Závislost na sladkém - jak proti ní bojovat?!
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 27, 28, 29  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=7b6e3580e3d5df15edcaf03a348daa9fZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jak jste na tom se sladkostmi?
Sladkosti nutně potřebuji k životu, bez nich bych nevydržel/a snad ani den.
40%
 40%  [ 78 ]
Sladké miluji, ale v případě nutnosti si ho dokážu na čas odepřít.
34%
 34%  [ 66 ]
Sem-tam si dám, ale mám období kdy si na ně ani nevzpomenu.
21%
 21%  [ 41 ]
Nemusím vůbec, sladké není nic pro mě.
1%
 1%  [ 3 ]
Jsem odnaučený cukroholik/cukroholička.
2%
 2%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 192

Autor Zpráva
Ally
321-600
321-600


Založen: 6.5.2007
Příspěvky: 435

PříspěvekZaslal: čt květen 01, 2008 9:18 pm    Předmět: Citovat

Holky a nemáte pri každodennej konzumácii sladkostí problémy s kvasinkami a pod. (ktoré by o.i. vysvetľovali neodolateľnú chuť na sladké, biele pečivo a spol.)? Shocked Rolling Eyes
To ja nie som závislá priamo na sladkom, ale na jablkách Rolling Eyes Aspoň jedno mám snáď každý deň a už po pár dňoch bez nich mi začnú chýbať...takže nejaká light verzia závislosti na sladkom Very Happy Cool


Naposledy upravil Ally dne čt květen 01, 2008 9:30 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Forest_fay
81-160
81-160


Založen: 30.3.2008
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: čt květen 01, 2008 9:24 pm    Předmět: Citovat

Ja mam taku obcasnu zavislost na cokolade Very Happy Su obdobia kedy ju bastim snad kazdy den a potom si na nu dva tyzdne ani nespomeniem...

Ale dobre je vynechat extremne potraviny z jedalnicka...
A ked nechces mat chut na sladke skus chvilu nejest napr nadmieru masa a prilis slane veci(chipsy hehe:) Moje oblubene dve jedla, chipsy a coko:D
najviac Jinove su cukor, mlieko+mliecne vyrobky a Jangove sul, vajicka, maso... Telo si snazi potom kompenzovat jeden extrem druhym
Skus:) i ked neviem....
Niekde tvrdia ze ked mas potrebu si mas dat aspon kusok cokolady, inde zas ze cukor sposobuje vykyvy glukozy v krvi (a clovek neostane u jednej kocky, aspon ja e-eSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: čt květen 01, 2008 9:30 pm    Předmět: Citovat

Já mám hrozně ráda čokoládu, když je doma, tak ji sním. Pomáhá prostě ji nekupovat Very Happy Někdy se mi to podaří, někdy ne Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: čt květen 01, 2008 9:50 pm    Předmět: Citovat

Koukám, že je nás spousta podobných případů Laughing Já vím, že na sladkém v přiměřeném množství není nic špatného, ale ... všeho moc škodí. Jsem na tom momentálně tak, že MUSÍM mít sladké dvakrát denně: po obědě ke kafi, a po večeři. A zároveň k tomu mám problémy s pletí a trochu i se žlučníkem (občas zlobí, potvůrka), na tu pleť si kupuji drahé krémy a přitom by možná stačilo přestat se přejídat čokoládou, zákusky a dortíky.
Lee: Máš pravdu, je to buď x anebo. Kdybych vydržela třeba měsíc a viděla pozitivní výsledky, tak to pak bude mnohem jednodušší. Důležitý - a nejtěžší - je první krok. Smile A věřím tomu, že po čase bych na sladkosti tolik nemyslela.
Daniela: Nemít doma u mě bohužel neplatí Confused Máme přímo před domem večerku, která je otevřená do jedenácti do večera... já si přes den nic nekoupím, abych to večer nesnědla, a potom v deset uháním do večerky a ještě mě to vyjde dráž a jím něco, co bych si jinak nekoupila, ptže tam nemají moc výběr. Laughing
Ally: Mně problémy s kvasinkami ustoupily po vysazení HA. Alespoň gynekologické problémy. Ale kolikrát si říkám že i ta moje náladovost a koneckonců i chuť na sladké sama mohou být způsobené přemnožením potvůrek v těle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Forest_fay
81-160
81-160


Založen: 30.3.2008
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: čt květen 01, 2008 10:18 pm    Předmět: Citovat

Daniela napsal:
Já mám hrozně ráda čokoládu, když je doma, tak ji sním. Pomáhá prostě ji nekupovat Very Happy Někdy se mi to podaří, někdy ne Very Happy


Na koleji mam vzdy len jednu z tohoto dovodu Very Happy keby som mala dve tak ich asi som schopna zbastit obe... ale doma u nasich je vzdy pekelna zasoba a uz treti cokoladovy den som tak presladena ze nasleduje pauza Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rumjana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 25.9.2007
Příspěvky: 614

