účinnost bylinných čajů
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=337552d3dbf765d645e292342e4ebbd8Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2012 10:33 am    Předmět: Citovat

Takový zázvorový čaj dělá i Grešík (jmenuje se, myslím, Zahřívací čaj, nebo tak nějak). Ale na mě byl tak silný, že mi z něj bylo špatně od žaludku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Indil
161-320
161-320


Založen: 7.1.2012
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2012 12:39 pm    Předmět: Citovat

Meeesha napsal:
Takový zázvorový čaj dělá i Grešík (jmenuje se, myslím, Zahřívací čaj, nebo tak nějak). Ale na mě byl tak silný, že mi z něj bylo špatně od žaludku.


Grešík je fajn, od něj mám sypaný čaj s Echinaceou, a je vynikající, jak chutí tak i vůňí. Ale zázvorový čaj jsem od něj ještě neměla, zrovna máme doma porcovaný z lékarny, Megafyt, a ten je taky pořádně silný. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvetinka06
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 17.2.2012
Příspěvky: 1277

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2012 12:43 pm    Předmět: Citovat

To je fakt ... na to je jeden recept (šok pre telo, použiť tak raz za pol roka v prípade nutnosti, že ochoriete deň pred dovolenkou a podobne, naozaj nie často). Dať večer naraz 10vitamínov C a zapiť tromi sáčkami theraflu. Mám to od jedného primára, je to maximálna dávka akú človek môže za jeden deň mať. A ľahnúť do postele, spať aspoň 10 hodín a ráno by malo byť lepšie. Ja som to spravila raz a druhý deň som bola ako rybička.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Salome Kim
41-80
41-80


Založen: 14.7.2009
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2012 12:49 pm    Předmět: Citovat

Pořád čtu, co jste kdo kde koupili a co to dělalo. Ale co vlastní bylinky? Pěstujete je někdo? Vždyť je ohromnej rozdíl mezi "senem" z lékárny a voňavejma rostlinkama z vlastní zahrádky. No a tady je právě ten problém - jak pěstovat bylinky v bytě, aby nepochcípaly? Máte někdo dobré rady?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvetinka06
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 17.2.2012
Příspěvky: 1277

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2012 12:51 pm    Předmět: Citovat

Na tretí pokus mi konečne vydržala aspoň bazalka Smile ... Ostatné radšej ani neskúšam Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karmilla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.3.2008
Příspěvky: 1266

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2012 2:44 pm    Předmět: Citovat

ja pestujem v záhradke - hlavne mätu a šalviu, ale aj kopu inýchy byliniek.. a dá sa aj vybehnúť na lúky a nazbierať, ak sa im nedarí u vás v byte Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kitsunechan
81-160
81-160


Založen: 11.1.2012
Příspěvky: 97

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2012 7:36 pm    Předmět: Citovat

Já jsem se rozhodla zkusit pěstovat lotos, protože je celej jedlej. Mám dvě semínka od kamarádky z Japonska, tak jsem vážně zvědavá, Měl by mít prý detoxikační účinky...
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Trpajzlig
321-600
321-600


Založen: 26.1.2011
Příspěvky: 545

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2012 8:46 pm    Předmět: Citovat

No jak já bych ráda pěstovala bylinky.-...jenže mi prostě nejdou....zkouším to každým rokem, ale vždy mi to chytlo mšice a léčit se mi to již nechce, jelikož je to pak samá chemie...loni jsem koupila mátu a bazalku legošům a do týdne to bylo obalené... Confused ...jednou jsem dokonce měla levanduli ale docela dost vzrostlou....mmmmm a pak mšice Rolling Eyes
_________________
www.zlatevrchy.snadno.eu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cherry7
321-600
321-600


Založen: 4.6.2012
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: so srpen 18, 2012 10:26 am    Předmět: Citovat

Kitsunechan napsal:
Já jsem se rozhodla zkusit pěstovat lotos, protože je celej jedlej. Mám dvě semínka od kamarádky z Japonska, tak jsem vážně zvědavá, Měl by mít prý detoxikační účinky...
Very Happy


Tak to by mě opravdu zajímalo, povedlo se ti to? Já to zkoušela 2x, ale ani jednou se mi to nepodařilo, prostě mi umřel.. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sedmikráska
41-80
41-80


Založen: 25.4.2011
Příspěvky: 42

PříspěvekZaslal: ne srpen 19, 2012 8:03 pm    Předmět: Citovat

Salome Kim napsal:
Pořád čtu, co jste kdo kde koupili a co to dělalo. Ale co vlastní bylinky? Pěstujete je někdo? Vždyť je ohromnej rozdíl mezi "senem" z lékárny a voňavejma rostlinkama z vlastní zahrádky. No a tady je právě ten problém - jak pěstovat bylinky v bytě, aby nepochcípaly? Máte někdo dobré rady?

Pěstuju a sbírám.Smile S tím "senem" (mnohdy i pár let starým), co se dá koupit v krámech, se to opravdu nedá srovnat!!! Rolling Eyes (Jinak tř.v eshopu Grešíka posílají nové šarže, protože jsou to zároveň výrobci.) Navíc třeba u třezalky jsou nejúčinnější látky v květech, pak v listech - a nejmíň ve stonku, který se jediný prodává.
Na zahradě mi toho roste opravdu hodně, kdybych psala celý výčet, tak by to asi ani nikdo nedočetl do konce. Laughing Kupuju jen kořeny, s těmi je dost práce a bylinky, které si neobstarám sama (dubovou kůru, šištice chmelu, tužebník, ostropestřec, maté, eleutrokok, leuzeu-maralí kořen, schizandru-plody...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.