Přírodní kosmetika doma vyrobená
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 31, 32, 33, 34  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=ff62e23bb29f09145348b95dffc4e86eZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
gramostola
161-320
161-320


Založen: 23.5.2012
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: pá červenec 13, 2012 12:15 pm    Předmět: Citovat

děkuju jitt, já se právě bojím té až moc velké výživnosti, takže si asi radši koupím ten vosk, abych to pak celé trošku naředila vodou...ale dneska to prostě zkusím smíchat bez vody i vosku a uvidím co to provede, naředit to můžu vždycky Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: pá červenec 13, 2012 12:17 pm    Předmět: Citovat

Vodou to urcite nered, olej a voda se ti nikdy nesmisi ... bud ti uvnitr oleje zustanou vodove bublinky, nebo ti voda klesne az uplne na dno: to bys musela pridat nejaky emulgator ... (nevim, jestli to nahodou neni zrovna lecitin, to bych kecala). Pro zhutneni je dobry ten vceli vosk, aby to nebylo tekute, pokud to chces ridsi, dej min "tuhych" prisad jako je to bambucke maslo/vosk a podobne Smile

Ale nejlepsi bude pokouset to postupne Wink on ten olej nikam neutece Wink
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gramostola
161-320
161-320


Založen: 23.5.2012
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: pá červenec 13, 2012 3:25 pm    Předmět: Citovat

no lecitin právě emulgátor je, ale asi to stejně nebudu pokoušet Very Happy , navíc mě teď napadlo, že si stejěn před nanášením krému potřu obličej růžovou vodou, takže se to vlastně stejně rozředí Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lúthien
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.4.2009
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: pá červenec 13, 2012 7:28 pm    Předmět: Citovat

gramostola - krémy jsem několikrát zkoušela, ale nakonec jsem to pustila z hlavy a používám přímo oleje na mokrou pleť. Ten krém byl buď strašně hutný a hodně špatně se roztíral, byl extgrémně mastný. Když jsem dala o něco víc vody, tak byl sice fajn, ale velmi rychle se kazil a to i v ledničce a s použitím hromady vitaminu E jako konzervantu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gramostola
161-320
161-320


Založen: 23.5.2012
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: pá červenec 13, 2012 9:54 pm    Předmět: Citovat

ha Exclamation , tak mám krém Very Happy ...prostě jsem ve vodní lázni spojila bambucké máslo a tu moji směsku olejů plus lecitin a nakonec to fakt dostatečně ztuhlo, hurá Laughing ...ono to totiž bylo z počátku pořád hrozně tekutý, i když už to v ledničce zchladlo, takže už jsem se smiřovala s tím, že tam ten vosk prostě budu muset přidat, a teď se jdu kouknout do ledničky a perfektní Very Happy ...jsem fakt ráda, protože to čistý bambucký máslo je strašně tuhý i při pokojový teplotě a když ho dám do ledničky, kde se má skladovat, tak je to beton

jinak Lúthien, ty oleje taky úspěšně používám samotný, ale chtěla jsem ty oleje trochu obohatit, myslím, že to s tím bambuckým máslem bude lepší...uvidíme jak pro obličej, ale pro zbytek těla určitě Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lúthien
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.4.2009
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: čt říjen 25, 2012 10:14 pm    Předmět: Citovat

Prosím, kde se dá sehnat kakaové máslo? Chci ho hodit do henny, jediná, která mi vlasy nevysušovala byla Lush. Našla jsem jen od Hadka a to by se dost prodražilo kvůli poštovnému.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: čt říjen 25, 2012 10:26 pm    Předmět: Citovat

Luthien: zkus se poptat ve zdravych vyzivach, tam by ho mohli mit. Ale teda asi ne ve vsech ... nebo misto kosmetiky vyhledavat potraviny (kakaove maslo jako potravina)
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: pá říjen 26, 2012 7:42 am    Předmět: Citovat

