Sestrihani dlouhych vlasu
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 25, 26, 27, 28  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Úprava a účesy dlouhých vlasů
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=270988dd514feb7e54f124c44b4a87afZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kaisha
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.2.2009
Příspěvky: 846

PříspěvekZaslal: čt srpen 30, 2012 8:55 am    Předmět: Citovat

Headcrabina napsal:
Díky za názory. Koukly jste na to video? Ke kadeřnici se nechystám, chci si to ostříhat sama, nebo říct kamarádce, protože kadeřnice... je prostě kadeřnice a ty těžko opchopí, jak to chci (když mam problém definovat, jak to chci Very Happy).


No, upřímně, když jsem viděla to video musela jsem se docela smát. Protože ta slečna chvílema vypadá, že má nužky v ruce poprvé. Navíc má podle mě snad nějaké nůžky na papír, nevim, ale pokud jsou na vlasy, tak je má dost tupé, když jí žvejkají vlasy, což je rozhodně špatně.

Když jsem si dřív sestříhavala vlasy, dělala jsem to tak, jak se to tu už píše. Vrchní půlku vlasů jsem vyčesala k temeni hlavy, svázala u hlavy do gumičky, ten ohon jsem zvedla nahoru a ustřihla vrchní cca 2 cm. Pokud bys chtěla ještě další schod, tak to zopakuj, ale vem z té ostíhané půlky, opět jen půlku a zkrať to cca o další 1-2cm. Hlavně si na to vem ostré nůžky, nebo si konečky zničíš a začnou se třepit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: čt srpen 30, 2012 9:11 am    Předmět: Citovat

Já nechci nějak násilně vstupovat do debaty. Ale jednou mi proti mé vůli prostříhala kadeřnice vlasy dlouhé do půl zad. Objem? Kde?! To bylo to poslední, co bych po tom jejím zásahu měla. vypadala jsem pernamentně jako vypelichaná zmoklá slepice. Sestříhání dá objem krátkým vlasům, cca po ramena. pak je to naprosto zbytečná záležitost, anebo to vyžaduje každodenní zásah kumofénem. Jinak to jednak nedrží a druhak to vypadá, jak když človek proběhl křovinořezem Laughing
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rawen
321-600
321-600


Založen: 2.9.2008
Příspěvky: 410

PříspěvekZaslal: ne říjen 21, 2012 10:23 am    Předmět: Citovat

Já si teda vlasy sestříhávám, protože když je mám všechny v jedné délce je to jak deka. Vlasy ale rozhodně nemám jemné, mám je takové hrubší, vlnité a právě to sestříhání mi podporuje vlnitost. Taky je mám docela husté, i když už to není co to bývalo(z tloušťky 18 cm copu u hlavy mám 14 Sad )...
Nicméně teda sestříhávát v délce pod zadek je docela problém, asi to o trochu zkrátím...
Sestříhání bych tedy taky radila spíš pro hustší a hlavně vlnité vlasy, ty rovné vlasy to spíš splihne, kdežto vlnité to rozvlní a tedy opticky dodá na objemu.
Osobně sestříhávám taky tím stylem ustřihnout vlasy vyčesané v předklonu. Smile
Našla jsem video kde si takhle sestříhává vlasy slečna s docela jemnými vlasy: http://www.youtube.com/watch?v=y1SVhIr_-6M&feature=related
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tanka777
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.7.2008
Příspěvky: 2958

PříspěvekZaslal: ne říjen 21, 2012 12:29 pm    Předmět: Citovat

ja som to mala zostrihane okolo tvare a bola som spokojna. tiez mam vlasy hrube a huste. vyhovovalo mi to a teraz sa chystam si to zostrihat znova.
_________________
Ak sa nechce?? c???????????­ti?? s??m, o??e?? sa. Ak sa nechce?? c???????????­ti?? smutn??, opi sa. Ak nechce?? by?? nikdy zraden??-zadov???? si psa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: ne říjen 21, 2012 8:10 pm    Předmět: Citovat

Já si sestřihání pochvalovala, když jsem měla vlasy kus pod lopatky. To jsem si zvládla ten střih vytvořit sama (rozpuštěné vlasy jsem po pramenech -každý z jedné strany hlavy - vždycky spojila k sobě, šmikla, vzala další a takhle sestupně sestřihávala). Vypadalo to dobře, dokonce se kamarádky dožadovaly, ať jim tu "kadeřnici" taky doporučím. Wink Jak mi ale vlasy poporostly, už mi to moc hezký efekt nedělalo - mám je dost jemné a ta délka jim na objemu ještě ubrala. Opravdu to sluší hlavně těm, kdo mají pořádnou hustou hřívu (třeba jako Tanka Wink )...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: po říjen 22, 2012 2:07 pm    Předmět: Citovat

