Očkování obecně
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 28, 29, 30  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=9f575dfa7bd7ac16e250d048f686ae83Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: po květen 03, 2010 2:42 pm    Předmět: Citovat

felcharka napsal:
Jen k těm spalničkám. Opakovaně sem v diskuzích o očkování narazila na bagatelizivání téhle nemoci. Příjde mi, že lidi zapoměli, že před zavedením očkování to byla jedna z hlavních příčin dětské úmrtnosti. Komplikace jsou časté a vážné. Knedla proti spalničkám očkovaná určitě bude.

A ty febrilní křeče - ono to vypadá strašně, ale je to v podstatě benigní záležitost, nějaké komplikace jsou extrémně vzácné.


Pokud febrilní křeče přijdou " nečekaně" ( tj. poprvé , u dítěte, které je nikdy nemělo a maminka ani neví, co to je) tak mohou být nebezpečné - když je měl poprvé kluk od kamošky, zapadl mu jazyk, zmodral a kdyby ležel v postýlce o pár chvilek déle, nedopadlo by to dobře.
Ale je fakt, že znám jen tři - čtyři děti, které febrilní křeče měly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: st květen 05, 2010 2:52 pm    Předmět: Citovat

S tou klíšťovkou, Jonáš na tábory jezdit nebude( já jsem je jako dítě nenáviděla), ale bude jezdit k babičce, která bydlí v podstatě v lese a u řeky, má kočky co choděj domů obalený v klíšťatech... z toho mám docela strach. Fel, nevíš, kdyby( a jestli) měl být očkovaný? Ve zprávách nedávno říkali, že v tomto roce už je asi 30 lidí nakažených Shocked
_________________
Zdrav?????????­ m?????????©ho d?????????­t???te je nejd??le??it???j???????????­
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kornélie
161-320
161-320


Založen: 13.12.2008
Příspěvky: 293

PříspěvekZaslal: st září 01, 2010 10:37 am    Předmět: Citovat

http://www.blip.tv/file/2224472?filename=Durino-ImpfungSinnOderUnsinnSK224.flv
Udělejte si čas a zhlédněte, co ještě o očkování nevíte. Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majdal_e_e_nka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.3.2010
Příspěvky: 1421
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st září 01, 2010 6:35 pm    Předmět: Citovat

Káťa napsal:
S tou klíšťovkou, Jonáš na tábory jezdit nebude( já jsem je jako dítě nenáviděla), ale bude jezdit k babičce, která bydlí v podstatě v lese a u řeky, má kočky co choděj domů obalený v klíšťatech... z toho mám docela strach. Fel, nevíš, kdyby( a jestli) měl být očkovaný? Ve zprávách nedávno říkali, že v tomto roce už je asi 30 lidí nakažených Shocked


A co když na ty tábory bude chtít jezdit? Smile Třeba bude vyhledávat dětskou společnost Smile
_________________
Touzime po tom, co nemuzeme mit a diky tomu nevidime to, co mame...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: st září 01, 2010 7:31 pm    Předmět: Citovat

Majdal_e_e_nka napsal:
Káťa napsal:
S tou klíšťovkou, Jonáš na tábory jezdit nebude( já jsem je jako dítě nenáviděla), ale bude jezdit k babičce, která bydlí v podstatě v lese a u řeky, má kočky co choděj domů obalený v klíšťatech... z toho mám docela strach. Fel, nevíš, kdyby( a jestli) měl být očkovaný? Ve zprávách nedávno říkali, že v tomto roce už je asi 30 lidí nakažených Shocked


A co když na ty tábory bude chtít jezdit? Smile Třeba bude vyhledávat dětskou společnost Smile


No, tak pokud bude vyloženě chtít, tak mu v tom samozřejmě bránit nebudu.
_________________
Zdrav?????????­ m?????????©ho d?????????­t???te je nejd??le??it???j???????????­
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majdal_e_e_nka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.3.2010
Příspěvky: 1421
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st září 01, 2010 7:35 pm    Předmět: Citovat

Káťa napsal:

No, tak pokud bude vyloženě chtít, tak mu v tom samozřejmě bránit nebudu.


