esencialni oleje
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Regenerace a podpora růstu
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=4fe7e639fbd14ecd6c091b06ff0fca86Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: čt červen 28, 2012 10:36 pm    Předmět: Citovat

No tak myslím, že celkem kvalitní má eoné: http://eone.cz/eshop.php?menu_id=72 nebo nobilis: http://www.nobilis.cz/katalog/etericke-oleje-56
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
derpina
161-320
161-320


Založen: 24.11.2011
Příspěvky: 255

PříspěvekZaslal: pá květen 03, 2013 3:17 pm    Předmět: Citovat

Idem si k vam po radu... Vedel by mi niekto povedat ake je zlozenie olejcekov od Salusu s hnedym logom? Ked som to dobre pochopila, zelene su ciste esencialne oleje a hnede su nejake kompozicie, len si nie som ista ako to mam chapat... teda ci je to zmes esencialnych olejov alebo je v tom nieco synteticke.
Konkretne zvazujem, ci je dobry napad pridat par kvapiek jazminu do mojho alverdackeho jazminoveho teloveho mlieka ktore na moj vkus vonia malo jazminovo, no.. Laughing oni tam teda pisu ze zabranit styku s pokozkou (ano, viem, teraz som za blba Smile) no v pripade ze je nie je nejaky humus by to po nariedeni mohlo fungovat, hmm?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: pá květen 03, 2013 3:58 pm    Předmět: Citovat

Derpina: Zelene jsou ciste prirodni silice, zatimco ty hnede jsou synteticky vyrobene vune. A pak je jedno, jestli je to kompozice nebo ne, jelikoz se daji najit i "zelene" kompozice Smile

Co se tyce te synteticnosti, ono tam jde v zasade o to, ze to nema tu "pridanou hodnotu" ze je to z rostlin. Nemyslim, ze by to byla nejaka totalni srajda. Stejne tak jako s cistymi silicemi, ani tyhle by se nemely davat na pokozku neredene: kdyz pridas par kapek jasminu do teloveho mleka, tak se ti imho nic nestane.

Ja si treba bezne pridavam do vany eukalyptus (a hrebicek se skorici, kdyz mam naladu), a do olejove smesky na vlasy jsem te lahvicky vrzla asi tretinu (tedy cca 3ml ciste eukalyptove silice na cca 50ml smesky oleju) a vlasy mi z toho taky jeste neslezly Smile
Bohuzel, ze by ten eukalypt v nich zustal a vonel, to moc nevoni ... Sad
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
derpina
161-320
161-320


Založen: 24.11.2011
Příspěvky: 255

PříspěvekZaslal: ne květen 05, 2013 11:49 pm    Předmět: Citovat

Jitt, vdaka za odpoved, asi to skusim Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
leny
161-320
161-320


Založen: 11.2.2011
Příspěvky: 177

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2014 9:27 pm    Předmět: Citovat

Tak teraz budem asi za neznalého blbca, no budem vďačná za radu nejakému erudovanému odborníkovi Embarassed Wink
čítala som, že levandulová silica =éterický olej=esenciálny olej, teda to = podľa múdrych hláv. no, že tá levandulová silica výrazne podporuje rast vlasov a pôsobí proti vypadávaniu. má sa primiešať napr. do šampónu atp. tak som tu zháňala, ale v ba je to zjavne nedostatkový tovar, no a dnes som bola v hainburgu v bipe a tam a na mňa usmievali tieto oleje. ale teraz mám pocit, že ma bratia rakušáci oklamali šuntom. proste neznalá problematiky som si kúpila fľaštičku na kerej je napísané 100% ätherisches ol a myslela som, že kupujem pravú prírodnú levandulovú silicu.som sa ponáhľala domov, tak som tie mm písmenká viac neštudovala. no a doma čítam na fľaštičke ako je to zakázené dávať na kožu a treba to dobre vymyť mydlom a také bububu a potom že produkt enthält: linalool,linalylacetat,campher,p-Menth-1-en-4-ol Shocked Shocked Shocked
prosím vás čo som to vlastne kúpila???iné ako levandulu na vlasy a pokožku dávať nemienim, ale tých 5e vyhodených von oknom naštve. ako ten linalool a to druhé obsahuje aj levandulová silica od hádka či koho, ale to ďalej??
vďaka za info
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
leny
161-320
161-320


Založen: 11.2.2011
Příspěvky: 177

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2014 9:31 pm    Předmět: Citovat

no a ešte, samozrejme na fľaštičke je napísané lavendel 100% ätherisches ol, a zn je Alor
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2014 10:20 pm    Předmět: Citovat

To složení nevím, značku neznám, ale je fakt, že třeba takovej Hadek, kterýmu fakt věřím, že éteráky ničím nepajcuje, každou chvíli děsně prská, jak kvůli relativně novejm direktivám EU musí ke každýmu oleji dávat leták s hrozným bububu, jak je to životu nebezpečný a nemělo by se to používat v koncentrovaný formě atd. a už vůbec ne vnitřně...- a to včetně levanduláku, kterej na jeho doporučení už léta s velkým úspěchem používám mimo jiný i na dezinfekci a pro lepší hojení otevřenejch ran, a u šalvějáku nebo u jalovce, kterej občas vnitřně používám docela dost. Holt bylinkářská lobby zdaleka není tak silná jako farmaceutická lobby, takže nejenže ji neprojde kdejaká srágora, ale ještě se jí házej klacky pod nohy. Ale jak říkám, tu konkrétní značku neznám a ingredience mi až tak moc neříkají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
leny
161-320
161-320


