Přírodní kosmetika doma vyrobená
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 32, 33, 34  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=b72359c8b7f38a8cfa7b8fc7cdaad21fZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
gramostola
161-320
161-320


Založen: 23.5.2012
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: st prosinec 19, 2012 6:10 pm    Předmět: Citovat

tak to je paráda tomino, jsem na ty recepty fakt moc zvědavá...já jsem si zatím vyrobila jen jednoduchý krém na obličej - bambucké máslo, asi 5 druhů olejů (hlavní složka arganový a šípkový), lecitin, vit A a E....měla jsem to první v ledničce, ale díky bambuckýmu máslu se z toho stal beton, kterej pak šel blbě roztírat, takže jsem krém přesunula do koupelny a sahám teda do toho prstama Embarassed ....ale mám ho tak zatím půl roku a nevykazuje známky kažení Laughing ...ale ráda bych si udělala po Vánocích trochu profesionálnější krém, takže se těším za rady

hele pro začátek jak je to s těma špachtlema? to na každý nabrání používáš novou? ...jinak předpokládám, že kupuješ normálně v lékárně - -po kolika kusech? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomina
0-7
0-7


Založen: 19.12.2012
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: st prosinec 19, 2012 8:43 pm    Předmět: Citovat

gramostola napsal:
hele pro začátek jak je to s těma špachtlema? to na každý nabrání používáš novou? ...jinak předpokládám, že kupuješ normálně v lékárně - -po kolika kusech? Smile


špachtličky používám plastové, velikost jako u dřevěných, rovné - mají tu výhodu, že i když nabereš málo, otočíš a nabereš znovu čistým koncem. Potom jen umyješ, osušíš a použiješ příště (to u dřevěných nejde)
Kupuji v kadeřnických potřebách, ale myslím že i v lékárně bys mohla pochodit (alespoň já mám tu zkušenost, že to co nemají skladem, objednají do druhého dne).
Na netu je toho v nabídkách spousta - zadej "kosmetická špachtle".
Balení po 1,5.10 kusech

pokud nechceš kupovat, poslouží dobře i plastová lžička - odlomíš šikovně držátko, zapiluj konec a luxusní "nabírátko" na krémík je na světě Idea


Naposledy upravil tomina dne čt prosinec 20, 2012 9:26 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomina
0-7
0-7


Založen: 19.12.2012
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: čt prosinec 20, 2012 9:17 am    Předmět: šlehací metla Citovat

včera jsem koupila ruční šlehač, o kterém se můžu vyjádřit jen v superlativech.
http://www.potreby-domacnost.cz/metlicky-hnetacky/53-viceucelova-metla.html
Pro toho, kdo potřebuje účinně šlehat, míchat, emulgovat - naprosto ideální záležitost Very Happy
Koupila jsem sice na vánočních trzích, ale odkaz na stránky (dostala jsem od prodejce) je funkční a komunikují, tudíž předpokládám, že by zaslání mělo být bez komplikací.
Přesvědčilo mě, když jsem na vlastní oči viděla, jak pán z mléka našlehal takovou pěnu, že byste si ji spletli s našlehaným bílkem, otočil dnem vzhůru, nic nevyteklo, vykrajoval lžící....spadla mi čelist Shocked
Umí to vyšlehat i majonézu - takže pro mě jasná volba, emulguje to!!!!! Spojí to vodu a tuky (oleje, vosky). A to všechno bez námahy a velmi rychle.
DOPORUČUJI!!!!!

A když už jsme u těch pomůcek, v diskusi jsem tu četla i o odvažování:
používám setinkovou váhu
http://www.hypermotoshop.cz/setinkova-digitalni-vaha-0.01g-200g/
pokud přidáváte do kosmetiky i výživu (vitamíny, kys. hyaluronovou apod.), pak vřele doporučuji odvážit množství!
Jen pro příklad:
GLYCERIN v koncetraci do 5% hydratuje, nad 10% naopak vysušuje
vit. A vyživuje, pokud ale dáte moc, způsobuje olupování kůže
Proto važte, některé složky se přidávají v tak malých dávkách, že nemáte šanci odhadnout množství od oka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kriss4
21-40
21-40


Založen: 23.7.2011
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: ne leden 13, 2013 12:03 pm    Předmět: Citovat

Tak dneska jsem vyrobila svůj první domácí šampon z olivového mýdla, silného kopřivového a zeleného čaje, citronu, henny, shikakai a lávové země. Konzistence úplně stejná jako normální šampon, což mě překvapilo:). Máte někdo podobné zkušenosti? Celé vlákno se mi teď momentálně nechce procházet:)... Jdu to hodit na vlasy a uvidímWink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gramostola
161-320
161-320


Založen: 23.5.2012
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: út leden 15, 2013 4:25 pm    Předmět: Citovat

