esencialni oleje
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Regenerace a podpora růstu
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=fefb402bd0e78a956d30ff0ecd602bc7Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
girl.or.element
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.3.2010
Příspěvky: 869

PříspěvekZaslal: čt březen 24, 2011 6:24 pm    Předmět: Citovat

holky, asi mám hloupou otázku, ale k čemu jsou tyhle esenciání oleje dobrý? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: so únor 25, 2012 2:23 pm    Předmět: Citovat

Teda, krapet s krizkem po funuse s odpovedi, ale myslim, ze to ma cloveka nejak stimulovat (nebo uklidnovat podle toho, co je to za druh) a tak ...

Ale proc sem pisu: vcera jsem prisla ze srazu (ze zakladni skoly), prijda domu, cuchnu ke vlasum, i kdyz byly v drdolu smrad takovy, ze se cely lokal moh jit zahrabat Evil or Very Mad ... protoze se mi ve dve rano nechtelo umyvat vlasy a spat v takovym smradu fakt neslo, ze zoufalstvi jsem si do dlane nakapala par kapek vanilky a "Aloe orange" (voni trochu jak pomeranc), rozetrela v dlanich a pak si ty ruce otrela do vlasu ....

Cigaretovy zapach to prekrylo tak dokonale, ze jsem celou noc citila jen otravnou vanilku a jeste otravnejsi pomeranc, jejichz vune mne dnes provazi celym dnem a mama kolem mne chodi a cicha "co to mas proboha za parfem, strasne sladce to az smrdi" ... Laughing

Priste radsi sahnu po mne prijemnejsich korenitejsich vunich aka santal, cedr atp Laughing
Nicmene vydrz je naprosto dokonala Twisted Evil (az mam strach cichnout si zblizka k polstari, na kterem jsem spala Laughing)
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: so únor 25, 2012 2:31 pm    Předmět: Citovat

Tak mě tak napadlo... vždycky večer si umyju pleť, namažu krémem nebo olejem od saloos, a pak si na beďary napatlám tea tree oilem. Holt jsem změnila HA a oni mě vyskákali. Do rána je to pěkně zklidněný, pupínky nejsou ani moc začervenalý, prostě super Smile No ale někdy blbě usínám, a na to je dobrá levandule. Myslíte, že kdybych místo tea tree oilu na ty beďary patlala levandulovej esensiální olej, že by to mělo podobný zklidňující účinky na ty beďary jako tea tree oil? Tea tree oil mě nesmrdí, jde mi spíš o to, že ta levandule by mi večer mohla pomoct líp usnout a chtěla bych spojit příjemný s užitečným.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: so únor 25, 2012 2:34 pm    Předmět: Citovat

Teoreticky by to melo mit podobne (vysusujici a antibakterialni) ucinky, ale mne levandule (vyluh kvetu do alpy, posleze zredeny destilkou jako pletova voda) na oblicej tezce nesedl ... je potreba to vyzkouset.

Jinak TTO na akne uspesne kombinuju s antibiotickou masti od kozni (kdyz se neco vyhodi, tak to na den namatlam mastickou a vecer TTO a za par dni problem zmizi).
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: so únor 25, 2012 2:38 pm    Předmět: Citovat

Jitt napsal:
Teoreticky by to melo mit podobne (vysusujici a antibakterialni) ucinky, ale mne levandule (vyluh kvetu do alpy, posleze zredeny destilkou jako pletova voda) na oblicej tezce nesedl ... je potreba to vyzkouset.

Jinak TTO na akne uspesne kombinuju s antibiotickou masti od kozni (kdyz se neco vyhodi, tak to na den namatlam mastickou a vecer TTO a za par dni problem zmizi).

Já právě levanduli nikdy neměla a nevím co by to mohlo udělat... no ale asi to vyzkouším, se to dá kdyžtak přimíchat i do henny nebo jen tak nakapat na svíčku, kdyby mi to nesedlo. Mě právě nejvíc sedí asi ten TTO, masti jsem nikdy neměla, vypořádávám e s tím po svým Smile Ale já nikdy neměla nějak vážný akné, pleť mám jinak dobrou, akorát na čele a triochu bradě mi to za poslední 2 týdny vyrašilo a střídavě mizí, objevuje se... každej den mám někde jinej pupínek, a jinýho jsem se zbavila. Holt hormony...
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: so únor 25, 2012 2:52 pm    Předmět: Citovat

Tjn, ja prave po vysazeni HA se osypala uplne priserne, nikdy jsem na akne moc netrpela (spis bezna forma sem tam vykvet) ale to uz byl skutecne extrem tehdy ... proto jsem sla na kozni (pac sam TTO ne a ne zabrat), stejne si ale myslim, ze mi nejvic pomohla lavovka, v kombinaci s alverdim peelingem se sprasi a mycim gelem, a pletovka bioderma sensibio (a uplne nejvic tomu nechat volny prubeh, pac se to po roce vicemene spravilo samo).

Ale obcas se proste jeste neco vyhodi ... Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: so únor 25, 2012 2:57 pm    Předmět: Citovat

Jitt napsal:
Tjn, ja prave po vysazeni HA se osypala uplne priserne, nikdy jsem na akne moc netrpela (spis bezna forma sem tam vykvet) ale to uz byl skutecne extrem tehdy ... proto jsem sla na kozni (pac sam TTO ne a ne zabrat), stejne si ale myslim, ze mi nejvic pomohla lavovka, v kombinaci s alverdim peelingem se sprasi a mycim gelem, a pletovka bioderma sensibio (a uplne nejvic tomu nechat volny prubeh, pac se to po roce vicemene spravilo samo).

Ale obcas se proste jeste neco vyhodi ... Smile

No jasně, chápu Smile já jenom změnila, ale v červnu mám v plánu na hoooodně dlouho vysadit, takže to čekám výkvět číslo dvě. Ale upřímně se mi do nějakejch kortikoidních mastiček na akné moc nechce, kortikoidů sem si užila za svůj život v podobě léků na astma dost, takže to chci ideálně řešit přírodně... TTO mám vyzkoušenej že funguje, sice to není hned, ale nmůžu chtít okamžitý výsledky žejo. A právě mě napadla i ta levandule, že taky silná jako TTO, jen o něco míň, no a kdyby mi to pomohlo i na to usnutí, bylo by to úplně ideální... a ještě bych levandulově voněla Very Happy
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: ne únor 26, 2012 1:32 pm    Předmět: Citovat

Niki, TTO a levandule mají podobný účinek, já používám obojí tak nějak podle nálady nebo po čem zrovna hmátnu, tak vyzkoušej - samozřejmě kvalitní silici, ale to Tobě netřeba zdůrazňovat Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: ne únor 26, 2012 1:35 pm    Předmět: Citovat

Herminka napsal:
Niki, TTO a levandule mají podobný účinek, já používám obojí tak nějak podle nálady nebo po čem zrovna hmátnu, tak vyzkoušej - samozřejmě kvalitní silici, ale to Tobě netřeba zdůrazňovat Very Happy

Díky za odpověď, jsem ráda že to někdo takhle používá a utvdilo mě to v koupi Smile a samozřejmě že kvalitní Wink
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gramostola
161-320
161-320


Založen: 23.5.2012
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: čt červen 28, 2012 9:48 pm    Předmět: Citovat

nevíte o nějakém shopu, či e-shopu, kde se dají koupit kvalitní esenciální oleje levně? Koukala jsme na Hádka, má to dost drahý, ale zase věřim, že kvalita bude někde jinde než u Saloosu...já teda nepotřebuju něco extrakvalitní, ale zas nechci kupovat nějakej šunt Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.