No Poo mytí: Vejcomedový šampón
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=c3fe27793959a9798a6e94e9bc0d7c3cZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Svejnohova
161-320
161-320


Založen: 15.1.2014
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: ne duben 27, 2014 9:13 am    Předmět: Citovat

k vlasům: opět žloutkem s medem (jsem na no-poo cca 7 týdnů) rozmíchám žloutek s trochou teplé vody, aby se med rozpustil.. medu to chce jen kapičku, jak se to jen malinko přežene, vlasy se špatně rozčesávají (nejsou lepivé nic takovýho prostě se ale špatně češou). naleju přímo na hlavu, dlouho masíruju, a pak dlouho splachuju. pak přelévám lehkým odvarem z bylin a už nesmývám.
lesk jak blesk, objem, krásná barva (to je to, co mě donutilo střídat pudry na bázi kakaa s mytím žloutkem.. kakao potlačuje moji oblíbenou medovou barvu, a kort na slunci mi to je pak líto)
a ještě jeden poznatek: o velikonocích nebylo domácí vejce, tak jsem zkusila kupovaný žloutek.. výsledek byl mnohem mnohem horší:/ a jinak taková legrace-mám doma "invalidní slepici" ..která musí být držena zvlášť, zato se jí dostává tak trochu rozmazlovací péče v podobě různých dobrůtek, pouštění na žížaliště do zahrady atd. ..a teda zatím má nejčervěnější hřebínek a snáší nejlepší šampóny Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heather
161-320
161-320


Založen: 20.9.2013
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: po květen 12, 2014 3:41 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem se také odvážila vyzkoušet vejcomedový šampon na ty moje jemné neposedné vlasy Very Happy
Dala jsem 1 vejce, 1/2 lzičku medu, půlku limetky (citron po ruce nebyl Laughing ) a šlo se na věc. Kupodivu mi ta směs voněla.
Vlasy mám opravdu krásně hydratované, nejsou tolik rozlítané jako v mém případě po olejových zábalech či používání kondicionéru a mají i pěkný tvar, na pohled vypadají opravdu mnohem lépe.
Sice jsem dneska měla tendenci sáhnout po lávovce ale po pročísnutí doma zjišťuji, ž vlasy jsou pořád ve stavu jako po umytí...tak uvidí zítra.Zatím jsem nadšená!A hlavně jak jsou hebké na dotek a přitom ne přejemnělé...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
víla
161-320
161-320


Založen: 31.10.2009
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: út leden 27, 2015 9:54 pm    Předmět: Citovat

Jak přesně se používá vejcomedový šampon? Jen se nanese, nechá působit, nebo i klasicky "šamponuje" jako s ostatními šampony?
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/counter/wfzW1Ih/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: st leden 28, 2015 11:42 am    Předmět: Citovat

Původní článek http://dlouhevlasy.cz/pece-o-vlasy-recepty/vejcomedovy-sampon.html píše, že máš nechat 5minut působit. Wink
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Malá Nezábudka
21-40
21-40


Založen: 1.2.2015
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: pá únor 06, 2015 10:45 pm    Předmět: Citovat

Ja som skúšala včera, po maske s kávou a jogurtom. Čo sa týka účinkov, možno to bolo aj po tom jogurte ale vlasy boli hydratované, hebkejšie a lesklejšie, nemala som síce nejaký extra objem keďže mám jemné vlasy tak to nemám ani po obyčajnom šampóne ako náhle vyjdem na vzduch aj mycie účinky boli výborné ale tie vajíčka mi smrdeli vo vlasoch celý deň mamina hovorila, že ona nič necíti ale mne to bolo nepríjemné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: čt červen 04, 2015 10:06 am    Předmět: Citovat

Mně se líbí, že to funguje, i když žloutek přimícháš rovnou od té jogurtové masky. A vajíčka pak vůbec necítím. A většinou to dodá i trochu toho objemu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: út červen 23, 2015 6:01 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem to poprvé vyzkoušela i já. A to proto, že se mi cestou rozbilo jedno z domácích vajíček Twisted Evil Jako mám míň mastný vlasy, ale jsou takový poddajný, trochu divný. Jsem teda hodně zvědavá, za jak dlouho budou potřebovat zase umýt. Pocitově dřív než obvykle. Nebo nevím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
víla
161-320
161-320