Tak to seš dobrá, mě stříhá vždycky kadeřnice, já sama jen ofinu. Tím, cos teď napsala se mimo jiné vysvětluje, proč nejdlouhovlasatější členky tak horují za ,,jen ne sestříhat, radši rovně a stejná délka" a my začátečnice je klidně a spokojeně respektujeme, ale neposloucháme. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: čt leden 10, 2013 11:46 pm    Předmět: Citovat

Prosím o radu, mám problém:
- nesluší mi objem v dolní partii vlasů, potřebuju objem kolem uší
- typ mých vlasů dělá to, že nahoře je mám upláclé bez objemu a v délkách a na koncích mám objem, ať už je mám po umytí lehce zvlněné, nebo pár dní po rovné
- abych nevypadala jako neupravená opelichaná cácora, musím mít vlasy ideálně v jedné délce a hezky dohladka, žádné rozcuchy ani oškuby, to vypadám opravdu strašně.

Takže klasické setříhání u mě nejde (kvůli kroutícím se koncům a nevzhlednosti), stejně jako nechat vlasy v jedné délce (kvůli objemu v délkách).
Postřehla jsem, že některé hustovlásky řeší nežádoucí objem prostříháním, které defakto není vidět, jako laik si to představuju tak, že se vlasy prostříhají tak nějak uvnitř, takže jich v délkách ubyde a přesto vlasy vypadají jako v jedné délce. Nebo se mýlím a dělá se to jinak? Něco takového by totiž mohlo být pro mě řešení... ideální by bylo, kdyby mi přibyl objem kolem uší, ale mou situaci by zlepšilo i to, kdyby mi ubylo objemu u konců a vlasy vypadaly stejně splihle po celé délce.
Nemá někdo s podobnou situací zkušenost?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nelianna2
81-160
81-160


Založen: 8.10.2012
Příspěvky: 152

PříspěvekZaslal: pá leden 11, 2013 8:28 am    Předmět: Citovat

Kedysi "za mlada" ( Laughing ) som mala dosť husté vlasy, pri mojom type (mám vlnité) mi to robilo dosť problém v tom, že keď som zmokla alebo bolo vonku vlhko, vlasy sa mi zvlnili. Ale pri tej hustote sa vždy zvlnila len vrchná vrstva a zvyšok len nabral objem a vyzerala som ako po zásahu elektrinou Laughing

Vyriešila som to radikálnym zriedením, vtedy som mala dĺžku tak pod ramená a výborne, vlásky sa mi aj vo vlhkom počasí krásne krútili relatívne všetky.


Teraz keď mám vlasy po pás mi to trochu robí problémy, kvôli riedkym koncom. Takže zástrih bude radikálny do oblúčika, keď dosiahnem dĺžku po zadok.
Vyššie mi to problém nerobí, po uši mám relatívne fajn hustotu, do dĺžok sa zmenšuje, ale znova by som to už nespravila.

Momentálne zastrihávam keď vidím, že je treba, tak 1-2 cm za nejakú dobu, napr za pol roka a snažím sa pomaly zbaviť postupky v koncoch.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: pá leden 11, 2013 8:33 am    Předmět: Citovat

Katasko, vybavuju si, že tu někdo popisoval, že má ty prameny seřezané po délce - podle toho popisu jsem si to představila asi tak, že se vezme pramen a sjede se břitvou nebo nůžkama odzhora až dolů. Mně kdysi něco takového dělávala kadeřnice, když jsem nosila sestříhané vlasy kolem obličeje. Akorát se mi pak ty prameny příšerně třepily a nešlo to nijak normálně zastřihnout, jak byl každý vlas jinak dlouhý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: st leden 16, 2013 12:54 am    Předmět: Citovat

Meeesho, no to je právě to, co by mi z vlasů nejspíš udělalo koště Sad
Nevím, co s tím budu dělat, asi to nosit svázané, achjo. A přitom před pár lety mi tohle vlasy nedělaly, sestříhané vypadaly dobře, hezky se na sebe pokládaly ty vlnky na koncích, vypadalo to celistvě, nebo jak to popsat. Teď to hnusně trčí do stran. Zkusím vydržet co to udělá, až to trochu poporoste, ať neudělám nějakou kravinu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 25, 26, 27, 28  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.