I když si pamatuju, že jsem první tábor celý probrečela.. Asi tři roky jsem nikam nechtěla jet, ale pak mě to popadlo a líbilo se mi to Smile Takže chápu Smile
_________________
Touzime po tom, co nemuzeme mit a diky tomu nevidime to, co mame...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: čt březen 03, 2011 5:46 pm    Předmět: Citovat

Mě pediatřička (a myslím, že jinak velmi dobrá pediatrička) řekla, že jestli chceme odmítnout některá povinná očkování, že nám dítko nevezme Sad - nově se prý zpřísnily hodně kontroly a lékaři z toho mají velké problémy, pokud někde chybí očkování. Mohla bych jí to odkývnout a pak na to očkování samozřejmě nepřijít, ale to by jaksi nebylo fér.
Prý se aspoň vynasnaží očkovat co nejpozději, co nejvíc vakcíny rozdělit a podpořit zmírnění nežádoucích příznaků homeopatiky.
Ještě že se zrušilo to očkování proti tubeře, to se mi hodně nelíbilo, to bych asi sabotovala.
Povedlo se vám někomu se s pediatričkou domluvit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: čt březen 03, 2011 6:17 pm    Předmět: Citovat

Kataska napsal:
Mě pediatřička (a myslím, že jinak velmi dobrá pediatrička) řekla, že jestli chceme odmítnout některá povinná očkování, že nám dítko nevezme Sad - nově se prý zpřísnily hodně kontroly a lékaři z toho mají velké problémy, pokud někde chybí očkování. Mohla bych jí to odkývnout a pak na to očkování samozřejmě nepřijít, ale to by jaksi nebylo fér.
Prý se aspoň vynasnaží očkovat co nejpozději, co nejvíc vakcíny rozdělit a podpořit zmírnění nežádoucích příznaků homeopatiky.
Ještě že se zrušilo to očkování proti tubeře, to se mi hodně nelíbilo, to bych asi sabotovala.
Povedlo se vám někomu se s pediatričkou domluvit?


Mě. Ale on ten doktor není moc dobrej, zanedbal třeba Jonáškovi ten zápal plic. On to bere všechno tak jako lážo plážo a stejně přistupuje i k očkování. Zatím váhám, zda očkovat pouze tetanus, nebo tetanus v kombinaci se záškrtem. Hexavakcínu i MMR( spalničky, příušnice, zarděnky) jsem odmítla. Spalničky jsem osobně prodělala a žádná katastrofa to nebyla, stejně u manžela, tehdy toho byla plná školka a všici to přežili ve zdraví.
_________________
Zdrav?????????­ m?????????©ho d?????????­t???te je nejd??le??it???j???????????­
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
felcharka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.5.2008
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: čt březen 03, 2011 8:12 pm    Předmět: Citovat

Káťo, určitě to byly spalničky? Protože ty zrovna nebezpečné jsou. Riziko nějaké encefalopatie je tam dost velké. Škoda, že u nás nejde sehnat monovakcína proti spalničkám.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: čt březen 03, 2011 9:27 pm    Předmět: Citovat

felcharka napsal:
Káťo, určitě to byly spalničky? Protože ty zrovna nebezpečné jsou. Riziko nějaké encefalopatie je tam dost velké. Škoda, že u nás nejde sehnat monovakcína proti spalničkám.


Byly. My jsme ještě neočkovaná generace. Bohužel je znám případ, kdy tu encefalopatii způsobila právě spalničková vakcvína....

Ono je to stejně jedno, protože dáš dítě naočkovat proti něčemu a ono stejně chytne něco jinýho. Viz náš případ- Jonáš za únor prodělal dvě závažné nemoci, střevní chřipku a zápal plic, který chytil v penzionu na horách.
Chci posilovat imunitu přirozeným způsobem, aby se v případě nákazy dokázal ubránit.

Herminko to mě mrzí, to jsi jediný případ, který znám, kdy Epi- no nezafungovalo. Já jsem začala cvičit pozvolna asi 3 týdny před TP, špinila jsem u toho dvakrát, tak jsem to dala na 2 dny k ledu a pak už to bylo OK. Kdybych v porodce nehlásala už ode dveří, že nástřih nechci, tak by mě fikli z plezíru taky Evil or Very Mad
_________________
Zdrav?????????­ m?????????©ho d?????????­t???te je nejd??le??it???j???????????­
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 28, 29, 30  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.