Jablečný ocet
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Regenerace a podpora růstu
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=1067e5c4a20a3ba0bbdc283628b595d5Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sim
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 27.1.2007
Příspěvky: 1062

PříspěvekZaslal: ne květen 18, 2008 9:22 am    Předmět: Re: Jablečný ocet Citovat

Shahlah napsal:
Říká se, že je dobré po umytí vlasů udělat poslední oplachování jablečným octem... Zkusila jsem to podle recetu 2 pol. lžíce jabl. octa na 250 ml. vody plus 3-5 kapek esenciálního oleje... U toho receptu psali, že až to uschne, tak ocet vyčichne, ale já ho den po umytí pořád cítím Mad Ale uznávám, že mi vlasy přijdou pevnější a uhlazenější...
Jaké máte s jablečným octem zkušenosti vy?

Jablečný ocet už jsem taky párkrát zkusila a byla jsem spokojená, vlasy se méně mastily, byly lesklé a pevné, lépe pak držely tvar. Používám výhradně jen tento http://www.lifefood.eu/strava/jablecny-ocet-nepasterizovany.html . Nikdy se mi nestalo, že by šel z vlasů ten ocet cítit. Jinak koukám, že ty jsi dávala dvě lžíce na 250ml, to já ty dvě lžíce dala tak do tří litrů vody, abych ty vlasy v tom mohla máchat. Takže možná proto pak ty vlasy nebyly cítit, a asi záleží i na druhu toho octu, ten od Braggu je si myslím nejlepší - i na vnitřní použití.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Denynka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 5.3.2007
Příspěvky: 1467

PříspěvekZaslal: ne květen 18, 2008 11:00 am    Předmět: Citovat

Holky prosím jaké esenciální oleje myslíte?A k čemu jsou dobré?Vím že se o nich píše i v domácí přírodní kosmetice ale já nevím proč by se měly do masek atak přidávat....A asi ani nevím co to je protože já znám jen ty vonné do svíček nebo kokosový atak.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: ne květen 18, 2008 11:21 am    Předmět: Citovat

Já jablečný ocet bumbám Smile Kupuji ten z DM, Alnatura. Jinak na vlasy jsem si dala kdysi ze zvědavosti ten normální a vlasy po tom byli hrozný, vůbec se neleskly a smrděly na 100 honů. Ale třeba jsem to blbě naředila, už je to dávno. Možná ten hokus-pokus někdy zopakuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: ne květen 18, 2008 11:34 am    Předmět: Citovat

Denynko ve clancich(starsich )tady na dv najdes clanek,ktery psala Dana Wink Venuje se tam oplachovani jablecnym octem a pridavanim esencialnich olejicku Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sim
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 27.1.2007
Příspěvky: 1062

PříspěvekZaslal: ne květen 18, 2008 11:35 am    Předmět: Citovat

Denynka napsal:
Holky prosím jaké esenciální oleje myslíte?A k čemu jsou dobré?Vím že se o nich píše i v domácí přírodní kosmetice ale já nevím proč by se měly do masek atak přidávat....A asi ani nevím co to je protože já znám jen ty vonné do svíček nebo kokosový atak.....

Tak já budu trochu citovat z moudré knížky Smile Esenciální oleje jsou extrahovány ze stromů, bylinek, květin, kořenů nebo plodů. Každý z nich obsahuje stovky chemických složek, které na nás fyzicky či psychicky silně působí. Terapeutické účinky a vliv na naši náladu nelze popřít. Molekuly esenciálních olejů se dostávají do krevního řečiště buď vdechnutím výparů esenciálních olejů, které byly uvolněny do ovdzuší, nebo jejich povrchovou aplikací. A to je právě nejdůležitější vlastnost těchto olejů. Molekuly es. olejů jsou tak malé, že při povrchové aplikaci procházejí pokožkou, dostanou se do škáry, kde reagují se senzorickými nervy, krevními žilkami, lymfatickými kanálky, vlasovými folikuly a mazovými a potními žlázami. Je dokázáno, že es. oleje podporují vylučování odpadních látek a odumřelých buněk a zároveň zlepšují buněčnou regeneraci. Výživa a proteiny obsažené v es. olejích ve vlasové kosmetice spolu s jejich schopností stimulovat krevní oběh okysličují krev, která následně ve velké míře podporuje buněčnou aktivitu a regeneraci a dodává vlasům živiny, jež potřebují pro zdravý růst. ....mno a samozřejmě těch druhů olejů existuje velká spousta, každá má jiné účinky, jedny stimulují, jedny jsou vhodnější na suchou pokožku, jiné na mastnou. Ale neaplikuje se přímo na pokožku, ty oleje jsou příliš koncentrované, přidávají se spíše do různých výrobků, výluhů, masek a kosmetiky všeobecně Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Denynka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 5.3.2007
Příspěvky: 1467

