Cestování a dovoz surovin
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=fc1e6ebf70715346709b4e6fcebe2f7bZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: čt duben 10, 2008 1:46 pm    Předmět: Cestování a dovoz surovin Citovat

Sammael napsal:
Herminka...
proč ti vadí že je to z nepálu?

Dovoz z tak daleké země mi vadí Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sammael
161-320
161-320


Založen: 10.11.2007
Příspěvky: 168

PříspěvekZaslal: čt duben 10, 2008 6:20 pm    Předmět: Citovat

Proč prosim tě? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: čt duben 10, 2008 7:59 pm    Předmět: Citovat

Sammael napsal:
Proč prosim tě? Laughing

Tobě asi ekologie nic neříká, ne? Doprava jak známo produjuje zplodiny, které dýcháme, proto se snažím vybírat věci, které vyly vyrobeny a vypěstovány co nejblíž mému domovu (např. nekoupím mléko z jižních Čech, ale to, které vyrábí mlékárna ve vedlejším městě). Ale to se už dostáváme trochu jinam...
Možná teď řekneš, proč piju Nimbu a ne třeba kopřivu, ale kopřivu jsem pila nesčíslněkrát s malým efektem, proto zkoušíl čaje "made in Nepál".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Leontýnka*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.6.2007
Příspěvky: 1543

PříspěvekZaslal: pá duben 11, 2008 12:50 pm    Předmět: Citovat

Herminka napsal:
Sammael napsal:
Proč prosim tě? Laughing

Tobě asi ekologie nic neříká, ne? Doprava jak známo produjuje zplodiny, které dýcháme, proto se snažím vybírat věci, které vyly vyrobeny a vypěstovány co nejblíž mému domovu (např. nekoupím mléko z jižních Čech, ale to, které vyrábí mlékárna ve vedlejším městě). Ale to se už dostáváme trochu jinam...
Možná teď řekneš, proč piju Nimbu a ne třeba kopřivu, ale kopřivu jsem pila nesčíslněkrát s malým efektem, proto zkoušíl čaje "made in Nepál".


Já se s tímhle nenervuju. Doprava do dalekých zemí za účelem dovozu se bude praktikovat pořád-pokud budu proti a i když to budou dovážet tak trošku pro mně. Jsou horší věci než toto-a tohle se prostě nezmění.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Llucy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 1368

PříspěvekZaslal: pá duben 11, 2008 3:01 pm    Předmět: Citovat

*Leontýnka* napsal:

Já se s tímhle nenervuju. Doprava do dalekých zemí za účelem dovozu se bude praktikovat pořád-pokud budu proti a i když to budou dovážet tak trošku pro mně. Jsou horší věci než toto-a tohle se prostě nezmění.

Souhlasím s Leontýnkou Wink To bych potom nemohla jezdit autem ani já, když produkuje zplodiny... ani létat letadlem, vlastně by bylo nejekologičtější sedět doma, což nehodlám... Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sammael
161-320
161-320


Založen: 10.11.2007
Příspěvky: 168

PříspěvekZaslal: pá duben 11, 2008 4:12 pm    Předmět: Citovat

Herminka napsal:
Sammael napsal:
Proč prosim tě? Laughing

Tobě asi ekologie nic neříká, ne? Doprava jak známo produjuje zplodiny, které dýcháme, proto se snažím vybírat věci, které vyly vyrobeny a vypěstovány co nejblíž mému domovu (např. nekoupím mléko z jižních Čech, ale to, které vyrábí mlékárna ve vedlejším městě). Ale to se už dostáváme trochu jinam...
Možná teď řekneš, proč piju Nimbu a ne třeba kopřivu, ale kopřivu jsem pila nesčíslněkrát s malým efektem, proto zkoušíl čaje "made in Nepál".


A do práce chodíš pěšky? autem se jezdí a jezdit bude ať už budeš kupovat čaje z nepálu nebo z čech Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: pá duben 11, 2008 4:55 pm    Předmět: Citovat

Sammael napsal:
A do práce chodíš pěšky? autem se jezdí a jezdit bude ať už budeš kupovat čaje z nepálu nebo z čech Laughing

Ano, pěšky, případně na kole. Nevěřil bys, jak jsou v Beskydech krásné východy slunce a jek pěkně zpívají ptáci. Letadlem jsem letěla naposled, když mi bylo 6, letos si to po 20 letech asi zopakuji a budu mít zase na dlouhou dobu pokoj. Na cesty po ČR, do Polska, Německa, Rakouska, na Slovensko používáme vlak či kolo (auto výjimečně), neradi sedíme doma Wink
Auty se jezdit bude a výrobky se na velkou dálku taky budou přepravovat, ale sama to podporovat nemusím, ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Llucy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 1368

