Kozí mléko
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=06eef2e5b833fe51f25f6be2aed8a21bZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Paola
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 5.4.2009
Příspěvky: 625

PříspěvekZaslal: pá srpen 20, 2010 8:18 pm    Předmět: Citovat

Ano, pijem kozie mlieko a je to naozaj mnamka! Doteraz som si dopriala len susene, pretoze cerstve je velmi drahe. Nie ze by susene nebolo, ale vydrzi aj pol roka (mozno aj viac ale tolko mi este nevydrzalo, zmizne skor Smile ). Nedavno sa mi ale podarilo zohnat kontakt na jednu pani z dediny, ktora chova kozy a je ochotna mi mliecko predat, dokonca velmi lacno, 1€/1l. A nielenze je to mlieko vyborne, cerstve a nijak neupravene, ale aj po skysnutí je vynikajúce.

Odporucam aj inym, aby si zohnali kontakt na niekoho z dediny, kto kozy chova, tito ludia nielenze radi mliecko predaju lacnejsie ako v obchodoch, ale mozete sa ist na kozy aj pozriet, ako ziju, a je velmi velmi chutne, navyse si ho upravite, ako chcete a citite, niekto prevara, niekto pasterizuje, niekto pije neupravene. Vacsina ludi sa o svoje kozy dobre stara, nakolko sami ich mlieko zvyknu pit, alebo vyrabaju vyrobky, ktore sami jedia. Vobec z toho netreba mat obavy, to mlieko je vynikajuce, napriklad dnes rano o 8:00 som kupila 1,5 litra kozieho mlieka nadojeneho vecer a 1,5 litra z rana, uplne najcerstvejsie ako moze byt.

Kozie mlieko je nielen chutne, ale aj zdrave. Staci si precitat hocijaky, napriklad aj tento clanok: http://www.moda.sk/Kategorie/Zdrave_maskrtenie/20090513_Kozi_Mleko_Je_Elixirem_Krasy_A_Zdravi.html

Udajne jedina choroba, ktorou sa da od kozy nakazit, je kliestova encefalitida, a to len v pripade, ze sa na kozicku dostane infikovany kliiest. Preto by som odporucala kozie mlieko minimalne pasterizovat, viac je o tom pisane na spodku tohto clanku: http://www.etelka.sk/chovatelstvo/kozymlieko.html
Nakolko ja zijem v oblasti, kde je vyskyt infikovanych kliestov minimalny, tak mlieko pijem takpovediac rovno z vemena. Nejak extra to neriesim, zatial zijem a ked som citala statistiku umrti na toto ochorenie, 2 ludia rocne, tak to vari nejako prezijem. Udajne su zname aj pripady, kedy clovek vypil mlieko z infikovanej kozy, mal pozitivny nalez, ale encefalitidu nedostal. Zaucinkovalo to nanho ako ockovacia latka a ziskal imunitu. Smile

Ja pijem kozieho mlieka tak za 2-3 pohare denne, zacina byt pre mna ako droga. Ale ja mam celkovo rada mlieko, ovcie nie, ale ked nemam kozie, neohrdnem ani kravskym, hocikedy si dam. A vyhodou je, ze v mojom okoli nik nepije kozie mlieko lebo nikomu nechuti, takze mi viac ostane Wink Wink Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.