Založen: 11.2.2011
Příspěvky: 177

PříspěvekZaslal: st červen 11, 2014 12:53 pm    Předmět: Citovat

Jej, Titanka, zas raz ďakujem za tvoje rady. čiže myslíš, že asi to teda je naozajstná levandula?ja som potom ešte dlho do noci sa sanžila niečo nájsť, ale nedarilo sa veľmi, ale v jednej práci nejakej baby bakalárky som našla, že biochemická špecifikácia levandulovej silice: linalool, linalylacetát a nič viac, nuž a to má aj tento olej a potom v popise, že vyznčuje sa typickou gáfrovou aromou. zas som uvažovala aj nad tým, že či by si to tam v osteraichiše- niekto mohol dovoliť napísať, že 100% eterický a bola by to umelina a ešte to aj distribuovať v najznámejšej sieti drogošiek, to snáď nie.na fľaštičke je ešte s pýchou napísane, že PLNENÉ v rakúsku - no to je radosť, to ako keď napíšu na mäso, ža balené na slonesku, radost kúpiť Twisted Evil Twisted Evil . ináč na jednom oleji som našla podrobnú skladbu- neviem, či to nebol ten hadek a tiež bolo na prvom mieste hento isté, aj na druhom, ale potom to obashovalo ten 1 neviemčo 4 to je nejky terpin...neviemčo a to mal aj ten druhy ale potom tam mal všelijake ol vratane lavenden. mhhm tak neviem. ale teda asi to bude ono, snáď no......čudujem sa bo všetko tam kupujem lacnejšie než tu, tak snáď by umelina nebola pomaly raz tak drahá, ako pravý eterák tu na sk. táááák, nechcela som platiť poštovné za jednu fľašku, tak tak mi treba Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
leny
161-320
161-320


Založen: 11.2.2011
Příspěvky: 177

PříspěvekZaslal: st červen 11, 2014 12:59 pm    Předmět: Citovat

A mohla by som ešte poprosiť - ako ich používaš a na čo sa ti osvedčili??budem vďačná za normálny polopatistický popis ako pre blbého Embarassed ja som dávno pradávno používala jeden eterák na akné, ale inak, teda okrem zlatého čajovníkového neviem ništa ništ. mohol by sa napr ten levandulový pár kvapiek do čaju a potom bude človek jak medík Very Happy ??no vďaka vopred za každú info
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: st červen 11, 2014 9:10 pm    Předmět: Citovat

Leny - nemáš zač. Ale zase tolik do toho nevidím, tu třetí složku neznám, ale ty první dvě mi přijdou OK a docela bych Rakušákům i věřila, že to nebude nějakej utrejch, když tam píšou 100% éterák.
Jinak s použitím - já ho používám dost opatrně, protože má docela vliv na tlak, teda snižuje ho. Proto taky spoustu lidí uklidňuje. Já mám ale tlak naopak nízkej, takže si s levandulákem musím dávat pozor - docela to u mně funguju: Když mám tlak supernízkej, tak mi levandulovej olej (a i samotná levandule) dost smrdí a spouští mi migrénu, tělo ho vnímá jako ohrožení. Ale když mám tlak nízkej jenom v mezích normy, levandule mi docela voní, takže si ho třeba sem tam kápnu jednu kapku do bambuckýho másla nebo nějakýho jinýho rostlinnýho oleje, kterejma si mažu ksichtík. Z tohohle důvodu ho třeba nepřidávám do henny (měl by mít srovnatelně terpenů s tea tree kvůli červenýmu odstínu) - prostě si nelajsnu mít ho na hlavě několik hodin- protože i kdybych začínala s tlakem normálně nízkým, za těch pár hodin může slušně klesnout - a pak mám s levandulákem nevolnost a migrénu zaručenou.
Asi nejčastěji ho používám koncentrovanej na dezinfekci, když se třeba spálím nebo říznu, dám pár kapek přímo na ránu a sem tam to zopakuju. Předtím jsem používala tea tree, ale mám vyzkoušeno, že po levanduláku se rány hojej rychleji. Taky je dobrej, když se člověk spálí od sluníčka - zase přidat pár kapek do nějakýho rostlinnýho oleje (ale tady už musím opatrnějc, přece jenom jsou to větší plochy). Taky funguje jako repelent, akorát že dost rychle vyčichne a musí se aplikovat často.
Vím, že Hadek o něm v některým díle aromaterapie dost psal - a já z toho v začátcích dost čerpala, ale fakt si nepamatuju, kde přesně to bylo, zkus si zajít na jeho stránky a pohledat.

Jo a taky ho občas používám při vaření, teda hlavně při pečení - zvlášť dobrá mi přijde kombinace levandule s čokoládou/kakaem. Ale s tím éterákem při vaření opatrně, dá se to celkem snadno přehnat a pak necejtíš nic než levanduli, méně je někdy více.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.