Henna jako kytka
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=58cfb8e50aa1e5bfedd479a2775216d1Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: ne duben 03, 2011 8:56 pm    Předmět: Citovat

Ewelinn napsal:
A.S. napsal:
Tohle je zajímavé téma. Z semen jsem našla zatím tyto dva eshopy kde mají lawsonii inermis, zato cassia obovata se nevyskytuje nikde Sad Taky začínám uvažovat, alespoň teda o té lawsonii..

http://www.semena-osiva.cz/henna.html
http://www.osiva-semena.cz/exoticke-lecive/157-henna-lawsonia-inermis-semena-henny-4-ks.html


Možná jsem teď za hloupou... ovšem netuším jaký je mezi tím rozdíl... Inermis je bez barviva? Je to tak?


Cassia obovata je bazbarvá (popřípadě blond)
Lawsonia inermis je zrzavá (pořípadě hnědočervená)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ewelinn
41-80
41-80


Založen: 11.2.2007
Příspěvky: 77

PříspěvekZaslal: po duben 04, 2011 11:36 am    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
Ewelinn napsal:
A.S. napsal:
Tohle je zajímavé téma. Z semen jsem našla zatím tyto dva eshopy kde mají lawsonii inermis, zato cassia obovata se nevyskytuje nikde Sad Taky začínám uvažovat, alespoň teda o té lawsonii..

http://www.semena-osiva.cz/henna.html
http://www.osiva-semena.cz/exoticke-lecive/157-henna-lawsonia-inermis-semena-henny-4-ks.html


Možná jsem teď za hloupou... ovšem netuším jaký je mezi tím rozdíl... Inermis je bez barviva? Je to tak?


Cassia obovata je bazbarvá (popřípadě blond)
Lawsonia inermis je zrzavá (pořípadě hnědočervená)


Tušila jsem, že je to naopak... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
janula
321-600
321-600


Založen: 4.4.2011
Příspěvky: 533

PříspěvekZaslal: so duben 30, 2011 12:34 pm    Předmět: Citovat

tak co holky, už se někomu z vás podařilo vypěstovat tu kytku? já zadala do gůglu "semena henna" a vyplivlo mi to mraky obchůdků, 4 kusy semen se dají pořídit do padesátikoruny, tak asi objednám rovnou 2 balíčky. Máte někdo nějaké tipy, triky a zkušenosti jak na to?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mjuca
21-40
21-40


Založen: 21.1.2012
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: st únor 15, 2012 1:54 pm    Předmět: Trocha života do toho pěstování... Citovat

Jakožto kytkofil jsem též zvědavá na pěstování tejto rostlinky...nechtěla jsem zakládat nové téma, ale už se tu někomu zadařilo? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
minona
81-160
81-160


Založen: 28.9.2009
Příspěvky: 127

PříspěvekZaslal: st únor 15, 2012 3:21 pm    Předmět: Citovat

Jé, to je super nápad:) A cassia by se někde sehnat nedala? Smile)
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majduschka
321-600
321-600


Založen: 28.3.2011
Příspěvky: 323

PříspěvekZaslal: po březen 12, 2012 2:05 pm    Předmět: Citovat

teda pěstuje to skutečně někdo? nebo jen tady všichni o tom uvažujeme a pak si stejně pořídíme rovnou suchou umletou páč sme líný Very Happy? já bych teda raději "bezbarvou hennu", ale jak koukám, tak ta nejni k sehnání snad nikde Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Housenka
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 1524

PříspěvekZaslal: po březen 12, 2012 5:34 pm    Předmět: Citovat

Majduschka napsal:
teda pěstuje to skutečně někdo? nebo jen tady všichni o tom uvažujeme a pak si stejně pořídíme rovnou suchou umletou páč sme líný Very Happy? já bych teda raději "bezbarvou hennu", ale jak koukám, tak ta nejni k sehnání snad nikde Sad


Ale vem si, kolik by bylo potřeba jí vypětstovat, když sušené člověk spotřebuje poměrně dost Wink A taky by mi asi bylo líto ji ničit na vlasovou směs, když by se mi náhodou povedla Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majduschka
321-600
321-600


Založen: 28.3.2011
Příspěvky: 323

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2012 1:20 am    Předmět: Citovat

Housenka napsal:
Majduschka napsal:
teda pěstuje to skutečně někdo? nebo jen tady všichni o tom uvažujeme a pak si stejně pořídíme rovnou suchou umletou páč sme líný Very Happy? já bych teda raději "bezbarvou hennu", ale jak koukám, tak ta nejni k sehnání snad nikde Sad


Ale vem si, kolik by bylo potřeba jí vypětstovat, když sušené člověk spotřebuje poměrně dost Wink A taky by mi asi bylo líto ji ničit na vlasovou směs, když by se mi náhodou povedla Smile


tak mě by asi ani nevzešla, ale ráda bych to zkusila, porůznu píšou že to má velký přírustky a já bych jen patlala občas(dělala bych experimenty jako když vařím, pokaždý jinak), já moc o vlasy nepečuju takhle bylinkama, zvlášť když chudinky ztrácej na účinnosti, čím sou starší, takže buď malý balení a nebo velký, který by bylo po nějaký době na prd
teď co bydlím v paneláku a ke škole mám ještě práci, tak domů jezdím víceméně jen přespat, tak mučím suchem i ty kaktusy co mám na okně Sad Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
janula
321-600
321-600


Založen: 4.4.2011
Příspěvky: 533

PříspěvekZaslal: so duben 21, 2012 11:51 am    Předmět: Citovat

Tak jsem dneska zasela hennové semínka, tak jsem zvědavá, kdy si budu barvit vlasy svou hennou Wink
I když si myslím, jestli mi vůbec něco vyroste, tak henna vyrostlá v našich podmínkách nebude mít takovou sílu, aby něco obarvila, kór ty moje pačesy, na kterých sotva chytá henna až z indie či maroka..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
derpina
161-320
161-320


Založen: 24.11.2011
Příspěvky: 255

PříspěvekZaslal: út květen 22, 2012 7:23 am    Předmět: Citovat

janula napsal:
Tak jsem dneska zasela hennové semínka, tak jsem zvědavá, kdy si budu barvit vlasy svou hennou Wink
I když si myslím, jestli mi vůbec něco vyroste, tak henna vyrostlá v našich podmínkách nebude mít takovou sílu, aby něco obarvila, kór ty moje pačesy, na kterých sotva chytá henna až z indie či maroka..

Prosim ta, ako dopadlo sadenie? Ja som prad casom skusala hennu z ebay-u ale bezuspesne, ani naznak nejakeho klicenia... Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.