Lúthien napsal:
Prosím, kde se dá sehnat kakaové máslo? Chci ho hodit do henny, jediná, která mi vlasy nevysušovala byla Lush. Našla jsem jen od Hadka a to by se dost prodražilo kvůli poštovnému.


v lékárně, ve které vyrábí masti atd. tak to mívají jako surovinu. otázka je, jestli ti to prodají i na váhu, asi jak kde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lúthien
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.4.2009
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: pá říjen 26, 2012 10:43 pm    Předmět: Citovat

Díky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomina
0-7
0-7


Založen: 19.12.2012
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: st prosinec 19, 2012 1:39 am    Předmět: konzervace Citovat

jsem tu nová a všechny vás moc zdravím,
do této diskuse jsem se proklikala při hledání nových nápadů na výrobu domácí kosmetiky. Než jsem sama začala s výrobou "lektvarů" Rolling Eyes ,hooodně jsem sosala různé informace z různých zdrojů. Nechtěla jsem si vyrábět jen nějaká mazadla na obličej, chtěla jsem, aby kosmetika taky vyživovala, hydratovala, pečovala a v neposlední řadě i voněla!
Zkrátka hodně muziky za málo peněz.....ono to tak docela neplatí, protože pokud chcete do krémů dát kvalitní a nechemické suroviny, musíte zpočátku do surovin investovat - kvalitní oleje, vitamíny, bylinky na tinktury, esenciální oleje (pouze ty 100% do kosmetiky patří), to něco stojí.
Na výrobu jedné dávky spotřebujete relativně málo, z nakoupeného vyrobíte několik dávek...ČERSTVÝCH, ČISTĚ PŘÍRODNÍCH!!!!!
Jen napoprvé prostě budete muset zainvestovat, potom už jen dokupujete a to už vážně takový útok na peněženku není.
Pročetla jsem poctivě celou diskusi a nedá mi nereagovat na příspěvky typu...rozpustím do toho (starou?, nepoužívanou?)rtěnku.......přidej pár kapek vonného oleje do koupeného šamponu, kodicioneru, pl. mléka......chcete přece na obličej, tělo nebo na vlasy něco čerstvého, co není chemické. Musíte si to čerstvé a bez chemie kompletně "uvařit".

Pro začátek snad jen několik tipů:

1/jako emulgátor používám sojový lecitin, nebo OLIVEM 1000 http://www.ekokoza.cz/eshop/Vyroba,kremu,mydel,a,soli/Prirodni,konzervanty,emulgatory,a,vitaminy/Emulgator,Olivem,1000.html

2/jako konzervant vitamín A, E
pokud je v krému vodní složka, což je v mém případě skoro vždy (maceráty z bylin, kys. hyaluronová, mumio - surovin rozpustných ve vodě je spousta), pak část tekutiny nahradím roztokem koloidního stříbra - 3-5% z celkového objemu krému. Koloidní stříbro je totiž úžasný prostředek na to, aby kosmetiku ochránil před plísněmi a bakteriemi.
Ty z vás, které už si nějaký krémík doma vyrobily mi určitě dají za pravdu, že je to docela voňavá zábava, která nezabere až tak moc času a proto nejlepší prevencí, je vyrobit si tolik, kolik stačíte spotřebovat... lednička u takové kosmetiky je naprostou nutností... a nakonec, do takové kosmetiky se prstíčky nesahá - na to máme špachtličky!

3/mým favoritem pro pěstění pleti jsou esenciální oleje: ze semen mrkve,heřmánek modrý, jasmín, neroli, palmorůžový, růže a santalové dřevo. Nejen, že vám neublíží, ale jsou voňavé a hlavně ÚČINKUJÍ!!!!
Takže, pokud nechcete mít krém jen jako mazadlo a zvlhčovadlo, doporučuji.

Určitě sem příště vložím nějaké recepty. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 31, 32, 33, 34  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.