Cukrovka
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=def1bd0b692763074cbfcfcd5e1deb2bZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Brett
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.4.2007
Příspěvky: 1103

PříspěvekZaslal: st květen 28, 2008 3:23 pm    Předmět: Citovat

Tata mel cukrovku dvacet let, diety nedrzel. Jedl od vseho, petkrat denne mensi porce.
Asi pred deseti lety si musel zacit pichat inzulin, nastesti on mel stalou davku a pichal dvakrat denne, jeden znamy si musi pichat trikrat denne a pomoci glukometru davkovat inzulin, to je horsi. Navic ma prave problemy s nohama, ma amputovane prsty zatim - kvuli tomu je lepsi drzet nejakou primerenou vahu a trochu chodit, jako prevence.
Taky je dobre dbat na pedikuru Smile.
Na ty injekce si clovek v pohode zvykne a dnes jsou male jehly, tak to neboli.
Zhubnuti je dobre kazdopadne.
No a cukrovkari jsou pak v pozdejsim veku nachylnejsi na aterosklerozu a podobne hruzy, kt souvisi s cevami, tak fakt trochu hlidat zivotaspravu, ale neprehanet to zas Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: čt květen 29, 2008 6:54 am    Předmět: Citovat

Ono u tohohle typu fakt záleží, jaká je intenzita - babička cukrovku taky našli, a stačilo asi rok úplně bez sladkýho (ona předtím dost pila různý limčy typu fanta a tak, a v jídle si dopřávala), a měla hodnoty natolik v normě, že mohla zase sladký jíst - samozřejmě ne v takovejch kvantech jako předtím, ale třeba dva balíčky kupovanejch buchtiček za tejden spořádala, aniž by to s hodnotama nějak hnulo. Jo, a zhubla asi třicet kilo (pravda, začala občas vycházet z domu, což předtím nedělala (hlavně kvůli artróze) - ale žádný sportování to nebylo. Prostě sražení nadváhy udělá dost (i když úplně samopsásný to samozřejmě není, další věc je dodržování předepsanýho dietního režimu a taky to, co si paní cukrovka zamane děla dál). Co já vím tak inzulín se u tohohle typu cukrovky dává spíš až v dost rozjetým stádiu, hororovky znám spíš od lidí, co mají takovou tu od malička. I když jsou samozřejmě vyjímky - ale držím mamce palce, aby měla nějakou lehčí variantu.
S tím zhubnutím je to docela začarovanej kruh - zvlášť po těžkým úraze se s pohybem moc nedá, nadváha utěšeně (teda spíš neutěšeně) roste, chůze je pak o to obtížnější a bolestivější... Ale napadlo mě, že by třeba nebylo špatný plavání nebo nějaký vodní cvičení - třeba doktoři mamce kromě diety něco doporučej. Nebo se případně obrátit na STOB - tam podle mě pracujou i s lidma, který mají cukrovku a který nemůžou nějaký standardní aerobiky nebo tak něco a který mají různý další zdravotní komplikace - a podle kamaráda, kterej jenom změnou životosprávy, kterou mu doporučili, zhubnul nějakejch 25 kilo a hodně se mu zlepšil celkovej zdravotní stav, bych řekla, že to asi nebudou úplný šarlatáni.
Ufff, sorry za dlouhej výlev. Fakt držím palce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: čt květen 29, 2008 8:48 am    Předmět: Citovat

Tak situace a nálada doma o něco lepší - máma si začala sestavovat jídelníček a zjistila, že většinu jídel co má ráda bude moct dál jíst - jen prostě vynechá bůčky, ovary a tak. A hořkou čokoládu vyrábějí i dia a mléčnou ona stejně nerada Smile Akorát s karamelem bude trochu problém, po tom se může utlouct a žádnou jeho dobrou náhražku jsem nenašla.
S plaváním bude taky problém - s nohama sešínavýma jak prošívaná deka se ani nedivím, že se jí do plavek nechce, i když má bazín tři zastávky od baráku Sad Ale já už ji nějak vyženu Smile

Tak mě napadá - neznáte v Praze třeba nějaké cukrárny s rozšířenějším diasortimentem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chaluzska
321-600
321-600


Založen: 12.10.2006
Příspěvky: 489

PříspěvekZaslal: čt květen 29, 2008 12:38 pm    Předmět: Citovat

Jen něco k těm dia produktům - některé nejsou pro diabetiky vůbec vhodné, takže možná i nakonec vyjde nastejno jestli si občas vezme něco malého co je nedia a je dobré. Mám například kamarádku, která má cukrovku od dětství (tedy 1. typu, takže si píchá inzulin) a klidně si občas dá něco sladkého, jen to holt nesmí přehánět a hlídat si celkově životosprávu)
Taky by mamka měla mít vždy po ruce něco sladkého, kdyby se dostala do hypoglykémie (hroznový cukr, kousek čokolády, kostku cukru, prostě něco sladkého, aby doplnila cukry).
Jinak držím palce, ať si mamka rychle na nový režim zvykne a snad se cukrovka udrží v mezích Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eetynka
321-600
321-600


