Henna na chemicky barvené vlasy a naopak
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 166, 167, 168  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=75543b2d42a65c77247a31d3b3ebbd70Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Cris
321-600
321-600


Založen: 14.12.2006
Příspěvky: 519

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2008 1:16 pm    Předmět: Henna na chemicky barvené vlasy a naopak Citovat

O henně jsem už slyšela tolik dobrého, že bych ráda, velmi ráda, přešla na barvení hennou. Moje mamina ji kdysi používala (dokud nosila delší vlasy) a říká, že nikdy neměla vlasy tak krásné, husté a kvalitní, jako s Hennou. Pročež se tak nějak smutně zadívá mým směrem... Rolling Eyes Já jsem totiž, bohužel, před pár lety propadla náhlému pomatení smyslů, své středně/tmavé blond jsem si nechala zesvětlit, a od té doby v tom lítám Crying or Very sad . Nemáte někdo zkušenost s postupem jak přejít od vlasů zesvětlených k barvení hennou? Na takové vlasy se Henna prý dát nedá. Nechci je ostříhat... Confused Pokus vrátit se k původnímu odstínu dopadl tragicky, byť z rukou kadeřnice, teď jsem po delších peripetiích s hlavou a lá májová kočka skončila s melíry. Nechat to odrůst jsem zkusila, ale bylo to dost hrozné. Vrátit čas nejde, ale já bych s chemií už vážně ráda skončila. Nevím co s tím. Crying or Very sad Poradíte, prosím?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
Damayanti
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.11.2006
Příspěvky: 966

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2008 2:02 pm    Předmět: Citovat

Pročti si vlákna přímo o henně , je tam spousta návodů a rad . Jinak já s hennou začínala s vlasy ve stejným stavu jako je máš ty . Hennu jsem si dala po pár týdnech od posledního chemického barvení ( odbarvovala jsem se na blond ). Jen jsem nepoužila správný odstín a tak se mi vlasy vybarvily do ohnivé červené . Laughing Pár melírových pramínků jsem taky měla a ty zůstaly o odstín - dva světlejší . Pak jsem začala používat kaštanovou a hnědou hennu abych tu červeň překryla a nebudila na ulici takový rozruch . Laughing
Záleží na tom jaká je tvá původní barva vlasů , podle ní si vyber odstín henny . Mužeš si ho taky nakombinovat z více barev . Chce to párkrát vyzkoušet než se zadaří ten správný odstín. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cris
321-600
321-600


Založen: 14.12.2006
Příspěvky: 519

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2008 4:13 pm    Předmět: Citovat

Mockrát díky za odpověď, ani jsem nečekala tak rychlou reakci Smile , o Henně jsem pročítala (nejen tady) kde co, ale informace ohledně použití na odbarvené vlasy jsou lehce ambivalentní Confused . Jsem ráda, že se ozval někdo stejně "potrefen" Wink , do ohnivé červené by mi to nevadilo (než jsem se vrhla na chemickou blond, zkoušela jsem všechny možné rezavé přelivy - ta peroxidová blond byl prostě a jednoduše zkrat, jinak si to neumím vysvětlit Laughing ), vyděsilo mě, když jsem se kdesi dočetla, že na takhle zmršené hřívě to chytne do krásné svěží zelené barvy - tak radikální být nechci. Jinak, moje vlastní barva je někde mezi obrázek 4 a 7 v tvé galerii, netuším jaký odstín se pro tuhle výchozí barvu hodí... no, něco prostě zkusím namixovat Embarassed . Díky za radu! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
Damayanti
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.11.2006
Příspěvky: 966

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2008 5:04 pm    Předmět: Citovat

