Je "chemická" kosmetika zdraví škodlivá???
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Šampóny a kosmetické řady
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=b88ada19d611055197a3782bc8c2a014Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Kosmetiku používám
výhradně přírodní věci (na obličej, tělo, vlasy, dekorativní kosmetiku)
14%
 14%  [ 21 ]
výhradně chemii
5%
 5%  [ 8 ]
přírodní věci vše kromě dekorativní kosmetiky
17%
 17%  [ 25 ]
Něco přírodní, něco chemii, co se zrovna namane
61%
 61%  [ 87 ]
Celkem hlasů : 141

Autor Zpráva
Cherry7
321-600
321-600


Založen: 4.6.2012
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: čt březen 05, 2015 6:02 pm    Předmět: Citovat

Zajimave video. Pan je bortic mytu, koukam Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tina_Salvius
41-80
41-80


Založen: 21.2.2015
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: čt březen 05, 2015 6:47 pm    Předmět: Citovat

že? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: st červen 10, 2015 2:18 pm    Předmět: Citovat

Nevíte někdo, zda existuje nějaký prostředek proti spálení sluncem (ideálně SPF 20-30), který neucítím na kůži? Něco, co se zcela vsákne...krém, sprej, suchý olej. Do města každodenně.

A další věc, je hodně škodlivé mít na tenhle účel obyč chemický opalovací krém atd? Ty přírodní bývají hodně vydatné, mastné a mají nižší ochranu, než potřebuju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nezabudka
161-320
161-320


Založen: 24.5.2014
Příspěvky: 223

PříspěvekZaslal: st červen 10, 2015 2:50 pm    Předmět: Citovat

Ale kde...kľudne si taký kúp. Prípadne skoč do lekárne a skúste s magistrou nájsť nejaký, kde je sajrajtov čo najmenej - neviem, čo ti vadí viac, či parabény, alebo chemické filtre, alebo nejaká iná zložka, ale vždy sa dá nájsť nejaká alternatíva.

Z tých prírodnejších mám dobrú skúsenosť (ja sa totiž príšerne potím v tvári a zároveň uprednostňujem prírodnejšiu kozmetiku - ale bez strachu, že by ma tá chemická zabila v parku uprostred noci hneď na budúci týždeň) - L´Occitane (hlavne plačem nad tou ich brazílskou limitovanou kolekciou, ale čo už - čo bolo, bolo) a Korres. Teraz plánujem vyskúšať Lush, tak dám vedieť.
Ešte je fajn olej od Yves Rocher - ale ten je už predsa menej "prírodný" a má dosť výraznú vôňu, ktorá sa mi síce páči, ale bije sa s akýmkoľvek iným parfémom a troška mastnoty predsa len zanecháva, tak ten používam viac-menej fakt len na pláž a na kupko. No a nie je vhodný na tvár.

Z čisto prírodných mám podobnú skúsenosť, ako popisuješ. Najlepší zatiaľ, aký som mala - a ktorý je taký jemný, že ho zvláda aj pokožka môjho mladšieho, ktorý ju má takú precitlivenú, že som mu doma krémy zo zúfalstva varila vlastné (nie s SPF pochopiteľne) - je od chorvátskej firmy Kim, ale neviem ho zohnať inak, akože sa zásobím vždy keď sme tam na dovolenke - čím som ti asi nepomohla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: st červen 10, 2015 2:51 pm    Předmět: Citovat

Hariku - mně se dost osvědčily opalovací olejíčky od Hadka, jak se to dává na vlhkou pokožku, tak se to po chvilce vsákne pěkně (snáší ho dokonce i můj přítel, kterej jinak nenávidí "bejt opatlanej", ale na druhou stranu táta ho rád nemá - to je fakt dost individuální). Nejsilnější má teda patnáctku, ale v podstatě mi přišla účinkama zhruba jako 20-25. Jako teda nikdy se cíleně neopaluju, spíš ty krémy a oleje používám na to, když se pohybuju spoře oděná někde po venku, protože jinak se pálím celkem snadno a rychle. Jinak ty přírodní (ted kromě zmiňovanýho Hadka) taky moc nemusím, jsou takový děsně olepovací, nebo je po nich člověk celej bílej kvůli tý fyzikální bariéře. S tou chemií to podle mě zase taková trága nebude, ale fakt je, že do většiny těch drogérkovejch bych se nehrnula, od tý doby, co jsem od kamarádky vyzkoušela Daylong, tak nekupuju nic jinýho (sice pálky to jsou strašný, ale moje spotřeba je naštěstí dost minimální. Ale snad existuje něco slušnýho i v nižších cenovejch relacích (i když o takových těch hodně levných bych se asi bála jít) - jenže tam zase nejsem takovej odborník, abych (teda kromě pár látek) poznala, která ingredience je ještě OK a která už fuj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: čt červen 11, 2015 6:32 pm    Předmět: Citovat

Titanie, chtěla sem se zeptat na toho Hádka. Na stránkách píšou natřete před sluněním a vrstvu obnovujte. A já se sprchuju večer a natřít se a jít do postele je asi blbost. A po několika natřeních už bude kůže pořádně zmaštěná
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: čt červen 11, 2015 6:58 pm    Předmět: Citovat

Ty se sluníš večer v posteli? Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: čt červen 11, 2015 8:04 pm    Předmět: Citovat

Řekl bych, že ,,vrstvu obnovujte" znamená občas natřít během opalování, ne vytvořit několikanásobnou vrstvu předem. (Prostě to asi tak moc dlouho nevydrží.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: čt červen 11, 2015 8:20 pm    Předmět: Citovat

Ano, opalovací kosmetika se maže 20 minut před tím, než jdeme na slunce (přírodní i nepřírodní) a pak se musíme mazat i během pobytu na slunci (opět nezáleží zda přírodní, či nepřírodní- otěruvzdorná není žádná. Já v sobotu přemazala děti, sebe ne, že mám dlouhé rukávy a stějně jsem si přes šifon spálila solidně ramena)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: pá červen 12, 2015 3:54 pm    Předmět: Citovat

Je to přesně tak, jak píšou ostatní - namažeš se předtím, než vyrazíš z domova, a pak to případně po pár hodinách obnovíš. Na to stačí trocha čistý vody z petky - trochu na sebe naleješ, lehce rozetřeš a šup na to s trochou toho olejíčku. A právěže jak se to nanáší mixovaný s vodou, tak toho stačí celkem málo a člověk není tak šíleně mastnej jako z jiných opalováků (a přitom to kupodivu furt chrání). S patnáctkou jsem přežila i pobyt na lodi (jeli jsme tehdy kolem Korsiky) - ale fakt je, že jsem se vždycky slunila jenom dopoledne nebo navečer, v ty hodiny, kdy bylo sluníčko nejsilnější, jsem nosila dlouhý rukávy a pořádně širokej klobouk (ale to dělali i "světlopleťáci", který se tam mazali padesátkou. Takže do našich podmíne můžu fakt doporučit, někam do teplejších krajů bych asi přece jenom kombinovala s něčím silnějším. Ale taky záleží, jak moc velký máš tendence se spalovat.
Mimochodem Hádek sám k tomu kdysi psal, že to, že dělá nejvyšší patnáctku, není až tak náhoda, protože "i ty němý tváře poznají, že v jednu chvíli už je sluníčka prostě moc a zalezou si včas do stínu - a lidi že by se měli chovat podobně rozumně). Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.