jak rychle vám schnou vlasy?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 25, 26, 27, 28  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Úprava a účesy dlouhých vlasů
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=725648685eb6bfa97a1fbeecf0c78023Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Annyssek
161-320
161-320


Založen: 16.10.2009
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: ne únor 22, 2015 11:11 am    Předmět: Citovat

Raketka napsal:
Mě uschnou většinou do hodiny. Záleží na počasí. Vždycky jsem si myslela, že čím delší vlasy tím pomaleji schnou, u mě to ale neplatí, od délky po ramena schnou furt přibližně stejně dlouho. Vždycky je tak na 20 minut zabalím do ručníku a po vymotání jsou skoro suchý. Moje vlasy jsou takový ty sice tenoučký, ale hladký a klouzavý na kterých nic nedrží, takže asi i odpuzují vodu. Ono je i problém je namočit, protože do hloubky se ta voda blbě vsakuje, kolikrát když šamponuju tak jsou uvnitř ještě suchý i když na ně minutu teče voda proudem. Ale mastně nevypadají, teda většinou Very Happy Nevím jestli je to normální, ale když myju v předklonu tak i vidím jak se vevnitř tvoří taková bublina jak ta voda namočí jen ty vlasy po povrchu a dovnitř se jí nechce, je to vcelku vtipný jak musím vodu do těch vlasů namačkat Very Happy


Podle toho co píšeš mám stejné vlasy jako ty Very Happy taky mi uschnou do hodiny a taky mám problém do nich dostat vodu. Vždycky mi přijde, že to nějak tak steče po povrchu a vůbec se to nevsákne Very Happy máš ty vlasy hládké? To by teoreticky mohlo vysvětlovat, proč se to děje?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: ne únor 22, 2015 2:38 pm    Předmět: Citovat

Annyssek a Raketka mají ideální vlasy do deště! Laughing No co už, co největší proud sprchy, hladit je, aby se nebály a čekat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cherry7
321-600
321-600


Založen: 4.6.2012
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: ne únor 22, 2015 3:45 pm    Předmět: Citovat

Raketko, ted jsi probudila mou zvedavost Very Happy
Jak poznas, ze ty vlasy jsou uvnitr suchy? To musim nekdy vysledovat, jak se ty moje chovaj, takhle jsem je nikdy nepozorovala. Namocim, mrsknu k hlave sampon a pak ho smyju. To me nikdy nenapadlo, jak rychle/pomalu sajou vodu. A dneska ani pozorovat nemuzu, mam na nich zrovna zabal Smile
A jinak - schnou mi hodinu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Raketka
321-600
321-600


Založen: 19.6.2010
Příspěvky: 474

PříspěvekZaslal: ne únor 22, 2015 4:42 pm    Předmět: Citovat

Cherry7 napsal:

Jak poznas, ze ty vlasy jsou uvnitr suchy?


No jako nevím jestli jednotlivý vlasy jsou vevnitř vlasu suché Very Happy ale když vezmu pramen a naliju na něj vodu, tak to steče po povrchu a vevnitř ten pramen je suchý a musím tu vodu tam pořádně zamačkat. Uplně je vidět, jak uvnitř pramenu vlasů zůstává bublina vzduchu.

a ano v dešti je to super Very Happy nebo i při plavání je to fajn Very Happy po jedné délce bazénu jen zatřepu hlavou a mám suchý vlasy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Butterfly
21-40
21-40


Založen: 24.1.2015
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: po únor 23, 2015 1:28 pm    Předmět: Citovat

Hawkey napsal:
Butterfly napsal:
Mívám je suché do 45-60 minut Smile

Teda, to závidím Smile. Mně schnou vlasy hrozně dlouho, a to i při délce nad uši. Když jsem chodila na stříhání, tak mě kadeřnice vždycky tři čtvrtě hodiny fénovala, pak se omluvila, přepla na nejvyšší stupeň, většinou mi spálila uši, co to dělalo s vlasy, to netuším, a za další tři čtvrtě hodinu jsem to měla usušené do takového toho mírně vlhka. A to jsem měla normální kratší mikádo. Teď mi to samovolně schne kolem tří hodin, a to je to uvnitř pořád ještě navlhlé. Tohle je jedna z věcí, které se bojím, aź to bude delší. Pamatuju se, že v šerém dávnověku, kdy jsem měla vlasy do půli zad, mi to neuschlo ani přes noc. Nevím, čím to je, že v sobě tak drží vodu :-/.


