účinnost bylinných čajů
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=ac1916309c19306f34d683fa55f91c57Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: po srpen 20, 2012 7:09 am    Předmět: Citovat

Taky si pěstuju bylinky na zahradě. Hlavně pro kuchyňské využití - bazalka, oregano, saturejku, fenykl, petržel, dobromysl atd.
A sbírám léčivky různě po loukách - kontryhel, jitrocel, listí z malin, řebříček atd. Z jitrocele je výborný sirup na bolení v krku. Wink

Bylinky v bytě mi nikdy moc nerostly. Confused Potřebují být venku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: po srpen 20, 2012 9:50 am    Předmět: Citovat

Pročetla jsem celé vlákno, ale nenarazila jsem na čajík, který zmírňuje bolesti hlavy nebo je určen přímo na migrény. Máte někdo zkušenost, který čaj by mohl pomoci? Nebo kombinace více čajů? Mě totiž na bolest hlavy nepomáhají žádné prášky. Měla jsem z prášků Ibalgin, Ibuprofen, Panadol, Valeton, Paralen, Acilpirin, Migrenaful (nebo tak nějak), Nalgezin, Paralen s kofeinem (ten jako jediný občas zabral, když jsem si vzala 2 tablety naráz), ale žádný mi na ukončení bolesti nepomohl.
A jelikož musím brát denně i jiné léky, chtěla bych aspoň na bolest hlavy vysadit a nahradit třeba čajem. Máte někdo pozitivní zkušenosti?
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: po srpen 20, 2012 10:21 am    Předmět: Citovat

zetonek: ono hodne zalezi na tom, z ceho to mas ... zmeny pocasi/tlaku? zmeny behem cyklu (hormony)? Vedlejsi ucinek nektereho z leku, ktery beres? Stres? ... podle toho pak hledat bylinky ...

Pak jeste zda mivas migreny zpusobene prekrvenim nebo nedokrvenim mozku ... (v prvnim pripade vubec nesmis kofein a podobne nakopavaky, v druhem je to naopak zadouci).

Nasla jsem v nabidce Gresika caj Migrenal, ktery pomaha pri nedokrveni mozku: http://www.gresik.cz/nase-vyrobky/devatero-bylin/migrenal.html
Urcite bude neco mit i Dr. Popov (ci jine "bylinkarstvi")

Sama zatim piju cca dva tydny pletovy cajik a vypada to, ze se akne konecne dava trochu na ustup (mam pred kramama a kvetu mene nez obvykle) a ted jsem dobrala jejich zenske kapky (na hamonizaci hormonu), zatim jsem s nimi spokojena (jak s cajem tak s kapkama).

Oblicej si omyvam odvarem s hermanku a salveje, to dost mozna taky trochu zabira, takze za mne bylinky maji zelenou Cool
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: po srpen 20, 2012 1:51 pm    Předmět: Citovat

Zevrubnější příspěvek než Jitt bych nenapsala, tak jen dodám, že mně osobně pomáhá na bolest hlavy meduňka (a to velmi). Dobrá bývá i máta, nicméně tu nemůže každý (při její přemíře nemusí být zrovna spokojené ledviny). Té meduňky bych se ale nebála: je mírná, a přitom zabírá...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Caithlin
***moderátorka***


Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 2495

PříspěvekZaslal: po srpen 20, 2012 3:53 pm    Předmět: Citovat

Meduňku mám taky ráda, akorát po ní pak celkem usínám...je uklidňující i na nervy, žaludek Smile Mám doma i loni dělaný meduňkový sirup a je krásně citronový Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: po srpen 20, 2012 3:56 pm    Předmět: Citovat

Díky holky všem ra rady.Very Happy Určitě postupně vyzkouším a jestli něco zabere, tak poreferuju.
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
REBELKAAAAAA
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.5.2010
Příspěvky: 693

PříspěvekZaslal: po srpen 20, 2012 8:09 pm    Předmět: Citovat

Caithlin napsal:
Meduňku mám taky ráda, akorát po ní pak celkem usínám...je uklidňující i na nervy, žaludek Smile Mám doma i loni dělaný meduňkový sirup a je krásně citronový Smile

Tak meduňka se převážně používá na nespavost a problémy se spaním, ale máš pravdu s tím, že bolest hlavy uklidní. Cool Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Housenka
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 1524

PříspěvekZaslal: so září 01, 2012 7:12 pm    Předmět: Citovat

Nevím, jestli je to vhodné téma, kdyžtak prosím o přesunutí, ale - nemáte někdo tip na místo (nejlépe Praha a okolí), kde by se daly nasbírat dobré šípky? Já vím, že ještě není úplně jejich doba, ale nerada bych to zase prošvihla jako loni. Zatím mi připadá, že nejvíc šípků je u vždycky u silnice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.