jak rychle vám schnou vlasy?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 26, 27, 28  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Úprava a účesy dlouhých vlasů
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=2510a8261ba5ded2bbe286e952d6a7cdZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: út březen 31, 2015 6:55 pm    Předmět: Citovat

Taky bych neřekl, že by se doba schnutí měnila s délkou. Možná akorát vlasy "na ježka" budou schnout rychleji, protože nejsou poskládané ve vrstvách, ale po lopatky / po kolena by nemuselo znamenat podstatný rozdíl.

Ale s tou uhlazeností plně souhlasím. Taky jsem si to tak nějak představoval. A podle mě pórovitost nemusí přímo souviset s lámavostí a třepením a tedy kvalitou vlasů na první pohled. Když jsem měl ty vlasy pórovitější, tak byly citelně (na dotek) hrubší. Kdysi byly dokonce ještě hrubší než v nedávné době. Ale teď jsou opravdu na dotek hladší. Ne že by ten rozdíl byl pocitově až tak propastný, ale z hlediska chování vlasů propastný je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: út září 29, 2015 11:14 am    Předmět: Citovat

Jak si balíte umyté vlasy do ručníku? Od doby, co mám vlasy delší než pod lopatky, jednak lezou konce z turbanu a kape mi z nich, druhak mě bolí za krkem. Koupila jsem si rychleschnoucí ručník, který není tak těžkej, ale zase froté saje líp vodu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: út září 29, 2015 11:49 am    Předmět: Citovat

Já mám vlasy po zadek a balím následovně:

Umytý vlasy mám na zádech, zakloním hlavu, ručník položím delší stranou na čelo. Jako bych si vázala šátek na hlavu si zbytek ručníku stáhnu jakoby spodem do culíku, vlasy mám uprostřed toho ručníku zabalený. Ručníkový culík kroutím a zároveň zdvihám nahoru na temeno. Vlasy mám dlouhý, takže mi z cípů ručníků trčí, tak udělám tohle - zbytek vlasů oddělím od ručníku a omotám okolo zbývajícího cípu ručníku. Cíp ručníku zajistím na čele zastrčením Smile A pěkně drží...

Ne pokaždý se mi to povede, když máš menší ručník, je dobrý nedávat na čele prostředek delší strany, ale kousek stranou, aby ti vzniknul jeden delší cíp, kterej zajistíš na tom čele. Ručník dnešní lehce větší velikosti v pohodě vyjde. V osušce to nejde, je to prostě hodně ručníku a zbyde hodně dlouhej cíp.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Housenka
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 1524

PříspěvekZaslal: út září 29, 2015 12:42 pm    Předmět: Citovat

Harik - nedělám si turban, ale ručník mám přes ramena a vlasy do něj dám jakoby do kapuci. Konce ručníku mám vepředu u krku (jako je polštářek do letadla).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: út září 29, 2015 7:04 pm    Předmět: Citovat

Já většinou používám právě osušku, ale popasuju se přinejhorším i s klasickým ručníkem. Normálně se předkloním, hodím vlasy dopředu, ručník přikládám nakoso podle potřeby (protože standardní šířka mi nestačí), aby vyšel co nejvíc ke koncům vlasů. Pak to stočím, zvednu a hodím dozadu, cíp většinou ani nezastrkuju, u větší osušky to ani dost dobře nejde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: út září 29, 2015 8:05 pm    Předmět: Citovat

Jé, děkuju za rady! Já motám turban podobně jako Klarusa, začínám v předklonu. To je dobrej nápad zkusit to obráceně ,tj začít v záklonu. Wink Určitě vyzkouším všechny vaše metody!

Zjistila jsem totiž, že když nenechám vlasy dost dlouho v ručníku, teče z nich voda ještě půl hodiny a nemůžu je zaboha usušit. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: út září 29, 2015 8:26 pm    Předmět: Citovat

Já je teda moc dlouho v tom ručníku nenechávám, 10 minut max, většinou ale spíš tak pět. Pak si je suším zvětší části buď venku, nejlépe když je v létě hodně větrno, anebo v zimě u kamen. Trochu teda nevýhoda v takových těch přechodných obdobích, kdy je ještě dost chladno, ale už netopíme. Laughing Většinou si pak i nechávám nějakou dobu hozený přes ramena a na zádech ručník.

Edit, ještě je na vysušení dobrá taková finta, viděla jsem to kdysi na youtube u nějaké megadlouhovlasé Indky - v předklonu srolovaným ručníkem rychle přejíždět po těch vlasech, buď z vnitřní strany, nebo i z vnější. To docela pomáhá na sebrání té přebytečné vlhkosti. (ale zaboha to video teď nemůžu najít).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LorenCurl
41-80
41-80


Založen: 22.8.2015
Příspěvky: 52

PříspěvekZaslal: st září 30, 2015 2:47 pm    Předmět: Citovat

Taky je dobré místo normálního ručníku používat staré bavlněné tričko/mikinu. Je to mnohem šetrnější k vlasům a lépe se to zabaluje Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: st září 30, 2015 8:41 pm    Předmět: Citovat

LorenCurl napsal:
Taky je dobré místo normálního ručníku používat staré bavlněné tričko/mikinu. Je to mnohem šetrnější k vlasům a lépe se to zabaluje Smile.
Já tohle četla už několikrát, ale nemám moc představu, jak se to balí a proč vlastně zrovna tričko... je na měkkém froté ručníku něco nešetrnýho?

Klarusa: předjíždět srolovaným ručníkem zevnitř po vlasech? Nějak moc abstraktní pojem pro mě. Nemáš představu, jak se to tak jmenovalo? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: st září 30, 2015 8:55 pm    Předmět: Citovat

Harik: Rekla bych protoze je tam mene "chloupku" a mozna to vice saje Smile vsak jako hadru na zem/kachlicky taky nepouzivas stary rucnik ale stare tricko ... kdyz neco rozlejes a tak Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 26, 27, 28  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.