Založen: 5.2.2008
Příspěvky: 517

PříspěvekZaslal: čt květen 29, 2008 2:06 pm    Předmět: Citovat

u nas v blave v obchode so vselijakymi vyzivovymi doplnkami predavaju mumio. je to akysi prirodny liek na vsetko. hlavne je to dobre aj na klby aj na kosti a aj na tu cukrovku, srdce, cievy, opuchy.... moja mama ma tiez problemy s kolenami a brala vselico a nic jej nepomohlo. az toto. je to taky cierny liek, ma sa zapijat teplym a okamzite sa zacne roztapat a chutou pripomina beton. jak vravim je to taky maly zazrak a je skoda, ze o nom vie len malo maaalilinko ludi. viem ale, ze sa predavaju dake mumia aj v lekarni, ale tie mozu byt synteticke, tak pozor!!! prave mumio je uplne cierne.
http://www.mumio.cz/
toto je to, co sme mali my a je to na ceskych strankach, takze by to nemal byt problem Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jazzy
161-320
161-320


Založen: 9.9.2006
Příspěvky: 231

PříspěvekZaslal: čt květen 29, 2008 2:18 pm    Předmět: Citovat

eetynka napsal:
u nas v blave v obchode so vselijakymi vyzivovymi doplnkami predavaju mumio. je to akysi prirodny liek na vsetko. hlavne je to dobre aj na klby aj na kosti a aj na tu cukrovku, srdce, cievy, opuchy.... moja mama ma tiez problemy s kolenami a brala vselico a nic jej nepomohlo. az toto. je to taky cierny liek, ma sa zapijat teplym a okamzite sa zacne roztapat a chutou pripomina beton. jak vravim je to taky maly zazrak a je skoda, ze o nom vie len malo maaalilinko ludi. viem ale, ze sa predavaju dake mumia aj v lekarni, ale tie mozu byt synteticke, tak pozor!!! prave mumio je uplne cierne.
http://www.mumio.cz/
toto je to, co sme mali my a je to na ceskych strankach, takze by to nemal byt problem Wink


Tak u mumia bych osobně byla celkem opatrná. Tedy já tomu nechci upírat léčebné účinky a mnoha lidem to jistě může pomoct. Ale zase to bude dost individuální. Moje osobní zkušenost s mumiem je tedy dost nedobrá. Jestli to mělo nějaké pozitivní účinky nevím, ale od žaludku mi bylo pořádně zle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: pá květen 30, 2008 12:00 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem ty stránky pročetla, ale stejně nějak nechápu, CO to vlastně je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Forest_fay
81-160
81-160


Založen: 30.3.2008
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: so květen 31, 2008 12:55 am    Předmět: Citovat

babicka ma cukrovku 2. typu uz asi 5 rokov a snazi sa...
minimalizovala cukor, pije aloe vera, rano na lacno myslim vodu s citronom alebo nieco take a dokonca som ju videla bastit smetanku lekarskou! tiez sa niekde docitala ze to pomaha Wink
ale uz ma skoro 80, beha ako mladica a zatial tabletky brala len kratke obdobie na zaciatku diagnozy.
bacha na dedicnost Wink a s tymi cukrovikami, umele sladidla su ... chemicka tovaren
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: so květen 31, 2008 6:07 am    Předmět: Citovat

Ty diabetické výrobky nejsou moc dobré, ochutnávala jsem je u tety - a fakt nic moc. ... jediná věc, která mi chutnala byla čokoláda Milka pro diabetiky ( koupila jsem si ji omylem, přišla jsem na to až doma, ale přece ji nevyhodím) ,neobsahovala žádná umělá sladidla a byla skoro k nerozeznání od pravé Milky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: so květen 31, 2008 8:17 am    Předmět: Citovat

Ted jsem se dočetla na příbalovém letáku Psyllia, že mimo jiné má i pozitivní vliv na snižování cukru. Pomáhá také mírně při redukci nadváhy. Má různé příchutě, mám pomeranč a dá se to celkem dobře vypít ( na rozdíl od Psyllia se zeleným čajem - to bylo hořké "jak sviňa" a úplně to kroutilo pusou).
http://www.psyllium.cz/ucinky-psyllia.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.