Henna na chemicky barvené vlasy a naopak
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 166, 167, 168  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=90c712bb0b671a2554d30c235cd6f878Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
panvicka
321-600
321-600


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 496

PříspěvekZaslal: so květen 17, 2008 7:09 pm    Předmět: Citovat

podle tech odrostu to neni barveno nedavno...ale muze se neco stat i nemusi...treba by to chytlo do zelena nebo tak Wink

ja bych skusila kousek dat na nejakej praminek vzadu co nejde videt a cekat co to udela Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hagenne
81-160
81-160


Založen: 7.9.2007
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: so květen 17, 2008 7:45 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že by se nic stát nemuselo. Dávala jsem hennu na vlasy s přelivem, asi po měsíci, a úplně v pohodě. Ale to byl jenom přeliv (nebo jak se říká tý věci na 24 umytí). Zároveň s tím jsem nahennovala i těch mých několik pramínků odbarvovaných na blond a taky ani neupadly ani nezezelenaly, naopak chytly barvu a ani už nejsou tak polámané. Každopádně jistota je vyzkoušet nejdřív na pramínku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne květen 18, 2008 9:02 am    Předmět: Citovat

Taky myslím, že by se nic strašnýho stát nemělo - já dávala na chemicky barvený hennu asi po dvou měsících a pohoda. Ale pro klid duše si pramínkovej test udělej (nebo, pokud Ti to připadá jako moc velký patlání, zkus hennu na chomáči vyčesanejch vlasů). Ale pozor, ono přesnou výslednou barvu Ti to moc neřekne - zato na tom zjistíš, jestli by to nenadělalo nějakou výraznější paseku jako zelený vlasy nebo spálený vlasy (v tomhle záleží na chemickým složení tý barvy, většina je v pohodě, ale jak se říká, "náhoda je blbec").
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sharqigirl
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 20.5.2008
Příspěvky: 1167

PříspěvekZaslal: po květen 26, 2008 10:56 pm    Předmět: Citovat

No, já jednu dobu měla odbarvenou ofinu nebo spíš celou část vlasů kolem obličeje...a kombinace chemického zesvětlovače a heny vřele NEdoporučuji. Napřed to vůbec nešlo odbarvit,a pak když jsem se rozhodla se vrátit k původní barvě, byla jsem nepopsatelně oranžovo-kuřátkově žlutotoranžová....nakonec, abych to nějak sjednotila s stáhla, tak jsem si celou hlavu obarvila chemickou barvou na neutrální nahnědlý odstín. Psak když jsem na to celé dlala zase henu, stejně jsem pořád ty odbarvené části měla do oranžova, trvalo přes 2 roky, než mi to odrostlo....

Na tmavší vlasy by ale asi hena vadit neměla. Moje kamarádka si občas dala henu na hnědé vlasy se světlým melírem,a moc si to pochvalovala, že jí to pěkně oživilo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: út květen 27, 2008 8:13 am    Předmět: Citovat

Chtěla bych mooooc barvit hennou, nevím, která je dobrá a jestli je i černá? Ale mám celkem strach, po šamponu s hennou mi dost padaly vlasy. Tak pořád váhám... Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sharqigirl
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 20.5.2008
Příspěvky: 1167

PříspěvekZaslal: út květen 27, 2008 12:50 pm    Předmět: černá henna Citovat

černá samozřejmě henna existuje. Já osobně zacházení s ní příliš probádané nemám, zaměřuji se hlavně na červené a zrzavé odstíny. Nicméně, henna obsahuje kovy a různé barvicí složky založené na kovových solích, a do té černé se za docílením oné černé barvy ještě přidávají navíc, a to v hojném množství. A vzhledem k tomu, odkud se henna dováží (i Indii či v Egyptě se nikdo moc se zdravotní závadností týkající se zdraví škodlivých až jedovatých těžkých kovů asi nikdo hlavu moc neláme), právě černou hennu citlivější jedinci špatně snášejí - můžou z toho mít kožní problémy či nějaké alergie......ale taky ne, to asi záleží na každém.
Pokud se chcež začít barvit hennou, asi bych napřed zkusila jen nějakou "bezbarvou" regenerační, a podletoho jak ji sneseš, tak můžeš pokračovat. Já jsem taky nezačíbala rovnou červenou, ale napřed zlatý blond, pak ořechově plavá, tizian, a nakonec jsem končila u měděně červené.
Ovšem, na tvoji délku vlasů počítej ze začátku s obrovskou spotřebou henny, a to i když ji naředíš na maximum. Já nyní na barvení potřebuji oba pytlíčky (myslím, že je to celkem 33 g) of fy. Henna.cz, a to mi stačí jen na odrosty u hlavy - cca 5 cm, a lehce na zbytek vlasů (celková délka vlasů do pasu)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: út květen 27, 2008 1:04 pm    Předmět: Citovat

No, právě. Confused Včera jsem si koupila novou (prý šetrnější) barvu od Loreal se zeleným čajem či co? (asi to kolem něj jen proběhlo.. Laughing ), nakonec já tele čtu doma krabičce "barva vydrží až 6 mytí...". Takže to není dlouhotrvající barva, vyhozené peníze.. chjo. No, ale co mě zarazilo, bylo, že na krabičce píšou, pokud měla uživatelka tetování hennou kdekoli, může barva způsobit silné alergické reakce. Mno a zrovna já se svým zdravím... tak váhám.. asi do henny prozatím nepůjdu... Ale láká mě to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jazzy
161-320
161-320


Založen: 9.9.2006
Příspěvky: 231

PříspěvekZaslal: út květen 27, 2008 1:16 pm    Předmět: Citovat

Já si chvíli vlasy černou hennou barvila, ale pak jsem se zase vrátila k chemické barvě. Ona se mi henna dost rychle vymývala, navíc to nikdy není úplně černá (i když to by mi až tak nevadilo, protože mi to chytlo jako hodně tmavá hnědá, takže to bylo fajn).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sharqigirl
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 20.5.2008
Příspěvky: 1167

PříspěvekZaslal: út květen 27, 2008 1:16 pm    Předmět: výrobky z henny Citovat

nejrozsáhlejší zkušenosti mám s těmito výrobky http://www.henna-info.cz/index.htm Jsou tak nějak standardizované, takže se u nich člověk moc často nesetká s nepříjemným překvápkem v podobě odlišného odstínu či že nechytne vůbec. Což se mi stalo např. e německé Hennecolor nebo u některých výrobků dovezených z Francie....
Používám i jejich šampon a kondicionér a jsem s tím spokojená
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: út květen 27, 2008 1:29 pm    Předmět: Re: výrobky z henny Citovat

Sharqigirl napsal:
nejrozsáhlejší zkušenosti mám s těmito výrobky http://www.henna-info.cz/index.htm Jsou tak nějak standardizované, takže se u nich člověk moc často nesetká s nepříjemným překvápkem v podobě odlišného odstínu či že nechytne vůbec. Což se mi stalo např. e německé Hennecolor nebo u některých výrobků dovezených z Francie....
Používám i jejich šampon a kondicionér a jsem s tím spokojená


To jsou přesně ony. Na ty jsem koukala včera u pana Rosmanna. Měli tu hennu bezbarvou, regenerační. Takhle by mi snad ublížit nemusela, když je regenerační... Ale stejně mám strach. Na ten šampon a kondicioner si zatím netroufám... Vím, že moje vlasy přežijou téměř všechno barvení chemií (v uvozovkách tedy), ale co když mi začnou padat nebo tak.. To je divný, já se nikdy nebála na vlasy nic plácnout a teď jak koukám je to jinak Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 166, 167, 168  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.