Cestování a dovoz surovin
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=088d0cde15404e57e2c0e22cfd8d9fa0Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: po duben 21, 2008 5:30 pm    Předmět: Citovat

je to dost zamotane,ale nejvic me stve,ze kolikrat se ani nedopidim mista odkud pochazi Confused treba se sojou,co jsem se nedavno dozvedela tady od Terezy,tak diky velke poptavce(hlavne z predeslych let,protoze to byla "modni" potravina)kaci kusy pralesu v jizni Americe Shocked Sad A ja do ted mela za to,ze soja pochazi ze sve domoviny v Asii Embarassed Dost me to vykolejilo,potoze soju obcas jako vegetariani jime a hlavne tofu jime.Tak jsme se doma o tom bavili a zkouseli jsme v obchode na obalech splasit misto puvodu a kde nic tu nic Evil or Very Mad Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hiami
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 26.11.2007
Příspěvky: 615

PříspěvekZaslal: út duben 22, 2008 10:25 am    Předmět: Citovat

lučnívíla napsal:
je to dost zamotane,ale nejvic me stve,ze kolikrat se ani nedopidim mista odkud pochazi Confused treba se sojou,co jsem se nedavno dozvedela tady od Terezy,tak diky velke poptavce(hlavne z predeslych let,protoze to byla "modni" potravina)kaci kusy pralesu v jizni Americe Shocked Sad A ja do ted mela za to,ze soja pochazi ze sve domoviny v Asii Embarassed Dost me to vykolejilo,potoze soju obcas jako vegetariani jime a hlavne tofu jime.Tak jsme se doma o tom bavili a zkouseli jsme v obchode na obalech splasit misto puvodu a kde nic tu nic Evil or Very Mad Exclamation


fakt? to me docela prekvapuje. co jsem si vsimla, tak sojove boby mely na obalech vzdy napsano jako zemi puvodu cechy.(dokonce jsem doma kdysi vystrachala nejaky komunisticky casopis, kde psali, jaka je to uzasna plodina a jak rychle muze zvysit plan prace nebo neco neco v tom smyslu). ale je pravda, ze na sojovem masu a tofu to nepisou. a ja jsem nahradila veskere mlecne vyrobky temi sojovymi. (mimochodem, prace tofu z japonska pry chutna uplne jinak Rolling Eyes )
rikam si, ze nic nevedet je kolikrat lepsi a clovek je pak nevedomy a stastny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Forest_fay
81-160
81-160


Založen: 30.3.2008
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: čt duben 24, 2008 1:53 am    Předmět: Citovat

Hmm, ono modna vlna eko a bio stylu prisla napr na slovensko skor ako sa stihli farmari pripravit. Kamaratkin otec sa venuje polnohospodarstvu a cela rodina je nadsena z GMO...
Napr bio ovocie/zeleninu(cerstvu+ slovensku) som u nas v obchodoch este fakt nevidela. Neviem ako v bratislave ale v 2.najvacsom meste nie je nic! Confused Clovek musi zajst na farmu ale hladat farmy na nete sa mi teda nechce. Mozno by prospeli statne dotacie pre slov. bio farmarov?

Okrem toho v Prahe som si asi pred rokom kupila nejake cerstve slivky bio a este nieco... cakala som zazrak v podobe vyraznej chuti oproti normalnym potravinam ale nic take sa nekonalo, naopak, pripadali mi akesi stare a hmm... neviem Rolling Eyes

Bioprodukty jem len niektore, nebavi ma sadat na modnu vlnu a selektovat vsetko naraz. Ale napr soju by som nebio uz nekupila(hoci je dovazana), ta je skoro vsetka GMO a myslim ze aj kukurica

...MHD cestujem lebo auto nemam, hoci vodicak hej. Ale myslim ze auto dava urcitu slobodu/pocit slobody a v ramci rodiny by som rada mala jedno(raz:D) pretoze cim prirodnejsie chce clovek zit=dalej od mesta tym viac potrebuje auto... je to skoro ekologicky paradox
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hiami
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 26.11.2007
Příspěvky: 615

PříspěvekZaslal: čt duben 24, 2008 12:33 pm    Předmět: Citovat

citace:
Ale napr soju by som nebio uz nekupila(hoci je dovazana), ta je skoro vsetka GMO a myslim ze aj kukurica


treba na vsech pytlikach se sojovym masem pisou, ze gmo neni. (jenze je otazka, jestli to nekdo kontroluje). a kukurici uz jsem snad ani gmo nevidela. aspon, ze na pole davaji ty cedulky s oznacenim, tak me to nelaka utrhnout.
nejhorsi je, ze globalne to proste nejde jinak. mam ted enviromentalni chemii/geochemii a je to takova filozofie zeme. clovek se dozvi spoustu zajimavych veci a zjisti, jak je vsechno marny
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: čt duben 24, 2008 1:05 pm    Předmět: Citovat

Forest_fay napsal:

Okrem toho v Prahe som si asi pred rokom kupila nejake cerstve slivky bio a este nieco... cakala som zazrak v podobe vyraznej chuti oproti normalnym potravinam ale nic take sa nekonalo, naopak, pripadali mi akesi stare a hmm... neviem Rolling Eyes


No jo, já znám "bio" ovoce a zelenina z domácího pěstování (teda jako, co nám normálně vyrostl na zahradě), takže bych určitě řekla, že se nedá jednoznačně očekávat, že když je to bio, bude to chuťově úplně paráda... Záleží na odrůdě, na klimatických podmínkách, na konkrétním roce a počasí... Klidně může být to ovoce úplně naprd, ale je fakt, že když za to člověk vyhodí 2x víc než za obyčejné, tak to docela naštve... Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlkun
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 662

PříspěvekZaslal: čt duben 24, 2008 6:37 pm    Předmět: Citovat

hiami napsal:
...a kukurici uz jsem snad ani gmo nevidela. aspon, ze na pole davaji ty cedulky s oznacenim, tak me to nelaka utrhnout.