PříspěvekZaslal: ne květen 18, 2008 12:56 pm    Předmět: Citovat

Sim napsal:
Denynka napsal:
Holky prosím jaké esenciální oleje myslíte?A k čemu jsou dobré?Vím že se o nich píše i v domácí přírodní kosmetice ale já nevím proč by se měly do masek atak přidávat....A asi ani nevím co to je protože já znám jen ty vonné do svíček nebo kokosový atak.....

Tak já budu trochu citovat z moudré knížky Smile Esenciální oleje jsou extrahovány ze stromů, bylinek, květin, kořenů nebo plodů. Každý z nich obsahuje stovky chemických složek, které na nás fyzicky či psychicky silně působí. Terapeutické účinky a vliv na naši náladu nelze popřít. Molekuly esenciálních olejů se dostávají do krevního řečiště buď vdechnutím výparů esenciálních olejů, které byly uvolněny do ovdzuší, nebo jejich povrchovou aplikací. A to je právě nejdůležitější vlastnost těchto olejů. Molekuly es. olejů jsou tak malé, že při povrchové aplikaci procházejí pokožkou, dostanou se do škáry, kde reagují se senzorickými nervy, krevními žilkami, lymfatickými kanálky, vlasovými folikuly a mazovými a potními žlázami. Je dokázáno, že es. oleje podporují vylučování odpadních látek a odumřelých buněk a zároveň zlepšují buněčnou regeneraci. Výživa a proteiny obsažené v es. olejích ve vlasové kosmetice spolu s jejich schopností stimulovat krevní oběh okysličují krev, která následně ve velké míře podporuje buněčnou aktivitu a regeneraci a dodává vlasům živiny, jež potřebují pro zdravý růst. ....mno a samozřejmě těch druhů olejů existuje velká spousta, každá má jiné účinky, jedny stimulují, jedny jsou vhodnější na suchou pokožku, jiné na mastnou. Ale neaplikuje se přímo na pokožku, ty oleje jsou příliš koncentrované, přidávají se spíše do různých výrobků, výluhů, masek a kosmetiky všeobecně Very Happy

Teeda tak to jsem nevěděla Shocked A kde se to dá koupit nevíš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Denynka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 5.3.2007
Příspěvky: 1467

PříspěvekZaslal: ne květen 18, 2008 12:57 pm    Předmět: Citovat

lučnívíla napsal:
Denynko ve clancich(starsich )tady na dv najdes clanek,ktery psala Dana Wink Venuje se tam oplachovani jablecnym octem a pridavanim esencialnich olejicku Wink

Vílenko hned si ho jdu přečíst děkuji Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Denynka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 5.3.2007
Příspěvky: 1467

PříspěvekZaslal: ne květen 18, 2008 1:08 pm    Předmět: Citovat

Mě se nějak ztratil odkaz na články nevím jak se k nim dostat Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sim
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 27.1.2007
Příspěvky: 1062

PříspěvekZaslal: ne květen 18, 2008 1:22 pm    Předmět: Citovat

Denynka napsal:
Teeda tak to jsem nevěděla Shocked A kde se to dá koupit nevíš?

Ty oleje má v sortimentu salus, Karl Hadek, Just a je jich asi i vic. Byvaji bud v obchodech s prirodni kosmetikou. Já jsem je vlastně nikdy nekupovala, dostala jsem to, takže moc nevím Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: ne květen 18, 2008 1:27 pm    Předmět: Citovat

Denynko,uz nejsou clanky ale dve odvetvi ucesy a pece:)je to pod peci,tady mas odkaz:
http://dlouhevlasy.cz/pece-o-vlasy-recepty/octova-lazen-s-esencialnimi-oleji.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.