PříspěvekZaslal: pá duben 11, 2008 5:03 pm    Předmět: Citovat

Herminka napsal:
Sammael napsal:
A do práce chodíš pěšky? autem se jezdí a jezdit bude ať už budeš kupovat čaje z nepálu nebo z čech Laughing

Ano, pěšky, případně na kole. Nevěřil bys, jak jsou v Beskydech krásné východy slunce a jek pěkně zpívají ptáci. Letadlem jsem letěla naposled, když mi bylo 6, letos si to po 20 letech asi zopakuji a budu mít zase na dlouhou dobu pokoj. Na cesty po ČR, do Polska, Německa, Rakouska, na Slovensko používáme vlak či kolo (auto výjimečně), neradi sedíme doma Wink
Auty se jezdit bude a výrobky se na velkou dálku taky budou přepravovat, ale sama to podporovat nemusím, ne?


Já Tvůj názor respektuji, ale myslím si, že do určitých zemí by se člověk na kole nebo vlakem těžko dostávál, a myslím si, že tvůj postoj je už hodně extrémní a vyhraněný.... Nicméně podporovat to nemusíš, ale zase na druhou stranu chápej, že v dnešní době je těžko realizovatelné, aby to takhle dělal každý... Wink Mně jen překvapila věta: "Ty toho o ekologii asi moc nevíš..." No, mě by tedy taky nenapadlo, že z tohoto důvodu nepiješ zmiňované čaje a působí to na mě trochu tak, že každý, kdo kupuje zahraniční výrobky nebo jezdí autem se chová neekologicky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: pá duben 11, 2008 5:12 pm    Předmět: Citovat

Llucy napsal:
Já Tvůj názor respektuji, ale myslím si, že do určitých zemí by se člověk na kole nebo vlakem těžko dostávál, a myslím si, že tvůj postoj je už hodně extrémní a vyhraněný.... Nicméně podporovat to nemusíš, ale zase na druhou stranu chápej, že v dnešní době je těžko realizovatelné, aby to takhle dělal každý... Wink

Ale já jsem nikde nepsala (aspoň doufám), aby to tak dělal každý, jen jsem vyjádřila svůj postoj k dovozu z takové dálky Wink , prostě když vidím tutéž věc z ČR a třeba Španělska, volba je jasná. Nemám třeba potřebu cestovat na exotické dovolené, proto mi stačí jezdit jen do okolí ČR a využívat ekologičtější dopravní prostředky, ale respektuji, že někdo chce na Kanáry a tam silnice ani koleje nevedou, a nikoho nenutím se takové dovolené vzdát. Nepsala jsem přece "děcka, nikam nejezděte a pijte jen čaje, které si sami nasbíráte" Wink Jen jsem napsala svůj názor a odpověděla na Sammaelovu otázku, zda chdím do práce pěšky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Llucy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 1368

PříspěvekZaslal: pá duben 11, 2008 5:14 pm    Předmět: Citovat

Herminka napsal:
Llucy napsal:
Já Tvůj názor respektuji, ale myslím si, že do určitých zemí by se člověk na kole nebo vlakem těžko dostávál, a myslím si, že tvůj postoj je už hodně extrémní a vyhraněný.... Nicméně podporovat to nemusíš, ale zase na druhou stranu chápej, že v dnešní době je těžko realizovatelné, aby to takhle dělal každý... Wink

Ale já jsem nikde nepsala (aspoň doufám), aby to tak dělal každý, jen jsem vyjádřila svůj postoj k dovozu z takové dálky Wink , prostě když vidím tutéž věc z ČR a třeba Španělska, volba je jasná. Nemám třeba potřebu cestovat na exotické dovolené, proto mi stačí jezdit jen do okolí ČR a využívat ekologičtější dopravní prostředky, ale respektuji, že někdo chce na Kanáry a tam silnice ani koleje nevedou, a nikoho nenutím se takové dovolené vzdát. Nepsala jsem přece "děcka, nikam nejezděte a pijte jen čaje, které si sami nasbíráte" Wink Jen jsem napsala svůj názor a odpověděla na Sammaelovu otázku, zda chdím do práce pěšky.


Já jsem zase nikde nepsala, že jsi to psala Laughing Laughing Jen to, že to na mě tak působilo. A to co jsem napsala, je zase můj názor Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.