Kudrnaté vlasy - jaký střih?
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Úprava a účesy dlouhých vlasů
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=fec93fc9de6bc3260d23da9115f7991aZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MilyEli
161-320
161-320


Založen: 12.4.2008
Příspěvky: 188

PříspěvekZaslal: pá duben 25, 2008 8:32 pm    Předmět: Kudrnaté vlasy - jaký střih? Citovat

Ahoj prakticky odjakživa řeším problém, jak se nechat zastřihnout vlasy (nejhustější a nejkurdnatější vlasy Very Happy) aby nevypadali jako "helma". Vím že nesmí být do rovna a že by měli být asi sestříhané, ale neště nikdy jsem to netrefila (spíš maminka to netrefila, kadeřnice to netrefila), buď dopadnu tak, že vypadám jako kokršpaněl, nebo mám naopak na hlavě "schody". Protože jsem se rozhodla vydržet to a nechat si narůst dlouhé vlásky (chci být zase princezna Razz) tak bych chtěla požádat všechny kudrnatky a kudrnatce aby prozradili své typy na pěkný účes Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: so květen 17, 2008 4:15 pm    Předmět: Citovat

joo tak to máme všichni stejný problém, mně třeba vyhovovala kadeřnice,která měla taky takové vlasy,takže věděla co a jak..jenže pak odjela do zahraničí a tam asi pochytila nějaké super techniky a když jsem u ní byla asi po třech letech tak už to nebylo ono..
když jsem je měla normálně rovně,tak mně všichni říkali,že mám hřívu jako lev..Smile
takže jsem skončila u toho,že se stříhám sama..ono je ale potřeba praxe..a není to úplně 100%. každopádně pořád lepší než když mně jedna kadeřnice oškubala tak že mi zůstalo pět vlasů na hlavě,takže jsem se musela ostříhat na mikádo a další dva roky se vlasy vzpamatovávaly a už stejně nejsou jako dřív..
takže je asi nejlepší vyzkoušet nebo si nechat poradit od někoho z okolí kdo má stejné vlasy a je dobře ostřihaný..Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JarkaR24
41-80
41-80


Založen: 8.1.2009
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: ne březen 01, 2009 12:48 pm    Předmět: Citovat

Holky, s dnešníma kadeřnicema je problém. Lidé jsou prostě otroky mody a kdyz clovek nenarazi na nekoho tvurciho a kretivniho, dopadne vzdycky s postupnym sestrihem.
Ale k veci. Ja treba vlasy zastrihuju tak, ze kazdy pramen na konci stocim a kousky, ktere precnivaji, odstrihnu. Tohle mi poradila jedna znama, co mam pocit se ucila na kadernici, ale dela ted neco jineho. Je to dulezite pro zachovani pruznosti dlouhych vlnek, jinymi slovy vydrzi kudrnate, i kdyz jsou tezsi a tezsi, tim jak rostou. Taky se mi zda, ze drzi vic tvar, aniz by je nekdo drasticky prostrihaval a podobne experimentoval.
Rovny strih ma jednu vyhodu - kdyz pak pletete cop, je siroky a pevny po cele delce. Ale pokud nosite spis rozpustene vlasy, je lepsi mit dolni vrstvu o malo delsi nez vrchni. Smile
Tak treba se nekdo inspiruje... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
morana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.7.2008
Příspěvky: 981

PříspěvekZaslal: ne březen 01, 2009 5:10 pm    Předmět: Citovat

hm ja som toto tiež riešila a za nejakých pár rokov a strihov som prišla na to, že kučery si vždy aj tak budú robiť čo sa im zachce a jakmile sa zmení vlhkosť vzduchu čo i len o 1% tak to platí dvojnásobne Very Happy

ak chce niekto kučery krotiť, tak odporúčam nechať narásť dlhé a zastrihávať rovno, príp. postupku, ale veľmi zľahka
ak chce niekto kučery ne-krotiť, tak všetky ostatné strihy Very Happy
toť moja skúsenosť Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bílá Pivoňka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 8.12.2007
Příspěvky: 1196

PříspěvekZaslal: ne březen 01, 2009 9:49 pm    Předmět: Citovat

jitty napsal:

takže jsem skončila u toho,že se stříhám sama..ono je ale potřeba praxe..a není to úplně 100%. ..Smile


Jitty, a jak si to sama stříháš? podle galerie (máš moc hezké vlasy...)máme totiž približně stejnou délku a rozhodla jsem se, že si to taky zastřihnu sama, ale jelikož jsem to nedělala zatím ještě ani jednou, tak bych ráda nějakou radu...díky Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lahoda
161-320
161-320


Založen: 13.11.2008
Příspěvky: 228

PříspěvekZaslal: ne březen 01, 2009 11:26 pm    Předmět: Citovat

Já sice kudrnaté vlasy nemám, ale mám kučeravou kamarádku a ta se stříhá sama tak, že se předkloní a vlasy ustřihne v jedné délce, takže když se narovná, má to hezky stupňovité a ty kudrny se na sebe hezky "naskládají". S těma kadeřnicema je to těžký... malokterá si totiž uvědomí, že je rozdíl, když stříhá rovné, vlnité nebo kudrnaté vlasy, protože každé potřebují jiný střih.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MilyEli
161-320
161-320


