Goji - kustovnice čínská
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=6f3faf2043e9f55080f486d8b899cd20Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Damayanti
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.11.2006
Příspěvky: 966

PříspěvekZaslal: ne duben 27, 2008 4:04 pm    Předmět: Citovat

hiami napsal:


ja myslim, ze v tom sirupu to je i snaze pro telo ziskatelny. jenze podle toho doporucenyho davkovani tahle lahvicka vydrzi asi tri dny Confused takze pravidelnost a nejaky ucinky u me asi nebudou Sad



Doporučené dávkování je u dospělé osoby 3 lžíce 3x denně a u dětí 2 lžíce , takže lahvinka vydrží minimálně měsíc. Alespoň u nás doma tomu tak je. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hiami
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 26.11.2007
Příspěvky: 615

PříspěvekZaslal: ne duben 27, 2008 4:51 pm    Předmět: Citovat

Damayanti napsal:
hiami napsal:


ja myslim, ze v tom sirupu to je i snaze pro telo ziskatelny. jenze podle toho doporucenyho davkovani tahle lahvicka vydrzi asi tri dny Confused takze pravidelnost a nejaky ucinky u me asi nebudou Sad



Doporučené dávkování je u dospělé osoby 3 lžíce 3x denně a u dětí 2 lžíce , takže lahvinka vydrží minimálně měsíc. Alespoň u nás doma tomu tak je. Wink


teda damayanti, to vypada na zahadu bermudskyho trojuhelniku Laughing po 9lzicich denne to fakt vydrzi kolem tri dnu. a to i moji mamince. a to prosim nemuze byt rec o nejakych deravych nebo obrich lzicich, protoze kazda jsme v jinem koute republiky Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Damayanti
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.11.2006
Příspěvky: 966

PříspěvekZaslal: ne duben 27, 2008 6:31 pm    Předmět: Citovat

Ale kdeže 9 lžící denně . Laughing To jsi to špatně pochopila. Wink Já tím myslela ráno jednu , odpoledne jednu a večer jednu. A děti jednu ráno a jednu večer. Laughing Ta lahvička se zdá být malá , ale není tomu tak. Na obale se uvádí 287g . Ty tři lžíce za celý den je maximum doporučené dávky , samozřejmě že můžeš brát míň . Třeba jen jednu za den, ty bylinné sirupy jsou vlastně koncetráty a můžou se dávat i třeba do čaje nebo vody , když ti to nechutná samotné na lžičce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hiami
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 26.11.2007
Příspěvky: 615

PříspěvekZaslal: ne duben 27, 2008 7:02 pm    Předmět: Citovat

Damayanti napsal:
Ale kdeže 9 lžící denně . Laughing To jsi to špatně pochopila. Wink Já tím myslela ráno jednu , odpoledne jednu a večer jednu. A děti jednu ráno a jednu večer. Laughing Ta lahvička se zdá být malá , ale není tomu tak. Na obale se uvádí 287g . Ty tři lžíce za celý den je maximum doporučené dávky , samozřejmě že můžeš brát míň . Třeba jen jednu za den, ty bylinné sirupy jsou vlastně koncetráty a můžou se dávat i třeba do čaje nebo vody , když ti to nechutná samotné na lžičce.

ja ted u sebe nemam tu lahvicku, ale mela jsem za to, ze tam pisou 3krat denne tri lzice? takze ja brala 9lzic denne. a maminka taky. oni jeste pod tim pisou, ze doporucene redeni 1:10, tak jsem byla docela celkove udivena. ja to vetsinou redim jako stavu nebo teply, podle nalady. ale ze bych blbe cetla Question Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Damayanti
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.11.2006
Příspěvky: 966

PříspěvekZaslal: ne duben 27, 2008 8:05 pm    Předmět: Citovat

Já ty byliné sirupy většinou piju jako čaj nebo s vodou jako šťávu . Samotný mě moc nechutnají .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZaBukem2
321-600
321-600


Založen: 27.12.2007
Příspěvky: 337

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2012 1:56 pm    Předmět: Citovat

Vykopávám toto téma, kdesi ze záhrobí Laughing .

Je tu někdo kdo má s goji (kustovnicí čínskou) nějakou další zkušenost?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2012 2:17 pm    Předmět: Citovat

ZaBukem2 napsal:
Je tu někdo kdo má s goji (kustovnicí čínskou) nějakou další zkušenost?


Jj, kdysi jsem se jí krmila pořád. Wink
Přišlo mi, že mi pomohla posílit ledviny a celkově jsem se po ní cítila zdravěji. Pokud vím, měla by mj. působit jako antioxidant a napomáhat vitalitě organismu, což podle mých zkušeností tedy docela sedí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
klaveska
0-7
0-7


Založen: 31.7.2010
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: pá říjen 05, 2012 12:10 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem se tu snažila najít nějaké informace o zkušenostech s gojou a vlásky, ale vidím, že spíše já přidám své zkušenosti :Đ Asi před rokem jsem jedla několik týdnů denně pár, někdy i hodně, bobulek sušené goji a opravdu jsem se cítila zdravěji, bylo to na podzim a vůbec žádné nachlazení, ani unavená jsem moc nebývala a celkově jsem se cítila lépe, akčnější.. V té době jsem začala zase pravidelně pít zelené čaje přímo z Japonska což tomu také přidalo. Je možné, že to byl trochu placebo efekt, že jsem si pořád říkala, jak jím zdravě a proto jsem se tak i cítila :Đ Vlasy jsem moc nesledovala, navíc jsem dělala různé experimenty v té době...

Dnes si vařím občas z goji čaj (ten mi chutná mnohem více než samotné bobulky) ale občas si je i zobnu (ne často, to by se mi zase znechutily).

Ještě mě napadlo přelévat vlasy po umytí "výluhem z goji" neboli zchladlým čajem, tak, jak někdo třeba používá vodu s citronem. Ale spíše jsem doufala, že už to někdo zkoušel. Pokud bych se k něčemu takovému dokopala, určitě bych dala potom vědět o účincích. Rakytník jsme letos zasadili na zahradě, tak časem možná přidám i zkušenosti s ním (:
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.