Hennovaci dilema

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=2196765ee71e70becf4046a2f8438017Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Netopýr
0-7
0-7


Založen: 3.11.2017
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: st červenec 03, 2019 4:33 pm    Předmět: Hennovaci dilema Citovat

Ahoj,
jsem dlouhodoby "tichy ctenar" fora a v hodne otazkach mi zdejsi stranky moc pomohly Smile mimo jine jsem se diky teto komunite zacala barvit hennou Smile ted ale resim dilema, ktere jsem tu zatim neobjevila a budu rada za pomoc.
Cca pred dvema lety jsem presla z chemickeho prelivu u kadernice na hennovani. Pouzivam hennu z lush a jsem s ni velmi spokojena, dela mi perfektni zrzavy odstin, vlasy jsou po ni prijemne atd. Problem je, ze nejsem s vlasy uplne zrucna, kazde barveni je martyrium, ale hlavne to pak nevypada na hlave uplne dokonale - protoze kdo si vidi dozadu na krk, ze - ja teda ne. Takze to tam nejak opatlam a doufam Very Happy ale proste v zadni casti vlasu je vzdy videt, ze nejake misto vynecham, nebo tam zustane videt odrost apod.
Z tohoto duvodu jsem hledala kadernictvi, kde by me (aspon jednou za cas) toho problemu zbavili a nahennovali mi celou hlavu poradne. Byla jsem jednou v biokadernictvi v praze na zizkove, kde pouzivaji khadi hennu, a nabarvili me profesionalne, ale krome toho ze jsem tam nechala majlant se to mym vlasum moc nezamlouvalo - byly pak na omak neprijemne, hlava me svedila a trvalo nejakou dobu nez se to zase srovnalo... Pricitam to i tomu, ze mi vlasy po henne neumyli samponem a zakazali mi cokoli na ne pouzit, jinak by se mi kdovijake hruzy staly na hlave Very Happy takze tam uz se vracet nechci a prala jsem se s hennou doma dal.
No ale ted v zari se budu vdavat, a to se mi uplne nechce absolvovat s flekatymi vlasy (zvlast kdybych mela vycesane vlasy, tak by to bylo hodne videt). Cesat me bude moje "dvorni kadernice", ktera me a moje vlasy zna uz roky a ke ktere jsem drive chodila i na preliv. S hennou problem nema, vlasy mi pochvalila, ale navrhla mi vratit se k prelivu prave kvuli tomu nerovnomernemu nabarveni... nevypada to proste dobre. Takze tady je moje dilema - zustat u henny, se kterou jsem spokojena a je dobra pro vlasy, ale nenabarvim se s ni dobre? Nebo se vratit k prelivu, a to ciste kvuli pohodli, kdy me nabarvi profesionalka? Podotykam, ze to neni ani permabarva, jen preliv, a je to kadernicka kvalita, takze vlasy jsem z toho nikdy znicene nemela... ale chemie je chemie a henna je henna, no. Vlasy se mi po henne vic libi, i vyslednou barvou, ale kadernice by vyresila muj problem s aplikaci... Dalsi otazka je prechod z henny na chemii, opravdu si pred svatbou nemuzu dovolit zelenani, vypadani a podobne... ale predpokladam, ze kdyz udelam mezi barvenimi odstup, nemelo by se nic stat... Co si o tom myslite?
Samozrejme za me idealni varianta by byla, kdybych nasla nejakou kadernici pracujici s hennou, ale o zadne pouzitelne nevim... nemate treba tip na nekoho sikovneho?
Budu rada za vsechny reakce Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nezabudka
161-320
161-320


Založen: 24.5.2014
Příspěvky: 223

PříspěvekZaslal: čt červenec 04, 2019 12:46 pm    Předmět: Citovat

Ono to napatlanie henny zas nie je neurochirurgia. Čo takto proste kamarátka, ktorá ti dozadu uvidí?
Inak ja to s tou hennou robím tak, že si ju v rukaviciac naberám a vvmasírovávam do vlasov a nakoniec ich ešte všade akoby prežmýkam, takže aj bez toho, aby som si tam videla, tak cítim ko sa dostane všade. Raz mi to robil kamarát kaderník doma normálne štetcom, ale mne by sa tým nechcelo sa babrať a asi by som to ani nevládala, držať ruky tak dlho nad hlavou a prekladať si pramene.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: út červenec 09, 2019 6:18 am    Předmět: Citovat

On ten přechod mezi chemií a hennou nemusí být žádná tragédie, záleží to dost na odstínech a ingrediencích jak v henně, tak v barvě. Pokud "jedeš" v čistě zrzavé a budeš pak chtít zrzavý přeliv, tam by se to snad moc tlouct nemělo. Problém je, že ne každému chemie na hennu vůbec chytne - mně třeba napoprvý nechytl ani náznakem (a napodruhý už jsem nezkoušela), ale vím, že někdo tady střídal celkem pravidelně... TAkže pokud chceš přejít na tu svatbu z henny na chemii, začala bych už teď - prostě abys zjsitila, co to dělá, případně aby se to několikerým barvením srovnalo.
Nicméně pokud ti henna jinak vyhovuje, spíš bych si zkusila vychytat aplikaci. Jako mně se to mluví, mám vlasy jemné a nemám jich až tak moc, tak se henna "propije" všude, i když se moc nesnažím, ale znám i hustovlásky, co se dokážou nahennovat svépomocí a mají to stejnoměrné, takže to snad nějak jít musí. Nepíšeš, jak hennu připravuješ, jak dlouho necháváš působit, jestli dáváš na suchý nebo na vlhký vlasy a tak dál, ale co mě tak napadá: teda kromě pečlivějšího nanášení po pramenech, je udělat tu kašičku řidší, aby líp protekla i tam, kam se hůř dostáváš. Sice je pak otravný to mít na hlavě, protože to bude zřejmě víc stékat, ale zas co by člověk neudělal pro parádu. Anebo fakt ukecat kamarádku nebo nastávajícího, ať ti s těma vlasama vzadu pomůžou.
Já to teda většinou dělám tak, že napřed udělám ofinu a vůbec linii vlasů vpředu štětcem, pak po pramenech udělám předek, a pak už se předkloním nad vanu, po hmatu si nabarvím zadní linii, a pak s hlavou dolů nadzvedávám jednotlivé prameny a už rukama bez štětce vždycky namatlám, vemnu, pustím a sáhnu pro další pramen. A pak ještě celé tak nějak oplácám zbylou hennou a ještě vmasíruju. A pak ještě konečkama vytřu zbytek henny z misky a zase ještě prstama do těch vlasů víc vemnu. A fakt se mi osvědčilo mít ji spíš trochu řidší a to následný stejkání nějak se zaťatýma zubama přežít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.