Očkování proti klíšťovce
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=37ff9d4e171768be257a0832feb3fbddZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Klíšťová encefalitida a já
Jsem očkovaná
40%
 40%  [ 8 ]
Uvažuji o očkování
15%
 15%  [ 3 ]
Očkování mi přijde zbytečné, nebo jinak nevhodné, dávám si ale na klíšťata pozor-repelenty a pod.
40%
 40%  [ 8 ]
Neřeším, co se má stát, stane se :-D
5%
 5%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 20

Autor Zpráva
Blondorezka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.9.2007
Příspěvky: 794

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2008 9:35 am    Předmět: Očkování proti klíšťovce Citovat

Tak jsem o něm jeden čas uvažovala, ale má bývalá dětská doktorka a nyní kamarádka mi to rozmluvila. Že prý není zdravé očkovat se proti věcem, které nejsou nutné ( nutné=rozšířená choroba s vysokou úmrtností, např.tetanus a tubera), on ten imunitní systém přeci jen není nafukovací a když se to přepískne(lidé co do sebe nacpou chřipku, žloutenky, klíšťovku...), lidově řečeno pak můžeš umřít i na rýmu. Mladý zdravý organismus má minimální šanci na klíšťovku umřít, nebo mít trvalé následky. Víc lidí ročně zabije chřipka-opět lidi starší, nebo nemocné s něčím jiným, třeba kardiaky. Že jí dostaneš je taky dost malá šance-v oblastech výskytu je infikováno 1-3% klíšťat, k přenosu je nutná určitá doba přisání, u vysokého procenta lidí nemoc proběhne velmi mírně, v menší míře je nutný krátkodobý pobyt v nemocnici a jen minimum se ocitne v nějakém větším ohrožení. Mnohem vyšší riziko máš, že chytíš borreliózu (nemoc stejně, ne-li více závažnou), tou je infikováno až 20% klíšťat, takže stejně po očkování nemá člověk klid.
Co si o tom myslíte a jak to máte vy? Já baštím b komplex a když jdu vyloženě do lesa, tak stříkám nožky repelentem. (Ty tu taky někde řeším) Ale ještě než jsem s tímto začala, chytla jsem klíšťouna v centru Prahy Laughing Hodně prý pomůže správné vyndání a desinfekce ranky. Dobrý je jód, nebo se prodávají v lékarně přímo sady na vyndání klíštěte (pinzeta, iodová desinfekce ještě o něco obohacená a hojivá mastička) Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2008 9:38 am    Předmět: Citovat

Já to řeším repelentem a pohotovostním Jodisolem. A zatím žiju. Nějak se mi nechce nechat do sebe bodat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Damayanti
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.11.2006
Příspěvky: 966

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2008 9:44 am    Předmět: Citovat

Já jsem o očkování zatím nikdy neuvažovala. Klíště jsem měla naposledy před 17cti lety na táboře . Četla jsem někde , že tak jak mol šatní nesnáší levanduli , tak i klíštěti zrovna moc nevoní. Nevím co je na tom pravdy , ale už pár let se pro jistotu v létě hojně mažu levandulovým olejem a vyhýbají se mi jak klíšťata , tak i různý protivný hmyz. Laughing Laughing Tak snad to tak i zůstane . Laughing Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
felcharka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.5.2008
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2008 10:57 am    Předmět: Citovat

Očkovaná jsem a všechny známé do toho taky cpu. Encefalitidou se člověk nakazí snáz než boreliézou, na tu musí být klíště přisáté tak 24 hod, na encefalitidu stačí 4 hodiny.
Viděla jsem lidi s trvalými následky, i 15 letého kluka, co na encefalitidu umřel. Význam očkování rozhodně má, pro městského člověka, co přírodu vidí v televizi samozřejmě ne, ale pro čundráky, vodáky, zahrádkáře ano. Neočkovala bych děti, protože ty se s encefalitidou vyrovnají relativně dobře, narozdíl od starších lidí. Očkování proti enc. je jediné, kdy by měli dostat přednost dospělí před dětmi.
Kapacitu imunitního systému (nebo jak to ta doktorka myslela) tohle očkováni nepřepískne, je to nesmysl. Podává se inaktivovaná vakcína, která povzbuzuje vlastní imunitní systém k tvorbě protilátek.
Takže za mě, rozhodně očkovat, zdraví to neohrozí, stojí to pár stovek a vyhnu se eventuálním následkům. V ČR jsou hlášeny stovky případů ročně, jenže každý má pocit, že jemu se to stát nemůže, tak proč očkování.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sarahpentium
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2008 11:01 am    Předmět: Re: Očkování proti klíšťovce Citovat

