Očkování obecně
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 28, 29, 30  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=f0c3ec9b752d27332b51ca90fb2cca79Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
felcharka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.5.2008
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: čt březen 03, 2011 9:38 pm    Předmět: Citovat

Káťo, spalničky se očkují někdy od šedesátých let. A riziko postvakcinační encefalopatie je tisíckrát nižší než riziko vzniku encefalopatie po prodělání nemoci. Na spalničky se, narozdíl od jiných dětských nemocí, umíralo poměrně často.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: so březen 05, 2011 5:43 pm    Předmět: Citovat

felcharka napsal:
Káťo, spalničky se očkují někdy od šedesátých let. A riziko postvakcinační encefalopatie je tisíckrát nižší než riziko vzniku encefalopatie po prodělání nemoci. Na spalničky se, narozdíl od jiných dětských nemocí, umíralo poměrně často.


My jsme s mužem očkovaní nebyli, nebo to alespoň nemáme v očkováku. Dostali jsme jen jakousi trojvakcínu a pravé neštovice. Dnes toho mají děti jednou tolik.
Jasně, umíralo, ale to se umíralo i na jiné nemoci, i na banální infekce. Navíc dnešní doba a možnosti léčby jsou už někde jinde.Vzhledem k tomu, že měl Jonáš komplikace po očkování TBC další očkování zvažuji. A žádnou živou vakcínu mu už nikdo píchat nebude.I vzhledem k tomu, že je skoro pořád nemocný.
Ale to je asi každého věc a hlavně na jinou debatu.
_________________
Zdrav?????????­ m?????????©ho d?????????­t???te je nejd??le??it???j???????????­
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
felcharka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.5.2008
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: so březen 05, 2011 7:48 pm    Předmět: Citovat

Káťo, sem přesvědčená, že se mýlíš. Spalniček nemohla být ,,plná školka", od zavedení očkování je výskyt sporadický. Spalničky nejsou, narozdíl od většiny ostatních dětských nemocí, banalita. V zemích, kde se neočkuje, patří spalničky k nejčastějším příčinám úmrtí dětí.

Nejsem horlivý zastánce očkování, Knedlík má kalendář posunutý, ale očko proti spalničkám dostane. Užitek tam jednoznačně převažuje nad nežádoucími účinky. V cizině se dá sehnat monovakcína, nejspíš se po ní poohlídnu.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: ne březen 06, 2011 5:43 pm    Předmět: Citovat

Káťa napsal:

My jsme s mužem očkovaní nebyli, nebo to alespoň nemáme v očkováku. Dostali jsme jen jakousi trojvakcínu a pravé neštovice. Dnes toho mají děti jednou tolik.
Jasně, umíralo, ale to se umíralo i na jiné nemoci, i na banální infekce. Navíc dnešní doba a možnosti léčby jsou už někde jinde.Vzhledem k tomu, že měl Jonáš komplikace po očkování TBC další očkování zvažuji. A žádnou živou vakcínu mu už nikdo píchat nebude.I vzhledem k tomu, že je skoro pořád nemocný.
Ale to je asi každého věc a hlavně na jinou debatu.


Manžel proti spalničkám očkovaný byl a přesto je v dětství dostal. Měl tehdy,krom vysoké teploty, celkem lehký průběh nemoci ...ony jsou spíš horší ty komplikace, které mohou u spalniček nastat ( zápaly plic, záněty středního ucha a zánět mozku )- což u něj naštěstí nenastalo.

http://nemoci.vitalion.cz/spalnicky/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tanka777
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.7.2008
Příspěvky: 2958

PříspěvekZaslal: ne březen 06, 2011 7:54 pm    Předmět: Citovat

felcharka napsal:
Káťo, sem přesvědčená, že se mýlíš. Spalniček nemohla být ,,plná školka", od zavedení očkování je výskyt sporadický. Spalničky nejsou, narozdíl od většiny ostatních dětských nemocí, banalita. V zemích, kde se neočkuje, patří spalničky k nejčastějším příčinám úmrtí dětí.

