Je "chemická" kosmetika zdraví škodlivá???
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Šampóny a kosmetické řady
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=28516e09c69988349d9f619e545f3401Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Kosmetiku používám
výhradně přírodní věci (na obličej, tělo, vlasy, dekorativní kosmetiku)
14%
 14%  [ 21 ]
výhradně chemii
5%
 5%  [ 8 ]
přírodní věci vše kromě dekorativní kosmetiky
17%
 17%  [ 25 ]
Něco přírodní, něco chemii, co se zrovna namane
61%
 61%  [ 87 ]
Celkem hlasů : 141

Autor Zpráva
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: pá červen 12, 2015 9:59 pm    Předmět: Citovat

Samozřejmě jsem nemyslela, že budu v noci chodit na slunce Laughing Laughing Večer se myju, jsem mokrá, usušim se a namáčim kůži až zase další den večer. Šlo čistě o to, kde vezmu před sluněním mokrou kůži, abych se mohla namazat. Laughing Ale děkuju za odpovědi.

Trochu váhám, protože mi oleje, co jsem zkoušela, nesedí na kůži na těle. Měla sem v některých místech pupínky. Ale co, vyrábí se malé balení..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: so červen 13, 2015 11:33 am    Předmět: Citovat

Hariku - jestli Ti obecně oleje nesedí, tak fakt stojí za to vyzkoušet napřed jenom tester. Obecně platí, že Hadek má ty ingredience ve velmi dobrý kvalitě, ale holt alergie může bejt na cokoli.
A jinak po tom večerním osprchování můžeš ten olejík použít taky (teda pokud ti bude vyhovovat) - já ho používám i jako péči po opalování. Jinak předtím, než jdu ven, to dělám tak, že si normálně u umyvadla párkrát namočím ruce a přejedu si po "natíraných plochách", pak do mokrejch rukou dám olej a rozetřu. Anebo má Hadek taky v sortimentu (a za babku) malý lahvičky s rozprašovačem, s tím to je ještě příjemnější, zvlášť ve vedru (ale samozřejmě se dá použít i nějaká šikovná lahvička s rozprašovačem po nějakým vlasopřípravku (samozřejmě pořádně vymytá). Prej se to do toho rozprašovače dá dát i s tím olejem, já radši dávám jenom vodu a olejem se pak dopatlám (a ta lahvička se pak daleko líp myje) Wink ).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: ne červen 14, 2015 1:45 pm    Předmět: Citovat

Já už bych do přírodních opalováků asi nešla, zkušenost mám s Laverou a Alverde. A hroznou, s tím se dá mazat maximálně na zahradu, ale ne chodit mezi lidi. Faktem je, že Lavera každý rok složení inovuje, co jsem si tak všimla, ale stejně. 2 roky používám Daylong (jedna z mála nepřírodních věcí, co si na sebe dám) a jsem naprosto spokojená, co jsem se dříve zajímala, tak má myslím i složení lepší, než většina opalováků z drogerie. Hlavně nemá žádný výrazný parfém, myslím, že mám doma dokonce neparfémovaný, takže to mi taky moc sedí, protože nesnáším ty umělé vůně. Cena je sice vyšší, ale dlouho vydrží Smile Pokud teda člověk netráví celé léto někde u moře, nebo tak Smile Jo a ještě abych odpověděla asi na původní otázku - vsakuje se skvěle, takže se s tím dá chodit i po městě Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slavinka
161-320
161-320


Založen: 29.6.2013
Příspěvky: 259

PříspěvekZaslal: ne červen 14, 2015 5:04 pm    Předmět: Citovat

Aj ja si práve hľadám krém na opaľovanie...Chcela by som nejaký nemastný, po ktorom nebudem mať taky hnusný olepený, nečistý pocit. Dnes som si dala Sun Dance Kids, SPF 30, ale je to fuj...A tak isto hľadám ochranný krém na tvár,aby v nom nebolo veľa chemických gebuzín. Máte niekto skusenosti s Biodermou, najmä týmto: http://www.bioderma.com/sk/nc/produkty/co-je-nove/product/action/1833.html ? je dosť drahý, tak aby to nemuselo po dvoch použitiach putovať do koša...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: ne červen 14, 2015 5:43 pm    Předmět: Citovat

