Závislost na sladkém - jak proti ní bojovat?!
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 27, 28, 29  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=ab31986bb340b60bc53b7445efde2cc3Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jak jste na tom se sladkostmi?
Sladkosti nutně potřebuji k životu, bez nich bych nevydržel/a snad ani den.
40%
 40%  [ 78 ]
Sladké miluji, ale v případě nutnosti si ho dokážu na čas odepřít.
34%
 34%  [ 66 ]
Sem-tam si dám, ale mám období kdy si na ně ani nevzpomenu.
21%
 21%  [ 41 ]
Nemusím vůbec, sladké není nic pro mě.
1%
 1%  [ 3 ]
Jsem odnaučený cukroholik/cukroholička.
2%
 2%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 192

Autor Zpráva
Čierna Vlčica
321-600
321-600


Založen: 27.6.2011
Příspěvky: 419

PříspěvekZaslal: čt únor 09, 2012 6:45 pm    Předmět: Citovat

Fuuu ako tak čítam som nesmierne šťastná že nie som sama na tejto planéte ktorá tak staršne miluje sladké a vždy ked zje niečo sladké má z toho depku a plače že znova zhrešila Rolling Eyes
V poslednej dobe sa snažím naozaj že krotiť prestala som všetko sladiť hlavne čaj a ked už tak dám si med miesto bieleho cukru..ale akonáhle mám vražednú chuť na čokoládu vtedy sa neviem ovládať a potom tie výsledky na tvári na druhý deň! vyrážky ach prečo tak strašne milujete moju tvár? Sad
mne dosť pomáhajú tablety BIO Chróm ktoré znižujú chuť na sladké a upravujú telesnú hmotnosť Sad snád sa už budem viacej krotiť..lebo katastrofa niekedy by som si zaslúžila pár faciek Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lolitta
21-40
21-40


Založen: 27.5.2011
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: ne červen 30, 2013 9:39 pm    Předmět: sladkosti Citovat

Ja mám teraz podobný problém.Slakosti milujem,len som na určitý čas vyradila sladenie nápojov a cukor všeobecne.Pribrala som 7 kíl a teraz, príde o 22:00 hod do 00:00 hod mám neskutočnú chuť na sladké ach jaj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Indil
161-320
161-320


Založen: 7.1.2012
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: čt červenec 11, 2013 5:08 pm    Předmět: Citovat

Já taky miluji sladké, ale takové ty bonbony, a jiné podobné věci jsem vyměnila za zdravější mlsání. Co mám ráda tak to jsou datle, banány, rýže posypaná se skořicí, karobem, javorový sirup, ...Ale jako sem tam s láskou si dám např. gumové medvídky, nějaký dortíček, ale už toho nejím moc a často, prostě jsem si odvykla Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lethality
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 2.2.2013
Příspěvky: 987

PříspěvekZaslal: čt červenec 11, 2013 6:22 pm    Předmět: Citovat

mi hodně od sladkého pomohlo, když sem přestala sladit kafe.... nějak mě pak na sladké přešla chuť.... ani už té čokolády tolik nesním.... Cool
_________________
Kdyz o nic nehrajes, nemas co ztratit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Philogia
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 14.8.2011
Příspěvky: 613

PříspěvekZaslal: pá červenec 12, 2013 9:30 pm    Předmět: Citovat

Hlásí se další závislačka do klubu! Smile

Podařilo se mi přestat sladit čaj (ze 3 kostek na 0, maximálně si tam dám někdy trošku medu), místo šťávy (takový ten sladký sirup s vodou, byla jsem zvyklá dávat sirupu hodně) piju většinou jenom vodu, občas s vyloženě "pár kapkami" toho sirupu Smile

V čem tkví kouzlo? To, co spousta lidí dělá ("odteď najednou přestávám s cukrem"), se mi naprosto neosvědčilo - přes den se to třeba vydrží, ale večer dostane člověk hroznou chuť a sní toho třeba i víc, než by jinak snědl za ten den... Naopak se mi vyplatilo ubírat pomalu a postupně, třeba měsíc nebo dva sladit místo tří lžiček dva a kousek, pak zase trošinku ubrat a tak dále Smile Pro tělo to není takový šok, postupně si zvykne a fakticky mi ani sirup, ani cukr v čaji nechybí.