Nejsem horlivý zastánce očkování, Knedlík má kalendář posunutý, ale očko proti spalničkám dostane. Užitek tam jednoznačně převažuje nad nežádoucími účinky. V cizině se dá sehnat monovakcína, nejspíš se po ní poohlídnu.



monovakcina znamena co? inak ja si myslim, ze ockovat treba. lejka ockovali na vsetky nemoci, podla kalendare. maximalne s mesacnym posunutim ak bol prave chory a pod. neviem na com sa zakladaju famy, ze ockovanie skodi, ale podla mna su skodlivejsie ako zabranenie ochoreniu dietata napr na mozgovu obrnu, mums, osypky a samozrejme sirenie tychto nemoci vdaka tomu, ze deti ockovane niesu.
nikomu jeho nazor neberiem, ale ja som rozhodne ZA ockovanie
_________________
Ak sa nechce?? c???????????­ti?? s??m, o??e?? sa. Ak sa nechce?? c???????????­ti?? smutn??, opi sa. Ak nechce?? by?? nikdy zraden??-zadov???? si psa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: ne březen 06, 2011 8:07 pm    Předmět: Citovat

Monovakcína je jen jedno očkování v jedné vakcíně, tak to teda chápu já, ne 6 očkování v jedné vakcíně jako u hexavakcíny. Je to mnohem šetrnější.
Jinak já už jsem svůj názor na očkování psala, pokud máš zdravé dítě, tak to možná tolik nevnímáš a neřešíš, ale o tom, jestli nemá očkování nějaký dlouhodobý neblahý vliv na zdraví, o tom pořádně ještě nikdo nic neví. Mě osobně nepřijde moc přirozené a normální cpát v průběhu velmi krátké doby do malého človíčka s nezralou imunitou x nemocí (o živých bakteriích TBC pro 4 denní miminka nebo o hexavakcíně ani nemluvě). Samozřejmě uznávám i přínosy očkování, nejsem fanatický odpůrce, jen se mi to dost nezdá, zvlášť v souvislosti s takovým svinstvem jako jsou alergie a jakožto těžký alergik bych možná raději překonala některé lehčí nemoci, než mít celoživotně dost sníženou kvalitu života (to samozřejmě jen spekuluju, jestli to může být z očkování, ale nenapadá mě jiný pravděpodobnější důvod, na mizerný stav ovzduší a nekvalitní stravu jako důvod alergií nevěřím).

Felcharko, mě pediatrička říkala, že shánění monovakcín v cizině jí připadá jako nesmysl, protože ty vakcíny jsou potřeba dost přísně skladovat, chladit, atd. (teď přesně nevím ty podmínky) a že je vysoce pravděpodobné, že by mi dorazila nebo bych si přivezla už naprosto neúčinou vakcínu. Ale pokud máš kontakty a víš jak na to, tak je to asi o něčem jiném Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SilkyJane
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 1.1.2010
Příspěvky: 1680

PříspěvekZaslal: ne březen 06, 2011 9:14 pm    Předmět: Citovat

jako, nemám o tom ani ponětí, ale zcela logicky, ty špatné nemoci dětí, co dříve bývali, už tady nejsou díky tomu očkování ne? možná, že už ten "vir" už ani není, ale co když to odněkud, kde není očkování přijde, a pak ty děti nemají očkování a bude zase epidemie? Rolling Eyes

také bych nechtěla své dítě očkovat proti všemu a pořád (kor to maličké), ale takové ty vážnější nemoci, to bych se bála, neočkovat vůbec Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: ne březen 06, 2011 10:04 pm    Předmět: Citovat

SilkyJane napsal:
jako, nemám o tom ani ponětí, ale zcela logicky, ty špatné nemoci dětí, co dříve bývali, už tady nejsou díky tomu očkování ne? možná, že už ten "vir" už ani není, ale co když to odněkud, kde není očkování přijde, a pak ty děti nemají očkování a bude zase epidemie? Rolling Eyes

také bych nechtěla své dítě očkovat proti všemu a pořád (kor to maličké), ale takové ty vážnější nemoci, to bych se bála, neočkovat vůbec Rolling Eyes


No právě...tyhle nemoci, způsobující epidemie s následnou smrtí stovek nebo tisícovek lidí jsou prevíti...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: po březen 07, 2011 12:26 pm    Předmět: Citovat

SilkyJane napsal:
jako, nemám o tom ani ponětí, ale zcela logicky, ty špatné nemoci dětí, co dříve bývali, už tady nejsou díky tomu očkování ne? možná, že už ten "vir" už ani není, ale co když to odněkud, kde není očkování přijde, a pak ty děti nemají očkování a bude zase epidemie? Rolling Eyes

také bych nechtěla své dítě očkovat proti všemu a pořád (kor to maličké), ale takové ty vážnější nemoci, to bych se bála, neočkovat vůbec Rolling Eyes


