Závislost na sladkém - jak proti ní bojovat?!
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 27, 28, 29  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=0d264262f18a3c2d5cc274ed71b352b3Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jak jste na tom se sladkostmi?
Sladkosti nutně potřebuji k životu, bez nich bych nevydržel/a snad ani den.
40%
 40%  [ 78 ]
Sladké miluji, ale v případě nutnosti si ho dokážu na čas odepřít.
34%
 34%  [ 66 ]
Sem-tam si dám, ale mám období kdy si na ně ani nevzpomenu.
21%
 21%  [ 41 ]
Nemusím vůbec, sladké není nic pro mě.
1%
 1%  [ 3 ]
Jsem odnaučený cukroholik/cukroholička.
2%
 2%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 192

Autor Zpráva
MIMISEK
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.8.2006
Příspěvky: 832

PříspěvekZaslal: pá květen 02, 2008 9:15 am    Předmět: Citovat

sladkosti jsou můj hlavní problém, jinak můžu říct, že bych jedla zdravě... tak s věší pomocí dneska bude první den zase bez sladkostí. Jenže u mě je ten problém, že se do toho pořádně dokopu až vidím o kilo víc na váze, pak jsme kvůli jednomu kilu úplně v depresích a nadávám si za to, že nemám žádnou vůli. bez sladkostí, ale vydržím tak týden, pak si řeknu, že jedna sojová tyčinka, kterou mně v případě nouze doporučil kamarád kulturista neuškodí, jenže pak se to začne všechno sypat zase na mě. Mamka nabídne čokoládu a já neodmítnu, pak se mně zase všechno přestane dařit a já mířím do mražáku, kde náš tatínek skladuje zmrzliny. Hodně mívám chutě na sladký po normálním jídle, ale jen většinou doma, když jsme třeba ve škole, tak pohoda, jím málinko a přijdu dom a sežeru všechno možný. Poslední dobou mně začlo pomáhat místo sladkostí po jídle kafe, vím, že to není ideákní náhražka, ale když si dám tak maximálně dvě denně, tak si myslím, že když mám nízký tlak, tak to uškodí míň jak nějaký dvě čokoládky. Taky hodně záháním chutě čajema, hodně mně pomáhají nějaký se skořicí nebo ty se smetanou apod... Ale ajkmile mám nějaký problémy ve škole nebo jinak, tak mně přijde všechno zbytečný, přejídám se sladkým a mám ještě větší depku Confused al denska jsme posnídala tři rýžový chlebíčky s nízkotučným sýrem a rajčátkama, pak si dala kafíčko a na oběd jdu k mamce. To budou nějaký plátky masa na kari. Já mám taky štěstí, že mám minimálně dvarát týdně aerobic, dvakrát týdně běhám, sem tam poslovna nebo kolo... myslím, že kdybych to všechno nedělala tak mám o 10 kilo víc... ale i te´d je ještě pořád co napravovat....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: pá květen 02, 2008 9:20 am    Předmět: Citovat

eetynka napsal:
ale nee. sladkosti treba:) ved ako treba maso (vacsine), bielkoiny a tuky, tak treba aj cukry:)

Nojo, ale človělku stačí cukry (sacharidy) z ovoce, pečiva, těstovin atd., ten zbytek už potom nutný není...

Terez, souhlasím se Slunéčkem, máš neuvěřitelný přístup, asi si Tvůj příspěvek vytisknu a rozvěším po celém bytě - třeba to bude motivace i pro manžela Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brett
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.4.2007
Příspěvky: 1103

PříspěvekZaslal: pá květen 02, 2008 9:29 am    Předmět: Citovat

Ja ze sladkeho jen cokoladu a v lete zmrzliny Very Happy.
Nejlepsi je koupit si nejakou hodneprocentni, ta se na posezeni snist proste neda. Tyhle cokolady mi nejdriv nechutnaly, ale ted mi zas uz nechutna mlecna Very Happy.
No, ale vcera jsem pekla Brownies a to je dobrota Very Happy, ale taky se da snist tak jeden maly kousek, i mama cokoholicka snedla jen dva malinkate.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Tereza
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 30.11.2006
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: pá květen 02, 2008 9:47 am    Předmět: Citovat

Slunéčko, Herminko - děkuji mnohokrát! Smile

Nicméně mám stále co objevovat a hledat a je to nádhera! Pokud se Vám můj přístup líbí a myslíte, že byste z něj mohly čerpat i něco pro sebe, pak by se vám mohly líbit i tyhle dvě knihy:
Mireille Giulliani: Francouzky netloustnou
opět Mireille: Francouzky umí žít.