Založen: 31.10.2009
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: po prosinec 28, 2015 2:04 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem zkusila umýt vlasy bez šamponu - jen svojí olejovo-vajíčkovou maskou (kokosový olej+ trochu šípkového, a použila jsem jen žloutek) - prostě oleje jen tak akorát, ani moc, ale aby tam nějaký byl. Obvyklý postup, nechala jsem asi 2 hodiny působit a pak už jenom smýt vodou a bylinný oplach s jablečným octem. Z výsledku jsem byla dost zmatená. Vlasy byly jiné než při použití ještě šamponu (tuhý) na smytí masky. Ale nevím jestli jiné pozitivně nebo negativně. Byly takové těžší, jakoby spojené do jednoho kusu ale zároveň se sklonem k pramínkování. A moc z nich nešel udělat zapletený účes - šlo to hůř, objem se u toho ztrácel, ve výsledku se to celé jaksi zdrclo. Taky jsem měla pocit, že jsou vlasy jaksi rozlítané na všechny strany, což bylo v tom výsledném účesu taky vidět, oproti obvyklému, kdy uhlazeně tvoří objem. Vlny byly sice takové měkčí, ale zárověň jakoby se pod tou tíhou vlasů a v pramínkování jaksi ztrácely. Když použiju šampon, tak jsou vzdušnější, lehčí, nerozlítané - lépe se utvářejí do vln. Dále takový matný nelesk, barva jaksi zmatněla. Vlastně nevím, jestli se mi ten mat líbil nebo ne, ale jindy jsou vlasy lesklejší a na světle svobodnější. Taky jsem měla pocit, že moje vlasy jako obvykle všechno příliš vsály, a to mohlo způsobit to ztěžknutí, jako by jim to vadilo, že je tam něco, co jim brání v lehkosti. Ale to jsou moje vlasy. to se mi stane i když si neopláchnu bylinný odvar - taky ztěžknou a není s nimi moc dobrá práce. Když lektvar zase opláchnu vodou, tak je to naopak skvělé - poznám že zapůsobil, ale musím ho opláchnout, nemůžu nechat. leda možná kdyby to byl zvlášť slabý odvar. Tak si říkám, že pro mě tahle možnost nejspíš nebude - ani se sodou, ani s vajíčkem. Všechno musím zase vymýt, jinak jsou vlasy smutné - prostě je to příliš zatíží, příliš to vsáknou. Je to stejné jako s olejem. Taky raději dávám olej vždy vajíčkem, protože když dám samotný olej, vsákne se příliš a hmnohem hůř se vymývá. To vajíčko drží ten olej v určitém odstupu, takže si vlasy i kůže vezmou přesně tolik, kolik potřebují.
Má to někdo taky tak?

Vlastně ani nevím, jaký pocit z toho pokusu mám... Možná kdybych takhle vydržela těch 6 týdnů, že by se to pak nějak zlomilo a vlasy by na to přistoupily, vážně nevím...Taky je fakt, že se mi snad vůbec netvoří sébum, nemám žádnou vlastní olejovou výživu, kterou bych vlasy ochránila, takže jsou bez olejů dost zranitelné. A mnohem víc vsakují i všechnu špínu z ovzduší, atd. takže takhle nechráněné vlasy nejspíš nepůjde nemýt i šamponem. Vždycky takové byly, všechno, ať už špínu nebo výživu strašně vsakovaly. Což je zároveň výhoda i riziko. Ale pokud mám tuhé šampony, tak je to dobré. Nevím,jak vyprovokovat, aby se mi začala tvořit vlastní výživa, ale nejspíš to má nějaký důvod...Ještě mě napadlo - česat stokrát denně a zároveň masírovat kůži na hlavě.
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/counter/wfzW1Ih/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: po prosinec 28, 2015 2:21 pm    Předmět: Citovat

Vllo, mně oleje taky líp fungujou v masce s něčím (a vajíčko je jasnej favorit), samotný jsou spíš kontraproduktivní. A kdybych olejovo vajíčkovou masku nevymyla něčím pěnivým, tak z toho bude zplih. Vejcomedovej šampon je teda v pohodě, ale tam mi tak nějak stačí olej z toho vajíčka.
A jinak vlastní ochrana se mi taky tvoří jenom hrozně pomaličku, takže tomu pomáhám tím že si napřed utřu namočený ruce do dýlek a konců vlasů, pak je namočím ještě jednou, dám na ně trochu kondicionéru a vetřu do vlasů. A dělám to podle potřeby. Sébum se mi u hlavy začíná tvořit až tak pátej den od mytí, pak už většinou kondiš nepotřebuju. A se šetrný mytím se mi už z konců a dýlek tak úplně nevymyje, takže se postupně ty vlasy začínají chránit. Ale v tom jsem teprve na začátku cesty a ted mi to hennování asi část nánosu odstranilo, takže asi budu muset "kondicionérovat" dýlky a konce zase častějc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: po prosinec 28, 2015 7:01 pm    Předmět: Citovat

Vílo, ten popis na mě neustále křičel o pórovitých vlasech. Řekl bych, že zhruba podobně se mi taky dřív chovaly.
Zkus tu shikakai. Fakt vlasy nádherně uhladí (a jakoby uzavře).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.