Jak se zbavit henny/skvrn od henny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 132, 133, 134, 135, 136  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=3eb49836e57a52e0cce815f066a26260Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: po září 19, 2016 11:04 am    Předmět: Citovat

Tak dvakrat za rok ma rozhodne sanci ze to trochu vybledne Smile Ja myslela ze jednou do mesice/dvou, tam uz by to problem byl.

Jogurt protoze je to defacto prirodni kondicioner. Obsahuje tuk a je "kysely" ... no a koneckoncu, kyselina mlecna je velice, velice jemny peeling, coz trochu nahrava moznosti, ze se povrchovy epitel na vlasu trochu "rozjezi" a barvivo bude mit moznost dostat se trochu ven.

Protoze co ty vlastne chces Smile Potrebujes aby se "nadbytecne" barvivo dostalo ven a tim zesvetlalo odstin Smile

Jinak pro priste, pokud nevis, jak dana henna chyti, je fajn mit doma trosku cassie (bezbarva henna) a namichat to a pripadne ztmavovat az do pozadovaneho odstinu. Zpatky to jde vzdycky dost blbe, pokud vubec Smile

Zkus se fakt podivat na ten gestil wonder, je to balzam na vlasy (smrdi teda strasne, ale je bez silikonu) a po nem mi vzdycky z hlavy tekla cervena voda, at to bylo jakkoliv dlouho po hennovani ... (na druhou stranu jsem ho nepouzivala tak casto, abych videla nejake zasadni barevne zmeny).
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fairywoodlandsprite
41-80
41-80


Založen: 24.10.2015
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: pá listopad 18, 2016 10:02 pm    Předmět: Lamda čistá henna Citovat

Dobrý den, máte tu někdo zkušenosti s vymýváním této bytelné čisté henny od Lamdy? Byla jsem líná a házela jsem to rok na celé vlasy a teď to začíná být nebezpečně červené. Chtěla bych více přirozenou zrz, ale ještě nevím, jak to vyřeším potom. Nicméně momentálně by mě zajímalo jestli vůbec někdy něco zabralo na čistou hennu od Lamdy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: so listopad 19, 2016 8:02 am    Předmět: Citovat

No, asi Tě nepotěším, ale stáhnout vrstvenou kvalitní čistou hennu asi nijak skvěle nepůjde. Já teda cíleně nestahovala, ale lamdou na střídačku s jinejma kvalitníma hennama barvim, tak můžu akorát přihodit pár tipů, co jsem musela omezit, aby mi barva líp držela a nesvětlala do zrz - když ty to budeš naopak používat, tak třeba alespoň jednu nebo dvě vrstvy stáhneš. TAkže : olejový zábaly, nejlíp s přidáním ricinovýho oleje. Dále zábal z kokosovýho mlíka/krému (ale to je v podstatě skoro ten olejovej). Zábal z Gestil Wonderu. Jogurtový zábaly.
A pak lidi radili různý peroxidový metody (nejenom čirá chemie, ale i slabej peroxid z medu a vody/destilovaný vody), soda do šamponu atd.
Ale jak říkám, když budeš mít kliku, tak to o odstín nebo dva stáhneš, když ne, bude to držet jak turecká víra... Každopádně zatím nehennovat, rozhodně ne dýlky. A pak buď dobarvovat jenom odrosty, nebo barvit celý vlasy směskou henny a cassie, nebo to střídat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fairywoodlandsprite
41-80
41-80


Založen: 24.10.2015
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: so listopad 19, 2016 11:23 pm    Předmět: Citovat

Děkuji děkuji, dnešní odpoledne jsem věnovala pročítáním tohoto tématu (a že je to fuška), tak jsem se o těchto způsobech dozvěděla. Díky bohu Gestil Wonder mám, ale nepoužila jsem ho už pěkně dlouho. Ten peroxid bych zkusila asi jako poslední možnost. Je mi jasné, že to půjde těžko, ale na druhou stranu není třeba to odstranit vše, jen trochu zesvětlit. Zrzavou chci pořád, akorát více měděnou a méně do červena. Jen dotaz, co jsem se nedočetla, všechny ty zábaly a masky se dávaji na vlhké nebo suché vlasy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: ne listopad 20, 2016 9:22 am    Předmět: Citovat

Ideálně vlhké Smile
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: po listopad 21, 2016 2:09 pm    Předmět: Citovat

noo, já je teda dávala většinou na suchý, protože jinak to děsně teklo a musela jsem je rychle smývat... Wink Ale fakt je, že já jsem je dělala primárně kvůli regeneraci (proto jsem chtěla nechat působit hodně dlouho, klidně přes noc), na stažení barvy asi bude stačit kratší doba, takže by s tím stejkáním nemusel bejt takovej problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fairywoodlandsprite
41-80
41-80


