Je "chemická" kosmetika zdraví škodlivá???
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Šampóny a kosmetické řady
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=7c4cda136cbe2629ae680da426ea914eZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Kosmetiku používám
výhradně přírodní věci (na obličej, tělo, vlasy, dekorativní kosmetiku)
14%
 14%  [ 21 ]
výhradně chemii
5%
 5%  [ 8 ]
přírodní věci vše kromě dekorativní kosmetiky
17%
 17%  [ 25 ]
Něco přírodní, něco chemii, co se zrovna namane
61%
 61%  [ 87 ]
Celkem hlasů : 141

Autor Zpráva
bloodQUEEN
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.4.2009
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: ne duben 04, 2010 2:31 pm    Předmět: Citovat

Podľa tej databázy je alkohol (prípadne zložky silíc) nebezpečnejší ako aluminium zirconium (údajný karcinogén v antiperspirantoch) tak má Weleda škodlivejšie deo. Laughing
Mne príde tá databáza dosť divná a nie dosť dobrá. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kopretinka
321-600
321-600


Založen: 12.4.2007
Příspěvky: 375

PříspěvekZaslal: po květen 17, 2010 8:03 am    Předmět: Citovat

Defi napsal:
nevím,jestli to tu bylo uz nekde zminovane,abych nenosila drivi do lesa,ale pri prozkoumavani slozeni jednoho pripravku,co mam doma,jsem natrefila na docela dobrou stranku,kde jsou vsechny ty -cony,atd...popsane a oznacene podle miry skodlivosti,alergie,rakovinotvorne atd...a da se i povrtat v ruznych znackach a vyrobcich,jak na tom vlastne teda jsou...no docela jsem se zdesila,i znacky prirodni kosmetiky tam meli docela nelichotiva hodnoceni(konkretne Sante,Jason),celkem dobre vysla Lavera a uplne nejlip Logona...z toho,co jsem nasla:/...zacinam z toho mit v hlave poradny gulas,rada bych zjistila,co si o tom myslite vy...

jo,tady je ta stranka:)... http://www.cosmeticsdatabase.com/


No možná, že některé značky měli nelichotivá hodnocení, ale já teď používám právě Jason, který jak píšeš nebyl nejlépe hodnocen a nemohu si ho vynachválit. Mám problém s pokožkou (seborea) a skoro po každém šamponu mám problém hlavně se svěděním, prostě mi dráždí pokožku, dokonce i šampony lépe na těch stránkách hodnocené. Ten Jason mi doporučila doktorka na kožním a je naprosto super, jemně myje, vůbec nedráždí pokožku a tím pádem mi hlava nesvědí Smile. Takže jestli je nějaký výrobek špatně hodnocen nebo ne je mi už jedno, důležité je že pomáhá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: po květen 17, 2010 9:35 am    Předmět: Citovat

tak za sebe: do 18 a půl mi chemie nic nedělala.. teď na sebe jen omylem šplíchnu chemickou pěnou a mám vyrážku.. Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Judy
161-320
161-320


Založen: 7.1.2010
Příspěvky: 204

PříspěvekZaslal: út březen 26, 2013 4:16 pm    Předmět: Citovat

Měla jsem období, kdy jsem se snažila používat co nejvíce přírodní kosmetiky v domnění, že si tím nemůžu nijak uškodit. Nedávno se u mě obevila alergie na kosmetiku, a to jak na přírodní, tak na chemickou. Poprvé jsem se osypala po krému od Alverde. Následovalo tělové mléko na citlivou pleť (!) od Kneippa. Musela jsem na čas vysadit úplně vše. Momentálně se pokorně vracím k chemii a jsem ve fázi hledání kosmetiky kterou bych na kůži snesla. Začínám se orientovat na lékárenské značky typu Bioderma.
Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: út březen 26, 2013 4:27 pm    Předmět: Citovat

Já bych si určitě zjistila složení daných výrobků a porovnala, co mají společného. Já mám například alergii na aloe, která je hojně používaná jak v přírodní tak nepřírodní kosmetice a to i přípravcích na citlivou pleť. Ono upřímně, toto zařazení mi mnohdy přijde jenom jako marketingový tah. žádný krém nemůže být hypoalergení na 100%...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Judy
161-320
161-320


Založen: 7.1.2010
Příspěvky: 204

PříspěvekZaslal: út březen 26, 2013 4:43 pm    Předmět: Citovat

Jasně, o aloe jsem také četla, že může být alergenem. Já se snažím pátrat po složkách, které mi vadí, zatím jsem ale k ničemu konkrétnímu nedošla. Řekla bych, že v přírodní kosmetice to budou vonné esence. V chemické zatím nevím, osypu se i po některé neparfemované kosmetice. Prostě hledám metodou pokus - omyl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: ne únor 15, 2015 9:05 pm    Předmět: Citovat

Narazila jsem na článek, který se týká spíš dekorativní kosmetiky, ale i tak ho sem dám. http://magazin.ceskenoviny.cz/zpravy/kosmeticke-substance-vedou-k-predcasne-menopauze/1181684

(Nejdřív jsem myslela, že je to jen další hoax, ale nemůžu to dohledat na netu. Kdybyste to někdo našli označené jako hoax, tak to sem prosím napište, ať to smažem. Wink )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tina_Salvius
41-80
41-80


Založen: 21.2.2015
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: čt březen 05, 2015 3:20 pm    Předmět: Citovat

http://www.petralovelyhair.com/2014/12/povidani-o-vlasech-s-trichologem.html

videli ste to niekto? čo si myslíte? Rolling Eyes má tam ešte ďalší video-rozhovor na túto tému. nevedela som, kam to zaradiť, do akej témy...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: čt březen 05, 2015 4:46 pm    Předmět: Citovat

No jako matka dvou dětí... dětský šampon z drogerie...mám kluky a aani smykem teda.

Fénování. jak kdo má zkušenosti, já nefénuju už takovějch 8 let a rozdíl je znát.

Vitamíny po porodu. Ano padání vlasů je hormonální záležitost. nezapomeňme opomenout, že po skutečném porodu je tělo vyčerpané. Devět měsíců v něm rostl nový život. Doplnit vitamíny, minerály a aminokyseliny není od věci (2x zkušenost, hlavně, když žena během těhotenství toho moc nenabere a nesní)

ale jinak jsou ty věci dost individuální
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tina_Salvius
41-80
41-80


Založen: 21.2.2015
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: čt březen 05, 2015 5:30 pm    Předmět: Citovat

ďalšie video tu:

http://www.petralovelyhair.com/2014/07/o-vlasech-s-trichologem-lukasem.html

každopádne zaujímavé postrehy (niektoré), ale vidno, že k istým témam/produktom sa "radšej" nemieni vyjadrovať Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.