Blondorezka napsal:
Dobrý je jód, nebo se prodávají v lékarně přímo sady na vyndání klíštěte (pinzeta, iodová desinfekce ještě o něco obohacená a hojivá mastička) Rolling Eyes


Antisept Juwimgel, mám ho doma a je v tom silnej roztok jódu a gel s koloidním stříbrem. Je to určeno přímo pro boj se zakouslým klíštětem a příp. infekcí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2008 11:04 am    Předmět: Citovat

Klíšťata nesnáším. Představa, že je do mě něco zakouslé a pije mi krev je mi silně proti srsti. Od očkování mě také odrazovali. Takže repelenty to na léto jistí. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2008 11:15 am    Předmět: Citovat

Já si teda dávám hooooooodně velký pozor, celá léta se daří... Každopádně očkování za zbytečné nepovažuji (hlavně u malých dětí). Kupříkladu kolega měl boreliozu či co a málem umřel... Confused Sad Takže klíšťat se moc bojím, kort když ježci jsou jich někdy plní.. Ale taky se bojím očkování a jehel (ovšem jen když jde o mojí osobu, do zvířat vesele něžně jehlou vrtám) ... straaaašně... takže volím asi ne nejbezpečnější metodu..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Blondorezka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.9.2007
Příspěvky: 794

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2008 11:18 am    Předmět: Citovat

felcharka napsal:
Očkovaná jsem a všechny známé do toho taky cpu. Encefalitidou se člověk nakazí snáz než boreliézou, na tu musí být klíště přisáté tak 24 hod, na encefalitidu stačí 4 hodiny.
Viděla jsem lidi s trvalými následky, i 15 letého kluka, co na encefalitidu umřel. Význam očkování rozhodně má, pro městského člověka, co přírodu vidí v televizi samozřejmě ne, ale pro čundráky, vodáky, zahrádkáře ano. Neočkovala bych děti, protože ty se s encefalitidou vyrovnají relativně dobře, narozdíl od starších lidí. Očkování proti enc. je jediné, kdy by měli dostat přednost dospělí před dětmi.
Kapacitu imunitního systému (nebo jak to ta doktorka myslela) tohle očkováni nepřepískne, je to nesmysl. Podává se inaktivovaná vakcína, která povzbuzuje vlastní imunitní systém k tvorbě protilátek.
Takže za mě, rozhodně očkovat, zdraví to neohrozí, stojí to pár stovek a vyhnu se eventuálním následkům. V ČR jsou hlášeny stovky případů ročně, jenže každý má pocit, že jemu se to stát nemůže, tak proč očkování.


To je právě můj problém. Z jedné straně lidi, kteří říkají očkovat a z druhé zase jiní, kteří jsou proti tomu. Obojí z řad odborníků. A co si má potom chudák hypochondr vybrat???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
felcharka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.5.2008
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2008 11:40 am    Předmět: Citovat

Blondorezka napsal:

To je právě můj problém. Z jedné straně lidi, kteří říkají očkovat a z druhé zase jiní, kteří jsou proti tomu. Obojí z řad odborníků. A co si má potom chudák hypochondr vybrat???


Jenže záleží z kterého oboru to odborníci jsou. Garantuju, že naprostá většina epidemiologů a lékařů z infekčního oddělení, tedy lékařů, kteří se s nemocemi přenášenými klíštěty setkávají nejvíc, budou očkování doporučovat. Zatímco obvodní pediatr bude spíš tvrdit, že je to zbytečné - protože on se s těmito nemocemi u svých pacientů nesetká. Věřím těm, kteří mají nesrovnatelně víc zkušeností a informací - tedy infektologům.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brett
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.4.2007
Příspěvky: 1103

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2008 11:47 am    Předmět: Citovat

Nejsem ockovana a zatim o tom neuvazuju Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.