Pokud byste někdo chtěli opravdu experimentovat, tak tady je recept na domácí opalovák Smile Tuhle slečnu už nějakou dobu sleduju a na opalování doporučuje malinový olej. Sama jsem to ale nezkoušela, mám ráda přírodní kosmetiku, ale ocaď pocaď, doma ji vařit nehodlám Very Happy Používám buď Garnier Ambre solaire light and silky, nebo La Roche-Posay, oboje můžu doporučit i na citlivou kůži se sklonem k ucpávání pórů, mažu si tím i obličej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne červen 14, 2015 7:08 pm    Předmět: Citovat

Porcelainswan - jojo alverde jsem taky kdysi zkoušela, a bylo to asi to nejhorší, co jsem na sobě kdy měla. Jak se jinak skoro po ničem neosypávám, ta po tomhle to jelo... A pak jsem měla ještě jeden přírodní, už si nepamatuju značku, a ten mi sice pokožku nedráždil, ale nanášení bylo martýrium, protože byl dost hustej a měl hodně takový tý bílý složky, což byla celkem vtipná kombinace -člověk pak vypadal jako gejša. Fakt jedinej přírodní, co mi vyhovoval, byl ten Hadek, tam mi ale zase vadí, že má ten faktor přece jenom nižší. A souhlas s tím daylongem, z nepřírodních taky nic jinýho nekupuju. Konzistence tak akorát, vsákne se bleskově, žádný alergický reakce, žádný podráždění, ve složení nic, z čeho by mi vstávaly vlasy hrůzou, fakt dobrej.
Jinak s tím domácím opalovákem - asi bych si ho nejlajsla do míst, kde to sluníčko fakt pálí a jsem tam venku celej den. Nicméně na domácí použití občas používám nějakej ten čistě přírodní olej nebo máslo - tuším bambucký máslo má přirozenej SPF asi šest (nanáším na mokro a pak se roztírá fajn), někdo používá i olivovej olej (tuším kolem čtyřky) - ale jako světlej fototyp se na to spolíhám jenom v případě, že jdu ven ráno/v podvečer a nejsem tam dlouho, u poledního sluníčka a delším pobytu na něm bych na to, že mě to dostatečně ochrání, nespoléhala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: ne červen 14, 2015 8:02 pm    Předmět: Citovat

Mám pocit, že nějakou poznámku o malinovém oleji jsem viděl tady na DV u BeastLovesBeauty. Ale podrobnosti neznám a nezkoušel jsem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: ne červen 14, 2015 8:40 pm    Předmět: Citovat

Malinový olej právě testuje kamarádka, která je velmi světlý typ, a zatím je spokojená. Proto bych se nepatlala s domácím opalovákem a použila jen tento olej (případně mrkvový, který má též vysoký SPF). Ale jak píše Titania, asi to chce opatrnost u moře nebo v horách při celodenním pobytu na slunci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: po červen 15, 2015 12:22 pm    Předmět: Citovat

Našla jsem na na netu tohle:

Oleje s přírodním UV ochraným faktorem jsou tyto:
Olej z karotkových semen - SPF 38 - 40
Olej z malinových semen - SPF 28 - 50
Olej z obilných klíčků - SPF 20
Avokádový olej - SPF 4 -15
Kokosový olej - SPF 2 - 8
Olivový olej - SPF 2 - 8
Makadamiový olej - SPF 6
Mandlový olej - SPF 5
Shea Butter - SPF 3 - 6
Jojobový olej - SPF 4
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: po červen 15, 2015 7:54 pm    Předmět: Citovat

Dnes slečna prodavačka v biooo říkala, že se po malinovym oleji oloupala, prostě se stejně spálila... Radila mi koupit krém a lehce ,,naředit" olejem z pšeničných klíčků, má to vyzkoušené a prý fajn. Nakonec jsem riskla jeden přírodní se spf 20.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 12, 13, 14

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.