Jablečný ocet
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Regenerace a podpora růstu
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=d15d31012e09b201e2f44e1e31215d47Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Misurba
81-160
81-160


Založen: 20.11.2012
Příspěvky: 156

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2013 12:46 am    Předmět: Citovat

Taky se chystám na oplach vlasů octem.....a pořád se rozmejšlím mezi tím obyčejným octem za pár korun nebo tím jablečným z DM... Kdo zkoušel oboje, je mezi nimi nějaký výraznější rozdíl?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlasenka
81-160
81-160


Založen: 11.5.2011
Příspěvky: 97

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2013 11:07 pm    Předmět: Citovat

Misurba napsal:
Taky se chystám na oplach vlasů octem.....a pořád se rozmejšlím mezi tím obyčejným octem za pár korun nebo tím jablečným z DM... Kdo zkoušel oboje, je mezi nimi nějaký výraznější rozdíl?


všeobecně je rozdíl mezi jablečnými octy určitě v kvalitě, je to poznat na barvě, vůni i chuti, a to dost výrazně. Pokud ho nechceš pro vnitřní užívání, kde je rozhodně lepší mít ten kvalitnější, tak na vlasy to je "asi" jedno, ten účel to splní.
_________________
"Vesm?????????????­r je ??iv?? bytost, kter?? ??ije z emoc?????????????­."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mixer
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 4.6.2008
Příspěvky: 692

PříspěvekZaslal: ne únor 03, 2013 6:34 pm    Předmět: Citovat

Misurba napsal:
Taky se chystám na oplach vlasů octem.....a pořád se rozmejšlím mezi tím obyčejným octem za pár korun nebo tím jablečným z DM... Kdo zkoušel oboje, je mezi nimi nějaký výraznější rozdíl?


mala som JO z jednoty po mesiaci sa mi v ňom vytvorila pleseň Sad tak som potom zainvestovala do Bio JO z DM mám ho už cca 4 mesiace v chladničke a žiadna pleseň - oplachujem si s ním vlásky ked ma napadne a skúšam ho aj piť, nenávidím tú chuť vlastne nemám rada ani jablkový džus a recept? : šálka teplej vody + 1malá lyžička JO + 1 lyžica medu že vraj je to veľmi zdravé a celkom pitné Laughing

zhrnutie, určite si znova kúpim ten z DM Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sinnerion
41-80
41-80


Založen: 13.3.2011
Příspěvky: 57

PříspěvekZaslal: so říjen 26, 2013 12:14 pm    Předmět: Citovat

Já podávám hlášení po tom, co jsem počtvrté dodala vlasům octový oplach (asi 2 lžíce domácího jablečného octa v malém kelímku studené vody, tj. asi 200-250ml), který jsem tedy nevymyla (četla jsem tu, že někdo ten ocet ještě vymývá):
Vlasy se úplně úžasně lesknou, nejdou po něm cítit ani trošku a dokáže dobře nahradit kondicionér - takže experiment, u kterého ještě nějakou tu chvíli zůstanu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Indilwen
81-160
81-160


Založen: 21.7.2012
Příspěvky: 145

PříspěvekZaslal: út leden 28, 2014 10:43 am    Předmět: . Citovat

Po dlhšej dobe som dala octu(jablčnému) znovu šancu a to isté. Vždy mám po ňom vlasy lesklé ale bez objemu, také umačkané, zlepené do pramienkov a rýchlo sa mastiace . No mamke robí skvelú službu takže chyba bude, že vlasom nesedí asi Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janicicinka
0-7
0-7


Založen: 3.7.2012
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: po červen 02, 2014 9:10 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem taky poprvé vyzkoušela opláchnout vlasy jablečným octem, tak mám několik poznatků... Dala jsem asi dvě polévkové lžíce do tři čtvrtě litru, při oplachování jsem poslední zbytek (asi dvě deci) ještě naředila, abych vlasy opláchla trochu míň "voňavou" vodou Smile

Poznatek č. 1: Po uschnutí vlasy cítit nejsou.
Poznatek č. 2: Mám pocit, že mi to ty vlasy hodně zjemnilo.