Fakt? Shocked To jsem tedy ještě neviděl...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Forest_fay
81-160
81-160


Založen: 30.3.2008
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: čt duben 24, 2008 7:56 pm    Předmět: Citovat

Ceska republika je celosvetovo v produkcii gmo na 18. mieste (Slovensko na 21.) "Česká republika patří k oficiálním pěstitelům GM plodin, protože se u nás v roce 2007 pěstovalo asi 5000 hektarů GM kukuřice." http://www.osel.cz/index.php?clanek=3324

"Na slovenskom trhu sú v súčasnosti zastúpené tie isté potraviny z GMO, ktoré ponúkajú aj ostatné trhy EÚ Ide o výrobky obsahujúce RR sóju a kukuricu MON 810 (Bt kukurica). V maloobchodnej sieti sú dostupné najmä sójové produkty (múka, izolované bielkoviny pridávané do mäsových výrobkov) a jedlé oleje vyrobené z geneticky modifikovanej repky a sóje."

"Pokiaľ ide o identifikáciu týchto produktov, od 18. 4. 2004 musia byť potraviny, ktoré obsahujú GMO alebo boli z nich vyrobené, riadne označené (nariadenie EÚ č. 1829/ 2006 a č. 1830/2003). Označenie sa vzťahuje na produkty, kde je obsah GMO vyšší ako 0,9 % "
http://www.biotechno.sk/index.php?id=97

Myslim ze na sojovom mlieku a pod pisu nonGMO hlavne preto ze je vela potravin v ktorych sa gmo-soja pouziva a ked uz niekto kupuje veci zo soje tak je asi na zdravu vyzivu, ze? Smile
Pravdou je, ze vacsina gmo kukurice ide do krmiv zvierat... zatial
Inak, zaujimalo by ma ci "modifikovany kukuricny skrob" znamena geneticky modifikovany alebo len spracovany?

Ale to je uz asi prilis dlhe odbocenie od temy:D Ospravedlnujem sa Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Forest_fay
81-160
81-160


Založen: 30.3.2008
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: čt duben 24, 2008 7:59 pm    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
Forest_fay napsal:

Okrem toho v Prahe som si asi pred rokom kupila nejake cerstve slivky bio a este nieco... cakala som zazrak v podobe vyraznej chuti oproti normalnym potravinam ale nic take sa nekonalo, naopak, pripadali mi akesi stare a hmm... neviem Rolling Eyes


No jo, já znám "bio" ovoce a zelenina z domácího pěstování (teda jako, co nám normálně vyrostl na zahradě), takže bych určitě řekla, že se nedá jednoznačně očekávat, že když je to bio, bude to chuťově úplně paráda... Záleží na odrůdě, na klimatických podmínkách, na konkrétním roce a počasí... Klidně může být to ovoce úplně naprd, ale je fakt, že když za to člověk vyhodí 2x víc než za obyčejné, tak to docela naštve... Evil or Very Mad


Mna to vtedy sklamalo Rolling Eyes ale fakt je ze najlepsie bio je z babkinej zahrady Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hiami
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 26.11.2007
Příspěvky: 615

PříspěvekZaslal: čt duben 24, 2008 8:52 pm    Předmět: Citovat

Vlkun napsal:
hiami napsal:
...a kukurici uz jsem snad ani gmo nevidela. aspon, ze na pole davaji ty cedulky s oznacenim, tak me to nelaka utrhnout.

Fakt? Shocked To jsem tedy ještě neviděl...


ja jo, v cechach i v cizine. myslim, ze by to melo byt vsude, protoze jsou to jakesi pokusy, aby to pak treba mohli srovnat, ale to je jen muj nazor. sice zas tak ty pole nezkoumam Wink , ale kde jsem narazila na kukuricne pole, tam to bylo napsany. krom krmnych poli, tam jsem to nevidela
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: pá duben 25, 2008 8:00 am    Předmět: Citovat

hiami napsal:
Vlkun napsal:
hiami napsal:
...a kukurici uz jsem snad ani gmo nevidela. aspon, ze na pole davaji ty cedulky s oznacenim, tak me to nelaka utrhnout.

Fakt? Shocked To jsem tedy ještě neviděl...


ja jo, v cechach i v cizine. myslim, ze by to melo byt vsude, protoze jsou to jakesi pokusy, aby to pak treba mohli srovnat, ale to je jen muj nazor. sice zas tak ty pole nezkoumam Wink , ale kde jsem narazila na kukuricne pole, tam to bylo napsany. krom krmnych poli, tam jsem to nevidela


Taky jsem to párkrát viděla...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.