Cestování a dovoz surovin
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=ad57996e1a10bb508dd68e5242344807Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: ne duben 13, 2008 8:41 pm    Předmět: Citovat

Day napsal:
Já taky nemám řidičák, jezdím všude vlakem, stopem, busem, kolem, lodí...Snažím se vybírat zboží podle toho odkud je, i když někdy mi to nesepne včas.
Párkrát mi někdo nabídl, že mě odveze autem domů, abych nemusela tou hroznou šalinou a pak jsme stáli strašně dlouho v koloně poloprázdných aut a já litovala, že jsem nejela tou sockou...Ale to je po Brně. Za Brno zatím jít bydlet nemůžeme právě proto, že spojení je hodně slabé a kdybych se po desáté neměla šanci dostat domů, dost by mi to vadilo.


No, jezdit po některých částech Brna v určité časy je k ničemu...
Jinak nevím, jestli máš na mysli nějaké konkrétní místo v okolí Brna, kam se nedostaneš po desáté hodině? Protože jinak je mnohde spojení podle mě celkem v pohodě Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: po duben 14, 2008 7:27 am    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
No, ono taky záleží, jak si kdo představuje svůj život. Pokud odhlédneme od toho, že tvůj taťka by jinak práci těžko sháněl, tak to, co popisuješ mi připadá hodně extrém a šílené. Strávit celý den v práci + na cestě do práce, o to bych vážně neměla zájem. I tak už to dojíždění nějaký čas zabere a já jsem ráda, když mi zbude aspoň chvíle vzít si knížku do ruky (i když v poslední době mi ani na to moc času nezbývá) a počíst si, navíc teď máme spoustu práce na zahradě, máme kočku a psa, tak taky věnovat jim. K čemu potom člověku je, že hypersuperekologický, když má takový život?
S těmi kolegy - no nevím, jestli hodně lidí, kteří dojíždějí, mají kolegy ze stejného nebo podobného místa, já třeba nemám vůbec nikoho takového. Ale zase nemám řidičák, takže se nemůže nikdy stát, že bych jela autem sama... Laughing Laughing Laughing

No, já jsem uváděla svého taťku spíš jako odstrašující případ a jemu taky nešlo zase až tolik o ekologii, auto vždycky odmítal se slovy, že je to zloděj do baráku Laughing A s tím cestováním do práce mu opravdu nic jiného nezbývalo, protože zpočátku dělal v tom 15 km vzdáleném městě a pak se stěhovali dál a dál, a po padesátce se práce hledá dost blbě, že. Je ale fakt, že tam zůstali i mladší (kteří ale bydlí blíž), asi jim ta práce za to stojí. Jinak vlak je ideální prostředek na čtení Wink Teď jsem se jen tak z legrace podívala na stejnou trasu autem, a trvalo by to dle map.cz hodinu a půl (oni samozřejmě berou v potaz, že člověk jede podle pravidel, ale protože je tam silnice dosti klikátá, nic jiného nezbývá), takže žádný velký rozdíl a doprava je přece jen méně riskantní než po silnici (nicméně velké plus je, že tam nejsou žádné prostoje a čekání na přestupech, a kolony na této trase myslím moc nehrozí). Je to ale z velké části proto, že my jsme takový "vyhnálov" Laughing, odkud (a kam) se nedostává nejlépe.
Taky jsem ale chtěla ukázat, že dojíždění 15 km je oproti tomuto úplné nic, zejména když má švagr vlakovou i autobusovou zastávku skoro hned u práce.
A k tomu ježdění s kolegy - samozřejmě jen v případech, kdy je to možné Wink

Já nebrojím proti autům nějak militantně, sama řídím moc ráda a uznávám, že cestování autem je ve většině případů pohodlnější, mnohdy taky levnější. Ale děsí mě dnešní množství aut a jimi produkovaný oxid uhličitý (zrovna včera o tom byl v TV velice zdařilý dokument). Nemám dobrý pocit, když si uvědomím, že dříve byly u nás cesty ucpané jen když se tu konaly velké akce nebo lidé jezdili z prázdnin, a dneska je to na denním pořádku.

Na Brně se mi hrozně líbí systém rozjezdů, ale ony jezdí asi jen po Brně, do okolí ne, že?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Day
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.9.2006
Příspěvky: 833

PříspěvekZaslal: st duben 16, 2008 4:09 pm    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
No, jezdit po některých částech Brna v určité časy je k ničemu...
Jinak nevím, jestli máš na mysli nějaké konkrétní místo v okolí Brna, kam se nedostaneš po desáté hodině? Protože jinak je mnohde spojení podle mě celkem v pohodě Wink

jakékoli místo kam nejede rozjezd? třeba Vranov 21.30, pak až 4.30. Bílovice 23.02, 4.32. Podolí poslední 22.45. Popůvky 22.45 a 4.20. Křtiny 22.46, 4.32. Vždycky když někde vidím inzerát, hledám si napřed spojení a na tom to zkrachuje. V Křtinách jsi přes den ze Staré osady za 34 min. Jenže co z toho, když v bych musela každou chvíli u někoho přespávat. Ještě nedávno jsem ve 22.45 ještě seděla v práci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: st duben 16, 2008 4:13 pm    Předmět: Citovat

Day napsal:

jakékoli místo kam nejede rozjezd? třeba Vranov 21.30, pak až 4.30. Bílovice 23.02, 4.32. Podolí poslední 22.45. Popůvky 22.45 a 4.20. Křtiny 22.46, 4.32. Vždycky když někde vidím inzerát, hledám si napřed spojení a na tom to zkrachuje. V Křtinách jsi přes den ze Staré osady za 34 min. Jenže co z toho, když v bych musela každou chvíli u někoho přespávat. Ještě nedávno jsem ve 22.45 ještě seděla v práci.