Doufala jsem spíš v opak, protože vlasy mám samy o sobě dost jemný (od té doby, co hennuju). Zkusím ještě párkrát a uvidím, evidentně to na každého působí dost odlišně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucíč
8-20
8-20


Založen: 7.3.2011
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: ne říjen 26, 2014 10:52 pm    Předmět: Jablečňák poprvé Citovat

Tak přihodím taky své poznatky do diskuze Very Happy

Dnes jsem zkusila na vlasy nalít jablečný ocet, ředěný vodou.
Ovšem, jak teď všude čtu, že každý dává tak 2 lžíce octa na čtvrt litru vody, tak to já se toho nebála, nalila jsem tam možná tak panáka a trošku víc zhruba na půl litru vody Very Happy
Netušíc, že by vlásky potom mohly lehce zavánět, jsem si celý obsah vylila na hlavu, vlasy a chvíli vmasírovávala... Cool
Teď tu sedím, vlásky vůbec, ale vážně vůbec nesmrdí po octu, naopak mi přijde, že voní ještě lépe než když používám běžné přípravky Very Happy Jsou krásně jemné a lesklé. Takže jablečňák u mě asi vítězí a vypadá to, že u něj na chvíli zůstanu Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sonasona
41-80
41-80


Založen: 2.2.2011
Příspěvky: 71

PříspěvekZaslal: čt listopad 06, 2014 11:15 am    Předmět: Citovat

Ja striedam panthenolovy sampon so sodou a jablcnym ocotom a niekedy je to super, niekedy nanic - dost nevyspytatelne Confused
_________________

http://sonaoclock.blogspot.sk/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lavenir
0-7
0-7


Založen: 13.11.2009
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: čt červen 25, 2015 12:50 pm    Předmět: Citovat

Taky občas podle rad fóra používám na oplachování ocet a to tak že dám jednu polévkou lžíci do lahvičky od šamponu cca 200 ml, vlasy prolévám nechám chvíli působit a pak opláchnu. Efekt byl vždy moc pěkný, vlásky krásně leklé, ale v koncích je stále mám sušší, nevyživené a třepící se. (To je bohužel přirozený stav za to samozřejmě ocet nemůže).
Nyní měsíc používám malinko vylepšenou verzi, inspiraci jsem našla zde http://dify.cz/jablecny-ocet-s-rozmarynem-zatim-nejlepsi-nejjednodussi-kondicioner/ . Já si svůj přeliv na vlasy připravila na rozdí od článku z čerstvých bylinek, které jsem našla na zahrádce, natrhala jsem rozmarýn, levanduli a šlavěj, nacpala do uzavíratelné sklenice, zalila jablečným octem a nechala 3 dni vylouhovat. I po třech dnech byl ocet samozřejmě stále cítit, ale krásně se rozvinula i vůně bylinek. Lehce zakalenou tekutinu jsem slila přes sítko vrátila do sklenice, přidala cca 10-15 kapek oleje z meruňkových jader, pořádně protřepala. Skladuji normálně v koupelně a používám opět lžíci do 200 ml vody, vlasy touto směsí proleju a po chvíli opláchnu. Zvažuji vynechat oplachování, ale zatím jsem ještě nezkusila. Konečky jsou na rozdíl od samotného octa vyživenější a uhlazenejší a i vlásky jdou krásně rozčesat. Ještě si chci projít články o prospěšných bylinkách a zkusit další várku o nějaké vylepšit. Lákali by mě třeba kopřivy, ty jsem kdysy zkoušela macerovat v převařené vodě až mi vykvasili, v octu to třeba bude lepší. Každopádně letošní léto budu zkoušet co na mé vlásky bude fungovat, bylinek mám na zahradě dost a snad už brzy překročím svou magickou hranici délky vlasů do půlky zad...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: pá červen 26, 2015 1:45 pm    Předmět: Citovat

Ten octovo-bylinkovej lektvar zní moc hezky, díky za nápad, nejspíš taky časem vyzkouším. S tím nevyplachováním bych ale asi byla lehce opatrná - teda v tom smyslu, že bych ten ocet asi zředila alespoň v půl litru vody, v těch 200 ml mi ta koncentrace na nechání na vlasech přijde až moc, zvlášť pro ty konce. Ale vlasy jsou někdy nevyzpytatelný, třeba by se těm tvým ta větší koncentrace líbila...
A jinak ad kopřiva - jestli máš sušší konce, taky bych asi též radila k opatrnosti, mně veškerý kopřivový přelivy vlasy bohužel dost brutálně vysušovaly (tím nechci říct, že mám něco proti kopřivám, naopak, ale prostě háru daleko víc vyhovuje, když je dostane ve formě vlasový vody jenom ke kořínkům a dýlek a konečků se netknou). Ale i tohle je dost individuální, (třeba kámoška si kopřivový přelivy nemůže vynachválit a má po nich vlasy fakt nádherný). Dokud to člověk nevyzkouší na vlastní vlasy, tak prostě s určitostí neví Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.