Arrow Kriss4: tak jak to dopadlo? Jak jsem koukala na ty složky, tak mě by to nejspíš dost vysušilo vlasy a ani shikakai by to nezachránilo Laughing . Jo a jak chceš vlastně vyřešit výdrž? Dost bych se bála, že se mi to za chvilku zkazí. Ale jinak je to zajímavej nápad, udělat si vlastní tekutej šampón. Mě teda zatím baví zkoušení všech těch různejch bio, takže mám ještě na dlouho o zábavu postaráno, ale třeba se k tomu taky časem dostanu Very Happy . Z těch domácích mě zatím nejvíc nadchnul vejcomedový, zkoušela jsem ho poprvý včera a měla jsem hrozný Vánoce z toho, že vejce dokáže umejt vlasy Laughing . Nezkoušelas? Zajímalo by mě srovná s tím tvým Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kriss4
21-40
21-40


Založen: 23.7.2011
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: út leden 15, 2013 5:44 pm    Předmět: Citovat

gramostola napsal:
Arrow Kriss4: tak jak to dopadlo? Jak jsem koukala na ty složky, tak mě by to nejspíš dost vysušilo vlasy a ani shikakai by to nezachránilo Laughing . Jo a jak chceš vlastně vyřešit výdrž? Dost bych se bála, že se mi to za chvilku zkazí. Ale jinak je to zajímavej nápad, udělat si vlastní tekutej šampón. Mě teda zatím baví zkoušení všech těch různejch bio, takže mám ještě na dlouho o zábavu postaráno, ale třeba se k tomu taky časem dostanu Very Happy . Z těch domácích mě zatím nejvíc nadchnul vejcomedový, zkoušela jsem ho poprvý včera a měla jsem hrozný Vánoce z toho, že vejce dokáže umejt vlasy Laughing . Nezkoušelas? Zajímalo by mě srovná s tím tvým Smile

No to já jsem magor do všech těchto přírodních a doma vyrobených věciček:D. Právěže mívám splihlé vlasy. A dopadlo to tak, že jsem je měla důkladně omaštěné, asi to bylo tím řeckým olivovým mýdlem, protože ve složení byl tuším jen olej olivový, pak vavřínový a nějaká soda... A možná mi je omastil i ten aromaolej? No myslím, že na sušší vlasy by byl skvělý. Ale já si koupila normální mýdlo z obchodu, už jsem jej nastrouhala a míchla půlnapůl s tím olivovým, tak uvidím ten rozdílSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gramostola
161-320
161-320


Založen: 23.5.2012
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: út leden 15, 2013 9:07 pm    Předmět: Citovat

tak to je ale fajn, že to nevysušuje Very Happy ....mě zatím všechna mýdla, i ta prý extrapřírodní a zaručeně nevysušovací (Visaka, Dudu Osun, Hadí mýdlo), vysušovala Smile ...ale jinak to může být i tím aromaolejem, pokud jsi tam toho dala víc.....dej pak vědět, až vyzkoušíš tu vylepšenou verzi Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kriss4
21-40
21-40


Založen: 23.7.2011
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: ne leden 20, 2013 2:48 pm    Předmět: Citovat

gramostola napsal:
tak to je ale fajn, že to nevysušuje Very Happy ....mě zatím všechna mýdla, i ta prý extrapřírodní a zaručeně nevysušovací (Visaka, Dudu Osun, Hadí mýdlo), vysušovala Smile ...ale jinak to může být i tím aromaolejem, pokud jsi tam toho dala víc.....dej pak vědět, až vyzkoušíš tu vylepšenou verzi Wink

Takže jsem ho vyzkoušela... Vlasy mám ještě mokré, tak uvidím pak. Každopádně to chce zkoušet a vylepšovat, než bude dokonalýSmile. Ale mě to baví a stojí to za to. Mám i koupéné přírodní šampony a jsou skvělé! Ale tenhle mi přijde ještě lepší. Když se mi dostal do obličeje a na ústa a do očí, vůbec nešípal a nemá žádnou chut, je úplně bez chuti! Takže mám dobrý pocit z toho, že jsem zase krůček od chemie dále:)... Jinak tak luxusní a krásné vlasy jsem neměla ještě po ničem....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rejža
321-600
321-600


Založen: 29.12.2010
Příspěvky: 324

PříspěvekZaslal: po květen 06, 2013 11:45 am    Předmět: Citovat

Netýká se to doslova přírodních věcí, ale tady to možná bude někdo vědět (jeslti to tu už někde je, omlouvám se Laughing ). Na internetu jsem četla návod na vlastní balzám na rty - v mikrovlnce se rozehřeje vazelína a smíchá se s tangem nebo něčím podobným. Nevíte, jestli můžu místo vazelíny použít kokosový olej. Rozehřeju ho, smíchám a nechám vychladnout? Nikdy jsem s ním nepracovala, teprve si ho půjdu koupit a slyšela jsem, že hodně lidí ho používá i na rty a celkově si ho hodně lidí chválí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: po květen 06, 2013 12:19 pm    Předmět: Citovat

Rejža: Kokosak samotny se ti v lete roztopi, jakmile pokojova teplota preroste dvacet pet stupnu. Pokud pokusnicit s oleji a michat je, pak bych do nich rozhodne pridavala nejakou cast vceliho vosku, ktery je schopen udrzet to pohromade i ve vyssich teplotach ... ale zalezi na tom, jestli treba nejses alergik nebo tak neco.

Kolik presne se ho pridava do balzamu na rty ti ale bohuzel neporadim, to nevim. Ale strejda Google bude vedet Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 32, 33, 34  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.