Založen: 24.10.2015
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: st listopad 30, 2016 8:58 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem pomalu začala. Nejdřív jsem zkoušela Gestil a tím to docela šlo, ale to bylo možná kvůli tomu, že ta henna byla poměrně čerstvá. Teď když si myji vlasy, tak třeba i třikrát nanesu (head 'n' Shoulders) a vymyji. Nejsvětlejší to je u kořínků, kde je té henny nejméně a největší fuška budou vlasy kolem uší, kde už to šlo pomalu do tmavě hněda nebo takové červeno-skoročerné. A samozřejmě mi vylezla chemická barva, úplně červená (byla to L'Oréal mango). V následujících dnech chci zkusit kokosový olej s citronem a uvidím, co to udělá. Pamatuji si na jeden pokus o regeneraci pomocí olivového oleje a konečky byly skutečně světlejší (ale tehdy to nebyl účel). Takže závěr: zatím to jde, ale nejsem si jistá jak moc to půjde v budoucnu. Teď akorát přemýšlím, co použiju na ty vlasy příště. Zrzavou si chci nechat, ale trochu přirozenější. Připadá mi, že ty permanentní chemické jsou až moc svítivé. Tudíž se chci porozhlédnout po semi-permanentních.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wnaty
81-160
81-160


Založen: 13.4.2016
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: čt prosinec 01, 2016 8:32 pm    Předmět: Citovat

fairywoodlandsprite napsal:
Tak jsem pomalu začala. Nejdřív jsem zkoušela Gestil a tím to docela šlo, ale to bylo možná kvůli tomu, že ta henna byla poměrně čerstvá. Teď když si myji vlasy, tak třeba i třikrát nanesu (head 'n' Shoulders) a vymyji. Nejsvětlejší to je u kořínků, kde je té henny nejméně a největší fuška budou vlasy kolem uší, kde už to šlo pomalu do tmavě hněda nebo takové červeno-skoročerné. A samozřejmě mi vylezla chemická barva, úplně červená (byla to L'Oréal mango). V následujících dnech chci zkusit kokosový olej s citronem a uvidím, co to udělá. Pamatuji si na jeden pokus o regeneraci pomocí olivového oleje a konečky byly skutečně světlejší (ale tehdy to nebyl účel). Takže závěr: zatím to jde, ale nejsem si jistá jak moc to půjde v budoucnu. Teď akorát přemýšlím, co použiju na ty vlasy příště. Zrzavou si chci nechat, ale trochu přirozenější. Připadá mi, že ty permanentní chemické jsou až moc svítivé. Tudíž se chci porozhlédnout po semi-permanentních.


Ahoj, hodně mi stahovala maska z jogurtu, tak doporučuju zkusit. Navíc to hydratuje vlasy. A pokud ti sednou oleje, kombinuj to s tím - stáhnout by to mělo ještě víc Smile. Spíš do vlhkých vlasů a čím déle, tím lépe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fairywoodlandsprite
41-80
41-80


Založen: 24.10.2015
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: pá prosinec 02, 2016 11:47 am    Předmět: Citovat

Wnaty napsal:
Ahoj, hodně mi stahovala maska z jogurtu, tak doporučuju zkusit. Navíc to hydratuje vlasy. A pokud ti sednou oleje, kombinuj to s tím - stáhnout by to mělo ještě víc Smile. Spíš do vlhkých vlasů a čím déle, tím lépe.


Ahoj, to mám v plánu potom. Zkouším postupně, co nejvíce zabere. Dokud to jde, tak se chci vyhnout peroxidu xD

Edit: Tak jsem dnes zkoušela ten kokosový olej, citron a med, nechala 2 hodiny pod igelitem a pak vymývala Head & Shoulders s jedlou sodou. Tedy nejdřív jsem se trochu lekla, protože při aplikaci mi vypadlo trochu víc vlasů než obvykle a při vymývání jsem zaznamenala hodně zacuchaných konečků. Nutno ale dodat, že mi oleje ve vlasech nikdy nějak nepomohly. Nakonec jsem na to hodila ještě kondicionér a v pohodě. Jestli to sundalo hennu? Myslím, že moc ne. Opět je trochu světlejší jen ta část s nejméně vrstvami henny, zbytek spíše stejný. Ačkoliv tu snad někdo psal, že kokosový olej je dlouhodobá záležitost a musí se aplikovat opakovaně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fairywoodlandsprite
41-80
41-80


Založen: 24.10.2015
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: so prosinec 10, 2016 9:12 pm    Předmět: Citovat

Tak zkoušela jsem jogurt s citronovou šťávou a asi jsem to přehnala z tou šťávou, takže to bylo HODNĚ tekuté. V zoufalství jsem do toho hodila zbytel Gestil Wonderu. Vůni to vydávalo zvláštní, a teklo to stále, ale ne tak strašně jako bez Gestilu xD Výsledek? Myslím, že to trochu henny sundalo, nicméně žádný markantní rozdíl to není. Bohužel takto nevím, jestli to udělal ten jogurt nebo Gestil. Nicméně, příště bych ráda zkusila znovu ten olej, tentokrát i na 12 hodin (přes noc) a budu doufat, že mi nevypadají vlasy xD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 132, 133, 134, 135, 136  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.