Aha, jo tys myslela rozjezdy, já jsem zase myslela, že do některých jezdí spoje i po desáté hodině, ale je fakt, že po jedenácté už asi ne, takže jestli tvrdneš v práci tak dlouho, tak je to celkem nanic... V tom případě ovšem asi nikdy Brno neopustíš... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Day
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.9.2006
Příspěvky: 833

PříspěvekZaslal: st duben 16, 2008 4:18 pm    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
Day napsal:

jakékoli místo kam nejede rozjezd? třeba Vranov 21.30, pak až 4.30. Bílovice 23.02, 4.32. Podolí poslední 22.45. Popůvky 22.45 a 4.20. Křtiny 22.46, 4.32. Vždycky když někde vidím inzerát, hledám si napřed spojení a na tom to zkrachuje. V Křtinách jsi přes den ze Staré osady za 34 min. Jenže co z toho, když v bych musela každou chvíli u někoho přespávat. Ještě nedávno jsem ve 22.45 ještě seděla v práci.


Aha, jo tys myslela rozjezdy, já jsem zase myslela, že do některých jezdí spoje i po desáté hodině, ale je fakt, že po jedenácté už asi ne, takže jestli tvrdneš v práci tak dlouho, tak je to celkem nanic... V tom případě ovšem asi nikdy Brno neopustíš... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

No teď momentálně takm netvrdnu, ale aji tak by mi to vadilo. Mám to tak doma, když jedu do Ostravy: buď domů v půl jedenácté nebo v půl páté. Ale i kdybych si ten řidičák udělala, tak stejně nemám co řídit Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: st duben 16, 2008 4:19 pm    Předmět: Citovat

Day napsal:
jakékoli místo kam nejede rozjezd? třeba Vranov 21.30, pak až 4.30. Bílovice 23.02, 4.32. Podolí poslední 22.45. Popůvky 22.45 a 4.20. Křtiny 22.46, 4.32. Vždycky když někde vidím inzerát, hledám si napřed spojení a na tom to zkrachuje. V Křtinách jsi přes den ze Staré osady za 34 min. Jenže co z toho, když v bych musela každou chvíli u někoho přespávat. Ještě nedávno jsem ve 22.45 ještě seděla v práci.

Ou, tak to je drsné - doprava (i když je fakt, že od nás z malého města to na vesnice jezdí úplně stejně, ale v Brně bych to čekala lepší)) i Tvůj čas strávený v práci Shocked

Jinak vám musím svěřit, že mé srdce ekologa zaplakalo Crying or Very sad Jak jsem tu psala, manžel letěl tento týden na služebku, ale to tím způsobem, že letěli z Mošnova do Prahy a pak z Prahy dál. Kdyby jeli do Prahy vlakem, vyjde je to časově +- nastejno Confused Vím, že to letadlo by vzlétlo tak jako tak, ale jde o ten pocit Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Day
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.9.2006
Příspěvky: 833

PříspěvekZaslal: st duben 16, 2008 4:22 pm    Předmět: Citovat

Herminka napsal:

Jinak vám musím svěřit, že mé srdce ekologa zaplakalo Crying or Very sad Jak jsem tu psala, manžel letěl tento týden na služebku, ale to tím způsobem, že letěli z Mošnova do Prahy a pak z Prahy dál. Kdyby jeli do Prahy vlakem, vyjde je to časově +- nastejno Confused Vím, že to letadlo by vzlétlo tak jako tak, ale jde o ten pocit Wink


Hm, není to ta pravidelná linka, co lítá prázdná?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: st duben 16, 2008 4:26 pm    Předmět: Citovat

Day napsal:
Hm, není to ta pravidelná linka, co lítá prázdná?

Jo, tak to netuším, musím se ho zeptat, až dorazí, kolik jich v tom letadle sedělo Confused
Jinak toto spojení jim vybrali v práci a on se to dozvěděl den před odletem. Proč něco dělat jednoduše, když to jde složitě, že Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: st duben 16, 2008 9:01 pm    Předmět: Citovat

Herminka napsal:
Day napsal:
jakékoli místo kam nejede rozjezd? třeba Vranov 21.30, pak až 4.30. Bílovice 23.02, 4.32. Podolí poslední 22.45. Popůvky 22.45 a 4.20. Křtiny 22.46, 4.32. Vždycky když někde vidím inzerát, hledám si napřed spojení a na tom to zkrachuje. V Křtinách jsi přes den ze Staré osady za 34 min. Jenže co z toho, když v bych musela každou chvíli u někoho přespávat. Ještě nedávno jsem ve 22.45 ještě seděla v práci.

Ou, tak to je drsné - doprava (i když je fakt, že od nás z malého města to na vesnice jezdí úplně stejně, ale v Brně bych to čekala lepší)) i Tvůj čas strávený v práci Shocked


Ono v samotném Brně, to je celkem v pohodě, ale do těch okolních obcí nic moc, no...
Mě to ale nijak zvlášť nevadí, protože si nedokážu představit situaci, za které bych zůstala v práci po desáté večer (to by muselo být naprosto mimořádné) a večer se mi v Brně nikam vyrážet nechce, a i kdyby, tak pro mě přinejhorším může přijet miláček Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Day
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.9.2006
Příspěvky: 833

PříspěvekZaslal: čt duben 17, 2008 12:45 pm    Předmět: Citovat

Pro mě leda na kole Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.