PříspěvekZaslal: pá květen 02, 2008 5:56 am    Předmět: Citovat

Jsem to samé, sežeru (slušně se to, s prominutím, říct nedá) na posezení čokoládu a tlačím to do sebe i když už je mi blbě Laughing
Ale můžu potvrdit, že když se odhodláš a uděláš první krok - přestat jíst sladké, tak po pár dnech už si na to nevzpomeneš, fakt (ale vydržet to těch pár dní...pomalu chodit s kapesníkem a utírat sliny) Very Happy ...Ale netknout se opravdu žádných sladkostí, ani buchta (kterou já osobně řadím až k nouzovkám, není nad čokoládu), koláče atd..
Osobně jsem si dokázala naordinovat přísnou dietu jen když bylo třeba,a jakmile jsme byla zdravá, začla jsem znova s prohledáváním bytu (KDE je nějaká čokoláda, já MUSÍM mít čokoládu) Laughing Ale neměla jsem na ni chuť, takže jsem blbec, že jsem zase začla (tak trochu z povinnosti..?).
Jinak se mi osvědčilo nahrazovat bílými jogurty (třeba s musli) a nebo semínky (slunečnicová atd., ale ne v čokoládě nebo cukru Laughing ) a ještě ovocem, ale s tím mám problém, strašně mě nebaví to loupat a když si mám vybrat čoko nebo ovoce, volba je jasná Embarassed
Jo a taky vzdorovat babičkám, tetám atd ("tak si vem, však pro jednou se nic nestane", "podívej, jak jsi hubená", "tobě to neuškodí, jsi mladá" atd atd atd.- je to HOOOODNĚ těžké, ale nutné Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Tereza
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 30.11.2006
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: pá květen 02, 2008 6:53 am    Předmět: Citovat

Naprosto souhlasím s Lee, napsala(s) to velmi výstižně! Smile

Myslím, že je hloupost odpírat si sladké úplně. Není to dlouhodobé řešení a ve finále se člověk po takovém odříkání prostě přecpe. Já jsem se naučila zbavit se mléčných čokolád a levných cukrovinek. Čokoláda je od 70% obsahu kakaa výše. Všechno pod tím jsou převážně cukry a tuky a rozhodně to nemá ten léčivý efekt, který se připisuje pravé čokoládě.
Probém je fakt spíš v hlavince než v těle. Snažíme se nasytit duši tím, že přesytíme žaludek. Crying or Very sad
Když mám chuť na sladké, tak si dám jenom kvalitní (hořká čokoláda - doporučuju Lindt Smile, sušené ovoce, ořechy (není nad to muset si je sama vylouskat - hnedle jich sním jenom pár), ovoce, domácí pečivo (vím, co jsem tam dala a hlavně kolik sladidla a jakého), apod.), jím pomalu a po malých soustech, snažím se u toho nečíst ani se nevěnovat ničemu jinému. A taky první sním půlku toho, co bych si chtěla dát. Pak počkám a když mi to nestačí, dám si půlku z té půlky, co mi zbyla atd. Prostě si to užívám. Smile A když zjistím, že mi to vlastně nechutná, prostě to nedojím.

A jsem taky jenom člověk, takže když ujedu, tak si to nevyčítám a nepranýřuju se, že jsem "zhřešila", ale snažím se vychutnat i ten úlet. A v následujícíh dnech nebo týdnech to hladce vykompenzuju.
Není nad to učit se poznávat sama sebe. Vím, že pár dnů před měsíčkama se ocitám doslova v turbulenci svých chutí a emocionálních hnutí, takže se podle toho hlídám. A když vím, co se děje, líp to zvládám, protože je mi jasné, že je to za pár dní pryč. A taky mám svých pár zachránců, po kterých šáhnu, když už je to se mnou hodně nahnuté. (Dobrý sypaný zelený ovoněný čaj - vůně uspokojí i chutě,
procházka po venku - rozproudí krev a čerstvý vzduch mě zbavuje mrzutosti,
mazlení se - asi nepotřebuje komentář Smile,
žvýkačka - uspokojí touhu něco do sebe cpát,
činnost, u které zaměstnám ruce a je vidět výsledek - žehlení, háčkování, uklízení, cokoli co mě baví i nebaví, co odkládám a vím, že chci a musím udělat,
sušené brusinky - mňam Smile .)

Holky, vždyť jídlo je radost, nikoli starost!!!! Razz Razz Razz

P.S.: A taky mi pomáhá zamyslet se nad tím, že jsem to, co jím!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: pá květen 02, 2008 7:55 am    Předmět: Citovat

No já jsem svého času "snědla" 2-4tabulky čokolády denně + různé bábovky.....
Po maturitě jsem je přestala téměř úplně konzumovat ( to nebyla jediná závislost, které jsem se po maturitě zbavila-kouření, pití alkoholu, a ani to kafe s mlékem není co bejvalo Crying or Very sad ). Zak mi zbylo jen slané a kyselé. a hlevně šťavnatá rajčata. Těmi se cpu jak o závod Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eetynka
321-600
321-600


Založen: 5.2.2008
Příspěvky: 517

PříspěvekZaslal: pá květen 02, 2008 8:49 am    Předmět: Citovat

ale nee. sladkosti treba:) ved ako treba maso (vacsine), bielkoiny a tuky, tak treba aj cukry:) preco si neosladit zivot, ked je to pozitok? Wink nevravim, ze namiesto ranajok, obeda a vecere, ale tak uplne sa ich vzdat. eeeeeeeee. ja sladke viem, ze nemozem ako hlavne jedlo a ani ako ranajky, bo by ma bolelo brucho, ale neskor po obede si sladke neodpustim. e eeeee Smile Razz Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: pá květen 02, 2008 9:12 am    Předmět: Citovat

rumjana napsal:

Jo a taky vzdorovat babičkám, tetám atd ("tak si vem, však pro jednou se nic nestane", "podívej, jak jsi hubená", "tobě to neuškodí, jsi mladá" atd atd atd.- je to HOOOODNĚ těžké, ale nutné Laughing


Laughing Jo jo, přesně. Já vždycky babičky varuju předem, že k narozeninám ani k svátku NIC sladkého nechci, ale oni si to stejně neodpustí... tvrdit jim že to nejím nejde, protože když mi to položí přímo pod nos, tak se prostě neudržím Embarassed a sním třeba tu zmiňovanou čokoládu na posezení.

Tereza: Máš úžasný přístup, k takovému bych se chtěla časem dopracovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 27, 28, 29  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.