Mrkla jsem ti do galerky. Takhle hustý vlasy bych brala na úkor delšiho schnutí Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hawkey
321-600
321-600


Založen: 4.5.2014
Příspěvky: 395

PříspěvekZaslal: po únor 23, 2015 1:30 pm    Předmět: Citovat

To je od tebe hezké Smile. Ale to je jenom zdání, já nemám nějak moc husté vlasy, jenom se tak tváří Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: po březen 30, 2015 10:57 pm    Předmět: Citovat

Jak to tak čtu, tak přidám pár svých zkušeností. Třeba to pomůže a něco osvětlí:

Dřív mi vlasy schly cca 5 hodin (a to u hlavy ve spodních vrstvách pořád bylo trochu vlhko). A byly strašně pórovité - když jsem přecházel na přírodní šampóny, tak zezačátku mi s použitým šampónem nešlo rozčesávat, takže jsem musel použít olej (po ruce byl jen olivový). Použil jsem cca 2 až 3 lžíce toho oleje. Rozčesat to šlo celkem v pohodě. Ale ten olej nešel ničím vymýt, zůstal tam týden až do dalšího mytí.

Pak jsem zkusil shikakai. Vlasy se nádherně uhladily (pórovitost fuč). Kvůli rozčesávání tu shikakai rozmíchávám s olejem (resp. s olejem i vodou). Dá se to nádherně rozčesat a po omytí žádný olej nezůstává (nebo jen zcela minimálně a myslím, že dalším umytím by se smyl - ale v takhle malém množství to ani nemám zapotřebí). A schne to tak hodinu, hodinu a půl (do stavu jako předtím po 5 hodinách). A víceméně jak píše Raketka: jak jsou vlasy uhlazený, tak nechytaj vodu. Proto ten olej do shikakai - než rozčešu půl hlavy, tak ta druhá se chová jako za sucha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Raketka
321-600
321-600


Založen: 19.6.2010
Příspěvky: 474

PříspěvekZaslal: út březen 31, 2015 1:02 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem nad tím přemýšlela a zkoumala vlasy a i z toho co píše Portos jsem vydedukovala, že rychlost schnutí je závislá na kompaktnosti vlasů. Respektive na tom jak jsou vlasové šupinky blízko u sebe. Jak je vlas (ty šupinky) uhlazený, tak se molekuly vody nedostanou dovnitř vlasu (pod ty šupinky) a z povrchu se odpaří snadněji a tím pádem vlasy rychleji schnou. Takže by vlastně kvalitnější vlasy měly schnout rychleji, než vlasy zničené. Samozřejmě to závisí i na hustotě a jiných faktorech, ale tohle mě překvapuje, protože jsem si vždycky myslela, že zničené vlasy schnou rychleji a ono je to asi opačně. Takže vlastně i to, že dlouhé vlasy schnou pomaleji je možná způsobeno tím, že ty dlouhé konce jsou zničenější, než vlasy v kratší délce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hawkey
321-600
321-600


Založen: 4.5.2014
Příspěvky: 395

PříspěvekZaslal: út březen 31, 2015 2:21 pm    Předmět: Citovat

No já nevím, ale po mně to špatné schnutí zdědil i syn (7 let, krátký sestřih), že by měl zničené vlasy se mi nezdá Smile. Možná je to prostě jen geneticky dané a se strukturou/zdravím/a já nevím čím to prostě vůbec nesouvisí Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elysion
321-600
321-600


Založen: 8.1.2014
Příspěvky: 335
Bydliště: Jižní Morava

PříspěvekZaslal: út březen 31, 2015 3:20 pm    Předmět: Citovat

Já mám teda ne příliš kvalitní jemné vlasy, na které se stačí jen škaredě podívat a už se (i přes všechnu péči) třepí a lámou ( = pořád) a schnou mi asi jen hodinu... A délka u mě na schnutí nemá vliv, když jsem měla asi před 4 rokama vlasy cca 15cm pod ramena, tak schnuly zhruba taky tu hodinu jako teď, i když mám nejdelší vlasy skoro do pasu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 25, 26, 27, 28  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.