Jestli se chceš navrátit k původní barvě svých vlasů , tak si nedávej žádný z tmavých a ohnivých odstínů henny . Pak už bys je nestáhla . Odbarvované vlasy jsou oslabené a téměř bez pigmentu a tu hennu doslova nasají a už nepustí. Mě se to tedy stalo . Na světlé a léty odbarvované vlasy na střední blond jsem dala červenou hennu a už to nešlo vymýt ani po třech měsících . Nejlepší bude , když pro první použití použiješ Blond zlatou od Hennecolor nebo Blond zlatou a Saharu od Logony. Ze začátku to nech působit jen krátce , hodina bude úplně stačit a pak podle výsledku se rozhodnout jestli příště přidat trochu i z jiné barvy nebo ne a jen nechat působit déle. Ztmavovat do červena můžeš vždycky , ale zesvětlovat už pak né .A určitě si nech odstup od posledního chemického barvení aspoň 4-5 týdnů pak se nemusíš bát , že ti barva chytne do zelena. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2008 5:06 pm    Předmět: Citovat

Každopádně zkus nepřed trochu namíchaný směsky na chumáči vyčesanejch vlasů - ne že by to bylo nějak stoprocentně průkazný pokud jde o odstín, ale řekla bych, že kdyby se to mělo chytat zeleně nebo to ty vlasy nějak poškodit, tak se to ukáže Cool .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Damayanti
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.11.2006
Příspěvky: 966

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2008 5:19 pm    Předmět: Citovat

Titania napsal:
Každopádně zkus nepřed trochu namíchaný směsky na chumáči vyčesanejch vlasů - ne že by to bylo nějak stoprocentně průkazný pokud jde o odstín, ale řekla bych, že kdyby se to mělo chytat zeleně nebo to ty vlasy nějak poškodit, tak se to ukáže Cool .



jj , to je paravda , kdybych to byla tenkrát udělala , tak jsem si mohla ušetřit spoustu mrzutostí. Laughing Laughing Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jna
161-320
161-320


Založen: 16.7.2007
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2008 5:28 pm    Předmět: Citovat

Tak já jsem ta, které Henne color Zlatá blond poprvé chytla do zelena, ale vymylo se to za pár dnů. I druhé barvení bylo první dny takové do olivova, trochu se po mě lidé otáčeli. Ale jakmile to za pár dnů zmizlo, přesně to splnilo, co jsem chtěla, odbarvený melír ztmavl na střední blond a není problém to teď nechat v pohodě odrůstat, po druhém barvení ani není poznat, že jsem měla na půlce délky kdy melír (ano, byla jsem blbka, vím Wink ). Na tu střední/tmavší blond to přešlo krásně samo..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rose lavender
161-320
161-320


Založen: 22.1.2008
Příspěvky: 230

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2008 8:38 pm    Předmět: Citovat

Ty a blbka? no to snad...! Razz
Poraďte mi, co mám použít já. Používám chemickou a obávám se, že mi jiná ani nechytne... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cris
321-600
321-600


Založen: 14.12.2006
Příspěvky: 519

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2008 7:01 pm    Předmět: Citovat

Ještě by mě zajímalo, když používáte Hennu, máte někdo zkušenost s tím, jestli na vlasy potom působí sluníčko, heřmánek - dokud jsem měla svoji barvu tak mi přes léto vlasy krásně prozářilo sluníčko, to ostatně asi znáte. Funguje to i při hennování? A s tím heřmánkem to samé, má potom ještě nějaký účinek?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: pá leden 25, 2008 1:21 pm    Předmět: Citovat

Rose Lavender - v profilu čtu, že máš hnědý/kaštanový vlasy. Jakej bys chtěla z henny odstín? Je důležitý vědět, že henna rozhodně nezesvětlí (pokud jo, tak zcela minimálně). Když to řeknu hodně zjednodušeně, světlejší hnědý či středně hnědý může hodit do zrzava nebo zvýraznit barvu, tmavší hnědý budou mít spíš zrzavý odlesky. Nebo pak černá spolu s indigem.

Cris - nějak jsem si nevšimla, že by mi sluníčko hennu nějak výrazně šisovalo, spíš se postupně vymejvá. Heřmánek netuším. Ale obecně je henna správný dobrodružství, protože s každejma vlasama může reagovat trochu jinak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 166, 167, 168  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.