Bolest pokožky hlavy
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=dd44dbcf4c3d8d874622f245b363f232Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kikinecka
321-600
321-600


Založen: 14.3.2010
Příspěvky: 571

PříspěvekZaslal: st listopad 13, 2013 10:21 am    Předmět: Citovat

Taky mě poslední dobou bolí pokožka hlavy. Ne úplně na temeni, ale nahoře na hlavě, asi posledních 5 cm pěšinky. Shocked Je teda fakt, že mě to vždy bolí, když mam culík nebo cop, ale nemám vůbec utáhlý, nízký, bolí to i když si vyčešu vyšší a utáhnu, žádný rozdíl. Mám 3x týdně ve škole sport a s rozpuštěnými vlasy jít nemůžu. Zajímalo by mě, čím to je... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Myramell
0-7
0-7


Založen: 7.2.2010
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: po listopad 25, 2013 5:29 pm    Předmět: Citovat

Mám stejný problém. Pokožka bolí tak, až tečou slzy. Jakýkoli pobyh s vlasy je za trest. Když jsem se s tímto problém svěřila kadeřnici, odpověděla mi, že to může být délkou mých vlasů, které mám do půl zad a také hustotou. Podle ní by mi pomohlo, kdybych se nechala ostříhat alespoň o 20 čísel, což ale nepřipadá v úvahu. Smile Myslíte si i vy, že v případě délky a velké hustoty vlasů, může být pokožka a kořínky zatěžovány tak, že nás pak trápí ony bolesti?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Keyt
161-320
161-320


Založen: 14.1.2013
Příspěvky: 273

PříspěvekZaslal: po listopad 25, 2013 5:37 pm    Předmět: Citovat

Můj případ je jiný, protože mě vždycky pobolívá jedno určité místo na temeni a nemám ponětí proč. Kvůli postupce jsou tam vlasy celkem krátké, rozhodně kratší než na jiných místech, která nebolí. Žádné účesy nedělám a vlasy nijak nestahuji...
Něco jsem o tom četla, pokud umíš anglicky, odkaz je tady. Nějaká 30 letá žena, která tím trpí už několik let (ji ale bolí celá pokožka hlavy, ne jen část jako mě) a nikdo nemůže najít příčinu, vlasy si ostříhala a stejně to nepomohlo...
http://www.medhelp.org/posts/Neurology/Severe-scalp-pain/show/1372069
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lethality
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 2.2.2013
Příspěvky: 987

PříspěvekZaslal: po listopad 25, 2013 6:25 pm    Předmět: Citovat

jediný, čeho sem si já s přibývající délkou a váhou (mám "žíně" a ne jemňuchy) všimla, bylo pnutí, třeba když mám ofinové vlasy přečesané na jednu stranu a pak je po delší době přehodím na opačnou, tak mě pokožka v tom místě chvíli pne... a pak to odezní....

z mojí zkušenosti tedy usuzuji, že se nejedná o problém délky a váhy, ale prostě je něco v nepořádku s vlasovou pokožkou.... Myramell, pohybuje se ti skalp po hlavě? víš, jak to myslím? jestli je ta pokožka volná a můžeš jí hýbat, třeba jako při masáži hlavy... a je to bolestivé taky?
_________________
Kdyz o nic nehrajes, nemas co ztratit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: po listopad 25, 2013 6:35 pm    Předmět: Citovat

Ono i na hlave mame svaly a to i pod pokozkou vlasu (ne treba uplne vsude, ale povetsinou ano, bud svaly nebo jejich upony na lebce) ... takze pokud vas boli pokozka hlavy, muzou to byt i namozene/zatuhle svaly ... treba od krcni patere. Prece jen, ono je to na sebe urcitym zpusobem navazane a blbe zatuhly sval na krku muze toho napeti prenest az do svalu na hlave ...
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Keyt
161-320
161-320


Založen: 14.1.2013
Příspěvky: 273

PříspěvekZaslal: po listopad 25, 2013 7:00 pm    Předmět: Citovat

Na tom možná něco bude, občas mě pobolívá i krk, hlavně poslední dobou, asi by to chtělo nějaké cviky. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Myramell
0-7
0-7


Založen: 7.2.2010
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: po listopad 25, 2013 7:25 pm    Předmět: Citovat

Keyt, děkuji za článek, určitě si ho přečtu. Smile

To mne vůbec nenapadlo, že by to mohlo být namoženými svaly. S pokožkou hýbat určitě můžu. V době, kdy mám ty potíže se snažím dané místo na hlavě (kde mají muži pleš) masírovat a po masáži je to o trochu lepší.

Prosím o tipy na cvičení. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Keyt
161-320
161-320


Založen: 14.1.2013
Příspěvky: 273

PříspěvekZaslal: po listopad 25, 2013 7:25 pm    Předmět: Citovat

lethality napsal:
Myramell, pohybuje se ti skalp po hlavě? víš, jak to myslím? jestli je ta pokožka volná a můžeš jí hýbat, třeba jako při masáži hlavy... a je to bolestivé taky?


Zkoušela jsem též a podle toho usuzuji, že to skalp asi nebude. Při jemné masáži, kdy se jen hýbe, není nic cítit. Bolí to pouze při nějakém tlaku, třeba když se chci poškrábat nebo na místo omylem trochu zatlačím. Nevím o tom, že bych se někde bouchla nebo něco takového. Rolling Eyes A spíše se to teda zhoršuje než zlepšuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kikinecka
321-600
321-600


Založen: 14.3.2010
Příspěvky: 571

PříspěvekZaslal: po listopad 25, 2013 8:57 pm    Předmět: Citovat

Myramell napsal:
Myslíte si i vy, že v případě délky a velké hustoty vlasů, může být pokožka a kořínky zatěžovány tak, že nás pak trápí ony bolesti?

Tímhle to určitě není, vlasy tolik dlouhé nemám a husté už vůbec ne. Very Happy Vypadají objemně, protože mam vlnité.
Jinak mně nepomáhá ani masáž, pokožka bolí i po masáži. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lethality
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 2.2.2013
Příspěvky: 987

PříspěvekZaslal: st listopad 27, 2013 8:48 am    Předmět: Citovat

Keyt napsal:
Bolí to pouze při nějakém tlaku, třeba když se chci poškrábat nebo na místo omylem trochu zatlačím.


a nemáš na tom místě třeba nějaký bolák/jebák? já se taky někdy škrábnu do takového neřáda a taky to dost bolí... Smile

jinak nevím, to, co psala Jitt, si myslím, že bude dost blízko pravdě (někdo má od zatuhlé krční páteře i migrény) jinak nevím, co by to mohlo způsobovat.... chtělo by to zkusit asi nějaké ty cviky a masáže, třeba vám to pomůže, holky... Smile
_________________
Kdyz o nic nehrajes, nemas co ztratit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.