Jak často si mýt vlasy?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 122, 123, 124, 125  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=337ac69e05195f6e24bb64bce4cb07a4Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: po březen 23, 2015 8:28 am    Předmět: Citovat

Raketko, zní mi to spíš jako nějaká alergie na některou složku těch chemických šamponů, se kterou se stejně celkem houby udělá, člověk se může leda alergenu vyhýbat a najít si něco, co mu funguje. A člověk tu věc mohl předtím pár let používat bez problémů, ono se to někdy prostě kumuluje a pak to najednou propukne (mně se třeba kdysi, když jsem si koupila fructis s ovocnejma kyselinama a používala ho asi měsíc, rozjela alegrie na téměř veškerý "chemkový šampony" - s podobnejma příznakama, jako máš ty, a vlastně díky tomu jsem se oklikou dostala sem na fórum.
Ale jestli Ti to fakt dělá starosti, tak si pro jistotu k nějakýmu doktorovi zajdi, nemá cenu se zbytečně trápit.

Jo a abych taky nebyla úplně OT - můj mycí interval má momentálně silnou tendenci se prodlužovat, ale docela se tomu bráním. Prostě mi ten tejden přijde tak akorát, jednak je příjemný mejt vždycky jeden den v tejdnu a nemuset to napasovávat mezi tréninky, návštěvy u rodičů a různý další akce, jednak si říkám, že při životě ve velkoměstě a dost početnejm sportovním aktivitám to alespoň jednou za tejden umejt chce. Ale začíná mi to bejt skoro líto, když někdy vlasy před mytím rozčesávám a přijou mi hezčí a tvárnější než těsně po umytí... Určitě mi to dělají schválně, potvory. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heather
161-320
161-320


Založen: 20.9.2013
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: po březen 23, 2015 4:32 pm    Předmět: Citovat

Chtěla bych se zeptat, jak často myjete vlasy, když cvičíte? Přešla jsem po no poo na tuhé šampony a Visaku a myla 2x týdně a bylo to ok, jenže zhruba před měsícem jsem se rozhodla změnit trochu životní styl a začala jsem cvičit, zlehka pozvolna s Bobem Harperem, ale dávám si do těla čím dál víc (cvičím denně tak 45min) a čím dál víc se samozřejmě potím a potýkám se se 2 problémy:

1. více se mastí hlava, jak se zpotí, tak mě kouše, takže jsem začala mýt obden a je to hned poznat na kvalitě Sad
2. když si vlasy svážu a zpotí se mi, tak jsou děsně krepaté, na dotek drsné, nepříjemné a když je rozvážu tak z původního "účesu" je nijaké cosi...neforemné, trčí to ze všech stran a už to moc nejde upravit, vlasy jsou po tuhých šamponech jakoby natužené, takže zůstanou v takové poloze, v jaké se zpotí Smile

Jak to řešíte?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: po březen 23, 2015 11:40 pm    Předmět: Citovat

Já cvičím v podstatě denně - teda jednou týdně mám odpočinkovej pilates, tam se moc nezpotím, ale jinak dělám HIIT tréninky (polde Marušky z Rutiny nebo Zuzky Light) a irský tance. A mně pot na vlasy funguje tak, že mi je spíš celkem příjemně natuží, jak jsou jinak jemný. A kupodivu z nich ani není nějak nelibě cítit a ani pocitově mi nepřipadají nějak špinavý(jinak by mi nezbývalo než mýt častjěc). Víc se mi taky nemastí. A cvičím většinou v účesu, který nazývám bobek major Houlihanové - předklonit chytit vlasy jakoby ve vysokým culíku, motat na jednu stranu, až se začnou samy kroutit do spirály, obtočitdo "bobku" a chytit skřipcem - má to u mě tu výhodu, že pak mají u kořínků objem (navíc je ten účes dobrej v tom, že se bez nějakýho přemejšlení dají dělat v pohodě i cviky na zádech, a když se to umotá šikovně a v tý správný vejšce, dá se to nosit i v civilu, než ty vlasy proschnou. Cop ani culík mi zdaleka tak nevyhovujou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heather
161-320
161-320


Založen: 20.9.2013
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2015 8:53 am    Předmět: Citovat

Jééé to zní dost lákavě ten objem Laughing dneska zkusím, děkuji za tip Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mays
321-600
321-600


Založen: 19.2.2012
Příspěvky: 338

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2015 10:33 am    Předmět: Citovat

Ještě mě tak napadá, co ty vlasy potom propláchnout jen čistou vodou? Smyje se ten agresivní pot a zároveň ty vlasy neumyješ tím mýdlem. Já teda necvičím, tak nevím, jen tak logicky dedukuju Very Happy
_________________
Diamond on a landmine waiting to explode...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2015 11:38 am    Předmět: Citovat

Mně třeba zpravidla jenom umytí vodou nepomůže, navíc nemůžu vlasy jenom nechat uschnout a jít, jak jsou jemný, tak je potřeba jim dodat nějak objem a nějakej ten styling a tak, takže je to na dlouhý lokte a momentálně jsem ráda, že tam tyhle seprepetičky patlám jednom jednou týdně. Embarassed
Ale lidem, u kterých vlasy vypadají hezky, i když je po umytí nechají jenom volně uschnout, by to fungovat mohlo. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2015 4:36 pm    Předmět: Citovat

Možná by pomohlo po cvičení dojít domů v uhlazenym drdolu a spláchnout lávovou zemí. Je docela dobrá, když nejsou vlasy moc mastné . Podle mně to bez namočení nepůjde, takže bych se poohlídla po jemným mycím přípravku.

Nebo..! Choď někdy místo cvičení plavat. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2015 6:55 pm    Předmět: Citovat

Tak zrovna mně plavání v bazénu bohužel z vlasů udělá docela chemlon, i když pak meju třeba kondišem. A lávovka mi při častějším používání taky dost vysušuje. Holt to máme každej jinak - ale Heather by to třeba pomoct mohlo.
Ale jak jsem psala, mně vlasy zpocený od sportu nijak nevaděj (možná by to bylo jiný, kdybych třeba běhala/jezdila na kole v prašným prostředí) - prostě nejsou špinavý, akorát mokrý (a lehce natužený).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tanka777
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.7.2008
Příspěvky: 2958

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2015 7:46 pm    Předmět: Citovat

ma to niekto tiez tak, ze ho to umyvanie vlasov proste uz nebavi? kedysi som sa v tom vyzivala, ale teraz sa mi nikdy nechce. co malo za nasledok, ze som si predlzila interval umyvania asi na tyzden... Laughing pokial niekde nenasmradnu, to potom umyjem skor
_________________
Ak sa nechce?? c???????????­ti?? s??m, o??e?? sa. Ak sa nechce?? c???????????­ti?? smutn??, opi sa. Ak nechce?? by?? nikdy zraden??-zadov???? si psa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2015 9:57 pm    Předmět: Citovat

tanka777 napsal:
ma to niekto tiez tak, ze ho to umyvanie vlasov proste uz nebavi? kedysi som sa v tom vyzivala, ale teraz sa mi nikdy nechce. co malo za nasledok, ze som si predlzila interval umyvania asi na tyzden... Laughing pokial niekde nenasmradnu, to potom umyjem skor
Já! Taky mě to dřív bavilo a těšila jsem se. A teď je jenom chci mít čistý a nejlíp kdybych nemusela pro to hnout prstem. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 122, 123, 124, 125  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.