Cukrovka
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=3448f25ab34a4c608935fafdfa90889bZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: st květen 28, 2008 1:05 pm    Předmět: Cukrovka Citovat

Tak včera doktoři mámě řekli, že má cukrovku v celkem dost rozvinuté podobě. A teď se s tím musíme naučit žít, včetně změn jídelníčku a všeho. Máte někdo nějaké tipy, jak cukrovku zvládat, aniž by ten život musel pžíliš zhořknout?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: st květen 28, 2008 1:36 pm    Předmět: Citovat

A to má který typ cukrovky přesně?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: st květen 28, 2008 1:50 pm    Předmět: Citovat

Ha, zrada, to jsem ještě nevysondovala - teda spíš mě vůbec nenapadlo, že by to mohlo mít i nějaké typy Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: st květen 28, 2008 1:59 pm    Předmět: Citovat

Bonemína napsal:
Ha, zrada, to jsem ještě nevysondovala - teda spíš mě vůbec nenapadlo, že by to mohlo mít i nějaké typy Sad

... tak možná se pletu - ale předpokládám, že má cukrovku 2. typu - Cukrovka 1. typu se vyskytuje hlavně u dětí, ta je nejhorší, pak je ještě cukrovka těhotenská.
Nejhorší jsou asi ty začátky - ušít na míru dávky inzulínu a s touto nemocí se sžít, naučit se počítat ty jejich jednotky. Kolegyně ji má také - jíst může vlastně všechno , ale v malých dávkách. Dokonce i občas zhřeší a dá si nějakou sladkou dobrotu - zákusek, oplatek...
Pak taky existuje spousta přírodních věcí,čajů, které mají na cukrovku pozitivní vliv. Slyšela jsem třeba o smetance lékařské a kysaném zelí - ale asi bych s tím zatím moc neexperimentovala - až se vše usadí, uklidní a tělo si zvykne na inzulin.


Naposledy upravil ilona dne st květen 28, 2008 2:09 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: st květen 28, 2008 2:07 pm    Předmět: Citovat

Tak v 55 letech už mamina nebude ani dítrě, ani těhotná. Jinak cukrovku měl i její táta, jenže ten všechny předpisy ignoroval a pravidelně snídal tři vejce na špeku a sladkou bílou kávu k tomu. Proto zjišťuju. Vím, že má jíst často a ne sladké ani mastné... A ty diavěci co jsem zatím ochutnala jsou s prominutím pěkné blééééééé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: st květen 28, 2008 2:12 pm    Předmět: Citovat

Jasně - jíst by se mělo racionálně. Mé kolegyni předepsal mimo jiné její lékař i pohyb - ideální prý by bylo ujít tak 8 km denně Laughing Laughing Laughing No a taky snížit váhu, každé kilo , co tělo shodí prý dělá zázraky... ale nevím, znám i odjakživa hubené lidi - a cukrovku mají také. Dědičnost v tom hraje dost velkou úlohu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: st květen 28, 2008 2:13 pm    Předmět: Citovat

S tím pohybem to bude taky zlé - máma má lehce přes metrák, ale hýbat se nemůže - před pár lety měla komplikované zlomeniny obou nohou, takže teď ujde pár set metrů a skučí bolestí Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: st květen 28, 2008 2:19 pm    Předmět: Citovat

Bonemína napsal:
S tím pohybem to bude taky zlé - máma má lehce přes metrák, ale hýbat se nemůže - před pár lety měla komplikované zlomeniny obou nohou, takže teď ujde pár set metrů a skučí bolestí Sad

Jaj - tak nevím jak u vás, ale doktoři v naší nemocnici by na ní kvůli váze hodně, hodně tlačili... U těch silnějších lidí je častější i ta komplikace s hojením ran na noze ( říká se tomu asi "cukrovkářská noha" - stačí blbé šmiknutí nůžtičkama do prstu na noze, rána se zanítí a díky cukrovce se to špatně hojí). Ale třeba jí lekař poradí, jak snížit váhu... Možná jí to půjde samo - musí se jíst pravidelně, v malých dávkách - už tento pravidelný režim může u někoho vyvolat hubnutí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: st květen 28, 2008 2:19 pm    Předmět: Citovat

Bonemína napsal:
Tak v 55 letech už mamina nebude ani dítrě, ani těhotná. Jinak cukrovku měl i její táta, jenže ten všechny předpisy ignoroval a pravidelně snídal tři vejce na špeku a sladkou bílou kávu k tomu. Proto zjišťuju. Vím, že má jíst často a ne sladké ani mastné... A ty diavěci co jsem zatím ochutnala jsou s prominutím pěkné blééééééé.


Tak to asi fakt bude 2. typ. Záleží taky na tom, jak silnou ji má. U těch lehčích se to dá docela dobře korigovat dietou, případně nasutpují tablety, no a pokud je to špatné, tak píchání inzulínu.
Můžu předat zkušenosti z praktického života dvou zcela neukázněných pacientů (děda a strýc), kteří si s tím absolutně hlavu nelámali (ho ho, Ili, občasné zhřešení, tos mě pobavila, ti hřeší furt...). Jí v podstatě všechno, jelikož jsou vyznavači "klasické" kuchyně, tak nějaké mastné apod. neřeší skoro vůbec.
Čímž neříkám, že je toto příklad hodný následování, děda se v průběhu let dopracoval k píchání inzulínu, strýc aktuálně taky, takže kašlat na to úplně není dobré.
Každopádně s rozumným přístupem se to dá docela ukočírovat, zejména při těch lehčích formách.
No, o pohybu ani nemluvím, strýc má taky přes metrák, děda je k té cukrovce ještě po mrtvici a má dnu, takže jedná aktivita, kterou provozuje, je gaučink... Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: st květen 28, 2008 2:25 pm    Předmět: Citovat

Bonemína napsal:
Ha, zrada, to jsem ještě nevysondovala - teda spíš mě vůbec nenapadlo, že by to mohlo mít i nějaké typy Sad


No, spíš já jsem trubka, jsem si to přádně nepřečetla, že jde o mamku, to by mě asi trklo, že to bude spíš ten druhý Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.