Jinak jím sladké docela dost (čokolády, bonbony, sušenky, zákusky,...), ale popravdě řečeno, necítím extra potřebu se toho zbavovat. Váhu mám normální a stabilní, zdravotní problémy mi to nezpůsobuje a jím to ráda Smile
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: po červen 26, 2017 7:48 am    Předmět: Citovat

Jé, to jsem nevěděl, že je tu takové téma.
Ještě nedávno bych se hlásil do klubu, ale teď už abstinuju. Laughing Mně osobně pomohl delší půst - cca 25 dní (možná malinko víc). V rámci půstu tak nějak mimochodem proběhla i odvykačka... (A i po návratu k jedení mi zůstalo o cca 10 kilo míň. Cool )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: po červen 26, 2017 6:50 pm    Předmět: Citovat

Portos napsal:
Jé, to jsem nevěděl, že je tu takové téma.
Ještě nedávno bych se hlásil do klubu, ale teď už abstinuju. Laughing Mně osobně pomohl delší půst - cca 25 dní (možná malinko víc). V rámci půstu tak nějak mimochodem proběhla i odvykačka... (A i po návratu k jedení mi zůstalo o cca 10 kilo míň. Cool )


Půst nebo hladovka?

Jinak mně na tohle krásně funguje dvakrát ročně detox. Velmi rychle si odvyknu a nějaké roupy začínám mít až zase před dalším detoxem. Zato moje mamina se nenechala odradit ani vážnou nemocí Confused Má naprosto ukázkovou závislost včetně popírání a nervozity, když nemá svou dávku. Po detoxu je schopná se vrátit na svou hladinku do několika týdnů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: út červen 27, 2017 1:01 pm    Předmět: Citovat

Nicole napsal:
Půst nebo hladovka?

Půst, hlad jsem neměl. Vlastně jíst jsem pomalu začal ne z hladu, ale protože mi na čistící se játra už pomalu přestal zabírat výluh z benediktu (a cca čtrnáctidenní žlučníkový záchvat jen částečně mírněný tím výluhem mě už fakt přestal bavit).

Nicole napsal:
Jinak mně na tohle krásně funguje dvakrát ročně detox. Velmi rychle si odvyknu a nějaké roupy začínám mít až zase před dalším detoxem. Zato moje mamina se nenechala odradit ani vážnou nemocí Confused Má naprosto ukázkovou závislost včetně popírání a nervozity, když nemá svou dávku. Po detoxu je schopná se vrátit na svou hladinku do několika týdnů.

To je mi líto. Držím palce, ať se ti jí povede přivést k rozumu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rhiannon
41-80
41-80


Založen: 22.10.2016
Příspěvky: 54

PříspěvekZaslal: so červenec 08, 2017 4:49 pm    Předmět: Citovat

Já už závislá nejsem, vlastně ani nemám dojem, že bych extra byla, ale zase když už přišlo na Milku třeba, šla do mě celá, ne po čtverečku, takže náběh tam asi byl Very Happy
Pomohlo mi objevit zelený čaj. Ten se nesladí, a to vyvolalo neslazení i ostatních (krom občas medu do černého nebo zázvoru, když jsem nemocná). Taky jsem přestala používat sirup do vody, donutila jsem se oblíbit si ji jen tak, jak je.
Problém trochu je rodina a přítel - oni to nemyslí zle, ale tím, že jsem nikdy nebyla tlustá, mají dojem, že si vymýšlím dietní hlouposti, když říkám, že nechci sladit nebo dávat si denně sladké pečivo, čokolády... Vždycky řeknou, ať se na sebe podívám, že mi přece maličkost denně neuškodí Very Happy Ale už je to jen málokdy, tak věřím, že když si 2x za týden dám něco sladkého (jakože fakt nezdravého, ne čtvereček 85% čokolády, tak neumřu Very Happy)
Zas z toho nejde šílet a pořád všem vykládat, jak to nechci, pak už je to otravné Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lulu Nixe
161-320
161-320


Založen: 2.10.2012
Příspěvky: 230

PříspěvekZaslal: st červenec 12, 2017 8:49 am    Předmět: Citovat

Mám zkušenost, že opravdu jde si odvyknout, je to věc zvyku. Když si člověk zvykne, přestane na sladké mít chuť.
Doporučovala bych omezovat to postupně (pozvolna snižovat četnost, kdy si dát čokoládu atd.) a nahrazovat to něčím, co je pořád trochu sladké ale méně škodlivé: ovoce čerstvé nebo sušené, čokoládu s velkým obsahem kakaa. Nebo si místo toho udělat čaj nebo třeba ovocnou šťávu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 27, 28, 29  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.