O myších a lidech
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 38, 39, 40, 41  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=034bb21e169a5aed420a495de07df2daZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Shahlah
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2007
Příspěvky: 1671

PříspěvekZaslal: pá květen 27, 2011 10:05 pm    Předmět: Citovat

Haiky: Vždycky je lepší první seznamování udělat na neutrálním území pod dozorem. Pokud nově příchozí není úplné miminko, tak většinou nějaké to haštěření proběhne (nědy víc, někdy míň), ale pokud nejdou do krve, tak je nech - nezasahuj do toho. Musí si to "vyříkat", stará holt chce mladé jasně ukázat, kdo je šéf (chrání si svoje území a pozici) - takže je přirozené, že se budou rvát (kor pokud bude mladá provokovat, jak to tak bývá).

Ještě něco - než holky sestěhuješ do jedné klece, tak ji komplet vyčisti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Haiky
161-320
161-320


Založen: 5.2.2011
Příspěvky: 170

PříspěvekZaslal: so květen 28, 2011 11:31 am    Předmět: Citovat

Shahlah napsal:
Haiky: Vždycky je lepší první seznamování udělat na neutrálním území pod dozorem. Pokud nově příchozí není úplné miminko, tak většinou nějaké to haštěření proběhne (nědy víc, někdy míň), ale pokud nejdou do krve, tak je nech - nezasahuj do toho. Musí si to "vyříkat", stará holt chce mladé jasně ukázat, kdo je šéf (chrání si svoje území a pozici) - takže je přirozené, že se budou rvát (kor pokud bude mladá provokovat, jak to tak bývá).

Ještě něco - než holky sestěhuješ do jedné klece, tak ji komplet vyčisti.


Klec jsem vyčistila,to jo,ale stará myška se tu mladou snažila pokousat!Vím že si musí ujasnit pravidla,ale ona je na ni fakt agresivní (už ji udělala malou oděrku u ocásku) takže sem je ihned po tomhle musela rozdělit a teď je tak dva dny nechám si zvykat na svoje pachy. A uvidíme...Momentálně hledám jinou klec a pokud se to neurovná tak obě myšky komplet přestěhuju do nové klece.Aby ani jedna nebyla ve výhodě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Atra.Dark
161-320
161-320


Založen: 31.8.2009
Příspěvky: 260

PříspěvekZaslal: po srpen 01, 2011 1:11 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem dneska zjistila, že mi myšák zdrhnul, asi někdy v noci..musela jsem asi blbě zavřít dvířka, nebo já nevím. Vůbec nemám tucha kde se ráčí nacházet, zřejmě někde chrápe, protože nevydává vůbec žádný zvuk. Všechno jsem prohledala a nikde není, tak fakt nevím :/ A to jsem mu šustila pytlíkem s dropsama, na to vždycky slyší Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: po srpen 01, 2011 1:20 pm    Předmět: Citovat

Pokud to jde, tak zavřít všechny dveře a dát na zem nějaké mlsky - kde zmizí (ale trvá to nějakou dobu...), tam je... Takhle jsme zjistili, kde máme džungarského křečka, když nám zdrhnul... Tak snad se brzo najde, nevím, jestli je možnost, že by se někde zašprajcoval a nemohl ven? Tak prohlídnout taková místa a jinak nechat ty hromádky s jídlem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Atra.Dark
161-320
161-320


Založen: 31.8.2009
Příspěvky: 260

PříspěvekZaslal: po srpen 01, 2011 2:47 pm    Předmět: Citovat

Všechny místa jsem prolezla, kde by se mohl zaseknout, tak bude někde dobře schovaný. Zkusím hromádky s pamlskama, to mě vůbec nenapadlo! Děkuji za radu!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pawluška
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.8.2009
Příspěvky: 1758
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po srpen 01, 2011 5:35 pm    Předmět: Citovat

Atra.Dark napsal:
Všechny místa jsem prolezla, kde by se mohl zaseknout, tak bude někde dobře schovaný. Zkusím hromádky s pamlskama, to mě vůbec nenapadlo! Děkuji za radu!


Jani,tak to mě mrzí.Určit se najde mě taky tkhle jednou utekla Samantha když sem byla v praci byla chudinka venku asi 1O hodin..nakonec jsem ji našla za velkou skříní se kterou nešlo jen tak hnout a mrška nechtěla ven tak jsem jí tam dala pamlsky a i její dřevěny baráček..pak sama vylezla a schovala jse do baráčku.Nezapoměn že kam potkánek strčí hlavu tak se tam nacpe celej.Muže bejt kdekoliv hlavně zavři koupelnu.Přeju Ti aby se brzo objevil a byl v pořádku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pawluška
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.8.2009
Příspěvky: 1758
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt srpen 04, 2011 8:01 pm    Předmět: Citovat

Je mě hrozný smutno,předchvilkou mě umřela jedna z potkaních holek přímo v naručíCrying or Very sad od dnešniho rána už nechtěla nic jist :(Sice to boli,ale hrdě odešla do myšího nebe.Dožila jse krásného věku byly ji skoro tři roky..což je krásný věk na potkánka.A za co jsem nesmírně ráda že umřela na stáří a ne nažádnou nemoc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Haiky
161-320
161-320


Založen: 5.2.2011
Příspěvky: 170

PříspěvekZaslal: čt srpen 04, 2011 9:07 pm    Předmět: Citovat

Pawluška napsal:
A za co jsem nesmírně ráda že umřela na stáří a ne nažádnou nemoc.


To je mi líto,myslím ale že když potkánek umře takhle na stáří tak je to známka zdravého chovu a toho že byl přes život šťastný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Atra.Dark
161-320
161-320


Založen: 31.8.2009
Příspěvky: 260

PříspěvekZaslal: čt srpen 04, 2011 9:56 pm    Předmět: Citovat

Pawluška napsal:
Je mě hrozný smutno,předchvilkou mě umřela jedna z potkaních holek přímo v naručíCrying or Very sad od dnešniho rána už nechtěla nic jist :(Sice to boli,ale hrdě odešla do myšího nebe.Dožila jse krásného věku byly ji skoro tři roky..což je krásný věk na potkánka.A za co jsem nesmírně ráda že umřela na stáří a ne nažádnou nemoc.


Páji to mi je hrozně líto Sad Ale tys to čekala, viď...Ale dožila se krásného věku, měla se u tebe skvěle a dávala jsi jí lásku, rozmazlovala ji...co víc si může potkánek přát..Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenne
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 29.3.2010
Příspěvky: 1939

PříspěvekZaslal: pá srpen 05, 2011 5:31 am    Předmět: Citovat

Pájo, smrt stářím ve třech letech, to je docela rarita. Aspoň vidíš, jak dobře se u tebe měla Smile A vždycky je lepší být šťastná, že s tebou potkanka byla, než truchlit že odešla.
_________________
Swooping... is... bad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 38, 39, 40, 41  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.