinu-Sissi, později secesi???
Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: st duben 09, 2008 3:53 pm    Předmět: Citovat

Jen tak pro pořádek, Napoleonské války jsou empír resp. regency (regenství prince Welského, když se chudinka Jiří III. zbláznil).
Klasicismus je předtím, tj. doba VFR, mezi rokokem a empírem.
Potom je biedermeier, druhé rokoko - kulaté krinolíny.
Jádrem mého zájmu jsou 60. a 70. léta, americká občanská válka, krinolina vpředu plochá a nastupující turnýra, honzík.
Po období turnýry následuje secese a po ní další mé milované období - edwardien a potom první světová válka. V podsatě mě ale zajímá všechno od 1780-1918, celé "dlouhé 19. století".

PS: Omlouvám se za "poučování", a taky doufám, že to nezní moc nafoukaně, ale dějiny odívání jsou taky můj koníček.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blondorezka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.9.2007
Příspěvky: 794

PříspěvekZaslal: st duben 09, 2008 4:21 pm    Předmět: Citovat

Fajn, tak za prvé, psala jsem, že 19.století už není můj obor, za druhé, romantismus je doba Napoleona, ale je tak označován spíše z hlediska literatury a filosofie a právě stylu odívání-návrat k antice. Po té následuje, pardon, NEO klasicismus. Navíc, jednotlivé směry se dost prolínají, některé se částečně překrývají a jde o to, z jakého hlediska jsou pojmenovávány. Viz. empír a romantismus.
Jinak na to že jsem jen chtěla pomoct, potlachat, nečekala jsem slovíčkaření a lektorování.
ale taky nic ve zlém a doufám, že to nezní moc naštvaně Laughing

Já zájmově končím Marií Terezií, ideální je gotika a renesance, plus třicetiletá válka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: st duben 09, 2008 4:27 pm    Předmět: Citovat

Blondorezka napsal:
Fajn, tak za prvé, psala jsem, že 19.století už není můj obor, za druhé, romantismus je doba Napoleona, ale je tak označován spíše z hlediska literatury a filosofie a právě stylu odívání-návrat k antice. Po té následuje, pardon, NEO klasicismus. Navíc, jednotlivé směry se dost prolínají, některé se částečně překrývají a jde o to, z jakého hlediska jsou pojmenovávány. Viz. empír a romantismus.
Jinak na to že jsem jen chtěla pomoct, potlachat, nečekala jsem slovíčkaření a lektorování.
ale taky nic ve zlém a doufám, že to nezní moc naštvaně Laughing

Já zájmově končím Marií Terezií, ideální je gotika a renesance, plus třicetiletá válka.



Zní to teda dost naštvaně, mohu-li jako nestranný pozorovatel posoudit... Laughing Laughing Laughing Jinak se ovšem přikláním tedy spíš k Lucyině rozdělení, ale já nejsem historik, takže to beru spíš podle té literární chronologie + cosi málo, co mi zůstalo v hlavě z gymplu... Embarassed Embarassed Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: po duben 14, 2008 8:50 am    Předmět: Citovat

Já říkala, že je to má těžká povahová vada. Vím, jak jsem v tomhle ohledu hrozná. Za to může studium gymnázia. Omlouvám se. Opravdu. A jsem opravdu vděčná za tvou ochotu pomoci, ale odpustit jsem si to nemohla. O to víc mě to mrzí. Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blondorezka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.9.2007
Příspěvky: 794

PříspěvekZaslal: po duben 14, 2008 9:19 am    Předmět: Citovat

Já jsem taky byla na osmiletém gymnáziu a momentálně se nacházím na vysoké, s ješitností taky trochu bojuju, ale snažím se jí držet na uzě, někdy více, někdy méně úspěšně Cool Taky se trochu omlouvám, to je tak, když se potkají dva ješitové. Laughing
Četlas ty knížky od paní Kybalové? (nevím, jestli psala i o 19. stol. já četla jen ty "moje" období. Jinak mně se strašně líbí hlavně období raného baroka-šaty, klobouky i účesy.
Jinak otázka rozdělení různých období je dost problematická, jednak někdy mívá jedno období víc názvů, nebo se dvě období překrývají (podle filosofie, podle literárního stylu...) nebo je tady zase místní odlišnost-např. v době české vrcholné gotiky (Jagellonská gotika) už v Itálii měli nějaký pátek renesanci... Vzhledem k tomu je nějaké slovíčkaření fakt zbytečné, radši bych se držela letopočtů, panovnických dvorů a pod. Ale je fajn potkat někoho podobně zaměřeného. Chodíš do nějaké skupiny (šerm, tanec, divadlo...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: po duben 14, 2008 11:00 am    Předmět: Citovat

Většinu jsem četla. Naposledy období turnýry a secese. O účesech tam toho moc není, ale z obrázků se dá leccos rekonstruovat. Letos mají vyjít (nebo už vyšly?) dějiny obouvání a dějiny uniforem. Už se na ně těším. Možná časem dojde i na dějiny účesů. Myslím, že v angličtině nějaká kniha s touhle tématikou existuje, ale nevím, jak se k ní dostat jinak než objednat z internetu. Což prozatím v úmyslu nemám.
Jinak s tvím názorem na dělení různých epoch vřele souhlasím.
Bohužel, do žádné skupiny (šerm apod.) nechodím, protože jsem vždycky byla příšerně nesmělá a mezi přáteli nebyl nikdo, kdo by mě do toho zatáhl. Ale upřímě to obdivuji a možná někdy najdu i tu odvahu.
Jinak kromě 19. století mám ve velké oblibě třicetiletou válku a tím pádem vysoce oceňuji i rané baroko. Zvlášť takové to "holandské" (Vermeer a pod.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: po duben 14, 2008 11:55 am    Předmět: Citovat

Ještě, kdyby měl někdo zájem o zajímavé drdoly z počátku 20. století. Několik dobových návodů (samozřejmě anglicky) zde:
http://frazzledfrau.tripod.com/titanic/hair.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: po duben 14, 2008 12:07 pm    Předmět: Citovat

Pekne. U techto starych fotek se neresi copyright, nechcete dat nejake treba s komentarem k nam do Galerie? Smile
_________________
DlouheVlasy.cz!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.