Ne. Ty nemoci začaly samy od sebe ustupovat. Třeba očkovat proti dětské obrně se začalo až několik let po jejím posledním výskytu. To jsou dohledatelná fakta. Zvyšování životní úrovně, hygieny a stravy mělo velký vliv.
Četla jsem, že nyní v Japonsku stahují vakcínu, po jejímž podání zemřely 4 děti. Přotom předtím byla podána asi jednomu milionu dětí. Podle mě, pokud JE možnost, že to mé dítě poškodí, a ta možnost tu je( a né malá) neměla by se ona vakcína používat. Ano, pro lékaře jsou to výjimky, ale pro mě ne, pro mě to je moje dítě.
_________________
Zdrav?????????­ m?????????©ho d?????????­t???te je nejd??le??it???j???????????­
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
verisek
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.2.2010
Příspěvky: 769

PříspěvekZaslal: po březen 07, 2011 3:48 pm    Předmět: Citovat

Kornélie napsal:
http://www.blip.tv/file/2224472?filename=Durino-ImpfungSinnOderUnsinnSK224.flv
Udělejte si čas a zhlédněte, co ještě o očkování nevíte. Shocked


Tak začátek mi stačí - paní přečetla 30 tisíc stran o očkování a proto tomu rozumí? Četla cizí poznatky a analyzovala je? Jak bez patřičného vzdělání?
Neříkám, že škola je všespásná, ale ta paní si mohla ten titul udělat minimálně jen proto, aby její slova mohl někdo brát vážně, takhle jen opakuje už objevené/řečené? Nebo je tak těžké vystudovat? Dálkáči jsou v podstatě taky samouci, ale mají od odborníků posvěceno, že se opravdu něco naučili.
Pardon za tu spontánní reakci, ale existuje tisíc lepších odborníků na očkování jenom v naší zemičce. Lidí, kteří se podílejí na výzkumech a mají to "z první ruky"

Jinak k očkování, netuším jak je to s dnešními prcky, ale to vyvádění kvůli horečkám nebo vyrážkám mi přijde stejně ujeté jako na teplotu 37,0°C srážet léky proti horečce. Jak se ten imunitní systém má asi projevit, když začně fungovat? Myslím si, že imunitní systém se snaží organismus položit (do postele, ne úplně), právě proto aby měl v klidu možnost bojovat a tělo neplítvalo energií na jiné aktivity.
Navíc teda by měl být standard, že po očkování člověk sedí 15-30 minut u sestry nebo v čekárně a čeká se na nečekané reakce. Aspoň mě teda nikdy doktorka nechtěla pustit a ani mojí kamarádku teďka s prckem nenechali z ordinace odejít dřív jak za půl hodiny, právě kvůli těm reakcím, laik asi těžko pozná o co jde a jestli je třeba to zarazit nebo ne.

Jinak jediné co mám navíc je kombinovaná žloutenka cca od 11 let (byla nějaká spešl sleva od pojišťovny) a jsem za to ráda, nepřijde mi to jako banální nemoc, navíc mi přijde, že se poslední dobou opakují slabší epidemie (nesleduju to přesně, ale za 4 roky na vyšším gymplu jsme měli asi 3 opatření proti žloutence, stejně jako všechny ostatní zařízení ve městě - na základě doporučení/příkazu z hygieny).Vždycky jsem byla ráda, že se nemusím bát. Navíc nic proti vietnamcům, ale oni mají dost odlišnej pohled na hygienu (ti přicestovalí) a u nás ve městě jich máme celkem dost početnou komunitu. Teď studuju v Praze a tady je taky spousta cizinců s bůhví jakými zvyky. A ohrabaný tyče v mhd. (A já jím za pochodu a v mhd, a vůbec, by mě někdo musel hlídat, abych si nestrkala ruce do pusy Very Happy )
Jinak klíšťovka má podle mě smysl v těch oblastech se zvýšeným výskytem infikovaných klíšťat, u lidí který jsou hodně v přírodě a u dětí (který aspoň dřív byli taky hodně v přírodě, teď u pc jim nic nehrozí Twisted Evil ) Třeba já klíště neměla asi od 12-13, podle mě jsem jim začla smrdět. Jinak u výletů vyloženě do přírody dodržuju pravidla (fusky, nejlépe dlouhé kalhoty, prohlídky při každé příležitosti, při několikadenních pobytech používám repelent).

Jo a ty reklamy s ohroženýma miminkama bych jim zakázala, útočí to na čerstvé hormony znejistělé matky(nic proti). Ten agresivní způsob reklamy se mi nelíbí. Navíc zrovna ty mimča maj těch záhulů na imunitní systém fakt dost a o rotavirech jsem taky poprví slyšela, až když na ně vymysleli vakcínu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 28, 29, 30  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.