Hodně věcí, na které si přicházím intuitivně, zkušenostmi a časem, je tady krásně výstižně napsáno. A je tam i mnoho jiného, co mi zase pomohlo v mojí cestě.

P.S: Rozhodně nejsem "dietářka" a tyhle knihy nejsou o dietách. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Shahlah
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2007
Příspěvky: 1671

PříspěvekZaslal: pá květen 02, 2008 3:09 pm    Předmět: Citovat

Nebojovat, dopřávat si Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: pá květen 02, 2008 3:13 pm    Předmět: Citovat

Kdo rika, ze chci bojovat - dve tri cokolady tydne nejsou problem.
Chci-li dodat vic ovoce, koupim si cokoladu, kde jsou rozinky a orechy Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: pá květen 02, 2008 3:16 pm    Předmět: Citovat

Tak já se taky podělím o zkušenosti-i když předesílám,že zrovna prodělávám docela recidivu, mám momentálně hodně stresu a funguju na čtyřech hodinách spánku denně, takže ten rychlej cukr je možná potřeba.
Ale před časem jsem v pohodě zbodla dvě tabulky čokolády denně a měla chuť na další, docela mi popolezla váha (teda žádná tragédie, BMI nějakejch 23, ale na kolenách a kotníkách to při tancování už bylo znát), tak jsem se naštvala a sladký na čas vypustila (s tím, že jedna tabulka fakt kvalitní čokolády za čtrnáct dní se povoluje). A pak už jsem to ani nemusela takhle řešit, protože jsem ani na sladký neměla nijak častějc chuť. Někdo mi to vysvětloval tím,že když si dáš jednoduchej bílej cukr, organismus začne blbnout a chce další, ačkoli ho má víc než dost, a čím víc ho jíš, tím víc si o něj říká...
Teď mám teda zátěžovější období, kdy se zase vracím i k větším kvantům sladkostí (a říkám si, když už, tak už Wink , ale vím, že mi pak stačí nějakejch čtrnáct dní vydržet a je to zase pod kontrolou (například skvělou nugátovou čokoládu,po který se můžu utlouct, jsem dostala k narozkám v lednu a definitivně padla za oběť až před tejdnem.)
Takže rozhodně nemá cenu říkat si UŽ NIKDY SI NEDÁM, radši si říkej, dám si teď deset dní oraz, aby se tělo vzpamatovalo z cukrovýho obžerství, a pak uvidím, co mi bude povídat, a jestli ještě na to sladký bude mít tak strašnou chuť. A jinak téměř ve všem souhlasím s Terezou - když už čokoládu, tak kvalitní (nebo svojí nejoblíbenější-já ujíždím na nugátu, i když ten tak kvalitní není) a každopádně vychutnávat (nejlépe maličký kousku pomaaalooouuučku rozpouštět na jazyku), ne ji zbaštit jen tak mimochodem při nějaký jiný činnost a pak se trápit nějakejma výčitkama. A zkusit chuť na ni zahnat třeba kusem nějaký zeleniny (třeba sušený ovoce u mně nikdy nezabíralo).
Držím palce, ať Ti to funguje. Nejhorší je začátek, než se to našlápne, ale tam si zas můžeš říkat, já jsem ale holka šikovná, že to vydržím... Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: pá květen 02, 2008 3:21 pm    Předmět: Citovat

Jéé, Pimpo, já sice vyrůstala v Praze, ale nejsme my ségry?!? Mně jako malou máma s babičkou dokonce odvlekly k doktorce, a prej: Není ta malá nějaká nemocná, ona si vždycky nasype plnou hrst soli, slíže to a jde si nasypat další (a to ještě nevěděly, že si občas tu sůl mixuju s vegetou, aby tam byla i zelenina Wink )A dodneška si občas s chutí dám citron se solí - na veřejnosti pravda jenom s tequilou, abych nebyla za vola, ale doma i jenom tak samotný... Very Happy Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eetynka
321-600
321-600


Založen: 5.2.2008
Příspěvky: 517

PříspěvekZaslal: pá květen 02, 2008 6:49 pm    Předmět: Citovat

slunecko a co tak si dat kusok a umyt si potom zuby? Very Happy a po veceri namiesto sladkeho daky ten caj a tiez umyt zuby? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: pá květen 02, 2008 8:19 pm    Předmět: Citovat

eetynka napsal:
slunecko a co tak si dat kusok a umyt si potom zuby? Very Happy a po veceri namiesto sladkeho daky ten caj a tiez umyt zuby? Wink


Pokud budu mít zvlášť příznivý den, tak to pomůže.
Pokud ne, tak nebudu líná dát si za hodinku po umytí zubů čoko a pak si je umýt znovu. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 27, 28, 29  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.