Založen: 12.4.2008
Příspěvky: 188

PříspěvekZaslal: po březen 02, 2009 8:49 am    Předmět: Citovat

Já to teď mám střižené vzadu trochu do špičky, a po celé délce sestříhané, ale maximálně tak 10 cm a je to celkem fajn, ale stejně mám, pocit, že na zádech mám vlasů nějak moc Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: po březen 02, 2009 2:17 pm    Předmět: Citovat

Bílá Pivoňka napsal:
jitty napsal:

takže jsem skončila u toho,že se stříhám sama..ono je ale potřeba praxe..a není to úplně 100%. ..Smile


Jitty, a jak si to sama stříháš? podle galerie (máš moc hezké vlasy...)máme totiž približně stejnou délku a rozhodla jsem se, že si to taky zastřihnu sama, ale jelikož jsem to nedělala zatím ještě ani jednou, tak bych ráda nějakou radu...díky Very Happy


díky:)a jak si to chceš zastřihnout?já se většinou střihám postupně,protože mi to přijde pěknější..pokud rovně,tak stačí použít ten návod co tu někde je..jednoduše rozdělit vlasy na dvě půlky a každou zastřihnout do rovna,to vytvoří takový ten tvar U.
a pokud postupně,tak pokračuješ tak,že vezmeš vždycky pramen vlasů a ten natáhneš kolmo k hlavě a zastřihneš mírně zešikma s tím,že nahoře budou ty vlasy kratší(nevím jestli je to pochopitelnéSmilea postupuješ po vrstvách odspodu nahoru.je to takový ten obyčejný postupný střih,co se dělal tak před deseti lety než přišla vlna škubáníSmile
no a já teda ještě prostřihávám a to zas v místě,kde to chceš prostřihnout,tak dáš nůžky svisle k vlasům směrem dolů a sjedeš s nima po vlasech nebo můžeš lehce stříhat

ale fakt doporučuju zkusit to s pomocí někoho,kdo bude sledovat jestli to máš ok.a jinak nejlíp se to střihá suché a nejlíp teda vyžehlené nebo aspoň třeba rozčesané ,protože pak vidíš,jestli to máš někde křivě..
a dobré ostré nůžky jsou samozřejmost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bílá Pivoňka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 8.12.2007
Příspěvky: 1196

PříspěvekZaslal: po březen 02, 2009 3:20 pm    Předmět: Citovat

Díky Jitty - no já to dneska "nacvičovala" na středu, kdy se to stane Laughing ale pořád mám obavy...
když mám ty vlasy hodně vlhké - což se mi zdá jako ideální, protože tak jsou ty vlasy rovně a nevlní se, tak když to vzadu rozpůlím a jakoby dám dopředu tak mi prameny kolem uší co jdou od vršku hlavy pokaždé kloužou jakoby z toho nachystaného, co chci odstřihnout přes ucho pryč a zároveň ty vlasy co jsou vzadu mi z toho vyklouznou pryč, protože buď jsem na to levá a neumím to chytit, nebo jsou prostě ještě krátké. Mám si dát ty přední za ucho? nebo to mám nechat přes ucho? Taky jsem přemýšlela jestli by nebylo lepší to nahoře rozdělit na pěšinku a střihnout to tak do tupa-rovně jako bych chtěla mikádo, ale samozřejmě ne tak krátce. A pak to vzadu jenom srovnat někým jiným...

Mám ten problém, že vzadu to nemám moc rozřepené, to právě spíše kolem obličeje, kde jsou ty vlasy kratší, takže kdyby mi to manžel zastřihl vzadu rovně, tak mi ty přední vlasy ještě nezastřihne. Vzadu to mám "jenom" rousaté, vepředu rousaté a navíc roztřepené a jak už to nikdo více jak rok nezastřihával tak každý vlas si žije svým životem a nikde to není stejně krátké. Proto nevím jak to mám zastřihnout, aby to bylo trošku rovně, zatřižené pokud možno všude, ale zase ne zkracené...těžký požadavek asi, že? Confused Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: po březen 02, 2009 4:45 pm    Předmět: Citovat

no tak jsem se mrkla do tvojí galerie a myslím,že by ti to šlo i za sucha..já ti to doporučuju,protože za mokra bys to mohla zastřihnout víc než bys chtěla navíc tak neni vidět,jak je to roztřepené.
a jinak podrobněj je to tady http://community.livejournal.com/feyeselftrim
já se inspirovala tím u,ale nedávám to do gumiček.myslím,že je lepší,když ty přední vlasy zastřihneš zvlášť,třeba tím druhým způsobem,to jde použít i třeba na ofinu nebo na cokoliv.ale za uši si to nedávej,to by ti mohlo rozhodit ten tvar.
a jestli můžeš tak vydrž do neděle,to bude měsíc ve znamení lva a pak je panna takže příhodný čas na stříhání..to právě teď moc neni..ale tak to už záleží na tom,jestli na takové věci dáš Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.